Školačky a školáci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96404/skolacky-a-skolaci-JIH-96404.jpg 4.43
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Vojtěch Šeba
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Školačky a školáci

Přidat komentář
Evina.Cetba
08. listopadu

To byla moje nejoblíbenější dětská knížka. Příběhy ze života prvorepublikové školní mládeže. Jednotlivé povídky hlavně o rodinném zázemí školáků z různých vrstev společnosti, z vesnice i z města. Byly v ní hezky popsané různé životní situace dětí, v jedné povídce přijel strýc z Ameriky podívat se do původní vlasti, v jiné je bohatý a nemocný chlapec, který trpěl osamocením a nedovolili mu se stýkat s nižší vrstvou, v jiné povídce si zase žačka neprávem myslela, že jí někdo ublížil...
Školáky a školačky mně původně půjčila spolužačka a tak strašně se mi to líbilo, že jsem si s ní knížku po dohodě vyměnila za jiný titul. Po svatbě a přestěhování se do jiného bytu se knížka někam vytratila. Teď bych dala nevím co za to, kdyby znovu vyšla. Zase bych si jí ráda přečetla.

Riccia
15. května

Tuto knížku dostala moje teta pod vánoční stromeček v roce 1941. Kdysi dávno jí věnovala mně a já s ní mám spojené příjemné chvíle z dětství. Teď mi při úklidu půdy opět padla do ruky, a tak jsem neodolala si na své dětství trošku zavzpomínat. Už příběhy samozřejmě vidím jinýma očima - už je nevnímám z pohledu dítěte, ale naopak rodiče, a tak mi ty vyprávěnky o čistých dětských duších a jejich trampotách i radostech přišly ještě dojemnější než tehdy. Krásný melancholický výlet do dob, kdy se mamince říkalo "drahá matinko" :-)


Doporučujeme

Lichožrouti
Lichožrouti
Lucky Luk II
Lucky Luk II
Stínadla se bouří
Stínadla se bouří
Záhada hlavolamu
Záhada hlavolamu

Autor a jeho další knihy

Pavla Moudrá
česká, 1861 - 1940

všech 22 knih autora

Kniha Školačky a školáci je v

Přečtených4x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce3x