Zrazená

Zrazená https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29165/bmid_skola-noci-zrazena-QJa-29165.jpg 4 1377 88

Škola noci série

Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva… Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Betrayed , 2007

hradilovi.mk
03.02.2014 5 z 5

Opět mě kniha velmi zaujala :-)

NIK
11.01.2014 3 z 5

Přečetla jsem snad celou ságu Škola noci (dostala jsem darem některé díly) vřele doporučuji všem teenagerům - holkám, je to tak trochu červená knihovna současnosti - upíří ságy. Revolta proti rodičům, model jedinečnosti babičky, hledání kamarádů a lásek, skutečných přátel a spoustu trapasů a k tomu ještě napětí z nadpřirozených situací plných intrik.

Natt S
28.11.2013 1 z 5

První díl mě celkem nadchnul ale ten druhý.. Do poloviny knížky jsem si stále říkala, že dám ještě autorce šanci, ale nakonec jsem měla co dělat abych knihu vůbec dočetla. Na to jak mi připadala hlavní hrdinka v Označená fajn se z ní v Zrazená stala úplně jiná osoba. Opravdu jsem nechápala její uvažování a chování v některých situací.. Takže nevím jestli vůbec začnu číst třetí díl.

Aneliss
26.08.2013 4 z 5

Začátek byl slabý, hlavně kvůli přílišnému opakování děje z minulého dílu a několika zápletkám (např. setkání Zoey s rodiči, poblouznění z Lorena), které mi připadaly trapné a mnohdy i nemístné. Pak se ale děj patřičně rozjel a já začala fandit nesnadnému vztahu Zoey a Heatha, podezírat Neferet z jakýchsi postranních úmyslů a posléze společně s Zoey smutnit nad smrtí Stevie Rae. I přesto jsem však někdy musela nešťastně vzdychnout nad tím, jak je hlavní hrdinka chvílemi neskutečně pitomá.

Největší spád měl ale konec, kde se toho stalo opravdu mnoho- ani mě nepřekvapilo, že ačkoliv některé otázky byly v průběhu knihy zodpovězeny, na konci byly předloženy zase nové.

Druhý díl byl mnohem lepší než ten první, byl pozvolnější a umírněnější. Těším se na další díl a doufám, že jemu na hodnocení ještě přidám.

Adele02
22.08.2013 4 z 5

Obsahem jsem se nějak prokousala, ale ty poslední stránky jsem doslova zhltla. Tak tohle si musíte přečíst!

wecanika
24.07.2013

Ze začátku mě moc nebavila (hodně se toho opakovalo), ale když už šlo o pokračování tak mně mile překvapila

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Super, začíná se to rozjíždět :))

suze
26.05.2013 1 z 5

No já teda nevím, četla jsem první díl a moc mě nenadchnul, ale říkala jsem si, že přečtu ještě druhý a - hrůza.... Nějak asi nechápu, co všichni na téhle sérii vidí. Mě hlavní hrdinka připadá vcelku trapná a občas mám pocit, že jí asi šplouchá na maják, podle toho jak se chová k ostatním... Další díly teda asi určitě číst nebudu, leda bych se chtěla pobavit....
Normálně nemám ve zvyku knihy úplně zkritizovat, vlastně tohle je asi poprvé, ale nemůžu si pomoct....

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Čůpr díl... moc mě bavil...

Kate.S
02.02.2013 2 z 5

Je tu určité zlamání. První díl mě taé moc nebavil, ale nudila jsem se, tak jsem zkusila pokračování. Při čtení jsem si k hlavní postavě vytvořila takovou averzi, že jsem chtěla knížku hned zavřít. Ne, ovládla jsem se. Ale když tak přemýšlím, tak jsem to klidně udělat mohla a ušetřila bych si tím tolik stránek nudy. Myslela jsem si, že Škola noci bude něco nového a zajímavého. Bohužel ne. Uznávám, že je to jiné než ostatní upíří knížky, ale to je tak všechno. Jsem celkově zklamaná.

Capinka
18.01.2013 3 z 5

Tahle sága je vážně zajímavá, ale hlavní hrdinka je vážně pitomá v několika ohledech. Takže rámec knihy je super, ale občas se nestačím divit, jak se Zoey chová...

ledmed
05.01.2013 3 z 5

Kniha nebyla špatná, jen mě zpočátku hrozně unavovalo číst některé pasáže stále dokola. Autorka se neustále vrací k prvnímu dílu, vše komentuje znovu a znovu pořád to samé. Aůe příběh mě zajímá, i když tedy někdy se musím nad některými věcmi pousmát. SPOILER, třeba rozdíl mezi téměř 17 a 21letým je zde popisován jako velice vysoký a hrdinka má 21 učitele (kluka) jako za dospělého muže a popisuje jaký je to borec. Nic proti, ale přeci jen je o pořád ještě kluk. A o jejich nápadnících se také raději nebudu vyjadřovat.

Dandulka
19.09.2012 5 z 5

Bavilo mě to moc a jsem zvědavá, co bude dál.

Wendysek
19.07.2012 4 z 5

Mám pocit, že je příběh zbytečně natahován častým opakováním, přestože bez toho by měl lepší spád (děj tam nějaký rozhodně nalézt lze!). Takže když se člověk některými pasážemi "prožvejká", myšlenka není špatná. Těším se na další díl a doufám, že se s vysvětlováním děje dílů minulých krapátek uskrovní. (Tohle se mi líbilo na HP - krátké nezbytné opáčko a jedeme dál)...

DarkFireflies
10.06.2012 4 z 5

Druhý díl byl pro mě rozhodně mnohem lepší než ten první. Bylo v něm víc pocitů, zápletek, člověk se dokázal do postav vžít. Já osobně jsem si u ní nakonec i pobrečela, což ale není žádnou zvláštností, protože jsem pořádná citlivka.
I dějově mě kniha překvapila, zatímco první díl mi přišel opravdu jako pouze slabý rozjezd knižní série, u téhle knihy jsem byla v některých pasážích opravdu překvapena.
Rozhodně se v blízké době pustím i do dalšího dílu. :)

johisa
17.05.2012 4 z 5

Výborná knížka o upírech,kterou jsem doslova hltala očima, a jsem ráda že autorky nekopírovaly od ostatních (např. Stmívání).U umření Steve Rea jsem se doslova rozbrečela.

sarekaslukova
02.05.2012 4 z 5

Druhý díl se mi moc nelíbil. Bylo tam toho více smutného a zmateného. Nemam ráda toho učitele básníky a ani Heatla protože chjí Erikovo a Zoy překazit vstah. Jinak to docela ušlo.

Vendulik
06.01.2012 5 z 5

Skvěla kniha. Pro mládež taková akorát.

piskuutek
17.12.2011 5 z 5

Už v prvním díle jsem byla naštvaná že se s Elliottem (nemrtvým) a Elizebeth (také nemrtvá) nesvěřila Neferet. Ale co zjistila ve druhém díle na konci mě docela zaskočilo. Jinak moc pěkná knížka .. :)

RouZuše =P
28.11.2011 5 z 5

tahle knížka?prostě boží! =D =)

upíři

Autoři knihy