Pronásledovaná

Pronásledovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47854/bmid_skola-noci-pronasledovana-hjm-47854.jpg 4 1126 76

Škola noci série

Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu – ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Nevyzpytatelná červená mláďata mají svá tajemství, ve tmě se skrývá cosi neviditelného, objevují se další záhadné prorocké básně a Zoey pronásledují podivné, až příliš živé noční můry. Když se však nakonec Zoey ocitne v opravdovém ohrožení života, může za to docela obyčejná žárlivost. Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy, nebo se do toho jako správná puberťačka jen zamotá ještě víc? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…... celý text

Romány , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Hunted , 2009

Artep071
Artep071
08.03.2024 3 z 5

Slabší ale závěr měl své napětí.

KatnissLavender
KatnissLavender
18.07.2023 4 z 5

Ač je to skoro k neuvěření, knihy nemají, co se kvality příběhu týče, klesající tendenci, jako je tomu u spousty jiných knih v takto dlouhých sériích, ale drží si stále svůj standard. U tohoto dílu musím vyzdvihnout hlavně jeho závěr, který se mi velmi líbil a nezbývá mi nic jiného, než se přiznat, že se opět těším na další díl...

Majuš333
Majuš333
20.05.2023 3 z 5

"Život není knížka! Žádný šťastný konec ti v něm nikdo nezaručí."

'Pronásledovaná' mi prišla dosť slabšia ako predchádzajúce časti, zachránil to až koniec... A ten kolotoč so Zoeynými 'chlapcami' ma tiež už nejako prestáva baviť :(

Darius se sklonil a chystal se Stevie Rae strhnout zbytek trička, ale nejdřív ji upozornil: "Kněžko, musím ti obnažit ňadra."
"No, mě to už napadlo, když jsi mi ošetřoval záda. Ale ty jsi přece něco jako doktor, ne?"
"Všichni Erebovi synové absolvují zdravotnické školení, aby dokázali poskytnout pomoc raněným bratřím." Na chvilku se přestal tvářit přísně a usmál se na ni. "To znamená, že mě skutečně smíš považovat za lékaře."
"V tom případě se na moje prsa klidně můžeš kouknout. Doktoři jsou vycvičení, aby to na ně nepůsobilo."
"Pevně doufám, že zas až tak dobře vycvičený není," zamumlala Afrodita.

michaela5515
michaela5515
25.04.2023 5 z 5

Tenhle díl mám moc ráda. Neferet mě už fakt začíná štvát a Eric popravdě trochu taky. Proroctví, hrozby, neštěstí. V tomhle díle mám spoustu oblíbených pasáží.

Kaila146
Kaila146
21.10.2022 4 z 5

Trošku slabší než minulý díl, ale stále mě to bavilo. Erik mě totálně štval, ale Zoey se naopak zlepšila. A nebo jsem si na ni už zvykla...

rampapa
rampapa
20.04.2022 5 z 5

Tak tohle bylo boží. Další super díl ze série. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi upíry.

knihomolkaMist
knihomolkaMist
09.10.2021 4 z 5

S touhle sérií asi není co zkazit. Další díl, další skvělý zážitek. Tentokrát tu nebylo tolik akce (pokud nepočítáme začátek a konec), jako spíš ukrývání a vymýšlení plánu. I tak jsem si to ale užila a už se těším na další díl :)

RoseJP
RoseJP
30.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Já vlastně moc nevím, co si myslet, když jsem si to sumírovala na konec, došla jsem k tomu, že se vlastně nic nestalo - byla v podzemí a pak dojela do školy, pak do kostela, tam teda přemohla Kalonu, ale to bylo celý. Neznamená to, že mě to nebavilo, to vůbec, ale díly před tím byly lepší. Za mě má tenhle zatím nejméně bodů.

CiaKawlone
CiaKawlone
26.10.2020 5 z 5

To zas byla jízda. Všichno plné nečekaných zvratů. Hlavně obava o budoucnost a neštěstí ze ztraceného domova doslova kape z celé knihy. Děj byl hodně dynamický. Četlo se to rychle a v podstatě samo. Puberťácké výlevy nechyběli, tak jako milostné eskapády. Rozhodně se máme na co těšit ještě.

Luccinda
Luccinda
19.10.2020 5 z 5

KO-NEČ-NĚ. Tak dlouho jsem čekala na díl, kterému budu moct dát plný počet hvězd, a konečně jsem se dočkala! A čím si to Pronásledovaná vlastně zasloužila? Především asi tím, že mě to vážně bavilo. Knížka byla stejně čtivá jako předchozí díly, ale tady jsem úplně poprvé pocítila takovou tu potřebu číst dál a dál, abych věděla, jak se bude příběh vyvíjet. A když už jsme u toho příběhu, to byla úplně jiná liga než doposud. Romantika byla víceméně upozaděná a děj se konečně začal točit i kolem někoho jiného než jen kolem hlavní hrdinky.

A panebože, ta atmosféra! Bylo to tajuplné, napínavé a děsivé a já jsem si to čtení vážně užívala. Jasně, pořád to má své mouchy, příběh je hodně natahovaný, hlavní hrdinka je stále ufňukaná, ale už jen z pocitu nostalgie jsem ochotná alespoň u tohohle jednoho dílu Školy noci zavřít oči nad těmi drobnými nedostatky, protože se bojím, že další šance dát některému dílu 5*/5* už nebude. I když, kdo ví?

ydnac
ydnac
07.09.2020 4 z 5

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

meibi67
meibi67
19.06.2020 5 z 5

Krásná a napínavá... , je to pěkný únik z reality ...
Huraaaa na další :)

Ivet1990
Ivet1990
09.02.2020 2 z 5

Tak tento díl mě teda skoro vůbec nebavil. Děj se šíleně táhl a spíš než kupředu se vracel zpět. Klučičí kolotoč hlavní hrdinky mě už taky přestává bavit. Když pominu to jak pořád řeší se, kterým klukem chce být, tak děj začíná být svým způsobem víc akční, až před koncem knihy jsem si řekla, že se to ještě může dějově zlepšit.

verunka93
verunka93
10.01.2020 4 z 5

Další díl ze série Škola noci. Četla jsem ji jedním dechem. Doufala jsem, že to dobře dopadlo s babičkou Zoey a že brzy vymyslí plán, jak se zbavit padlého anděla a Neferet. Těším se na další díl :)

Brunnetka
Brunnetka
27.10.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem a pokračuji na další díl! Skvělá série :)

Safira7
Safira7
30.01.2019 4 z 5

Zajímavé pokračování série. Doporučuji

Scoobydoo
Scoobydoo
22.12.2018 odpad!

Tenhle příběh mohl být dobrý, ale ten styl psaní a tolik nespisovných slov to zabil.
Škoda

silvinka12
silvinka12
16.08.2018 3 z 5

Musím zase snížit o jednu hvězdičku. Bohužel mi to příjde už jako něco, co autorky splantaly dohromady a něco z toho taky vzniklo. První dva díly jsem si zamilovala, další dva už na tom byli hůř, ale přesto jsem tam něco pozitivního přeci jen našla, ale tenhle díl... Nevím jestli mám tu serii dočíst (asi bych se k tomu musela i nutit), a nebo se na ni vykašlat a místo ní číst něco jiného.
Nejvíce mi na tom vadí Zoey a její kluci. Když Loren zemřel a s Heatem a Erikem to skončila, myslela jsem si že teď už začne být rozumná a místo tohohle bude v dalších dílech akce a boj proti Neferet a Kalonovi. Tady v téhle knize mě rozesmálo, když Zoey říkala Starkovi, ať už konečně začne myslet hlavou. To ty Zoey začni mylset hlavou a přestaň pořád říkat o Erikovi, že je na tebe zlej a žárlí! On jenom nechce, aby se to vše opakovalo. PROSÍM AŤ SE MILOSTVÝ TROJÚHELNÍK NEBO ČTYŘUHENÍK NEOPAKUJE!
Nebudu tady ještě vypisovat, co mi vadilo, všechno už je v ostatních komentářích. Jediné co jako vždy vidím pozitivního, tak je to, že kniha je napsaná čtivým způsobem.

Layss
Layss
07.06.2018 3 z 5

Zajímavá série... První díly byly poněkud lepší (hlavně než se objevil Kalona), ale i tak jsem se u čtení dobře bavila. Jen po nějaké době vůbec nedokážu rozlišit, co se v jakém díle stalo.

Snehulajn
Snehulajn
06.06.2018 5 z 5

další přečtená kniha od P.C. vřele doporučuji celou sérii

upíři

Autoři knihy