Pronásledovaná

Pronásledovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47854/bmid_skola-noci-pronasledovana-hjm-47854.jpg 4 1127 76

Škola noci série

Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu – ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Nevyzpytatelná červená mláďata mají svá tajemství, ve tmě se skrývá cosi neviditelného, objevují se další záhadné prorocké básně a Zoey pronásledují podivné, až příliš živé noční můry. Když se však nakonec Zoey ocitne v opravdovém ohrožení života, může za to docela obyčejná žárlivost. Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy, nebo se do toho jako správná puberťačka jen zamotá ještě víc? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Hunted , 2009

Szekynka
05.03.2018 4 z 5

Komplikované, zamotané ale pro pozorného čtenáře hezké čtení.
Oddychovka na večerní čtení.

janebeauty9860
08.11.2017 4 z 5

Jako vždy překvapivý konec.

Lolaniky
13.08.2017

líbil se mi tenhle díl :)

verulik196
21.07.2017 5 z 5

Hodně podařený díl!

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Naprostá pohodovka k večerům pod lampou. Červená knihovna pro náctileté s kapkou fantasy. Přečteno během chvilky. Hlavní hrdinka mi sice chvílema "pila krev", ale budiž.

AnuQa
09.05.2017 5 z 5

bezv nejlepší stále jsem to hltala

PeťkaW.
24.03.2017 2 z 5

Ehm... tohle bylo... dosti přitažené za vlasy. Celkově se mi tato sága líbí, ale některé její prvky, jsou prostě otravné. Nechápu, proč se autorky pořád drží linie s několika obdivovateli Zoey. I když pominu fakt, že je přinejmenším dost zvláštní, aby se do ní pobláznil každý chlap na světě, pořád tu ještě zůstává její neobyčejná schopnost všechny stejně milovat. Nezlobte se na mě, ale občas se chovala hůř než profesionálka z E55. A o to horší mi přišlo její chování, že vlastně nešlo o sex (alespoň většinou), ale že je měla opravdu ráda. Tímhle mě první polovina knihy naprosto vytáčela. Tím + prázdnými místy o ničem, které jenom měly knihu nafouknout. V další půlce se vše naštěstí trochu srovnalo a některé dějové linky se uzavřely, ale i tak hodnotím tenhle díl, jako zatím nejhorší.

Kiwi24
28.02.2017 4 z 5

Silné. Hodně silné. Víc se k tomu asi nedá říct.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, napínavá a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

HannaFuchs
15.06.2016 4 z 5

Knížek je hrozně MOC. Nejlepší byly stejně první dva díly.
Sérii přečtu až do konce, i když mě děsí kolik dílů ještě zbývá. Nevím o čem chtějí autorky ještě psát.

Aggie.
09.01.2016 2 z 5

Když jsem četla 1. díl, byla jsem nadšená. Celkově mám ráda fantasy, takže mě tahle série lákala. Jako mladší jsem ji dočetla až do pětky. Nedávno jsem se chtěla do série pustit znovu, přečetla jsem první díl a fajn, ale u dvojky jsem skončila. Za prvé mi vadí, jak je série nekonečně natahovaná. Kdyby se příběh smrsknul do tří dílů, byl by fajn. Možná kdyby skončil už prvním, bylo by to nejlepší. A pak mi neuvěřitelně vadí hlavní hrdinka- Zoey. Má příšernou povahu, je namyšlená, rozmazlená, všechno jí vychází a má všechno, co chce. Je nadaná, talentovaná, obklopená úžasnými přátely, kteří by jí nikdy nezradili a stojí po jejím boku, proti jejím nepřátelům, ale jí už tolik nezajímá, co chtějí oni. Vlastně se všechno točí kolem ní, tak jasně, je to hlavní hrdinka, ale je toho trošku moc. Dále je oblíbená, krásná, chytrá, vtipná, sympatická... Dalo by se pokračovat strašně dlouho :D Když přijde do školy, už v první den si najde nejlepší přátele, zamiluje se do ní nejkrásnější kluk na škole (přičemž jí miluje už nejoblíbenější kluk na bývalé škole) a utvoří si nepřítelkyni z prozatímní nejoblíbenější holky na škole, kterou později svrhne. Tohle se prostě nestává :D V reálnějším světě by byla více méně všem ukradená, i přesto, že se jí zbarvilo znamení. No nic... ve směs by to byl fajn příběh, kdyby byl kratší, nebyla tak nerozhodná, co se kluků týče a kdyby se do ní nezamiloval každej kluk, kterého potká, to zkrátka taky není reálné. Zvlášť, když každým dílem přibyli nový dva kluci, kteří jí zbožňovali. Ale jinak fajn nápad, ne tak moc originální a nápaditý, ale nápad s bohyní, školami a upíry, o kterých lidé věděli a pak ornamenty na čele se mi líbily. Příliš vyvolená a výjimečná Zoey už tolik ne :D

zuzana4291
02.12.2015 4 z 5

tak když tuto knížku srovnám s předchozím dílem, tak jediné co mi vadilo bylo , že jsem některé postavy chovají jako "rozmazlenci", kteří neví, co chtějí....vím, že jsou to puberťáci, ale co je moc je moc.....ale jinak děj je úžasný a v táhne velmi rychle do děje

Tezz74
03.11.2015 3 z 5

Knížka je skvělá, dej se mi opravdu líbil a už čtu další díl ale nechápu jak je možný, že si opět vybírá mezi 3 kluky (když nepočítám Kalonu) a popravdě je to jediný, co mě na ty knize štve ;-)

delatrix
09.10.2015 2 z 5

Tenhle díl byl poslední ze Školy noci co jsem četla. Zápletka se stává čím dál složitějsí a už mi to příjde spíš jak nějaký knižní seriál jak cololi jiného. No prostě už to podle mě nestojí za čtení a další díly už se ani nenamáhám půjčovat.

kendllajf
11.08.2015 5 z 5

Perfektní 5 díl. Nemám co dodat.

PS:Erikovi za to žárlení dala asi přes hubu.:)

AnyBoom
16.06.2015 2 z 5

V tomto díle mi Zoey připadá ještě pitomější než v předchozím. Ale líbí se mi nápad a zpracování taky celkem ujde :)

Kyta
03.06.2015 5 z 5

I pátý díl této skvělé série jsem si nesmírně moc užila. Bylo to zajímavé stejně jako předešlé díly, autorky tady přidaly obzvlášť na napětí a pořádných, komlikovaných zápletkách. Ani trochu si nemyslím, že se to zbytečně protahuje, právě naopak! Aspoň se po přečtení jednoho dílu můžu těšit na další dějové zvraty a zápletky.
Tenhle díl se otáčel hlavně okolo Kalony a Zoeyiných milostných vztahů. Někomu to může připadat už ohrané, jak se Zoey pořád nemůže rozhodnout, s kým nakonec zůstane, jenže mě to přijde spíš napínavé, jelikož nevíte, zda se neobjeví nějaký její další obdivovatel... Nicméně doufám, že se to v příštích dílech vyřeší.

PS: Nemůžu dát jinak, než 5*.

1259
19.03.2015 5 z 5

Začíná to být pěkně napínavé. Těďka se Zoey nepřimotala mezi tři kluky, ale rovnou mezi čtyři ( i když je jeden znich nesmrtelný). Být jí brala bych Starka, protože je mi ze všech nejvíc sympatický.

vilzuss
24.01.2015 4 z 5

Kniha je super jako všechny v téhle sérii. Nebyla to ta nejlepší z nich, ale rozhodně jsem se u ní nenudila.

nikol2178
07.01.2015 5 z 5

Kniha je skvělá. Nevadily mi tam žádná milostná dramata a patří mezi moje nejoblíbenější z celé série. Na Zoe nežárlím a nevadí mi, že po ní všichni touží a líbí se mi, že se to začíná s těmi jejími vztahy zamotával, ale také doufám, že to nebude trvat dlouho... :) Určitě se těším na další díl. ;))

upíři

Autoři knihy