Pronásledovaná

Pronásledovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309581/pronasledovana-B6s-309581.png 4 1126 76

Škola noci série

Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu – ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Nevyzpytatelná červená mláďata mají svá tajemství, ve tmě se skrývá cosi neviditelného, objevují se další záhadné prorocké básně a Zoey pronásledují podivné, až příliš živé noční můry. Když se však nakonec Zoey ocitne v opravdovém ohrožení života, může za to docela obyčejná žárlivost. Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy, nebo se do toho jako správná puberťačka jen zamotá ještě víc? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…... celý text

Romány , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Hunted , 2009

ciniminisek
ciniminisek
24.06.2012 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil snad ze všech nejvíc.Jak jsem psala u předchozího dílu,s každým novým dílem je příběh lepší a lepší.Dávám 100%.

johisa
johisa
23.05.2012 4 z 5

S prvním dílem je tenhle nejlepší. Opravdu napínavý, ale celá tahle série mě začíná nudit, je to strašně dlouhé a dokola se to opakuje. Popravdě moc se mi do dalších dílů nechce, ale určitě si je přečtu.

sarekaslukova
sarekaslukova
18.05.2012 5 z 5

Další díl který se dal hltat. Bylo to vážně napínaví jak guma u spoďáru :D . Už se těšim na další.

Vendulik
Vendulik
06.01.2012 5 z 5

Doufám, že tyto knížky budou pokračovat do nekonečna. Moc se mi líbí a je to takové odpočinkové.

piskuutek
piskuutek
22.12.2011 5 z 5

Tato knížka se mi z nich líbila nejvíce .. ! Ještě jsem nečetla pokoušenou ale z předešlích si myslím že je nejlepší .. ! Moc povedené .. !! :)

Joges
Joges
22.12.2011 1 z 5

Velké zklamání. První díl se mi velmi líbil. U pátého dílu jsem ovšem zjistil, že byl napsán pouze proto, aby rozšířil pokračování této série, nic víc. Obsah knihy: toulání po chodbách, jeden úraz, druhý úraz, finále. Nuda a nuda. A přitom obě autorky píšou velmi čtivě, pátý díl mě od další četby odradil. Končím. "Ádié" Kristin a Phyllis.

RouZuše =P
RouZuše =P
28.11.2011 5 z 5

úžasná! někdy bych fakt chtěla mít schopnosti jako Zoey a ostatní s nadáním pro nějaký živel! =))

Mikarda
Mikarda
18.11.2011 4 z 5

Jednu obrovskou výhodu tento šílený upíří blábol přece jen má - strašně dobře se čte. Až si zas budu potřebovat odpočinout od erytrocytů, karbonylových sloučenin, islámu, třicetileté války, apod., tak vím, po čem sáhnout. :-)

LilyFair
LilyFair
04.11.2011 3 z 5

No.... stále nevím proč to čtu... ale když je ta knížka zrovna v knihovně nevypůjčená, tak proč si ji nepůjčit?

Tento díl je podle mně lepší než 3 nebo 4. Je tam totiž něco nového, co v těch předtím nebylo (boj proti Kalonovi - je to trochu dobrodružnější).
Už mi ale přijde opravdu trapné, jak se Zoey neustále ''potýká'' se 3 nejúžasnějšími kluky (a to nepočítám Kalonu) a neví kterého si vybrat. Nakonec si to prostě ''usnadní'', vůbec si nevybere a podvádí všechny 3...
Takže jsem zvědavá jak se z toho vyhrabe :D

Je to čtení, které je k ničemu (psaní nic moc atd.), ale pokud si chce někdo oddechnout a přečíst něco nenáročného, je to to pravé ořechové :)

KrvMys
KrvMys
12.07.2011 1 z 5

Série Školy noci jsem dočetla do půlky pátého dílu a pak jsem veškeré naděje vzdala. Musím říci, že první a druhý díl se mi vcelku líbil - upíři, kteří mají vlastní školu, dokonce se odlišují i od klišé upířích monster a celý příběh a téma se mi vlastně líbilo. Bylo to něco nového a byla jsem zvědavá, co je Zoey zač a proč je tak důležitá. Proto jsem si objednala i třetí díl, ale při čtení jsem si připadala jako by to psala jen Kristin Castová a ne i její matka. Přesto mne zajímalo, jak se to vyvrbí dál. Při čtení pátého dílu jsem si připadala už v jiném světě - užvaněných bezvýznamných dialogů, které nikam nevedou s bezduchými hloupými pubertálními vtipy.
Sumasumárum, po pátém díle musím říci, že nápad je to hezký, ale zpracování a styl psaní je mizerné, které možná nestojí ani za tu jednu hvězdu. Kdyby možná holky místo roztahování děje na 15 knížek, ho zkrátili na 5, bylo by to možná lepší. Jako oddechovka je to však dobré.

Denaille
Denaille
16.06.2011 5 z 5

Takové knihy potřebuju, když se mi nechce moc přemýšlet nad dějem... Patří k těm, které mám ráda. Prostě se do nich zažeru a těším se na to, jak to dopadne.
O tom, jestli je to kvalitní příběh nebo ne, se mi moc diskutovat nechce. Pro mě je důležité, že mě nepustí. Jak začnete číst, prostě to musíte dočíst, i když je děj někdy předvídatelný.
Hlavní hrdinka je samozřejmě úžasná a všichni hezcí kluci letí jenom na ni... Jakoby na škole nebylo víc ukrutně krásných upírek...
Mnohem víc jsem si oblíbila Afroditu... Bez ní by ty knížky stály za prd...
A pak samozřejmě Stark... po všech těch úžasně bezchybných upírech někdo, kdo má trochu temnou stránku...

Verrrunka
Verrrunka
06.06.2011 3 z 5

Už to začíná být dost nuda, myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou snad čím dál tím ujetější s přihlédnutím k situacím, ve kterých se nacházela. Navíc mi tenhle díl přišel zbytečně dlouhý, vzhledem k tomu, že do půlky knížky se jen všichni placatili v podzemí a téměř nic se nedělo

Honey0105
Honey0105
13.03.2011 5 z 5

Tenhle díl jsem četla celkově (z celé série) asi nejdýl, ale hlavně proto, že jsem neměla dostatek času. Přesto musím uznat, že kniha se mi četla velice dobře a i když se našlo plno nesmyslných blábolů, tak mě to stále bavilo.
Také musím uznat, že jsem si velice oblíbila postavu Afrodity. Ve filmech tyhle blonďaté postavičky opravdu nesnáším. Chovají se jako k... (nechci tu být sprostá, ale bylo by tam napsáno jedno zvíířátko) a nedá se na ně koukat. Afrodita se tak také dokáže chovat, ale takhle v knížce se mi její postava líbí a někdy mě dokáže i rozesmát.
To je další plus pro tuhle sérii-dokáže mě někdy rozesmát.
Vím, že to je spíš plácanina pro děti, ale najdou se i scény, který bych dětem zakázala číst. A já se nestydím za to, že čtu tuhle sérii a baví mě.
Osobně musím přiznat, že mě tahle sérii zaujala i víc než Stmívání. Stmívání se také dobře četlo, ale ne asi takhle.
A ještě musím pochválit postavy Damiena a Jacka. Dokonalá dvojka!
Kniha nesla hodně věcí, které bych třeba vynechala, ale v konečném úsudku musím říct (napsat), že se mi četlo velice dobře a znovu musím dát plné hodnocení! Za pár let bych už asi něco takového číst nemohla, ale teď mě to baví a chystám se i na další díly.

Tuffy
Tuffy
21.02.2011 5 z 5

Další pokračování této snad nekončné ságy. Nebylo to zas tak špatné, ale autorky by si mohly odpustit stálé opakování toho, kdo je kdo. Myslím, že z minulých čtyř dílů si to už pamatujem. ;) Nic méně jsem zvědavá na šestku. :)

Sevilla
Sevilla
02.01.2011 3 z 5

Nebylo to zas tak špatné, jenom mě docela vadí, že nepřátelé útočí pouze ve chvílích, kdy jsou na to hlavní hrdinové připravení, i když mají samozdřejmně spoustu příležitostí, kdy se na ně nečekaně vrhnout. Dále mě taky štvalo, že ve chvílích, kdy se řešilo, jak porazit nepřítele, hlavní hrdinka strategii vždycky odsunula někam rychle pryč a naráz řešila, jestli nemá moc ošklivé vlasy, nebo kterého ze svých třech kluků by si měla vybrat.

daviskaaa
daviskaaa
26.12.2010 4 z 5

Jako všechny předchozí díly, nenáročná a příjemná četba, zvládla jsem ji za jeden den.

upíři

Autoři knihy