Probuzená

Probuzená https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96617/bmid_skola-noci-probuzena-r69-96617.jpg 4 815 51

Škola noci série

Upírská Nejvyšší rada zbaví Neferet viny a znovu ji stanoví za Velekněžka v Tulská Škole noci. Neferet přísahá pomstu Zoey. Ovládnutí Kaloni je pouze jednou ze zbraní, které chce proti ní použít. Jenže Zoey najde útočiště na ostrově Skye a královna ji připravuje jako svou nástupkyni. Být královnou by přece bylo skvělé, či ne? Proč by se měla vracet do Tulsy? Když ztratila svého lidského manžela Heatha, už nebude, jaká bývala, a možná ani její vztah k oddaným bojovníkovi Starkovi už nebude jako kdysi ... A co Stevie Rae a Refaim? Krkavec posmešník nedovolí, aby ho využili proti Stevie Rae, jenže jak se zachová, když celý svět včetně Zoey odsuzuje jejich vztah? Zradí svého otce, nebo srdce? Jak daleko sahají hranice přátelství a jaké silné pouta vážou dívčí srdce?... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Awakened , 2010

PeťkaW.
24.03.2017 3 z 5

Autorky začínají vařit z vody a tento díl na mě působil tak, že nevěděly, co s ním. Děj je nastavovaný, zbytečně protahovaný a spousta částí by se dala vypustit nebo alespoň o hodně zkrátit. Rozhodně jsem z Probuzené neměla tak dobrý pocit, jako z předchozích dvou dílů, které byly v sérii nadprůměrné. Castovic holky začínají všechno zbytečně komplikovat a vypadá to, jako by se kolikrát samy zamotaly do vlastních spojitostí a vytvořených souvislostí. Ve výsledku pak některé věci vůbec nedávají smysl, nebo nejsou absolutně vysvětlené. No, do dalšího dílu jdu s trochu rozpačitými pocity...

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, napínavá a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

Fizulka71
01.08.2016 3 z 5

Z Neferet a její drzosti jsem celou dobu skřípala zuby. Naopak jsem byla mile překvapená z vývoje vztahu mezi Rephaimem a Stevie Rae. Ale celou dobu jsem se pořád bála, že se Zoey do Tulsy už nevrátí a zůstane na ostrově.

zuzana4291
19.12.2015 3 z 5

Prakticky většina kniha je o ničem.....filmově bych to viděla tak jednu minutu, kdy zase Zoey neví co chce.....ale to už bývá zvykem....až konec byl zajímavý a dramatický, ale konec celou knihu nedělá....no uvidíme další díl, jak to bude pokračovat

Wendysek
26.06.2015 4 z 5

Zase se příběh trichu "zlepšuje" :o)

HankaL
03.05.2015 4 z 5

Opět, moc hezké pokračování série. Jen mě některá místa v knížce dost mátla. Nemůžu se dočkat, až sérii dočtu.

1259
07.04.2015 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Refaim se změní z ptakomuže na normálního kluka a navíc přizná, že miluje Stevie Rae a postaví se kvůli ní svému tátovi. Čím dál lepší.

zapina
13.01.2015 1 z 5

Tuhle knihu jsem přetrpěla. Už mě nebaví nekonečný boj mezi Neferet a Zoey. Jak jí vše jen tak prochází, Evidentně nejvyšší rada není tak mocná jak se v knize píše, jinak by věděla kde je pravda. Už autorky nevědí co by a tak děj zbytečně natahují. A teď se tam zase vetře Heath? Bože.. i když zrovna forma v jaké se vrátí mě zajímá, ale jeho postavu prostě nemám ráda. Končím s touhle sérií. Kdyby série skončila už dřív tak bych nebyla tak zklamaná, že se mé oblíbené sérii knih musím otočit zády.

Perla
03.07.2014 4 z 5

Trošku menej zaujímavé, ale aj tento diel sa mi páči, i keď by sa to zaobišlo bez smrti Jacka. Zoeyna mama mi až tak nevadí.

Eliiis
27.12.2013

Je to super díl, ale autorky mohly Heatha nechat mrtvého. Nemám ho ráda. :)

adelajdacek
22.09.2013

Přečetla sem všechny díly...(do 9.)...měla sem je půjčené od kamarádky...teď přemýšlím o tom že si ji taky pořídím...moc se mi celá Škola noci líbí....;DD

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Dobrý konec, krásný díl :))

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Zase super díl, nevím co víc dodat...

Eryl
15.04.2013 4 z 5

Tenhle díl se mi zdál drobet jiný než ostatní, nejspíš proto, že se chvíli odehrával v jiném prostředí než v Tulse. To byla ale zárověň ta část, která se mi líbila - královna a její magický ostrov :) Taky mě chytil děj okolo Starka, Refaima a nakonec i Heatha. Jen jedno bych tomu vytkla - to nekonečný a nechutný vraždění a řádění Neferet. Vím, je to věc názoru, ale ke konci už mně to přišlo až moc, jak se to říká, přitažený za vlasy.

Capinka
02.02.2013 4 z 5

Zpočátku byla kniha docela zdlouhavá a nic se nedělo. Ale pak se to jako vždy rozjelo a nakonec se příběh tak zamotal, že se nemůžu dočkat, až se mi do ruky dostane další díl. Akorát jsem se dozvěděla, že ta série má mít celkem 15 knih. To je vážně trochu moc, ne?

Em.
30.10.2012 4 z 5

Pěkná kniha, nenudila jsem se. Zajímavý konec s Heathem, jsem zvědavá, jak se to vyvine, měla jsem ho fakt mooc ráda. Každým dílem je mi Afrodita sympatičtější a Zoey naopak nesympatická. Refaim je fajn týpek, Kalona nadutý idiot, Neferet psychicky labilní zabíječka a už mi to začíná lézt na nervy. Ať s ní někdo zatočí. A taky už mi připadá, že spisovatelka si dost ujíždí na vraždách.. To fakt musí v každém díle někdo umřít?

fallík
06.10.2012 4 z 5

Né, Jacka ne :(((
Taky už mi připadá, že se to celkem táhne, a zajímalo by mě, kdy se Zoey konečně té Neferet postaví úplně. Zatím Neferet jenom zabíjí další a další z její party, a ona si to v podstatě nechává líbit, protože to, že se odstěhovali do podzemí, jí houby pomůže.

sarekaslukova
29.08.2012 5 z 5

Bomba jako celá série Školy noci. Nejdřiv mi dalo trochu zabrat než jsem si zase vzpoměla jak to bylo v poslednim díle kterej jsem četla před dlouhou dobou ale i tak to bylo super. Už se nemůžu dočkat až si koupim další díl.

Iworri
21.08.2012 4 z 5

Celkově vzato, celá série Školy se mi moc dobře čte, je dobře napsaná, místy i humorně, což oceňuji, zejména u Afrodity nacházím mnoho společného, proto mě také její postava baví nejvíce :D Ke konci tento díl nabral poměrně rychlý spád, což mé čtení zkrátilo na polovinu času. Už aby se ke mně dostal další díl :)

Kiki C.
03.08.2012 5 z 5

Miluju tyhle knihy! Nevíte kdy má vyjít další díl? Jinak Neferet už mě tam vážně štve. :-))

upíři

Autoři knihy