Drakova přísaha

Drakova přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114738/bmid_drakova-prisaha-WCu-114738.jpg 4 385 44

Škola noci – novely série

Drakova přísaha je samostatná povídka přidružená k cyklu Škola noci, věnovaná osudům jedné z jejích postav, bojovníka a učitele šermu Draka Lankforda. Odehrává se v devatenáctém století a vypráví o zapuzeném synovi anglického šlechtice, jenž se stal upírem, odešel do Ameriky a poznal svou budoucí manželku Anastasii. To z lásky k ní kdysi odpřisáhl, že bude svou nezřízenou sílu krotit milosrdenstvím. To pod vlivem této přísahy daroval život podivnému havranovi s lidskýma očima. Avšak nyní – tváří v tvář událostem odehrávajícím se v současnosti – svůj slib odvolává a nahrazuje novým: že už nikdy nikoho neušetří…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Dragon's Oath , 2011

KatnissLavender
09.10.2023 4 z 5

Velmi povedený návrat do světa Školy noci. Nepřinesl sice nic převratného, ale jsem ráda, že jsem se o něj neochudila...

0249
15.07.2020 5 z 5

Krásný příběh

Safira7
30.01.2019 4 z 5

No, už jsem četla i poutavejsi novelu, ale k celé této sérii to prostě patří. Není špatná

DannyLady
25.11.2018 5 z 5

Úžasné, naprosto úžasné. Původní sérii Školy noci miluji a proto jsem si musela přečíst i novely. Draka jsem milovala už v původní sérii, ale příběh o tom, jak se zamiloval do své ženy mě přiměl milovat ho ještě víc. Novely opravdu stojí za to přečíst a kniha je tak tenounká, že to máte za jeden večer sfouknuté a budete chtít víc.

Fantasmagorka
15.10.2018 4 z 5

Drakova přísaha se mi nakonec líbila, a to jeho postavu zrovna moc nemusím. Líbilo se mi na tom, že nám více představili Anastasii.

Princezna22
01.04.2018 5 z 5

Nádherná kniha,přečtená hned. Ilustrace v knize byli moc pěkné a dokonale doplnili příběh. Láska,napětí až do konce. Krásné :)

LucyFox4
13.11.2017 2 z 5

Oproti Škole noci mě Drakova přísaha vcelku nudila. Přečetla jsem jen kvůli dodatečným informacím o postavách,

ivedoo
04.11.2017 5 z 5

Tyto malé knižní povídky mimo školu noci žeru, je velice zajímavé se dostat do hloubi postavy a pochopit, co a jak bylo. Nádherná kniha!

hadris
12.05.2017 5 z 5

Drak s Anastacii byli nádherný pár, ráda jsem si přečetla o jejich začátku.
Líbilo se mi vysvětlení Drakovy nenávistí vůči Refaimovi, které bylo řešeno v klasickém sérii Školy noci...
Jen je škoda, že za dvě hodiny přečteno, příběh je totiž velmi zajímavý a čtivý

EvikU.
22.02.2017 4 z 5

Moc pěkný příběh o velké lásce, baví mě fantasy a tajemno ...dávám palec nahoru této knize

Ailee
10.02.2017 4 z 5

Kdysi dávno jsem četla prvních šest, sedm dílů Školy noci a tuto novelku jsem začala číst bez toho, abych sérii dočetla. Ale vzhledem k tomu, že se děj odehrával v minulosti (tedy kromě prologu a epilogu), tak to vůbec ničemu nevadilo. Základ však člověk mít musí, aby vůbec pochopil, o čem je řeč. Líbila se mi. Myslím, že to bylo povedené rozšíření série.

evca7271
26.12.2016 1 z 5

Pro me velke zklamani

robin9739
19.05.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu že nejsem fanda tohohle žánru (zamilovaných upíru), tak tohle bylo zajímavé zpestření od mých standardních nároku na knihu. Kniha psaná čtivě s velice rychlým ale otevřeným koncem.

Hoshi
03.02.2016 5 z 5

Zajímavá novela s krásnými ilustracemi. Ačkoliv jsem sérii Škola noci nečetla, po přečtení této novely si k ní najdu cestu :)

pejty
11.01.2016 4 z 5

Jednoduchý a krátký příběh ze světa Školy noci, který čtenáři zabere asi tři hodiny. Nijak zvlášť nenadchne, ale zároveň člověka nenaštve jeho přečtení, protože je to psané velmi čtivou formou.

zuzana4291
27.12.2015 4 z 5

četla jsem jí po celé sérii Školy noci, ale i když je krátká tak se mi líbila....zase něco nového o Drakovi:-)

veverka179
10.12.2015 5 z 5

Moc hezká knížka a naprosto miluji ilustrace těchto novel :) moje recenze → http://fandombeforebloodcz.blogspot.cz/2015/08/drakovo-prokleti-pccast-kristin-cast.html

Always a reader
05.10.2015 5 z 5

Knížka je moc pěkná a sedí mi i styl psaní. Někdy bych si ráda přečetla celou sérii, ne pouze bokovky (ale i ty jsou moc dobre).

zuzanagelnarova
18.06.2015 4 z 5

Celkem pěkný možná si přečtu i další díly

Smrtka92
24.01.2015

Docela zajímavá kniha. A dobrý příspěvek k sérii Škola noci.

Autoři knihy

Kristin Cast