Poslední navěky

Poslední navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257046/bmid_posledni-naveky-Igx-257046.jpg 4 449 91

Škola dobra a zla série

Sofie a Agáta, dříve nejlepší přítelkyně, nyní sokyně, si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši? Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Last Ever After , 2015

Grace_Foster
28.03.2024 5 z 5

Tahle série mě prostě nikdy nepřestane bavit; čte se rychle, děj dává smysl a občas jsou tam trapné, ale vtipné situce

Matri
10.01.2024 5 z 5

"Největším nepřítelem zla není dobro, ale nečakané přátelství."

Prvá polovica Školy doba a zla je úspešne za mnou, a priniesla vytúžený šťastný koniec (viac-menej).
Jedno sa tejto sérii musí nechať, a to, že sa knihy čítajú naozaj veľmi dobre. Sama neviem ako mi stánky ubiehali pred očami a som na konci. Musím veľmi pochváliť aj grafickú stránku kníh s výstižnými kresbami.

A čo priniesol tretí diel tejto mládežníckej série? Veľa akcie, opäť veľa pochýb, veľa priateľstiev a samozrejme snahy hlavných hrdinov dopátrať sa svojho šťastného konca. Autor mal knihy dopredu veľmi pekne premyslené a všetko sa vysvetlilo a uzavrelo.
Ale... keďže ma čakajú ďalšie 3 diely, asi ani šťastný koniec nebude bez problémov... Teraz sa presunieme na Kamelot :)
Tentokrát hodnotím 5 hviezdičkami, nakoľko vrámci svojho žánru a určenia, patrí séria určite k must read knihám (prirovnala by som k sérii Harry Porter).
Knihy určite odkladám pre dcérky, ktoré z nich raz budú určite nadšene ;-)

"Jsme jiné, odlišené jako den a noc, ale přece podobné jako vejce vejci."

knihomolkaMist
21.08.2023 4 z 5

Od přečtení druhého dílu uběhly už asi 2 roky a já se k tomu třetímu dostala až teď Ale bylo to skvělý! Lehké připomenutí děje minulých dílů se mi fakt bodlo, a díky tomu jsem byla rychle v obraze. Postavy mi zase přirostly k srdci, i když mě chování všech občas vytáčelo :D Ale ve výsledku super a co nejdřív se asi pustím do dalšího dílu.

Antibabiš
02.07.2023 5 z 5

Skvělá knížka a super konec

maacaa
23.05.2022 4 z 5

Čím víc pokračování, tím méně dětské. To je stejný pocit jakos Harry Potterem. Poslední dva díly jsem dceři ani nečetla ani nekoukala. Teď už dospívá,tak čteme obě, již každá sama. Škola dobrá a zla by měla být hodně dobře zfilmována. Někde jsem četla, že už snad je. Tak doufejme, že neztratí to kouzlo boje dobrá a zla...

karolina_kop
12.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Mně osobně se třetí díl této trilogie líbí nejvíc. Neskutečně jsem si oblíbila čarodějnice z pokoje 66 a Merlina. Moc se mi líbil jiný pohled na klasické pohádkové postavy jako třeba Popelka, kterou jsem kupodivu také měla ráda. Jediné, co mě občas nutilo knihu na chvíli zavřít bylo Sofiino rozhodování. Jednou chce být dobrá, pak zjistí že být zlá ke fajn, potom zase naopak... A jsem moc ráda, že jsme se dozvěděli, jak to vlastně bylo s Vanessou a Callis, jejich příběh mě vlastně velmi překvapil.

kalache
20.02.2022 3 z 5

...moje hodnocení berte s rezervou.Jsem o půl století starší než průměrný čtenář této knihy.Trochu jsem se ztrácel...

LillyM.
13.01.2022 5 z 5

Krásné a propracované zakončení! Moc jsem se při čtení bavila a knihu určitě doporučuju

VioletMokrasova
07.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejkrásnější díl ze série. Moje nejoblíbenější postava je určitě Sofie. Agátu mám ráda taky ale někdy mě štvala svými názory. Tedrose jsem nikdy ráda neměla. Je mi strašně nesympatycký. Moje oblíbené postavy jsou čarodějnice. Zlé postavy s dobrím srdcem. Když umírala Paní Lessová brečela jsem. Hrozně mě překvapilo že knížku o dvou dívkách napsal muž. Autor má neskutečně nádherné popisy.

kajka.bhlv
01.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Oplakala jsem to. Když jsem si Školu dobra a zla půjčovala před čtyřmi roky v knihovně, nechtěla jsem se k tomu vracet a ani jsem to nedočetla. Loni ale vyšel poslední díl a já se rozhodla si to znovu přečíst. Nezklamalo mě to. Příběh byl poutavý od samého začátku, krásně se četl. Pohádkový styl mě hodně potěšil. Agáta se Sofií a Tedrosem dostáli svého konce, akorát trochu jinak než jsem čekala. Hestera, Bledule, Otylka, Hort, Ginevra s Lancelotem i Štěpán s Honorou a kluky mají svůj šťastný konec, který si zasloužili. Moc se těším na Kamelotská léta a na problémy, které nám další tři knihy přinesou.

Tialexa
29.01.2021 5 z 5

I třetí díl série umí vtáhnout do děje. Líbí se mi na ní snad všechno. Nemám na ní nic co vytknout. Dopouručuji.

Alnima
06.11.2020 3 z 5

Originální a moderní pojetí. Nicméně, já nejsem úplně cílová skupina, takže mě kniha nijak neooslovila.

Petkona
20.10.2020 5 z 5

Tak tenhle závěrečný díl, to zakončení se opravdu povedlo. Vůbec mi nevadila tloušťka knihy, naopak. Během knihy jsem vůbec nechtěla, aby to skončilo. Celá tahle kniha měla hrozně dobrý nápad, jak se tam objevovaly i postavy z klasických pohádek, které měly mimochodem skvělé charaktery a líbilo se mi, jak děj i napjaté atmosféra pomalu směřovaly k tomu konci, k té závěrečné scéně. Ta byla úžasná. Autor vás nenechá chvilku vydechnout, protože se tam pořád něco děje a vy nemůžete přestat číst. Tohle byl určitě nejlepší díl z té původní trilogie, i když tam byly občas trošku nudnější části.
Ale jinak to bylo úctyhodné zakončení trilogie :)

temna.vila
05.10.2020 4 z 5

Za sebe můžu celou sérii doporučit každému, kdo vyhledává třeba trochu netradiční pojetí klasických pohádek. Na celé sérii se mi hrozně líbilo, že se autor nedržel okoukaných klišé motivů, ale nebál se ukázat netradiční pojetí příběhu. Líbilo se mi, jak přirozeně pracoval s kontrasty, které příběh jistě udělaly zajímavější. Tento díl považuji za velmi vydařené zakončení série. Čtení jsem si opravdu užila, nicméně nejspíš nebudu pokračovat ve čtení navazující trilogie, které v češtině tento měsíc vyjde třetí, závěrečný, díl.

Lokina
05.07.2020 5 z 5

Třetí díl úspěšně za mnou a bylo to krásné, nevyzpytatelné a pohádkově milé čtení. Tento díl byl nejdelší, tak jsem si příběhu užívala, dokud to šlo. Svět, ve kterém se vše odehrává je velice nádherný i temný zároveň. Kdy už si myslíte, že vás nic v něm nepřekvapí, postupně jsem v něm nacházela nové a zajímavé věci.
Mezi mé oblíbené postavy patří jednoznačně Hestera, Bledule a Otylka, čarodějnice s dobrým srdcem a ostrým jazykem (zvláště Hestera).
Sofie s Agátou jsou jako noc a den a přeci vám na nich záleží a přejete jim šťastný konec. Závěrečná bitva je povedená, srdcervoucí a bojíte se o osudy vašich oblíbenců. V posledních kapitolách na vás čeká nejedno šokující odhalení, které rozhodne bitvu mezi dobrem a zlem.
Nezbývá mi nic jiného než si dokoupit další díly, protože v tomto světě chci ještě zůstat :-)

Lalalady
09.06.2020

Tohle byla asi nejlepší kniha z celé série Škola dobrá a zla. Děj se rozjížděl docela pomalu tak jsem si myslela že ji snad nedočtu ale počkala jsem a vyplatilo se to.

knihomolka27
26.05.2020 5 z 5

Trojka je naprostá pecka. Miluju tuhle sérii celou, ale trojka mě asi rozsekala nejvíc. Prostě jsem vůbec nemohla přestat číst, byla jsem jako v tranzu. Celý příběh a postavy jsou tak dokonale promyšlené, že vlastně ani nevím co bych na knížce změnila. BOMBA

CarolineAn
22.05.2020 4 z 5

Na třetí díl jsem se moc těšila. Byl to skvělý zážitek jako u předešlých dílů, ikdyž jsem se musela hodně držet abych ve svých myšlenkách nenakopla Sofii nebo osobně nezabila Rafala (Sofie je fajn, ale ta její manipulace...). Jinak konec byl to nejmilejší překvapení. Doporučuji.

PanTydlitát
04.04.2020 5 z 5

No... Musím přiznat, ze na začátku jsem tu knhu chtěla někam zahrabat, abych už se na ni nemusela dívat, ale jak se dej pomalu rozjížděl, můj názor se dočista změnil. Naopak jsem četla pořád a všude - a kniha si mě pomalu získala...

Elihalm
22.03.2020 5 z 5

Tahle kniha ze série Školy dobra a zla se mi líbila asi nejvíc, ale všechny díly jsou úžasné