Věž úsvitu

Věž úsvitu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382716/bmid_vez-usvitu-rVS-382716.jpeg 4 1581 261

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

Tower of Dawn , 2017

Coli
Coli
29.05.2019 1 z 5

V té knize se prostě nic neděje :( Celá kniha by se vešla do jedné kapitoly. Celá série je čím dál nepoužitelnější a tahne se a tahne ..... Doufám, že napíše poslední knihu a pokoj od toho.

MaléZlo
MaléZlo
25.05.2019 4 z 5

Než jsem se do knihy pustila, stále mi vrtalo hlavou, jestli to bude stát za to. Chaola jsem nijak extra neprožívala a raději bych četla další díl z hlavní série, než jen nějakou novelu.
Jak moc jsem se mýlila. Kniha byla vážně skvělá a právě u takových to knih jde poznat, jestli umí spisovatel psát. Sarah je prostě jednička. Knihu jsem četla kde se jen dalo a moc mě mrzí, že už je to za mnou.
Nemám nijak extra moc věcí, co bych knize vytkla. Snad jen, že skončila :D
Yrene, Chaola, Nesryn, Kashina a vůbec všechny jsem si moc oblíbila. Už ať je tu další díl.

Gabri-88
Gabri-88
21.05.2019 3 z 5

Nemohu souhlasit s hodnocenim ostatnich ctenaru. Kdyz opomenu to, ze me zklamalo, ze kniha neni primo o hlavni hrdince serie, tak tedy duvod proc jsem dala jen 3 hvezdy bylo pocatecni chovani Yrene vs Chaol, vic mi vadila Chaolova nesdilnost, pouze diky tomu se kniha tak vlekla. Nesryn ten zvrat preju, to se moc povedlo. Dozvedeli jsme se dalsi informace ohledne Valgu a kamenu, to je fajn. Posledni stranka byla jako vykrik do tmy, abysme teda uplne nezapomneli ..

marianna7090
marianna7090
21.05.2019 5 z 5

TOTO. BOLO. NIEČO. ÚŽASNÉ.
Táto kniha je jasný dôkaz, že sa nechám ľahko ovplyvniť. Niekde som čítala, že to nebolo také dobré najmä preto lebo tam nebola Aelin a spol. ale toto rozhodne tejto knihe vôbec neublížilo. Práve naopak.
Nemám žiadne výhrady ani komentáre. Proste nemôžem nájsť žiadnu chybu.
Autorka je proste pani lebo len málokto dokáže, od začiatku knihy kde bol relatívne fungujúci vzťah ktorý sme všetci brali a rešpektovali, úplne zmeniť názor a podporovať presne to čo ona chce a to čo nám ponúka s úplným pokojom a mierom.
Milujem túto sériu, už nech vyjde posledná kniha v slovenskom jazyku.

PhoebePollard
PhoebePollard
18.05.2019 4 z 5

Já osobně miluji knížky od Maasové a ani tenhle díl mě nezklamal. Ten otevřený konec mě sice štve a nemám tušení, jak to vydrřím až do září, ale co se dá dělat. První část knihy byla sice o něco pomalejší, než bylo nezbytně nutné, ale stejně, skvělé. Jistě, trochu předvídatelné, ale to se děje téměř vždy, když čtete několikátou knihu z pera stejného spisovatele.
SPOILER:
Nesryn a Sartaq je můj nový nejoblíbenější pár ;)

ajak
ajak
13.05.2019 4 z 5

Jedno velké překvapení :D Popravdě se mi vubec nechtělo číst tento díl, protože na Chaola jsem byla poslední dobou dost alergická obzvlášt od 4. dílu a DÍKY BOHU že se vzpamatoval. První polovinou knížky sem se opravdu musela prokousat, ale na konec musím usoudit že to stálo určitě zato :)

Barbarka_CZ
Barbarka_CZ
12.05.2019 4 z 5

Upřímně, první půlka knihy mě nějak nenadchla, přišlo mi to strašně rozvláčné. Ale možná je to i tím, že mě Chaol nikdy moc "nebral". ;) Ovšem od chvíle, kdy se dvojice Ch+N rozdělila, to začalo být velmi zajímavé a konec byl, jak už jsme u Maasové zvyklí, skutečně parádní. Moc se těším na záverečný díl a doufám, že bude velkolepý, jak si tato série zaslouží.

JanaDor
JanaDor
06.05.2019 5 z 5

Přestože v tomto díle poznáváme mnoho nových postav, tak nejsme zahlceni, ale příběh díky tomu dostává nový rozměr oživení. Má to šmrnc a se zatajeným dechem jsem se dozvídala nová fakta nejen o zemi krále Khagana, ale i o magii, která může přemoci temnotu. Je to dobře vypracovaná pohádka ve světě, kde se vede boj nejen na zemi, ale i na nebi. Nejen fyzický, ale hlavně magický. Nejen o vnějším boji, ale i vnitřním, který je stejně důležitý.

KaileyBlot
KaileyBlot
24.03.2019 5 z 5

Jedním slovem úžasné. Tato kniha mě dostala z čtecí pauzy a autorka udržela mou plnou pozornost až do samého konce. Asi jako pokaždé. Chaola zbožňuju už od prvního dílu série a tento díl mě tudíž neskutečně bavil. Moc moc moc doporučuji.

Reinar
Reinar
10.03.2019 4 z 5

Jen co z příběhu odpadne Aelin, hned se do série dostane dobrá kniha. Hlavně první polovina byla zajímavá. Konec už byl poněkud přitažený za vlasy takovým tím hollywoodským způsobem. No nebyl by mnohem stylovější, kdyby skupinka hrdinů po nalezení hlavního záporáka (svévolně uvězněného ve slepé uličce) odešla se vztyčeným prostředníčkem pryč a vrátila se s celým zástupem stráží?

Calla2002
Calla2002
02.03.2019 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY!
ČTENÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Začnu tak, že by to nebyla Maasová, kdyby to nenapsala dokonale a neskutečně chytlavě. Upřímně? Chaol se mi v Královně stínů zhnusil, to jak řekl Aelin, že je zrůda mě dostalo na kolena a od tý doby jsem ho vůbec neměla ráda. Proto pro mě bylo těžké překousat se přes začátek, když mi došlo, že je v tomto díle hlavní postava on. Nakonec jsem to nějak zvládla a i přes Chaola, se mi kniha moc líbila. Dostala mě ta scéna, když ho Yrene urdravovala, to jak dopouštěl sobě a ostatním a uvědomil si, jak to bylo strašný, když nazval Aelin zrůdou, že to chápal. To mi u něj udělalo plus a pokud to v dalším díle neposere, možná bych ho mohla mít znovu ráda...
Yrene jsem měla ráda už v Krvavém ostří, a to tam ani nebyla nějak extra dlouho, takže jsem měla strašnou radost, že je tam zrovna ona. Nesryn a Sartaq je od teď můj oblíbenej ship, hned po Rowelin ♥ byla jsem moc ráda, když se nakonec postavy z krvavého ostří opravdu objevili, byla jsem neskutečně dojatá, když se Falkan pro Nesryn a Sartaqa obětoval, pobrečela jsem si a byla jsem neskutečně vděčná, když to nakonec přežil.. A to je strýc Lyssandry? O můj bože! Nikdy by mě to nenapadlo!
Jinak Borte a Yeran k sobě patřej, neodmyslitelně. I když bych možná i shipovala Borte s Falkanem xd možná xd
Konec... No... Co k tomu říct? Celkem mě mrzí, že tam nebyla napsaná scéna když se Yrene a Chaol brali. A ještě se neskutečně moc těším na to, až Chaol Yrene poví, že jí pomohla přes može Aelin, Merline, tak se těším na její reakci!
PS: ta scéna nakonci s Aelin, mi nahnala husí kůži..

28.02.2019 5 z 5

Říkali jste si někdy, proč ti nepřátelé, kteří naženou svou oběť do kouta, jim dopřávají tolik času, a namísto toho, aby je hned zabili, musí vyprávět, jak se jim to povedlo atd.? To tak strašně rádi mluví? Nebo jsou jen tupí a nevyužijí příležitosti?! XDDXD

28.02.2019 5 z 5

Neskutečně krásný, napínavý i dojemný příběh s převratným koncem typu Sarah J. Maas XDD.
...Jen škoda, že tam bylo několik přehnaně emocionálních a kýčovitých částí.

Alex.Barunka
Alex.Barunka
25.02.2019 5 z 5

4,5 z 5

Nad příběhem Chaola protáčí oči nejeden čtenář, přesto je to jedna z nejlepších knih, jakou kdy Maas napsala. A proč to? Možná proto, že se kolem nemotá samá magií nadaná postava či dědic trůnu s magickými předpoklady a ve velkém průšvihu. Možná je to i absencí Aelin, ale své rozhodně dělá nové prostředí a zbrusu nové postavy.

Svěj inspirovaný východem, působí svěže, neotřele a rozhodně dokáže uhranout. Má své tradice, svoji historii a svůj řád. Skvěle zapadá do celkového univerza a je s ním neskutečně spjatý. Kromě toho se na scéně objevuje velké množství nových postav, které si dokážou skvěle podmanit jak ostatní hrdiny, tak i svého čtenáře!

A postavy? Skvělý vývoj Chaola, místy možná trochu zrychlený, ale stejně uvěřitelný. Na jeho psychologii si autorka dala záležet. Hezky si pohrála i s Yrene a nezapomněla ani na Nesryn a jiné aspekty příběhu. Žádná z postav nebyla zanedbávaná a všechny dostaly velké množství prostoru. Žádná z nich nepůsobila namyšleně ani otravně, spíše naopak, zlomeně a určitým způsobem zoufale.

Co je však na příběhu Chaola to nejlepší je to, jak se všechna pojítka a přesahy, které Maas zasadila už ve svých povídkách, hezky rozvíjejí a dávají smysl. Všechno se někdy až sarkasticky proplétá a ta promyšlenost je fakt skvělá. Kromě toho Maas nabízí snad vše, co její předchozí knihy. Dynamika, akce, napětí, zvraty, ale i poklidnější části plné emocí a napjatých momentů. Ani romantické duše si nemusí zoufat, i když právě ta romantika je zde odsouvána až na úplný závěr. A moc dobře víme, jak si Maas umí hrát s čtenářem ohledně emocí.

Takže ano, ano a ano! Tohle se povedlo!

Iwets
Iwets
10.02.2019 5 z 5

Měla jsem přibližně půlroční odpočinek od Maas. Jenže pak se mi dostala do ruky Věž úsvitu a zas jsem hltala každé slovo, i když dějová linka byla jinde a s jinými postavami. Prostě se od každé její knihy nemůžu odtrhnout a tohle bylo opět super. Navíc se mi libí, jak se konec znovu propletl novými informacemi s hlavní linkou. Nejde dát něco jiného než pět hvězd a jsem hrozně zvědavá na zakončení série.

mmarcelinka
mmarcelinka
03.02.2019 5 z 5

Paradoxně nejlepší díl :)

ladaol
ladaol
03.02.2019 5 z 5

Vypořádat se se svou temnou stránkou, odpustit si, pro koho by to bylo jednoduché... Ano, čtení jsem si opravdu moc užila.

denniys
denniys
02.02.2019 5 z 5

mě to prostě strašně bavilo..všechny linie, všechny postavy - staré i nové, všechno prostě super..paní autorka rozehrála opravdu výtečný příběh a jsem moc zvědavá, jak si poradí se závěrem série..netušila bych, že si mě takto získá..jen to čekání teď bude nekonečné..

Eponka
Eponka
27.01.2019 5 z 5

Za mě super. Velice mě to bavilo a díky tomu že to má tolik stránek snad ještě víc. Autorka aspoň nic nepsala ve zkratce a bylo tam plno detailů. Za mě vážně super občas mi tam chyběl Dorian a Aelin ale třeba Yrene a Sartaq to docela nahrazovali. Kniha napínavá, romantická pár dramatických chvil, napětí i překvapení prostě super.

kikibo
kikibo
19.01.2019 5 z 5

Jak jsem Chaola neměla ráda, tak tady se to otočilo o 180 stupňů , a Yrene -kdo by ji nemiloval. Na další střípek z historie a o Maeve jsem koukala jak sůva z nudlí :D Maas to má skvěle promyšlený. Prosím ať už je léto , potřebuju poslední díl. Nutně.