Věž úsvitu ekniha

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382716/vez-usvitu-pXK-382716.jpg 4.5936

Skleněný trůn / Trón zo skla 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), CooBoo

Tower of Dawn, 2017

Kniha Věž úsvitu

Suzanne07
včera

Hodně jsem se do Věže úsvitu nutila, protože Chaol pro mě nebyl úplně nejsympatičtější postavou, a najednou celá kniha o něm? Poprvé, když jsem sérii četla, tak jsem tuhle knihu přeskočila a všichni, kdo jste četli, asi chápete, že jsem pak vůbec nechápala poslední díl a nakonec ho ani nedočetla.
A tak jsem se do série pustila po dvou letech znovu. A zkusila i Věž úsvitu. A vůbec toho nelituju! Je to hodně důležitá kniha i pro poslední díl.
Byla čtivá a objevilo se zde mraky nových postav. Nesryn mi v předchozích dílech moc nesedla, a ani tady jsem si ji moc neoblíbila, ale její kapitoly byly zajímavé a bavily mě. Asi v půlce knihy jsem se začala těšit, až se postavy odsud setkají s Aelin a její tlupou :)

krovacek
předevčírem

Kdyz jsem uviděla popis, o cem ma byt dalsi dil, nemohla jsem verit vlastnim ocim. A dost vaznr uvazovala o tom, ze ho preskocim... ale pak jsem si precetla par komentaru a prrsvedcily me, abych to zkusila. Ze zacatku se mi cetlo spatne, nervy napjate na pokracovani a to politikareni me tam moc nebavilo. Navic Chaol mi moc k srdci neprirostl, s dost jeho chovanim jsem nesouhlasila. Nesryn me zajimala, ale ne nejak moc. Nastesti se brzy objevila postava Yrene, ktera me zaujala hned od zacatku. No a po chvili uz jsem na Aelin a ostatni zapomnela a hltala i tento strhujici pribeh, rozhodne doporucuji:)

Laf

Nejdříve jsem nevěděla, co od toho čekat. Celou dobu v hlavní roli Aelin a teď najednou Chaol? Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla, ale jak to autorka umí, kniha mne hned vtáhla a na tuhle změnu jsem si rychle zvykla. Bylo fajn dozvídat se něco nového o jiných částech světa, nových lidech a tak, a zároveň sledovat cestu Chaola a doplňovat si, co zrovna ve stejný čas prožívala Aelin, to se mi na tom líbilo. A díky novým informacím, které se objevily a které na celý příběh vrhají jiné světlo, tak se těším na poslední díl, protože to bude jízda :)

Mucq.luck

Po konci Říše bouří bylo poněkud kruté věnovat celou další knihu Chaolovi s Nesryn. Ačkoli byl začátek poněkud těžký, výsledek byl opět skvělý. Samozřejmě mi chyběla "tlupa", ale toto dobrodružství bylo stejně tak dobré. Nesryn příliš nemusím, cením si jí jako charakteru, ale není mi ani po tomto dílu příliš blízká, proto mě některé její kapitoly nebavily tolik, ale při čtení kapitol s pavouky jsem si vybavila Rona z Harryho Pottera :D
Celkově byla kniha vynikající, opět jsem se nemohla odtrhnout a jsem velmi zvědavá na finále.

Konfu97

Ze začátku jsem se nemohla začíst, knihu jsem odkládala.. ale autorka opět nezklamala a ač byly chvíle, kdy mi dej přišel utahaný a bez akce, které zde bylo opravdu málo, konec mi opět vyrazil dech. Již jsem nemohla odložit. Opět jsem byla vtažena do děje a měla pocit, že stojím vedle hrdinů a prožívám vše s nimi. Už se těším na finále.

helsinka_05

Myslela jsem, že kniha bude jen takovou vatou před koncem, ale nebylo to tak. Tato kniha mě z celé série bavila asi nejvíce (možná to bude mou slabostí pro Chaola :)), v knize se dozvíme mnoho důležitých informací. Tato kniha opravdu stojí za přečtení.

Hellothere

(+ SPOILER) Řekla bych, že tuto knihu bych dokázala shrnout velmi jednoduše a to TICHO PŘED BOUŘÍ. Byl to takový klidný, ale přitom naprosto neskutečně důležitý a nezbytný díl. Jsem ráda že Yrene a Chaol dostali prostor. Nějak nevím co si myslet o Nesryn, nějak jsem si k ní nedokázala najít cestu. Ale miluju Kashina, Sartaqa a Hasar. Jsem ráda jak se Nesryn dostala k rukhinům, to bylo neskutečně zajímavé. Myslím si, že bylo důležité si "odpočinout" od Aelin. Protože nás to akorát navnadilo na další dějovou linku. Trochu jsem se bála, aby díl nebyl nudný bez Aelin, Lorcana nebo Jeřába. Tak to jsem hned po první kapitole zavrhla. Prostě díl skvělý jako každý jiný a rozhodně spisovatelka opět dokázala jak je neskutečně talentovaná.

Tereziee

Ze začátku se mi do tohoto dílu moc nechtělo. Podle komentářů tady na databázi jsem asi nebyla jediná. Musím ale říct, že Věž úsvitu byl jeden z nejlepších dílů. Stalo se zde toho tolik a kousky skládačky začínají pomalu zapadat na svoje místo. Teď už mi nezbývá nic jiného, než se vrhnout na poslední díl. Tahle série je prostě skvělá! ❤️