Věž úsvitu

Věž úsvitu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375472/bmid_vez-usvitu-dtz-375472.jpeg 4 1601 262

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Antice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tower of Dawn , 2017

vlkove
03.09.2020 3 z 5

Kniha měla hodně nudných pasáží, děj byl neuvěřitelně protahovaný a některé postavy nebyly až tak zajímavé. Zatím nejslabší díl celé série.

ydnac
03.09.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než chválit celou sérii zas a znovu :-) Každá stránka mi stála za přečtení a moc mě to bavilo. Skleněný trůn má u mě za všechny díly tak 1000 hvězdiček a celý vesmír :-) Smekám nad lidmi, kteří dokáží něco tak úžasného vymyslet, aby vše skvěle zapadlo, zaujalo, bavilo a drželo v křesle s knihou v ruce :-)

Ketfl
25.08.2020 5 z 5

U minulého dílu jsem byla překvapená, že se v něm vůbec neobjevil Chaol s Nesryn, takže mě asi nemělo teď překvapit, že tento díl bude jen o nich. Ale ano, překvapilo mě to, protože jsem si nepřečetla popis. Tak nějak jsem za každou stránkou očekávala, kdy se objeví i další postavy - k čemuž tedy nedošlo. Trochu jsem se tedy začala obávat, protože mi přišlo, že se chvílemi ten děj trochu táhl, ale nakonec musím hodnotit na výbornou. Dozvěděli jsme se toho spoustu nového, čím déle jsem četla, tím to bylo napínavější a napínavější. Navíc se mi moc líbilo vyvinutí nových vztahů - jak u Chaola, tak u Nesryn, protože mi od začátku k sobě prostě vůbec neseděli. Jsem tedy moc ráda, jak to dopadlo. Těším se na další díl, jak se to celé vyvine. Celá série je naprosto skvělá... autorce opravdu klobouk dolu.

Brunnetka
18.08.2020 5 z 5

Celá série je zatím skvělá! Tady.me trošku mrzelo, že to začalo Chaolem a Nesryn, ale teď jsem ráda :) Rovnou se vrhám na další díl...

Evule114
16.08.2020 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem Nesryn v předchozích dílech neměla až tak v lásce jako ostatní, ale v předposledním díle mi přirostla k srdci. Bála jsem se, že mě tento díl nebude bavit, ale naproto jsem se spletla a vřele doporučuji :-) a k Chaolovi nemám co dodávat. Nesryn mi od začátku k němu neseděla, ale teď jsem velmi spokojená :-)

temna.vila
14.08.2020 3 z 5

Věže úsvitu jsem se celkem obávala, protože nepatřím mezi fanoušky ani jedné z ústředních postav. A přestože se děj místy vlekl a až tolik mě nebavil, přiznávám, že jsem si v téhle knize Chaola poměrně oblíbila. Jeho dějová linka mě moc bavila, zvlášť jeho uzdravování a následné sbližování s Yrene. Nesryn jsem si bohužel víc neoblíbila, i přes skutečnost, že její dějová linka mi přišla dějově zajímavější. Ve výsledku mě kniha mile překvapila a byla perfektní předehrou pro velké finále.

DannyLady
30.07.2020 4 z 5

No musím říct, že jako každý jsem byla před čtením Věže úsvitu dost skeptická. Ale googl tvrdil, že je ten díl nezbytně nutný pro příběh. Fajn, řekla jsem si, že dám Chaolovi ještě jednu šanci. Tento díl byl ale opravdu SKVĚLÝ. Konečně jsem si našla cestu zpět k Chaolovi jako k postavě, pochopila jsem víc jeho chování v předešlých dílech a navíc nám díl nabízí několik nových postav, které rozhodně stojí za to poznat. Kniha je plná napětí, akce, zvratů a romantiky, jak je u Maasové zvykem. Navíc to obří odhalení na konci knihy sem nečekala ani já.

PetraBery
25.07.2020 4 z 5

Na dovolenou opravdu dobrá volba, znovu se po delší době vydat do skvělého fantasy světa, který autorka vytvořila. Ačkoliv jsou průvodci tohoto dílu Chaol a Nesryn, Aelin chyběla, přesto se nejedná o výplňový díl. Za mne fakt povedená a čtivá série, těším se na poslední díl.

Mozkovna
23.07.2020 5 z 5

Kdybych mohla dát šest hvězd, tak je dám. Ze dvou prostých důvodů: Chaol a Yrene.
Tahle kniha pro mě byla tak trochu osvobozující. Ne že by se mi nelíbily ty předchozí, ale po přečtení předešlé knihy už jsem toho všeho měla opravdu nad hlavu. A tak když jsem zjistila, že je tento díl jen o Chaolovi (a Nesryn a Yrene, samozřejmě), neskutečně jsem se na něj těšila, protože jsem mohla alespoň na chvíli vypustit všechno z hlavy a zaměřit se na jinou část tohoto příběhu, která s tou první sice úzce souvisí, ale přeci jenom byla aslepoň trochu o něčem jiném. A navíc jsem, s rukou na srdci, v předchozím díle postrádala již zmíněného kapitána. (Ehm, teď už vlastně lorda, ale dobře vím, jak to oslovení nemá rád.)
Sice jsem už dopředu věděla, jak kniha skončí (nebo spíš kdo s kým), ale přesto jsem si ji náramně užívala a hltala stránku za stránkou. Chaol i Yrene patří k mým oblíbeným postavám a byla to příjemná změna oproti skupince na severním světadílu. Přiznám se, že části z pohledu Nesryn už mě tolik nebavily, ale dozvěděli jsme se díky nim spoustu nových věcí a nakonec jsem propadla i Sartaqovi s Kadarou.
Co víc na to říct? Tenhle díl je tedy asi oficiálně můj zatím nejoblíbenější. Uvidíme, co přinese finále, ale to, které bylo v této knize, mi vehnalo slzy do očí.

laura
20.07.2020 3 z 5

Tak...já... nevím... ?

Nové postavy, nové prostředí. Jako by vás někdo vyhodil z rozjetého vlaku na nástupiště a donutil vás tam hodiny a hodiny čekat na další spoj - a vy jste netrpělivě podupávali, sledovali hodiny a trpěli, protože jste tak moc chtěli znovu naskočit a užívat si tu bláznivou, nespoutanou jízdu.

Doba na nástupišti, tedy doba trávená čtením tohoto dílu, byla zdánlivě nekonečná. Přetrpěla jsem to. Děj mě nakonec bavit začal, ne že ne. I nové postavy jsem si z většiny oblíbila. A v určitých momentech jsem se o ně i bála. Napínavé, čtivé (jako všechny díly), plné nových nástrah, nestvůr i zdánlivých překvapení... Tak jo, zas taková nuda to nebyla :)

Ale stejně se už nemůžu dočkat, až se vrhnu na to velkolepé finále. Až zase naskočím do toho rozjetého vlaku a setkám se všemi postavami, které mi ve Věži úsvitu tolik chyběly! Bez kterých to prostě nějak nebylo ono.

Takže, na co čekáme? Hrrr na to!

amejzlík
02.07.2020 3 z 5

Kniha mě nebavila tolik jako předchozí díly. Přes polovinu knihy jsem si nemohla zvyknout na nové postavy a postavu Chaola jsem nikdy neoblíbila, ale tady mi přirostl k srdci stejně jako Yrene a Nesryn se Sarthaqem. Dozvěděla jsem se opět další překvapivé a šokující informace. Velmi se těším na pokračování.

Dindi
20.06.2020

Nejdřív jsem měla trochu obavy, abych byla knihu vůbec schopna přečíst, ale nakonec mě mile překvapila. Výborně to doplňuje celou sérii a nové postavy to výborně oživily.

padajicidvere
17.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Bála jsem se, že tahle kniha bez Aelin nebude ono, nebude to to pravé. A jak jsem se spletla! Bože, nikdy jsem nebyla radši, že jsem se tak spletla. Nechápu jak jsem vůbec mohla váhat, jestli si knihu vůbec přečtu! A ta scéna s pavouky..ta byla úžasná, úplně mě mrazilo. Nejlepší na závěr - pravda o Maeve.

Adyy
08.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že se mi do knihy vůbec nechtělo. Chaola jako postavu jsem měla ráda jen někdy ze začátku, ale postupem času jsem si ho přestávala mít ráda. Proto jsem se celkem dlouho odhodlávala, abych knihu otevřela a začala číst.
Ze začátku mi to přišlo trošku nudné a přemýšlela jsem, že končím a buď přeskočím tento díl a půjdu na poslední ze série a nebo už nebudu číst vůbec tuto sérii. Popravdě... jsem moc ráda, že jsem se nakonec donutila číst. Po více jak 100 stránkách jsem se úplně ponořila do děje a prožívala ho, jako kdybych tam byla s postavami.
Je pravda, že autorka celkem dlouho popisovala okolí, historii a minulost všeho, co se tam odehrálo, ale když to tak vezmu teď zpátky, tak mi to vůbec nevadí.
Knihu jsem si úplně zamilovala a byla ráda, jak to všechno skončilo. (i když občas byl scény celkem předvídatelné - SPOILER! - už skoro od začátku mi bylo jasné, že dopis napsala Aelin, že Duvu ovládá valg atd.)
Takže pokud se někdo chytáte do knihy a přemýšlíte, že ji číst nebudete, tak na to zapomeňte! :) Žádný propadák to není, vážně se to skvěle četlo, i když byly momenty, kdy bych to nejraději přeskočila, ale pointa byla zajímavá a hodně důležitých faktů se odehrálo, které budou důležité v dalším díle.

Teď už se jen těším, až zase začnu číst a zjistím, jestli Aelin zachrání nebo ne a jak vlastně celá série skončí. =)

petgona
13.05.2020 3 z 5

Ja mam rada tuto seriu, ale tato kniha bolela. Chaol je moja najmenej oblubena postava, lebo som z neho mala vzdy pocit, ze je strasna drama queen, a venovat mu celu - a velmi hrubu - knihu bolo zbytocne. Tak strasne vela omacok, opisov, zbytocnych pocitov....mohlo to byt o polovicu tensie a stale by tam bolo dost vaty. Skutocne potrebne informacie pre nas citatelov boli az v poslednych kapitolach, kedy sa konecne zacalo nieco aj diat.

Andynka
25.04.2020 4 z 5

Tohle byla zase trochu slabota a natahování konce.
Celý díl se věnuje Chaolovi a Nesryn.
Oba odcestovávájí do jiné říše, aby sehnali vojsko a aby vyléčili Chaola. Zatím, ale zjištují, že i zde jsou valgové, kteří se snaží získat něco důležitého a je potřeba zjistit proč a ochránit to.
Díky zkoumání celé říše objevování pro nás čtenáře nových míst a osob je to skvělé počtení.
Vše se zde začíná čím dál tím víc zamotávat, tak jsem zvědavá na vyvrcholení knihy.
Co mě zde tedy zklamalo, je pořád dokola opakující se stejná podoba zamilovanosti. Nemyslím si, že je zapotřebí, aby každý nás hrdina se musel hluboce zamilovat. A hlavně, jak je to okamžitá láska.... vždy jsou zamilovaný od prvního dne , co se potkali. Jen si to museli konečně připustit.
Očekávám tedy, když už jsou teď všichni zamilovaní, že v poslední knize se budeme věnovat pořádně válce a já jsem na to opravdu zvědavá.
Najednou si nedokážu představit, jak to Maasová narvala do jedné knihy.

Klarkaa
16.04.2020 5 z 5

Díl byl super, ale jelikož předchozí díl končil Aleininym uvěznění, tak mě mrzelo a nemohla jsem se dočkat až začnu číst další finální díl.

Marry123
31.03.2020 4 z 5

Dlouho jsem se přemlouvala, dlouho jsem se začítala (ale jen kvůli tomu že Chaol :D ). Ale stálo to za to... Maasová opět nezklamala.

PanKlobouk
30.03.2020 4 z 5

Kniha me prijemne prekvapila. Cetla se velice dobre a docela jsem koukal na nektere skutecnosti, ktere tu jsou ctenari odhaleny. Dal se rozepisovat nebudu, at se vyhneme spoilerum. Opet bych akorat ubral tu cervenou knihovnu. Jsem zvedavy na velke finale.

Alíša236
07.03.2020 4 z 5

Velice dobrý krok, že tento díl byl v jiném prostředí a téměř všechny postavy byly nové. Moc to pomohlo. Kniha se četla velice dobře a teď jsem připravena na poslední díl a jsem ráda, že už je poslední.