Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/bmid_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4 4537 887

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Andreanis
30.09.2017 5 z 5

Neskutečně strhující. Už dlouho mě žádná kniha tolik nepohltila jako takto. Dokonale vymyšlený příběh, úžasné prostředí a Celaena. Neskutečně sympatická, správně nebojácná, s pořádně ostrým jazykem a vražednými schopnostmi, za které by se nestyděl žádný hrdina série Assassins creed. Opravdu geniálně vymyšlené a propracované dílo. Už aby mi přišel druhý díl :D to čekání snad nevydržím :D

Siu83
25.09.2017 5 z 5

Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Už teď se těším na další díly.

any333
24.09.2017 5 z 5

Jako, četla jsem hodně kladných recenzí, ale i tak mě mile překvapilo, jak hezký příběh to je. Prostě zase jedno pořádné fantasy(i když prozatím bez větších kouzel) s kontextem temného středověku. Tohle podle mě bylo splněno skvěle, bavilo mě získávat informace o Erilee.
Dalším plusem byly i tradičně středověké dialogy, co mnohdy byly v takových správných metaforách, takže postavy mohly v jedné chvíli polemizovat o dvou problémech, přičemž jen jeden naznačovaly.
K postavám; Celaena se mi zdá jako silná hrdinka, co ale má nějaká omezení, i když se vždycky nějak dokáže vyvléct z problémů. Co se týče Chaola a Doriana, rozhodně fandím tomu druhému, i když přes spoilery vím, že to ještě bude jinak. Ale Dorian je mi prostě sympatičtější, asi stejně jako Nehemia.
Prostě a dobře, tuhle sérii budu zřejmě zbožňovat a s radostí se pustím do dalších dílů a knih od autorky.

roso.mak
24.09.2017 2 z 5

Hrdinka je na můj vkus příliš velký superhrdina. Trochu příliš neuvěřitelná i na žánr fantasy. Navíc to vypadá na další nekonečnou sérii, kdy autor neví, kdy má přestat psát. Neříkám, že se to dobře nečetlo a že se nepustím do dalšího dílu (až splním všech 93 položek "chystám se číst" co tu mám na Databázi:-)), ale nijak zvlášť napjatá nejsem.

Aureline
24.09.2017 5 z 5

Asi jsem se zamilovala... ❤
Naprosto úžasná knížka, kterou jsem si hned zamilovala. Mohu ji číst pořád dokola (některé části znám nazpaměť) a nikdy se neomrzí.

pajka0071
20.09.2017 4 z 5

První díl je jen hluboký nádech před skokem do vody... Další díly ohromé!!!

NavoSever
14.09.2017 4 z 5

Trochu detsky naivni, ale ctiva knizka.

MonicaMonique
13.09.2017 4 z 5

Dávám 4* a to z toho důvodu, že jsem čekala o něco víc akce. Přesto se kniha příjemně četla.

Deny2002
13.09.2017

Vážně lidi, nejlepší série knih ever! Miluju! Úplně všechno ze serie miluju.
SPOILER- Nad Chalolem ani Dorianem vůbec nepremyslejte, stejně to bude nekdo jiny... :) Není zač :):) :*

Ivka222
08.09.2017 5 z 5

Veľa kníh je napísaných s nudnými pasážami, ktoré by ste najradšej preskočili a išli ďalej. Ale u tejto som to nepostrehla. Hneď od začiatku som vedela, že ma knižka bude baviť. Veľmi príjemné čítanie, kde si obľúbite hlavnú postavu (teda čítam u niektorých komentoch, že nemáte až tak radi Caelanu, ale neviem prečo :D). Veľmi sa teším na pokračovania, ktoré som si kúpila :) Čiže šup šup čítať :D

---Spoiler---
Je zaujímavé spoznávať postavu Caelani, kde presne vidno, že každý bojovník ma svoje slabiny, a hlavne že nech je akokoľvek silná a zručná, vždy to bude dievča s citmi. Milostný trojuholník bude ešte zaujímavý.. ešte neviem komu budem fandiť :D možno Chaol

Dolik13
06.09.2017 4 z 5

Budu nejprve kritický. Čekal jsem něco jiného, očekával jsem příběh založený především na turnaji 24 bojovníků, avšak boje probíhaly okrajově, hlavní náplní příběhů jsou intriky, a musím říct, že se mi to líbilo. Trvalo mi než jsem si oblíbil hlavní hrdinku, avšak následné propletené a rozvíjené charaktery se mi začaly velice zamlouvat. Chaol i Dorian skvěle do příběhu zapadaly. Kniha se četla jedna báseň, ovšem v závěru musím opět trošku kritizovat, a to závěr po posledním boji. Myslím si, že celý příběh se dal uzavřít lépe.

PS SPOILER!!! : Jsem jediný, kdo si naivně myslel, že tím vrahem, co sápe a zabíjí oběti je Dorian a jeho psi? :D

J.polakova
05.09.2017 4 z 5

Miluju ji

ketvin
31.08.2017 5 z 5

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
První díl je úžasný, postavy jsou promyšlené, sympatické, člověk se s nimi hned "sblíží" a záleží mu na nich. Celaena (prostě Selena :D tahle cize napsaná jména mě ničí) je skvělá, zezačátku si o ní člověk říká "proč sakra nemá koule" při jednání s králem, ale časem jí člověk pochopí. (Kdo nečetl, tak nepokračujte, nechci spoilerovat.) Přiznám se, že mi bylo hned jasné, že tu bude milostný trojúhelník a hrozně jsem fandila Dorianovi. Když začalo být jasné, že to tak úplně jednoduché nebude, bylo mi to nejdříve "proti srsti", ale kniha je tak dobře napsaná, že čtenáře přeorientuje na Chaola a člověk jim fandí. Kniha je prostě skvělá, úžasný start! :)

Kate_Hall
30.08.2017 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná a četla se jedním dechem. Jsem ráda že nechala autorka knihy konec otevřený, protože už jsem zvědavá co se dočtu ve druhém dílu ! Knížka mě nutila pořád myslet kdo je kdo a jak to dopadne, pro mě tedy spokojenost. Někdy mi vadilo jak se dalo pokračování trochu vyčíst.

kokobela
29.08.2017 3 z 5

Čekala jsem od knihy více. Nemohla jsem se do knihy začíst. Ovšem téma bylo originální. Dále mi vadila er-forma. Mám radši když hlavní postava popisuje svuj příběh sama

Nellie18
29.08.2017

Anotácia nám už odhalila, čo bude Celaena Sardothien zač. Teda vlastne klamala nám. Ale nie úplne. Celeana je naozaj nájomná vrahyňa a zabíja to áno, ale zabudli zmieniť, ako moc dievčenská popri všetkom Celeana je.

Pre celú recenziu môžte kliknúť na odkaz tu http://nelliesbookssk.blogspot.hr/2017/08/tron-zo-skla-sarah-j-maas.html?m=1
a poprípade sa pridať do pravidelných čitateľov, pokiaľ ťa moja prvá recenzia zaujala

katallinka
27.08.2017 4 z 5

Tak i přestože se mi dvůr trnů a růži od této autorky líbil mnohem víc je i tento příběh velmi povedený a rozhodně budu pokračovat s dalšími díly této série

sd1992
24.08.2017 5 z 5

TAK TOHLE PROSTĚ MUSÍTE MÍT! Já, coby ne příliš velká zastánkyně fantasy young adult stylu jsem NADŠENÁ! Tahle série je láska na celý život.. :D Sarah J. Mass oponuje neskutečně chytlavým stylem psaní... napínavé od začátku do konce, výborně propracovaná minulost každé postavy prolínající se s aktuálním dějem, vývoj děje není předvídatelný, všechno popsané do takového detailu, že vás kniha nemůže nestáhnout do děje... a to nejen první díl Skleněný trůn, ale všechny díly série... přečetla jsem během 3 týdnů všech 5 doposud vydaných dílů a můžu vám zaručit, že se to jen stupňuje a každý díl je lepší a lepší... už ať je polovina září a vyjde ŘÍŠE BOUŘÍ! NEVÁHEJTE!! S.J.M. je fakt královna mezi spisovateli...!

moncakovinka
22.08.2017 4 z 5

Knihu jsem četla ve věku 22 let, takže určitě není jen pro náctileté. Za nejdůležitější považuji říct, že se dle mého názoru jedná o vydařené fantasy s hlavní hrdinkou ženského pohlaví, což bylo poprvé od pár dětských titulu. Výborně se to čte, skvěle vás to vtáhne do děje. Jen doufám, že autorka udrží celou sérii, nerada bych viděla dílo upadat.

Zorka25
17.08.2017 5 z 5

Krásná kniha, pro náctileté úplně ideální. Někdy vtipná, napínavá, občas i obojí najednou. Krásně napsané, čtivé.