Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/bmid_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4 4542 889

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Terry.89
22.12.2016 5 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala krásnou obálkou, hned na úvod musím říct, že mě velice těší, jak se celá série nese ve stejném duchu. Samozřejmě mě zaujala i anotace. Když jsem se konečně dostala ke čtení, tak jsem byla velice zvědavá, protože jsem si přečetla mnoho pochvalných a nadšených ohlasů. Zpočátku jsem si říkala, že to zas takový trhák není, děj byl sice zajímavý, ale moc se toho nedělo, jak jsem se jen zmýlila. Kniha je naprosto úžasná! Děj je napínavý a poutavý, nechybí ani humor a jemná dávka romantiky. Množství nečekaných zvratů a událostí čtenáře udržuje v neustálem napětí a očekávání věcí příštích. Postavu samotné Celaeny jsem si velice oblíbila a spolu s ní i přísného, ale zároveň citlivého kapitána Chaola. Princ je sice fajn, ale přeci jen mi trochu přijde, jako nafoukaný floutek. Jinak autorka má s osudy postav jistě velké plány, o čemž jasně hovoří počet dílů, které série doposud nabízí a i vzrůstající počty stran u jednotlivých knih. Moc se těším až budu číst další díl, snad už by tomu tak mohlo být tento víkend, protože jsem si ihned po dočtení Trůnu objednala oba další, dosud vyšlé díly. Knihu rozhodně doporučuji všem fanouškům fantasy. Možná, ale jen možná bych si troufla doporučit ji těm, kdo si oblíbili Selekci

Nuray
21.12.2016 5 z 5

Na tento titul jsem narazila vloni kolem Vánoc, kdy jsem přemýšlela, o co si "napíšu Ježíškovi". Po dlouhém váhání jsem ho zařadila do seznamu, ačkoliv jsem se ho nakonec nedočkala, což mi ani moc nevadilo. Zaujala mě obálka, ale anotace mi až tak nic neříkala...

Asi před 14 dny jsem na knihu náhodou narazila v PDF, protože jsem kvůli časovému vytížení nebyla schopná zajít do knihovny pro něco na čtení. A dojmy?
Naprosto GENIÁLNÍ ! Jsem fascinovaná z tohoto stylu. Snad ještě nikdy jsem nečetla knihu, kde by hlavní hrdinka byla v podstatě záporák a zároveň klaďas dohromady v kombinaci se svým ženským pohlaví, které mě osobně hodně lichotí a vyzdvihuje mé vlastní ego :D

Prostě pecka, mám přečtený 1. i 2. díl, vrhám se s chutí po třetím a nemůžu se dočkat, až ho zhltnu jako ty předchozí !

HankaHail
20.12.2016 3 z 5

Pro mě bohužel hodně slabší 4*. V knize ze dlouze nic nedělo. Celkově mi tam chyběla akce, té jsem se dočkala až na konci. Na druhou stranu se mi líbily postavy v knize, hodně jsem si jich oblíbila a jsem zvědavá kam jejich osudy povedou v další knize na kterou se těším. Doufám že se v ní rozvine velký potenciál postav, který tento příběh přináší.

Bombr
20.12.2016 3 z 5

Zatím jsem od této autorky přečetl 7 knih a je to všechno stejná nuda na jedno kopyto.

Dani3
19.12.2016 3 z 5

Pomalý začátek, který trval téměř až do poloviny knihy. Navíc mi dlouho trvalo, než jsem si zvykla na Celeanu, ačkoliv ji stále nemůžu brát jako nebezpečného zabijáka…sice se to opakovalo na každé straně několikrát, ale já v ní zatím vidím spíš malé náladové děcko, které neví, co se sebou. Třeba se to časem změní a Celeana „vyroste“.

Taky mi úplně nesedl svět, který je vykreslený jako krutý a nemilosrdný - Celeana si v něm v klidu hraje na piáno nebo kulečník a spí jak špalek, zatímco se jí po pokoji promenáduje polovina hradu. Už jen to, že dostala takové luxusní ubytování a komornou k ruce mi přišlo divné.

Naopak jsem byla ráda za postavu Nehemie, se kterou se příběh ožil a dostal alespoň trochu magický rozměr. Ona je ta tajemná postava, která mě donutí si přečíst další a navíc mě zajímá, co se vyklube ze znamení Sudby a Jinosvětů.

šneki
17.12.2016 5 z 5

Musíme se přidat k dlouhému zástupu lidí, kteří tuhle knihu zbožnují... Od hlavní hrdinky, která je reálná (a menstruující) dívka až po všechno ostatní vlastně :D Rozuzlení jsem možná tušila, ale vůbec mi to nevadilo. Už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl.

CathMares
13.12.2016 5 z 5

Ze začátku mě tahle knížka uplně nenatchla, ale věděla jsem, že se musim rozečíst, protože do příběhu se vmísil Chaol a pak I v průběhu fantasy a jaká byla Celeana, její vlastnost mě uchvátila do takových rozměrů, že někdy jsem se sama do ní vžila, ale fandila jsem víc Chaolovi než princi ale to je tajemství knížky, přečtě sami, určitě bez pochyby si budu chtít přečíst druhý díl..

eva4036
12.12.2016 5 z 5

Abych pravdu řekla, nejdříve jsem četla Dvůr trnů a růží a moc se mi líbil. Když jsem se dozvěděla, že autorka napsala tuhle senzační sérii, tak jsem prostě neodolala a pustila se do ní. První díl se mi moc líbil, i když je Celeana úplně jiná než Feyre. Autorka mi opět dokázala, že umí utvořit skvělý fantasy svět a k němu skvěle propracované postavy, které jak předpokládám se ještě v dalších dílech víc rozvinou. Knížka si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček a já s chutí se pouštím do dalšího dílu :)

Akemi4
12.12.2016 3 z 5

3,5 hvězdičky
Nebylo to špatné, to vůbec, ale proč je nutné každý jen trochu zajímavý příběh rozbít milostným (a pěkně ohraným) trojúhelníkem?

ClarissaM
08.12.2016

Jsem teprve za půlku knížky, ale strašně mě to baví :) je to přesně takový ten typ knížky kterou mám ráda. Jsem jen zvědavá, do koho se zamiluje, protože zatím to vypadá na Doriana a já radši Chaola :D

Pedruska01
03.12.2016 5 z 5

Jsem asi jedna z mála, co přečetla od této autorky jako první její druhou velkou záležitost, a to je Dvůr trnů a růží. A zároveň budu opět jedna z mála - jestli vůbec, co prostě této knize dala 4 hvězdy a Dvoru 5. Čím to?
Kniha se četla dobře, ale kapku jsem si musela zvyknout na tu formu vyprávění. Lhala bych, kdybych tvrdila, že příběh člověka neuchvátí, nechytne na začátku a až na samém konci pomalu pouští. Hlavní hrdinka mi absolutně nevadila, můžu říci, že jsem s ní spokojená. :D Byla správně mazaná, chladnokrevná i uměla ze sebe udělat dámičku. Byla ironická a vtipná, což mě bavilo a někdy mě vážně dokázala nahlas rozesmát. :) Ohledně dalších především hlavních mužských postav - Dorian a Chaol - což už nám tak krapánek tvoří ten milostný trojúhelník. A mě to absolutně nevadí, naopak užívám si příběhy takto zkonstruované, a nikdy to nejspíš mou romantickou duši nepustí. 3:) Prozatím se nechci nijak přiklánět ani k jednomu, ani druhému, i když Chaol... nějak mi ho už teď je líto a tuším, že to nedopadne dobře. Zase mi asi pukne srdce. Ale jinak na pány nemám taky ani smítko výtky.
Celkový příběh, leč se tam přimíchala magie, kterou já dvakrát nemusím až tak moc, tak výborná práce. Ukázka zanesená v celé knize je příjemný začátek a já jsem skutečně hrozně zvědavá na pokračování, rozhodně si ho nenechám ujít. Přesto, abych vysvětlila stržení té hvězdy - zřejmě mi chyběl takový určitý náboj, který by mě až tak hluboce zasáhl a donutil krvácet jako právě v knize Dvůr trnů a růží. Celkem škoda, protože mě autorka příjemně překvapila a namlsala s již tak vysoko zvednutou laťkou, a navíc, když tohle dílko mělo takové ohlasy - možná jsem čekala prostě víc. Ale nevadí, líbilo se mi to i tak a s radostí se vrhnu na pokračování. :))

-Dekra-
02.12.2016 4 z 5

Tahle kniha mně hlavně přitáhla kvůli té obálce - Srdce z ledu, vůle z oceli, nelítostný boj začíná. Prostě hned jak jsem ji poprvé viděla, jsem si říkala, že tuhle knihu prostě musím mít. A nelituji toho, že jsem si ji koupila. Krásně se čte a už se těším až si přečtu další díly. Ale je pravda, jak tady už někdo myslím psal - to co je napsané na obálce knihy, tak nějak neodpovídá hlavní hrdince. Já jsem si myslela, jak to bude opravdová necitelná vražedkyně a přitom je to holka, která ještě smutně vzpomíná na svoji nešťastnou lásku a těžce prožívá menstruaci, ale to mě vůbec neodradilo a Celaenu jsem si moc oblíbila a popravdě jsem ráda za to, že srdce z ledu nemá, a že je to celkem obyčejná holka, která jen zabila asi až moc lidí :D Každopádně doporučuji :)

zuzana4291
27.11.2016 5 z 5

Tak jsem zas po delší době sáhla na knihu, která je od prvních stránek zajímavá a v táhne vás hned do děje, od kterého se nemůžete vůbec odtrhnout. Hlavní hrdinka je plná vnitřní síly a energie, kterou nepostrádá ani v nejhorších situacích. už jsem zvědavá na další díl, který mám hned po ruce.

Mishell14
24.11.2016 5 z 5

Po dlouhé době úžasná kniha do které jsem se okamžitě začetla. 5* zaslouženě, těším se až si přečtu další díly. A dokonce mi ani nevadí již známý milostný trojúhelník. Tahle kniha by si i určitě zasloužila filmové zpracování.

Lkova
21.11.2016 4 z 5

Taky jsem se obávala, že to bude další Hunger games, ale v té anotaci to bylo jen nešťastně podané, protože podobnost je minimální.
Každopádně, jak zvládáte číst tyhle akční knihy?200 stran jsem přečetla bez problému, ale pak to začalo být náročné. Musela jsem vynaložit velké úsilí, abych zvědavě nepřeskakovala celé stránky, protože je to v některých chvílích taková jízda, že prostě nemůžu číst dost rychle!
A pokud v knihách něco vyloženě nesnáším, tak jsou to milostné trojúhelníky. Většinou se do takových děl ani nepouštím, protože jsem pak zmatená a nevím, kterému páru fandit. Ale v tomhle díle to zase tak těžké nebylo. Princ Dorian si i přes své jméno mé srdce nezískal. A vzhledem k tomu, že jsem holka odvážná a menších spoileru se nebojím, dala jsem si záležet i na tom, abych si neoblíbila ani Chaola.
Ale vždyť je to neohrožená nájemná vražedkyně, která si potřebuje vydobýt svou svobodu, koho v takové chvíli zajímá nějaká láska? *spoiler alert* (jo, pořád jsem těm dvoum neodpustila ten poslední souboj).

Katuska88
19.11.2016 4 z 5

Jsem knihou mile překvapená.
Četla se dobře. Podle anotace jsem se obávala, a možná k tomu mátla obálka, že se bude jednat o četbu pro třináctileté, ale naštěstí tomu tak nebylo. Sice už jsem asi na žánr YA trochu starší, ale i přesto se mi kniha líbila.
Musím souhlasit s ostatními, že je kniha hodně podobná zmiňované Selekci. Hunger games mi ale připomínala jen vzdáleně.
Dávám čtyři hvězdičky. Musím však podotknout, že animovaná obálka se mi vůbec nelíbí.

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha plná napětí, romantiky a nečekaných zvratů. Strašně jsem se bavila a těším se na další díl! :)

HDosoudilová
07.11.2016 5 z 5

Další skvělá kniha. Podle anotace jsem měla trochu obavy, aby mě kniha bavila. Ale opak je pravdou - opět mě pohltila už od začátku. Celaena je taková zvláštní hrdinka, pořád vlastně nevím, co si o ní myslet. Každopádně kuráž má. Styl autorky mi maximálně sedí, čte se skvěle. Jen Dvůr trnů a růží mě zatím bavil o malinko víc. Ale už se těším na další díly.

Cla.Čewolf
06.11.2016 5 z 5

Upřímně. Trochu jsem se obávala co by se z knihy s Najemnou vrazedkyni, mohlo vyklubat. Kniha mě,ale milé překvapila. Lépe řečeno nadchla. Kniha mě úplně uchvátila. Koupila jsem si všechny díly a teď čekám na poslední.
Celeana byla odhodlána, sebevědomá a rozhodná. Což mě taky mile překvapilo.
Knihu vřele doporučuji!

annamc
05.11.2016 5 z 5

Kniha byla vážně skvělá, dlouho jsem se tak nezačetla, že bych ani nechtěla jít na oběd a místo toho si číst:)Všem vřele doporučuji!!!!!!!!!!!!!!