Říše bouří

Říše bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346400/bmid_rise-bouri-4tT-346400.jpg 5 2220 356

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Empire of Storms , 2016

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Poctivé fantasy, autorka píše veľmi pútavo.

vinebitch
14.01.2021 5 z 5

...tak tohle byla jízda. Tenhle díl mě jako zatím žádný z předchozích dílů zasáhl hluboko do srdce. A dost to bolí - fakt. Konec mě překvapil a nepřestával až do poslední stránky. Tenhle díl jsem přečetla skoro jedním dechem a nejsem si jistá, jestli jsem psychicky připravená na další - ale na druhou stranu potřebuji vědět, co se stane, takže jdu hned na šestý díl.

Tereziee
08.01.2021 5 z 5

Říše bouří byla moje poslední přečtená kniha loňského roku a bylo to krásný završení. Celý příběh graduje a nabírá na obrátkách, že se člověk nemůže odtrhnout. Těším se na dva poslední díly!

Arlienen
04.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Jsem naprosto nadšená z této knihy. Byla to parádní jízda, kterou jsem si naprosto užila a jen lituji toho, že nebyla delší. Tolik se toho stalo a úplně mi to vyrazilo dech! Zatím to je pro mě rozhodně nejlepší díl ze série.
Škoda, že nemám po ruce pokračování. Do té doby, než se mi dostane do rukou další díl, nejspíš úplně zešílím!
***
Aelin a její geniální mysl, mě úplně odzbrojila. Taky se naskytly případy, kdy mě ta její arogance pěkně naštvala. Nechápala jsem, proč se se svými plány svěřuje pouze Lysandře, když milovala Jeřába. No, na konci knihy jsem to pochopila, ale i tak mi bylo líto Jeřába.
Ta Maeve je pěkně zlá m*cha. Nechápu, že ji všichni ti vílí válečníci složili krevní přísahu. Hlavně Lorcan. Ten mě v této knize mile překvapil. On a Elide jsou skvělý pár, rozhodně musí skončit spolu! Grrr, už abych měla ten další díl!
Nejvíce jsem si užívala kapitoly s Manon. Ta mi přirostla nejvíce k srdci. Ona a Dorian tvoří pěkně žhavou dvojici.

Doomiiniikaa
20.12.2020 5 z 5

Samozřejmě i tento díl je naprosto skvělý, ale někdy mi přišlo, že už je toho moc, takové přehlcené vším

DreamerX9
17.11.2020 3 z 5

Tato kniha mi připadala přesně jako tenhle svět...přehlcená vším. Souhlasím že někdy je méně více a milostné scény jak z .....
Nicméně styl jakým autorka knihy píše je poutavý avšak u toho to dílů mi připadalo jako bych znova četla Dvory akorát v jiném prostředí a konec skoro úplně stejný jako u druhého dílu Dvorů. Piráti, víly, čarodějnice no trošku Petr Pan :D
Ta svéhlavost Aelin podle které všichni skáčou jak pískne jistě je statečná a jde si za svým ale přeci jen...nemuselo by se vše točit kolem ní. Na Jeřába už jsem si zvykla co se týče té hrozné české opravy. Ale přes to dám dalším dílům ještě šanci a uvidíme jak to všechno dopadne

leník511
12.11.2020 5 z 5

Za ten konec bych Sarah nejradši zabila, ale bylo to za mě zase ještě lepší než všechny předchozí díly a jsem strašně moc zvědavá, jak to celé dopadne. Každopádně musím říct, že bych uvítala víc kapitol z pohledu Manon a Doriana, kteří tady podle mě neměli moc prostoru...
Jinak miluju Chaola, ale zrovna teď bych se radši rovnou vrhla na Království popela, protože se tam podělalo snad úplně všechno !!!

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Autorka píše poutavé, je to studnice nápadů, ale někdy je méně více.

Lesana9
03.11.2020

Sarah J. Mass mě zaujala 1 dílem- Skleněný trůn. Já miluju sci-fi a nic jiného nečtu každopádně ta to autorka mě zatím zaujala nejvíce . Můžu ji s klidem doporučit . Zbývají mě přečíst 2 poslední díly ale , až je dočtu, tak si určitě od ní ještě něco přečtu

Turante
30.10.2020 4 z 5

Tak tento díl byl plný zajímavých zvratů a akcí. A ten konec? Grrrr. Jdu na další díl.

Konfu97
12.10.2020 5 z 5

Díl se silným koncem.. Člověk čeká hodně, Sarah píše úžasně, ale tohle.. už teď se těším na další díl.

Verunka4444
09.10.2020 5 z 5

Prosím,prosím,řekněte mi někdo,že si budu moci poslední díl objednat už zítra nebo se zblázním.Dvory jsem přečetla za jeden víkend,se čtyřma hodinama spánku a teď toto?Skleněný trůn jsem dostala k narozeninám a dopředu vím,že to budou další večery beze spánku.Na jednu stranu jsem nešťastná,že to budu mít za sebou,ale jak se znám,pojedu tu sérii znovu a pomaleji.Na druhou stranu už chci ten zatracený poslední díl....kdy to bude???????

alenkacermi
08.10.2020 5 z 5

Ty jo. Pátý díl a zase tak našláplý....Skoro si připadám jako školačka, která čte tajně pod lavicí ( i když, to už u těch dnešních mladých slečen asi nehrozí ) a nemůže se od příběhu odtrhnout.
Je to skvěle napsané, autorka je prostě dobrá. Po tolika stranách ( a že jich v tomhle díle bylo opravdu hodně) dovede čtenáře udržet a napínat do konce, vlastně....navnadit na další díl. A čtenář se nechá navnadit s radostí.
Co si teď zpětně uvědomuji, tak mě během čtení upoutalo, jak se nám hrdinové pěkně zpárovali, překvapení! Čtenářka "zandu" má pravdu, sexuální scénky mi také vadily, na můj vkus jich bylo dost, v knize, která je určená primárně dětem, mě to také trochu rušilo.

Wisha
06.10.2020 4 z 5

Přiznám se, že předchozí díl mě bavil o něco víc, rozhodně jsem se ale nenudila. Miluju, jak jde všechno do kopru a najednou se Aelin objeví s nějakým zvratem.

zandu
24.09.2020 4 z 5

Tohle byl opravdu výživný díl...Nejen dějově, ale i svou tloušťkou :-) . A aniž bych byla puritán, musím říct, že mi zde trochu vadily ty docela detailně popsané sexuální scény. Nějak mi sem do toho příběhu nepasují a působily na mě spíše rušivě. A občas jsem se maličko ztrácela, kdo, co, jak... Ale jinak opět bomba.

Rozalin
22.09.2020 5 z 5

opět pokračování plné zvratů a nečekaných událostí! co si budeme, jakmile se do toho člověk ponoří, je to závislost.

Nikidree
21.09.2020 4 z 5

Tentokrát se nebudu tolik rozepisovat, protože na tento díl by mi asi ani 4A nestačila.
Jak jsem již psala u předchozích dílů, každý další je lepší a lepší. Vše začíná dávat větší smysl, překvapivé zvraty jsou přímo astronomické a čím dál víc vnímám propracovanost celého příběhu. Jak vše do sebe zapadá, jak se dozvídám plány a nové informace, které směřují k nepochybně epické bitvě.
Sice u Aelin jeden nikdy neví, s čím se vytasí, avšak o to je to lepší. Jakmile si na to zvyknete, prostě musíte číst dál a dál, protože potřebujete vědět, co bude dál. Jak to skončí. Obzvlášť po tom konci. Ten byl.. nepopsatelný.

Nikoll2
15.09.2020 4 z 5

Opět skvělé čtení!
Jen jediné ''mínus'' bych k tomu měla. Nevím, jestli je to množstvím stránek/informací nebo zkrátka jen mnou, ale v určitých chvílích jsem byla lehce zmatená. Kdo koho chce za spojence, kdo proti komu, co kdo tedy chce, kde se kdo nachází či kde se daná věc vyskytuje. Mimo to se mi knížka moc líbila, ostatně jako všechny díly, a chystám se na pokračování. :)

VeronikaInken
04.09.2020 2 z 5

Opravdu mě zajímá jak to dopadne s Manon ale ty pasáže s aelin a bitvy jsou tak nudné že nejsem schopná knihu vůbec dočíst..škoda,ale zkusím jinou sérii od této autorky

Talys
30.08.2020 5 z 5

Tak to byla jízda... S.J. dovede opravdu překvapit. Nejhorší bude to čekání, než na mě přijde řada s rezervací dalšího dílu u nás v knihovně.