Říše bouří

Říše bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346400/bmid_rise-bouri-4tT-346400.jpg 5 2225 356

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Empire of Storms , 2016

Evule114
28.05.2018 5 z 5

Musím přiznat, že první kapitoly jsem četla s tím, že mě to až tak nechytlo, protože jsem si nemohla vzpomenout, kdo je Aedion, ale jakmile Sarah napsala bratranec Aelin, tak mi to konečně zapadlo a začalo se mi číst lépe. Bála jsem se, že mě kniha místy nebude bavit, jak jsem to měla u předchozích dvou dílů, ale nestalo se tak. Bavila mě každá stránka a to párování postav se mi líbilo. Romantiku musím mít. Nejvíc jsem to přála Elide, ale Lorcan mě teda pěkně nas*al.
A ten konec jako vážně? Já jen doufám, že poslední díl nebude o tom jak Maeve týrá Aelin, to bych fakt nedala. Doufám, že se rychle osvobodí. No konec konců to bude opravdu masakr...

Liz1993
27.05.2018 5 z 5

Dnes jsem dočetla a i když jsem se spoilerovala a věděla jsem, co se stane, tak jsem stejně byla překvapená tím, jak tato kniha končí.
Co si budeme povídat v této knize, když jste přečetli všechny předchozí, tak víte kdo je Váš oblíbenec...
Za mě jasně vedou ženské postavy, které jsou zde vyobrazeny jako silné bojovnice, které nic nezastaví.
Co se týče těch mužských tak snad až na Doriana mě všichni v určitém bodu sklamali nebo se nedali ani vystát, ale musím uznat, že je mám stále velmi ráda a že poslední kniha, která výjde letos v Říjnu bude brutální. (Dooprady s ní nehodlám čekat na český překlad).
Když už jsem u toho překladu, tak musím říct, že zde se paní překladatelka a nakladatelství super seklo, je zde velké množství chyb aka chybějící písmenka v textu... a jednou (možná i víckrát, ale všimla jsem si toho jen jednou) se překladatelce stalo, že úplně ZMĚNILA jméno postavy, která tam v dané kapitole byla.

Marry123
25.05.2018 5 z 5

Ten konec mě absolutně rozsekal... Musím říct, že když jsem tuhle sérii začala číst, říkala jsem si že mě asi zas tak nepohltí, ale opak je pravdou. Sežralo mě to úplně katastrofálně... :D A ještě víc mě dohání k šílenství je to že sedmý díl bude bůh ví kdy... Ano ještě tu máme Věž úsvitu, ale kdo ji má asi ví že tam se toho dozvíme více spíš z jiného soudku....

Tofinka
18.05.2018 5 z 5

Takovéhle konce by se měly prohlásit za týrání čtenářů... Už jsem si myslela, že se série chýlí ke konci a ono tohle? :D

Aelin mi neustále dokazuje, že jakmile začínám její jednání v knize chápat, jsem totálně mimo... A ostatní postavy mi v tomto díle neskutečně přirostly k srdci. Jediné co bych knize vytkla je asi až nadbytek zamilovaných párů (Co kecáš Tofi? Vždyť ti to vůbec nevadí!❤:D).

cori
13.05.2018 3 z 5

Myslela jsem si, že už se série chýlí ke konci, ale tentokrát vše zkomplikuje Maeve, která se o Aelin nechce s nikým dělit. Nejvíc mě dostala námořní bitva v Zátoce lebky a bojovnice Lysandra. Totální úlet až parodie bylo líčení prvního sexu Aelin a Jeřába, kdy se země chvěla a létaly blesky.

Nel-ly
12.05.2018 3 z 5

Klasika... půl knihy se nic neděje, pak se to rozjede a... no, už to prostě jede bez zastávky.
Nechápu autorčino nutkání k párování postav (tady už je to dost extrémní), stále nechápu, co na tom všichni vidí (ten nápad s vrahem a světem nefunguje už od prvního dílu) a přesto to furt chci číst dál, takže.... kdy že bude další? :D

LaRhubarbe
21.04.2018 2 z 5

Zatím nejhorší díl série, nesnášela jsem Aelin a ty její tajné plány, kdyby tam byl jeden, řeknu si fajn, zajímavý zvrat, ale tohle už bylo moc. Navíc nechápu proč si všechny postavy musí okamžitě najít partnera, jeden pár ještě přežiju, dva také, čtyři už je moc. Stručně řečeno mě tento díl velmi zklamal a nechápu, jak může mít tak dobré hodnocení.

Vianescee
19.04.2018 5 z 5

První díl série, u kterého jsem u hodnocení váhala. Ne že by snad knihy ztrácely na kvalitě, jenže se zdá, že děj se ustálil v takové předvídatelné nepředvídatelnosti. Už vím, že Aelin má vždy tak 5 tajných plánů, jejichž důsledky se náhle objeví z ničeho nic. Všechno, co udělala, mělo nějaký skrytý smysl, který do poslední chvíle nelze odhalit. Samozřejmé byly i vypjaté momenty a dojemné chvilky. Když pominu překlepy, kniha se četla skvěle a zvláště na posledních stránkách to nabralo takový spád, že jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně to stálo za to. Nakonec si těch 5 hvězdiček plně zaslouží. S nadějí očekávám další díl.

Peťule159
15.04.2018 5 z 5

Bohové na nebi!! To byla jízda...po tomhle rozhodně nevydržím čekat na další díl....Tento díl byl zase plný akce, naděje a její ztráty....úžasný a boží pokračování tohoto mimořádného příběhu...který mě zcela pohltil...Jsem ráda za nové postavy, za návrat ke starším postavám a taky za rozvoj moci, kouzel a milostných pout ...

moncakovinka
10.04.2018 5 z 5

Po přečtení tohoto dílu se oficiálně přidávám do kultu fanynek young adult fantasy, což jsem si doteď nepřipouštěla... Posledních 300 stran přečteno jedním dechem. Jasně, že v knize jsou nějaké nedokonalosti a místy už jsem si říkala "Už zase?". Ale celkový dojem z knihy to nepokazí. Brečela jsem, křičela jsem, smála jsem se, třepala jsem se vzrušením... prostě mě to vtáhlo. Celou najednou a hodně silně. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.
PS: Korektura je mizerná, tolik chyb jsem v jedné knize už dlouho neobjevila... a to jsem je ani nehledala, ale prostě to bije do očí.

EliaBooks
08.04.2018 5 z 5

Tak právě jsem na pokraji psychického zhroucení.... nutně, ale vážně nutně potřebuji další díl. Nemělo by to být trestné ukončit knížku takhle? Přece musí platit nějaká nepsaná smlouva mezi autorem a čtenářem ... no prostě hotová muka... Jinak, ale samozřejmě úžasný zážitek, tolik stránek a stejně je to přečtené za chvíli. A ano, možná jsem naivní ,,náctka", která věří v lásku jako je tady a v to, že jednou najde svého vílího druha, ale i tak budu radši snílek s hlavou v oblacích a (skvělých) knížkách, jako je tato než nabručený realista co si hraje na dospělého. Takže všem podobným, jako já rozhodně můžu jen a jen doporučit, ovšem pokud jste připraveni na duševní trýznění, jaké dokáže vytvořit Sarah Maasová... :)

Lupínkovádáma
06.04.2018 1 z 5

Tak já nevím, jestli jsem tady blázen já, nebo ti, co knihu tak strašně vychvalují. Po otřesné čtverce jsem nečekala, že autorka dokáže sepsat ještě něco horšího.
A jak jsem se mýlila.
Aelin nesnáším pořád stejně, možná ještě víc. Malé, hloupé dítě, co se snaží být zajímavé. Jeřáb je ještě horší než ve čtyřce a to co z něj zbylo je jen nadrženej puberťák, co pořád mele o tom, jak je strašně zamilovaný.
Postavy jsou všechny na zabití, chovají se nelogicky a pěkně hloupě.
Prosím, kdo mi dokáže vysvětlit, co může staleté vílí válečníky přitahoval na lidských devatenáctkách? (Nebo kolik jim to bylo)
Nechápu.
A oslovení "Káňátko" mi vyvolává bolesti hlavy.
Jediné, co mě odradilo od sebevraždy byla Manon.
Sláva Manon.

invisible
04.04.2018 5 z 5

Je to sice řazeno pod dívčí román, tak už nejsem cílová skupina. Přesto jsem si sérii zamilovala. Pravda, občas se to trošku přehání s párováním postav a popisy mužské krásy stále dokola a chtěla bych vidět jak to vypadá u Sarah v ložnici :-D, ale i tak je kniha skvěle napsaná. I při takovém množství stran se stále neco děje, není to překombinované, děj se nevleče a pokaždé Vás překvapí nějaký nečekaný zvrat událostí. Aelin je úžasná. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Rab203
04.04.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha od začátku až do konce!

Abynka
02.04.2018 5 z 5

Na každý díl této serie se opravdu vždy moc těším. Naprosto perfektní a překvapivý konec, který asi nikdo nečekal. Je to velmi nabyté a postavy se tu začínají víc sbližovat (i ty které byste k sobě rozhodně nedali). Rozhodně mě v tomto díle dost překvapila postava Lorcana. A že se dozvíme takový zvrat v Aelině příběhu sem nečekala a bylo mi to strašně líto, protože sem si ji oblíbila. Doufám, že něco vymyslí a vše dobře dopadne. Už chci další díl.

PapayaD
02.04.2018 5 z 5

Toto byla opravdu pecka. Přečetla jsem za dva dny a neskutečně moc mě to bavilo - ale ten konec, ten konec! Z toho čekání na závěrečný díl asi umřu, ale alespoň si ho zkrátím přečtením Věže úsvitu, na kterou se též moc těším. Rozhodně celou sérii doporučuji. Dala bych i 6*, kdyby to šlo.

ivedoo
02.04.2018 5 z 5

Pro mne úplně nejlepší díl série, uvidíme, jak to bude u posledního dílu, ale štve mě, že si na to ještě dlouho počkám. To čekání je strašný, ten konec tohoto dílu je nepředstavitelný. Strašně mě to dojalo. Ten konec jsem úplně beze slov. Bože chudák Aelin, co vše obětovala a ještě obětuje :´(

Lucik100
01.04.2018 5 z 5

Skvělé propojení životů všech přítomných v knize. Dost mě mrzelo jak to dopadlo. Už se těším na další díl.

Wolf012
01.04.2018 4 z 5

Z knihy mám smíšené pocity, ale další díl si určitě nemůžu nechat ujít...

Anonymní
31.03.2018 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila. Také se pořád usmívám nad neustálým jiskřením mezi postavami... Trochu mě mrzí jak moc se to zvrhlo do detailů mezi Aelin a Jeřábem. Spisovatelka E.L. James by byla jistě hrdá, ale pro mě to bylo opravdu nečekané. Strašně mě štve jak to dopadlo a ještě víc to, že musím čekat na další díl! Když to shrnu, tak jediné co z toho vyplývá je, že tohle si PROSTĚ MUSÍTE PŘEČÍST!!! :D