Říše bouří

Říše bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346400/bmid_rise-bouri-4tT-346400.jpg 5 2223 356

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Empire of Storms , 2016

verulik196
31.12.2017 5 z 5

Co na to říct, kniha je prostě skvělá jako vždycky!

Baculik152
26.12.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem dočetla včera a celkově jí četla dva dny. Nejsem si jistá, jestli jsem vůbec někdy zhltla takhle rychle nějakou knihu. Tento díl mě totálně rozsekal. Byl plný zvratů, a více zamyšlení a prohloubení "vedlejších postav" a stále miluji to postupní rozuzlení minulosti postav a neustálé překvapení od Aelin. Nevím co jiného napsat, jsme stále z toho v transu, a nejradši bych popadla další díl. DOKONALOST!
SPOILERY!! Totálně žeru Lorcana s Elide :D Lorcan nikdy nepatřil mezi mé oblíbence, už jen z toho, že neustále Jeřábovi a Aelin přidělával starosti, kvůli klíčům Sudby, ale v tomto díle si mě prostě dostal. A ten vztah k Elide je prostě nečekaný a dokonalý. Jinak se nám to tam hezky páruje. Aedion s Lysandrou, Manon s Dorianem...
Konec mě bolel, jelikož mi přijde zdrcující, že všechno ohledně spojenectví bude zařizovat Lysandra jako Aelin. Nikdo nemůže být Aelin, tudíž si myslím, že to stejnak někdo prokoukne, ať už Ilias, Rolfe nebo kdokoli jiný. Pokud jim se tedy neřekne pravda o tom, kde Aelin je, a že možná se domů už nikdy nevrátí..
Mrzí mě, že se musí Aelin obětovat, aby zachránila svět. Doufám, že to ještě nějak vykoumají, a vrátí se domů (Pravá Aelin) a ukáže se ve své podobě, aby všichni koukali, že povídačky o ní byly pravdivé!! A vytřela všem, kdo jí nevěřili zrak!!
Poslední věc, Maeve je pěkná mrcha, ale jsem doopravdy jediná,která k ní cítí určitý respekt? A už doopravdy poslední věc :D Taky jste se někdo trošičku zabouchl do Fenryse? :D Podle mě je to prostě frajer, který si zaslouží víc.

Sarah Janet Maasová znova nezklamala!!

Black-stars
26.12.2017 5 z 5

Přečteno v angličtině již v červnu a musím říct že je to vrchol této série - so far! Opravdu 5. Díl překonal veškerá má očekávání a naprosto uspokojil moji čtenářskou dušičku. Přečteno jedním dechem. Propracovanost a promyšlenost příběhu je neuvěřitelná - autorka se vyvíjí stejně jako její příběh.

julythreemosen
26.12.2017 5 z 5

Čekala jsme prakticky cokoliv, co se ale opravdu stalo mě skutečně ani nenapadlo. Kniha byla opravdu dlouhá a upřímně, až tolik se toho ve 3/4 knihy nedělo, Maasová má ale dar docela nezáživný děj vyšperkovat zajímavými postavami a jejich vztahy, že mi to ani nevadilo. A posledních 100 stran mi dalo tedy emocionálně zabrat. Nebudu teď schopná nic číst - chci další díl! (Přeskočila bych Chaolovu novelu a šla bych rovnou na závěrečný díl, ale co už, předpokládám, že mě Maasová nezklame ani tentokrát.) Jedním slovem dokonalost!

adelaska
23.12.2017 5 z 5

Co dodat. Pokračování, ve kterém se neustále něco děje a autorka nás nenechá vydechnout.

martinasudová
16.12.2017 4 z 5

První čtyři díly mi přišli lepší, čtivější...občas jsem se ztrácela, měla jsem chuť i některé pasáže přeskakovat...na konci to však dostalo spád, těším se na další díl .

kiwizak
14.12.2017 3 z 5

Asi budu kapkou v moři, ale musím říct, že tenhle díl mé nadšení lehce zchladil. Ano, kniha byla celkem čtivá (ale nedělalo mi ji problém odložit, kromě závěru) a pokračovala v autorčině zažitém tempu. Přinesla pár překvapivých okamžiků, některé pasáže byly zábavné a zajímavé. Na to, že měla přes 600 stránek... Nu, prostě mám výtky. Například k romancím a vztahům, kolem kterých se točí úplně všechno, někdy zrychleně, někdy jak ve zpomaleném tempu...Postav přibývá, všechny se nám hezky párují. Nevím, jestli to bylo překladem (ve kterém jsem našla docela dost překlepů), ale slova se opakovala, jak v bojových scénách, tak v milostných, to samé jenom trochu jinak. Plus je ale určitě za rozplétání věcí z minulosti a vysvětlování. Do dalšího dílu toho bylo hodně naznačeno, hádám, že objem svazku poroste. Snad nenastanou zmatky. Rozhodně přečtu, kupovat už ho nejspíš ale nebudu.

VeronikaHV.
13.12.2017 5 z 5

Ahoj, nevíte někdo, kdy vyjde Tower of Dawn v češtině?

anonym02
10.12.2017 5 z 5

Páni...
PROČ se zase musí čekat skoro půl roku než vyjde další část?!

lucie7986
07.12.2017 5 z 5

Bože... úžasný. Od prvního dílu zadržuji dech jak Aelin dokáže myslet tak dopředu. Neuvěřitelné!! Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Doporučuji!!

Lovebooks14
07.12.2017

❤ Skoro nemám slov. Tenhle díl je ten nejbáječnější ze všech i když skončil smutně. Na tom konci jsem se málem zbláznila, dokonce jsem u toho uronila slzičku. Ale věřím že jí Jeřáb najde. Byla jsem unešená z těch velkých zvratů a překvápek. Vždycky mě to dostane. Bylo to prostě úplně nejsuprovější. Lepší knížky jsem v životě nečetla.

Market116
05.12.2017 5 z 5

Přesvatí bohové...tak zaprvé: Další neskutečně úžasný díl série a za druhé: Aelin je zkrátka nepřekonatelná, mám jí hrozně ráda.
Jsem opravdu moc vděčná, že se Sarah podařilo vytvořit něco, tak skvělého a zároveň jsem ohromená, že se jí něco takového vůbec podařilo. Tak perfektní příběh, který je neuvěřitelně emotivní. Právě teď u mě převládá především smutek, ale to se dá čekat, vzhledem ke konci, ale také nesmírná zvědavost a naděje, jak Aelin všem nakope zadek :)
Knížku bych měla přečtenou za pár dní, zvlášť kvůli tomu, že je tak příšerně čtivá :) (má skoro 700 stran, ale klidně by jich mohla mít 2000). Ale záměrně jsem nespěchala, chtěla jsem si jí užít, už kvůli tomu, jak dlouho jsem na ní čekala a jak dlouho zase čekat všichni budeme :) Ale to čekání za to stojí...věřím, že pokračování bude přímo strhující. A navíc ani nechci, aby tato série někdy skončila...ta představa je hrozná a smutná :/
Pár SPOILERŮ!!!
Příběh mi brah dech od samého začátku. Je vidět, jak je Aelin chytrá a především silná a nezlomná (nějaká rakev jí nedostane...už kvůli tomu, co má za sebou). Zbožňuji ty její překvápka, vždycky přijde s něčím naprosto úchvatným. A nikdo by se k ní nehodil víc než Jeřáb, spolu jsou perfektní. A věřím, že ON jí NAJDE ♥
Pak další mí oblíbenci: Dorian (kterého absolutně zbožňuji) a Manon (která má také své kouzlo). Bylo jasné, že mezi nimi prostě něco bude, jejich příběh je skvělý a doufám, že se víc rozvine ♥ A další dvojice na scéně...Lorcan a Elide. Jedinečná dvojka. Velmi mě bavili a hrozně jim to spolu sluší...Lorcan potřeboval zkrotit a tak doufám, že se to mezi nimi ještě spraví...musí :)
Velmi dobře na mě působil i Erawan a ty jeho zrůdy...věřím, že Sarah si na něm dá ještě záležet v závěrečné scéně... :)
Elenu jsem nejdřív chtěla zaškrtit, pak...když mě to opustilo, mi jí bylo líto (ale jen kvůli tomu, že Aelin zachránila)...A Maeve? Neexistuje slovo, kterým bych jí nazvala (snad jako Fenrys) zkrátka prohnaná a vypočítavá ČUBKA :) Snad si to pěkně odnese a Aelin jí třeba spálí zevnitř...
A nakonec ještě to, co musí Aelin udělat. Proč se vždycky musí ona obětovat pro druhé, jako by si toho nevytrpěla už dost. Trochu doufám, že tím, že se obětuje se jí bohové odvděčí a zázrakem přežije... :)
Jinak tento díl opravdu doporučuji. Není absolutně nic, co bych vytkla. Já zkrátka Sarah a její knížky zbožňuji...už teď se moc těším na závěrečný díl Aelin Galathynius ♥

Dani3
04.12.2017 4 z 5

Trochu zklamání - řekla bych, že to bylo zbytečně dlouhé a nastavované. Tento díl byl v podstatě jen o zběsilém přemisťování se všech zúčastněných tam a zpět.

Ze začátku jsem měla problém se začíst, protože se v podstatě dlouho nic nedělo. I když už v předchozích dílech se střídaly různé dějové linky, tak tady mě to skákání prostě vadilo. Bavila mě linka s Elide a Lorcanem a i ta s Manon, ale ta Aelinina už tak moc ne.

Kromě zoufalého množství chyb a překlepů je v tomto díle navíc až moc podobností se sérií ACOTAR – bytosti z jiného světa, víly, pouto mezi hlavní dvojicí, u Ilkenů mi okamžitě naskočil Attor, hledání spojenců a i to zrcadlo - sice každé trochu jinak, ale objevuje se v obou příbězích. Přišlo mi to spíš jako opakování, než něco nového….

Musím uznat, že konec byl opět působivý, ale to už jsem si tak trochu zvykla, že autorka prostě konce umí efektně zpracovat a nic „menšího“ jsem ani neočekávala.

Voluta852
02.12.2017 5 z 5

Pane Bože, proč??? Proč je tohle tak dokonalá série??? Dobře tak teď trošku objektivně;-). Paní Maasová je asi naprostá černá díra všech informací, které si musíte pamatovat už od prvního dílu... Každopádně po několika stranách jsem si vzpomněla a bylo to v pohodě, ale určitě jsem nebyla ten typ člověka, který by se nedokázal odtrhnout, teda až ten konec mě fakt nenechal jít spát ani odejít... Takže za mě super největší bomba:-)

KnihoMorka
01.12.2017 5 z 5

prahnu po další!!!!

BooksLover22
30.11.2017 5 z 5

Aelin trpěla, aby zachránila Terrasen. Jeřáb trpí, protože mu unesli manželku. Aedion a Elide trpeji protože zase "ztrazili" svoji královnu. Lyssandra a Dorian trpeji, protože přišli o svoji přítelkyni a my budeme trpět tím, že budeme muset čekat rok na další díl :'(

XenasChakram
28.11.2017 5 z 5

Tahle série je prostě úžasná. A i přes to, že kniha od knihy je tlustší. Ale to vůbec nevadí. nenechává Vás to v klidu a furt čtete, dech-beroucí a já se strašně těším na další knihu. Hodně jsem si oblíbila Manon a Lysandru : )

sun.from.ibiza
28.11.2017 5 z 5

Na tuto knihu jsem se třásla už dlouho. Bohužel po otevření mě nebavila ... Naštěstí pouze prvních 20 stran a pak jsem se konečně ponořila do mého oblíbeného světa. Ať už se na Aelin snáší kritika ze všech stran, já jí nemůžu nezbožňovat. Je to prostě tvrďačka.
Celkově je příběh moc hezky propracovaný, ale ty konce! Za to bych nejraději ubrala jednu hvězdu (jen ze vzteku samozřejmě).
Těším se na další díl a velkolepé finále!!
Běž Jeřábe, běž! :)

markulka
27.11.2017 5 z 5

Kniha byla úžasná, jak jinak, když je její autorkou Sarah Maasová, že? Všechny nitky příběhu se spletly dohromady v jedno obrovské klubko. I věci, které vám v předchozích dílech nepřipadaly významné, sehrajou v příběhu velkou roli. Čtení jsem záměrně odkládala, protože jsem se děsila toho, že ji dočtu a další díl nikde (samozřejmě, že to autorka musela utnout v nejnapínavější části)...

BarkaS
27.11.2017 4 z 5

Nevím, co to je za módu, cpát všude sexuální scény. Takový skvělý příběh, bohužel devalvovaný neustálými pokusy spárovat všechno, co chodí i leze.