Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3451 506

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

NikDisk
18.02.2022 5 z 5

Tak druhý díl o 1000% lepší než první. Krásně čtivé, zajímavý příběh, zápletky .... Knihu jsem skoro nemohla odložit (a to mám doma dvouleté dítě ). Takže teď již doporučuji všemi deseti a jdu se vrhnout na třetí díl

AnnaNes
09.02.2022 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, jen těžko se odkládala. Těším se na pokračování.

martina.tim
02.02.2022 4 z 5

Tento díl byl pro mě daleko zajímavější než ten první, ten mě vůbec nebavil a musela jsem se přemluvit zkusit další díl, ale udělala jsem dobře. I když stále mi hlavní hrdinka nepřirostla tak k srdci, jak bych si přála, ale zase takový Chaol, tak ten si mě získal. Co se týče prince Doriana, ten mě štval snad nejvíce. Raději víc o něm psát nebudu nebo by mě tu někteří sežrali :D. Každopádně až přijde ten správný čas se vrhnu na další díl a snad už si mě hlavní hrdinka získá. Uvidíme....

Kaila146
27.01.2022 4 z 5

Míň čtivé než první díl :/

Petkona
10.01.2022 5 z 5

Mám za sebou druhý díl Skleněného trůnu a tahle série si mě začíná docela hodně získávat. Autorce musím pochválit skvělé postavy, se kterými je až příliš lehké se ztotožnit a hned od začátku si je zamilujete. A k dějí musím říct jen to, že to skoro celou knihu jelo tak pozvolna, řešilo se tam jen pár věcí, ale přitom mě to neskutečně bavilo a za tím bude asi Celaena s Dorianem, ale tak posledních 100 stran se to neskutečně rozjelo a začalo se tam toho dít fakt extrémně moc a já nemohla přestat číst. Tolik zvratů tam bylo a strašně mockrát jsem zůstala jen hledět s rukou před pusou a koukat na to, co tam autorka překvapujícího vymyslela. Hrozně se mi taky líbila atmosféra hradu, jeho podzemních chodeb, knihovny a starých knih a hrozně lehko jsem si mohla představovat prostředí a postavy. Do autorčina stylu psaní jsem se ještě moc nedostala a tak mě možná i ty odhadnutelné zvraty překvapily, což byla výhoda. Já vůbec nemám co vytknout a hned se musím vrhnout na další díl.

Renka931
09.01.2022 4 z 5

Druhý díl, musím říct, že mi zatím oba díly přišly až zbytečně zdlouhavý, ale život není rychlovka a tak to je i v těchto knihách. Líbí se mi romantika a i zápletka v tomto díle. Konec mě docela překvapil a už se těším na další díl. A to jsem si říkala, že nevím jestli vůbec budu chtít číst další díly. No, pohltilo mně to :)

Nale
03.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Buď mám čtecí krizi, nebo je to kvůli tomu, že nejsem cílová věková skupina.
Opět se to četlo svižně, hezky, stejně jako první díl. Bylo to tam ale tolik podivností, že jsem si dokola musela opakovat - je to YA.

Do poloviny knihy se děj neuvěřitelně vleče a všechno co vidíme je jak si Calaena obliká šaty, je neustále podrážděná (opravdu jsem nepochopila, proč byla tak otrávená na Doriana) a skáče do postele s Chaolem. Na to, že je nejlepší vražedkyne se snadno nechala otrávit naprosto obyčejným člověkem a málem umře.... Pak zase jakoby zázračně přepnula do vražedného módu a hravě dokáže vyřídit několik mužů kteří unesou Chaola a běží rychleji než kůň. Ten její "mód vražedkyně" nedává smysl, je to neskutečně přetažené za vlasy.
Celá postava taková je - Calaena si dokáže poradit se vším, dokáže každého porazit, všechno tají a není věc, co by neuměla. Taky je neuvěřitelně pokrytecká. Vyčítá Nahemii že ji nic neřekne, ale ona dělá to samé (ale hej, naprosto všichni tají všechno před všema. To mě doslova iritovalo).
Calaena je nájemným zabijákem, ale nesnáší vraždění, v první polovině se dokonce snaží vraždění vyhnout ale v druhé zase vraždí ráda a užívá si to.

Kniha je plná náhod - někdo náhodou spatří toho druhého, Calaena náhodou najde toto, náhodou při souboji s čarodějnicí tam byla sekera atd... O tom, že královský vrah, nejnebezpečnější osoba v království má vysoké postavení u dvora, že i vojaci se před ní musí postavit do pozoru, raději ani nemluvím.

Smrt princezny byla napsaná bravůrně. Stejně tak i souboj Calaeny a Doriana se stvůrou v knihovně i finální souboj. Hodně mě zajímala Dorianova linka s magií. Kdyby takhle byla napsaná celá kniha místo nesmyslných romantických blbovin, užila bych si to víc. To, jak Calaena přinesla Hrobovu hlavu před krále bylo zkrátka parádní. I odhalení kdo skutečně Calaena je (přestože to bylo čtenáři z náznaků jasné, popsané to bylo na úplném konci knihy epicky). Tyhle stránky jsem hltala.

Nemůžu si pomoct, ale na to, jak se popisuje, že jsou Chaol a Dorian nejlepší přátelé... upřímně ani v prvni knize jsem to necítila. Vůbec. Vždycky když spolu mluvili, jejich rozhovor se točil jen kolem Calaeny. Toť vše. Žárlí na toho druhého, přou se o Calaenu (která je podle nich dokonalá samozřejmě) a dokonce si v duchu přejí, aby Calaena tomu druhému ublížila.
Při posledním souboji dokonce Dorian nechal Chaola napospas a chtěl utéct s Calaenou. Proč znovu nepoužil magií? Vždyť už s ní stvůru odhodil. Nakonec tam byl Dorian v celém souboji naprosto k ničemu. Postavy jsou hrozně nevyspělé, dětinské a až moc emocionální na to, kde žijí. Ale zase... je to YA. Prostě to tam patří.

Ale abych nesrčela pořád kritikou, svět se mi líbí a budu číst dál. Stále věřím, že se to ještě rozjede. A jak ráda říkám - dobrá kniha je ta, která ve vás něco zanechá. Což se tady stalo. :)

sniciknihomolka
20.12.2021

(SPOILER) Na tuhle sérii jsem dostávala spoustu doporučení. A vůbec nechápu, proč jsem tak dlouho čekala. Po první kapitole jsem věděla, že jsem se zamilovala. První kniha byla nabytá akcí a ničím jiným. Lhala bych, kdybych řekla, že se mi první díl líbil více. Za mě byl druhý díl o krapet lepší. Stál nemůžu přestat myslet na jeden pár... Kdo ví, ví.

Petra-1
19.12.2021 5 z 5

Kniha je neskutečně čtivá a styl psaní mi vyloženě sedí. Jde vidět, že postavy potřebují trochu dospět. Některé jejich reakce mi přišly zbytečně přehnané.

Vjeerus
15.12.2021 5 z 5

Druhý díl série Skleněný trůn mě bavila a já si čtení užila a odpočala si u něj. Pomalu začínám chápat, proč je kolem této autorky takový wow efekt.
Pro mě má strašně sympatické vyjadřování a její hlavní hrdinové mi přirůstaj k srdci dost rychle.
V YA knihách mám ráda tu romantiku a zde mi přijde dost originální a tleskám, že ani po druhém díle netuším, s kým hlavní hrdinka skončí.
Co se týká světa, na "dospěláckou" fantasy to nemá, ale i tak mě baví. Stále jsem v napětí, kdy a jak se rozplete ta magická záležitost.
A závěr knihy je pecka. I když jsem nějaké tušení měla, stejně jsem si řekla "Wau" a dost nutně potřebuji další díl.

tynka65
03.11.2021 4 z 5

Skvělé! Hltám každou stránku, jen čekám na nějakou větší romantiku! Maasová ji umí, to moc dobře vím už ze Dvorů, tak doufám že se dočkám i tady. Jakmile bude romantika, dávám plný počet hvězdiček.

betule3
04.10.2021 4 z 5

Na 100% lepší než první díl. Chvilku sice trvalo, než se příběh pořádně rozjel, ale pak to stálo za to. Celaenina naivita se o dost zlepšila, a oproti předchozímu dílu mi teď začínala být jako hlavní hrdinka sympatická. Líbil se mi větší náhled do fantasy stránky příběhu, fungování jednotlivých světů mě na všem zajímá snad úplně nejvíc. Rozhodně jsem zvědavá na další díly.

M.C.SMITH
27.09.2021 5 z 5

Páni, tak tohle bylo něco. Kniha mne strhla a nepustila mne až do samotného konce. Plná neočekávaných zvratů, bolestných událostí a šokujících odhalení.
Celainu jsem si oblíbila už od samotného začátku série a zamilovala jsem se do Doriana, je to skvělý muž, který je plný soucitu a člověk by si přál, aby takový chlapík opravdu existoval.
Už se nemohu dočkat, až si přečtu třetí díl a doufám, že to bude zase taková bomba, která mne naprosto odrovná, jako tomu bylo doposud.
Zatím mohu jen a jen vřele doporučit všem, co milují akci a rádi se nechávají unášet na vlnách kouzel, intrik a zakázaných polibků.

luca321
20.09.2021 5 z 5

Nemám, co vytknout. Po skvělé jedničce přišla ještě lepší dvojka. Bylo to hrozně čtivé, celou knihu jsem přečetla za dva dny, protože se od knihy nešlo odtrhnout. Knížka je plná nepředvídatelných zvratů. Hlavní postavy jsem si zamilovala i potemělou atmosféru. Hnedka vlítnu na třetí díl, doufám, že to bude stejná jízda jako tenhle skvost.

Heri76
26.08.2021 5 z 5

Celaena má spousty tajemství, která jsou odkrývána postupně a vysvětlují dodatečně některé její činy. Její původ a to čím ve skutečnosti je.
Můj oblíbený princ Dorian je většiny knihy osamělý, zmatený, nešťastný a ztracený. Bojuje sám se sebou, svými schopnosti, které ho děsí a které neumí ovládat. A vzhledem k tomu, že jeho přátelství s Chaolem „rozvrátila“ přítomnost Celaeny, člověk by ji proto měl nenávidět. A to se mi při čtení chvílemi i dařilo. Za to jak se chovala k Dorianovi i za to jak se zachovala k Chaolovi. Ne, že by si to Chaol nezasloužil. Jeho tápaní a neschopnost se rozhodnout a přiklonit k jedné straně, rozlišovat mezi dobrem a zlem, si asi nic jiného nezasloužila.
Nicméně posun jejich vztahu v den Chaolových narozenin, ke kterému úspěšně spějí dvě předchozí knihy, a během chvíle přechod od lásky k nenávisti byl rychlý, že jsem ani nestihla postřehnout, jak k tomu došlo (samozřejmě že to vím).
Společné nebezpečné dobrodružství Chaola, Celaeny a Doriana v podzemí hradu vkládá klíny do jejich přátelství, místo aby je spojilo.
A Chaol, který není schopen se rozhodnout na čí straně stojí, ale zároveň Celaenu miluje se pokusí zachránit ji svým způsobem za cenu toto, že obětuje sviji „svobodu“.
Novou epizodní postavou je Mort, který je tak škodolibý až je roztomilý a Elena, vznešená královna, která směruje Celaenu přesně tam, kde by podle ní měla být, aniž ji tam napřímo pošle a pomáhá jí rozplétat střípky z její minulosti, které nám i Celaeně pomáhají pochopit historii i současné dění.
Konec druhého dílu je začátkem velké změny. Přečetla jsem ho jedním dechem.

knihomolkaMist
13.08.2021 5 z 5

Skvělý!
Jsem teprve u druhého dílu, ale už téměř se 100% jistotou mohu říct, že tohle bude má srdcová série.
SJM fantasy prostě umí.
Kniha napěchovaná dějem od začátku až do konce. Zvraty, které vám nedají spát. Boží postavy, které byste chtěli znát v realitě. A Rychlotlapka! :D
Moc se těším na další díl.

Kája_14
25.07.2021 5 z 5

Kniha byla lepší než předchozí jsem z ní nadšená.... moc knihu doporučuji a už se těším na další díl

Tejuna
18.07.2021 4 z 5

Konečně se v knize dozvídáme víc o Nehemii a i Chaol mi začal být sympatický. Bohužel ve chvíli, kdy člověk hltá každou stránku přijde zvrat a z Celaeny se stane sebelítostivá hromádka nervů. Od této chvíle mi kniha neutíkala a těšila jsem se až ji dočtu. Takže ano byl lepší, jak první díl, ale stále mi tam něco chybělo.

badliar_id
05.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Tenhle díl byl o krapet lepší, než první a rozhodně tu nechyběla akce. Konečně do sebe začaly některé věci zapadat (i když jsem většinu odhalila, díky tiktoku :Dd) a děj zase rychle plynul, ale přesto tu byly části, které mě opět extrémně nudily.
Celaena je prostě skvělá a miluju tu její "zabijáckou" stránku. Třeba ta část kde usekla hlavu Hrobovi a pak jí přinesla králi? To bylo skvělý a hlavně ty reakce ostatních.. Doriana jsem si extrémně oblíbila, takže teď patřím do jeho týmu a je to zlatíčko :) .. Taky mě dosti štvalo, jak se k němu Celaena a Chaol chovali. Chudák měl problémy a oni se laškovali v komoře na košťata :D. Chaol je velice zajímavá postava. Vlastně mě scény s ním a Celaenou bavili a měla jsem je ráda, ale na druhou stranu mi to nepřišlo správný (a stejně jí shipuju s někým jiným). Dosti se mi u něho měnila nálada. Jednu chvíli bych ho taky nejradši políbila a druhou chvíli bych mu jednu vrazila. Nehemia mě tady fakt štvala, ale na druhou stranu jsem jí pořád měla ráda. Že umře jsem už věděla, takže to semnou nějak nehlo, ale i tak byla ta scéna srdcervoucí. A to co následovalo potom bylo.. šílený :D..
Občas postavy myslely fakt debilně a klepala jsem si na hlavu, ale jinak jsem byla spokojená (až na ty nudnější části). Konec knihy? Hahah, ještě že mám další díl doma a nemusím na nic čekat. Ve trojce by se měly konečně objevit nové postavy, takže jsem extrémně natěšená a zároveň se bojím :D. Zatím mě to ale neuchvátilo tolik, jako moje milované Dvory (oddaná fanynka, lol :D)..
Jdu pokračovat dál a snad se všechno někam více posune.. 4-4,5/5

Jessybelle
15.06.2021 4 z 5

Přestože nejsem ve věkové kategorii, pro kterou je kniha určená, se mi příběh líbí, ačkoli některé reakce postav mi úplně nesedly. Děj vcelku odsýpá, dozvíme se zase něco o postavách a konec nás, tedy alespoň mě, navnadí na další díl...