Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3447 506

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Salvatoreanne
01.01.2024 5 z 5

Chvily mi trvalo se dostat k této sérii po dvorech ... Chyba ....prostě Maasova píše fantasy akcnaky s romanci jako prostě geniální žena

adela.hol
08.12.2023 4 z 5

Celaena se stala královou bojovnicí a jejím prvním úkolem je postupně odstranit povstalce, kteří brojí proti králi. Celaena svůj úkol sice přijímá, ale plní ho po svém. Ví totiž, že sám král je krutý a skrývá něco, co by mohlo způsobit ještě větší zlo. Vedle toho si Celaena definitivně vybírá mezi princem Dorianem a kapitánem stráží Chaolem, ale jejich láska dostává velmi brzy obrovskou trhlinu. Během jedné noci se všechno změní. Celaena ztrácí jednu blízkou osobu a důvěru v tu další. Během odhalování tajemných zákoutí hradu a jeho tajemství postupně vychází najevo, že je to i sama Celaena, která skrývá něco velkého.

První díl jsem dočetla před devíti měsíci a k tomu druhému jsem se nemohla stále dokopat. Nejspíš i proto, že první díl úplně nesplnil mé očekávání, a tak jsem neměla tu potřebu hned začít číst. Po dočtení tohoto dílu už ale zbývající díly série odkládat rozhodně nebude. Toto bylo od začátku jiné počteníčko.

Nevím, co se stalo, ale najednou jak kdybych četla něco jiného. Celaena mi neskutečně sedla, věřila jsem jí každý pocit bolesti, štěstí nebo smutku. Když si nakonec vybrala mezi Dorianem a Chaolem (její výběr schvaluju), hned jsem viděla chemii, kterou jsem v prvním díle postrádala. Objevilo se tu mnohem více fantasy prvků, které ale nezastiňovaly charaktery postav a celý příběh. Naopak vše krásně doplňovaly a nutily ke čtení dalších kapitol. Jejich délka byla akorát a střídání er formy v jejich průběhu mi také vyhovovalo.

Jediné za co drobně strhávám hodnocení je Celaenino tajemství. Myslím, že to bylo jasné celkem brzy a tak odhalení na konci za mě nemělo ten správný efekt. I tak jsem ale zvědavá, čeho se ještě dočkám v následujících dílech.

4,5*

Nikusscha
28.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Autorka s každou další knížkou dokazuje, že je královnou tohoto žánru. Protože to co předvedla v tomhle díle bylo naprosto božské!
Tenhle styl psaní mi naprosto vyhovuje a nemám k němu žádnou výhradu.

Pozor spoiler!

Celaena je opět naprosto boží a ve scéně, kdy se mstí Hrobovi je naprosto nepřekonatelná. O to víc mě těší scéna s mrtvolou Hroba, kterou donese králi až pod nos a její přístup (arogance, chladnokrevnost) je úplně dokonalý. Už chápu proč jí říkají zabiják nebo vražedkyně!

V knížce nechybí akce, mrazivá atmosféra, napětí a také nějaká ta romantická linka.
A také vyvstala spousta ale spousta otázek a já na ně musím získat odpovědi!

Jsem velmi potěšena, že jsem si zakoupila celou sérii a tak se můžu vrhnout na další díl.

Book_lover469
23.10.2023 4 z 5

Druhý díl konečně dočten. Musím říct že se povedl stejně jako ten první a já milovala každou chvilku z něj. Přesto jsem s ním měla občas problémy. Nejvíce jsem se asi zasekla uprostřed knihy a trvalo mi asi měsíc či dva než jsem se ke knize plně vrátila. Možná je to proto, že mám hodně částí příběhu vyspoilerovaných kvůli sociálním sítím, nebo jsem prostě chtěla číst něco jiného. Proto mě ani nepřekvapil konec, i když bylo příjemné o tom konečně číst a ne jen slyšet od ostatních.

Kdybych měla mluvit o postavách, nejvíce mám ráda samozřejmě Celaenu, kterou ráda poznám ještě více. Miluji všechny její stránky. Dále pak musím vypíchnout Doriana který je pořád naprostý zlato a z toho co jsem slyšela, o něj mám opravdu strach. Chaol je pořád stejný i když se mi v této knížce líbil mnohem víc než v prvním díle.

Celkově knize tedy dávám 4/5. Bod strhávám kvůli romantické lince která sice byla dobře napsaná, ale Chaol mi k Celeaně prostě nesedí. (Navíc díky spoilerům vím s kým skončí.) Neříkám že Dorian v prvním díle byl lepší, ale chybí mi dynamika kterou spolu ti dva během jejich vztahu měli.

Loire
04.10.2023 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem, sice jsem měla prodlevy, kdy se mi nic nechtělo, ale vždy jsem se ráda ke knize vrátila a četla ji plná nedočkavostí co dál se člověk dozví. Kniha byla zajímavá dějem co se děje na hradě, když se Celaena stala královou bojovnicí. Libí se mi její vztahy které má s přáteli, ale mrzí mě, jak to vše vždy dopadá, že se vše pokazí. Já doufám, že se vztahy vrátí zase do normálu a musím říct, že se k Celaene více hodí Chaol než Dorian, ale je to jenom můj pohled. Takže doufám, že to dají zase dohromady :D ale jsme teprve na začátku, takže uvidíme co přinesou další díly.

mondulinecka
27.09.2023 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem, stejné emoce jako při prvním čtení. Opravdu nechápu, ze za pouhý rok jsem spoustu detailů zapomela, ale tím lip, samozřejmě. Ve druhem dílu se dozvídáme, jak si Celeana vede coby Králova bojovnice a dozvídáme se o ni zase o trochu víc, vlastně o mnoho víc a konec krasne otevřený dalšímu dílu! Takže hurá na další!

Veju007
25.09.2023 4 z 5

Půlnoční koruna pokořena. Sice to trošku trvalo, jak jsem jí četla jen po večerech před spaním, ale páni!

Ve druhém díle se vracíme k Celaeně, která se po vyhraném turnaji stala královou bojovnicí a vykonává jeho vůli, ať je jakákoli. Další tajemství a záhady na sebe nenechají dlouho čekat a Celaena se zaplétá do smrtelně nebezpečné hry!

Tak za prvé - druhý díl je rozhodně lepší, než první. Určitě je to tím, že se vrací známé postavy a již známe prostředí, ve kterém se příběh odehrává. A já koukám po všech nápovědách celého SJM multiversa. Dorian je stále můj miláček a Chaol mě stále nebere a nezajímá.

Celaena je skvěle napsaná, především její temná stránka Adarlanského zabijáka, to zní jde čirá hrůza!
No a ten konec, tak to mi spadla brada! Totálně!

Hurá na třetí díl.

slepÝVoko
25.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl jsem zhltla. Kniha skvěle nabitá vším - akcí, romantikou, intrikami.. Děje se toho tolik na relativně málo stránek, jsem zvědavá na další díly. Co vše nabídnou. Zápletka knihy je skvělá, ale teda to velké odhalení jsem čekala už od prvního dílu... tudíž žádné velké překvapení, ale je to napsáno tak skvěle, že jsem si to užila i tak. Romantika mezi těmi třemi byla trochu tlačená a klidně by mi tam stačilo pouhé přátelství, ale chápu že se to pro děj muselo urychlit. Vadilo mi jak rychle se Celaena přesměrovala na Chaola, jak kdyby někdo luskl prsty a bylo to. Ale! Co mě nejvíce překvapilo, byla smrt Nehemie. Autorka ji obětovala bez mrknutí oka a bylo to. Skvělé. Mám ráda, když autoři kosí postavy bez strachu. Ději to přidá tu špetku navíc.
Jsem už začtená do třetího dílu a hltám.

pat4157
23.09.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Jdu na další.

annora_cte
26.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Příběh Celaeny Sardothien pokračuje slibně. Nevede si vůbec špatně, přestože vykonává špinavou práci.
Romantická linka také postoupila o level výš. Když se Chaol konečně vyjádřil a překročil hranice, myslela jsem, že mi srdce z radosti prorazí hrudní koš. Bylo to krásné, ale až moc, takže jsem věděla, že to nemůže trvat dlouho. A bohužel jsem měla pravdu. (To ti neodpustím, Maasová!).
Kniha se četla hezky, musím ale zmínit, že místy se děj docela vlekl. Avšak konec to skvěle vyvážil. Autorka opět ukázala, že má cit pro závěrečné scény, které vám pořádně zvýší tep.
Přestože jsem tušila, jak to vlastně s Celaenou je, konec mě i tak šokoval a zároveň mile překvapil. Usmívala jsem se ještě dobrých dvacet minut po přečtení poslední věty.

AnnoraNesta
25.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl ze série Skleněný trůn. Děj mě hned zprvu vtáhnul do zajímavé a napínavé scény, takže začátek naprostá pecka. V knize jsem celkově našla víc akčních momentů, než prvním díle, a to oceňuji.
Protože je kniha psaná z pohledu třetí osoby, není problém nahlédnout do hlavy i jiným postavám včetně prince Doriana, jenž zjišťuje, že v jeho žilách neproudí jen královská krev, ale i něco mocného a hlavně zakázaného. Když jsem to zjistila, bylo mi jasné, že se princ v dalších dílech ještě předvede.

Zlajda95
19.07.2023 3 z 5

Čtivé, ale předvídatelné.

adrianna
13.07.2023 3 z 5

Ze začátku to vypadalo, že tento díl bude opravdu o kapku lepší než ten předchozí, jak někteří slibovali. Je zde více akce, napětí, boje apod., což trochu vyvažuje první díl, který byl prakticky pouze o milostném trojúhelníku. I když romantická linka je tu taky a z větší části jde o vcelku povedenou slow burn. Jenomže pak se zde objevují některé nelogičnosti a zbytečné vykecávání, jinými slovy popisy pocitů a prostoru, které nejsou vždy uvěřitelné, nebo dokonce nedávají smysl. Také mám trochu problém se vcítit do postav natolik, aby mi záleželo na jejich osudu. Celaena mi nepřijde příliš bystrá a má tendenci rychleji jednat než myslet. Při dějovém vrcholu mi navíc přišlo, že se všechny postavy na chvíli zbláznily. Doufám však, že si tímto autorka akorát vytvořila prostor pro vývoj charakterů, který v dalších dílech naplní. Tohle všechno proto zatím beru jako přípravu na děj, který teprve přijde. Přeci jenom má ta série 7 knih a mám v plánu se pustit do další. Snad se to už konečně pořádně rozjede.

eva-lupen
02.07.2023 5 z 5

Tak se mi opět potvrdilo, že nesmím soudit sérii podle prvního dílu. Ten mi až tak úžasný nepřipadal, ale tady se to pěkně rozjelo a jede to dál. Hned jdu na další díl.

PajusenkaB
03.06.2023 5 z 5

Tak jako první díl, i tento přečtený jedním dechem. Poutavý příběh, který dokáže udržet pozornost a nutí číst dál.

martinkaLLL
08.05.2023 5 z 5

Druhý díl a stále pecka. Ten závěr jsem musela dočíst najednou, tam už se nešlo vůbec zastavit. A jsem ráda, že mám hned po ruce třetí díl. Neumím si představit, že bych musela čekat než otevřou knihkupectví.

Siwan
06.05.2023 4 z 5

Asi se budu opakovat, ale je prostě znát, že tady ještě Maasová nebyla tak vypsaná...jsou tam slabší místa kde se to poněkud vleče. Konec to suveréně vyváží, protože jednak postavy dostanou víc prostoru začít nějak aktivně reagovat a zasahovat do děje a taky se trochu víc otevřou čtenáři. Tak uvidíme dál.

VA_Krtek
29.04.2023 3 z 5

Po prvním díle jsem přelouskal i druhý a musím říct, že ani tentokrát to nebylo špatný. Byla tam pro mě sice slabší střední pasáž, která ale byla vyvážena jízdou v závěru. Je jenom zajímavé, že v této sérii mi vztahy mezi postavami jaksi vadí, zatímco v grišovské sérii od Leigh Bardugo jsem si je užíval. Rozdíl v kvalitě je tam znát. Ovšem kdo má rád fantasy svět, ten si asi na své přijde.

Tebby
21.04.2023 5 z 5

U druhého dílu jsem dlouho zvažovala, jak jej ohodnotit. Dost mě tam nebavily ty intriky, na druhou stranu se člověk dozvěděl spoustu nových věcí a dovysvětlily se některé nejasnosti z prvního dílu. Ve chvíli, kdy Chaol konečně překročil hranici jsem se zaradovala. Bylo to ale bohužel až moc krásné a tak jsem udělala tu hloupost, že jsem šla na web a hledala o něm informace, takže jsem si některé věci vyspoilovala. I tak se už ale těším na další díl. 5*

VeDny
17.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Zůstala jsem nepřesvědčená. První díl jako vytažený z wattpadu. Druhý díl byl malinko lepší, ale řekněme tak o 10-15%. Špatná korektura pokračuje, některé věty jsou vyloženě rušivé, spousta věcí je popsána tak nějak kostrbatě, že jsem si je představila úplně jinak nebo vůbec (i po opětovném přečtení pasáže).
V první polovině jsem měla problém rozlišovat, která postava je zrovna vypravěčem, jelikož všechny tři měly stejné toky myšlenek, stejné tempo, styl a po každé sebemenší nepříjemnosti si pomyslely "nejradši bych mu dal pěstí do oka" a různé variace tohoto prohlášení...z toho mi krvácely oči. Něco jako Naslouchačovo "do prasečí řitě" :)
Spousta detailů taky nedávala smysl - bují ve městě povstání, jde o čas, vyšle na ně nejlepší vražedkyni... a dostane měsíc? Celý měsíc, který obhájí pouhým "je dobře střežený"... Další věc, na hradě je zase příšerka, o které ví pouze C, ale nikomu to neřekne, i když je očividně smrtící. Pak Chaol nezmíní, že princezně hrozí nebezpečí, a je to konec světa...Sama není sdílná (a to tak, že vůbec) a ostatní ukřižuje za malé zamlčení. A našlo by se pár dalších případů nepravděpodobných reakcí a nekonzistentního chování (obelhala Archera, myslitele a mistra podvodníka, svým dokonalým hereckým nadáním během pěti vteřin, aniž by pojal podezření; plán s únosem byl trochu postavený na hlavu...).

ALE! Abych nebyla tak negativní, tak autorka má zvláštní nadání popisovat bestie a stvůry způsobem, který přesně kopíruje mé největší noční můry - něco vás sleduje ze stínu a vy si toho všimnete, až jste příliš blízko; něco je těsně za dveřmi, kam nahlížíte jen dírkou nebo škvírou, zvířecí zvuky lidských postav, honičky v katakombách...no, to zvládla upřímně moc hezky.
A obecně její svět není vůbec špatný, zajímavé byly rodokmeny, různé druhy bytostí, druhy magií a mocí, říší a portálů. Oceňuji, že autorka nenasypala všechno v úvodní kapitole, ale dávkuje to až nevídaně opatrně, takže vlastně pořád nic moc nevíme, ale tušíme s každým dílem o trochu víc.
Závěr knihy byl výborný, diametrálně lepší než zbytek. Pokud Maas něco umí, tak vybruslit z nepřesvědčivého podání a zanechat za poslední stránkou nutkavou potřebu číst dál.