Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3457 506

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Tejuna
30.05.2021 4 z 5

Druhý díl ze série skleněný trůn, byl za mě určitě lepší než první, ale stále se nedostavil "wau" efekt jako u Dvorů.
Konečně se v knize dozvídáme víc o Nehemii a i Chaol mi začal být sympatický. Bohužel ve chvíli, kdy člověk hltá každou stránku přijde zvrat a z Celaeny se stane sebelítostivá hromádka nervů. Od této chvíle mi kniha neutíkala a těšila jsem se až ji dočtu. Takže ano byl lepší, jak první díl, ale stále mi tam něco chybělo.

Cacolinka
15.05.2021 2 z 5

Kniha z rodu hydrocefalus: začátek se stááášně ale strááášně vleče, hodně relativně nedůležitých odboček a konec, šup rup, během snad 50 stran z 350 stran dlouhé knihy a je konec. A během těch 50 stran se dějí pouze důležité věci. Takže těch předchozích 300 stran je jen taková vata...

Fortuna7
02.05.2021 5 z 5

Skvělé pokračování série. Já jsem v této knize viděla velký posun ve stylu psaní S.J.M.. I když zvrat na konci knihy jsem věděla od první kapitoly Skleněného trůnu, tak mě to celé uchvátilo. Sarah má skvěle propracované příběhy a i když mi tady romantická linka úplně nesedla, dalo se to přežít:-)

pavlusci
23.04.2021 5 z 5

Mnohem nabitější a akčnější než první díl, což bylo super! Celá knížka mi uběhla hrozně rychle a moc mě to bavilo. Jdu na další díl!

johana3160
03.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi se budu opakovat (muj komentar k predchozimu dilu), ale je citit ze kniha je urcena pro mladsi vekovou kategorii nez jsem ja. Na jednu stranu se dej vlece a ja se odbiham zabavit jinak a na ruhou stranu je tam par dobrych momentu. Celaenino chovani mi prijde neprimerene situacim, na druhou stranu si pripominam ze ji je teprve 18 a mlati s ni hormony (omlouvam se slecny, se mnou taky mlatila;))... Chaol i Dorian dokazali, ze jim muze verit, ze si muzou verit a stejne si taji veci pro ne zivotne dulezite... no radeji v tom nehledam logiku. I kdyz jsou dejove zvraty predvidatelne, jsem zvedava jak to bude dal... takze pauzicka a pak zase hura do dalsiho dilu.

Linda007
03.04.2021 4 z 5

Lepší 4*. Moc mě to bavilo a skvěle se to čte. Rozhodně to bylo lepší než první díl. Ale pro mě tam bylo pár věcí, co mi nepřišlo logické.***Spoiler*** Je zde ukázáno, že Calaena je schopná zabít kohokoli, tak proč prostě nezabije krále, vládl by pak hodný princ Dorian a svět by byl zachráněn. Rozkol mezi Calaenou a Chaolem mi přišel dost přitažený za vlasy. Nic hrozného neudělal. Kdo ve skutečnosti Calaena je, je asi všem od začátku jasné, jen mě překvapilo, že o tom ví. Jinak kniha nabitá akcí a konečně zde začíná být magie.

katkaq
21.03.2021 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Pořád je z postav cítit, že potřebují dospět. A jako v reálném životě, někteří dospívají dříve než jiní. Ale nejlepší z téhle série nás, ale teprve čeká ❤️

AloneJane
20.03.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. To určitě ano, jen mě zarážela určitá uspěchanost děje zvlášť ke konci. Řešíme vztahy, vztahy a pak bum smrt, magie a konec. To mi přijde trochu škoda. Tak uvidíme co bude dál...

TeoK7
16.03.2021 5 z 5

Skvělý napínavý díl (:

tamisha7240
14.03.2021 5 z 5

Úžasný příběh, hltala jsem strany ve velkém ????

Iris02
05.03.2021 5 z 5

Při čtení jsem doslova tajila dech. V porovnání s prvním dílem je Půlnoční koruna mnohem nápaditější, akčnější a tajuplná. Caleanu jsem si neskutečně oblíbila a vžít se do jejích rozhodnutí šlo mnohem snáze než v předchozím díle. Knihu jsem dočetla s pusou otevřenou v úžasu a nemohu se dočkat až se pustím do dalšího dílu :D

Peter73
02.03.2021 4 z 5

Pri čítanie tejto časti dosť vnímam, že je to dielo od "nastročného" pre "nástročných". Začiatok sa pomaly rozbieha, povedal by som že až nudne.
Dej a opisy jednoduché, všetko sa točí okolo vzťahu medzi hlavnou hrdinkou, kráľovým synom a veliteľom stráže a v pozadí je nejaké spiknutie proti kráľovi. Posledná štvrtina knihy bola magická, aj doslovne, človek pochopí prečo táto kniha láka čitateľov.

_Bára_
28.02.2021 3 z 5

Co to sakra bylo! Mnohem lepší než jednička a ten konec. Prostě skvělý. Bylo mi líto Chaola, ale mohl si za to sám. Byly tam skvělé vtipy a ničeho nebylo moc ani málo. Massová opět dokázala, že umí psát.

klara1550
26.02.2021 5 z 5

Po prvním díle musím říct, že to bylo hodně příjemné překvapení. Mnohem lepší než první díl - v konzistenci postav, i co se týče děje. Jen mě strašně rozčilovalo, že se věčně navzájem všichni chrání a půlku věcí si neříkají. Těším se na další díl.

teer.h
21.02.2021 5 z 5

Skvělé pokračování! Po dočtení tohoto dílu, jsem se nemohla dočkat toho dalšího. Nejprve jsem si říkala, že se v knize nic moc neděje a pak se to rozjelo. Klasicky jsem stránky jen hltala. Tím příběhem žiju, jako bych byla sama hrdinka :D

Mikuše-Ivet
18.02.2021 3 z 5

No co říct... Stejně jako první díl je to chvílemi zbytečně dlouhý a nudný, ale jsou tam okamžiky kdy už se v tomto dílu dělo něco víc. Tak uvidíme snad ten další už bude stát za víc jak 2,5*

ElizPetrova
13.02.2021 4 z 5

Druhý díl série se mi líbil o něco více než druhý, byl plný zvratů a tajemna.. Hrozně moc fandím Chaolovi, tak uvidíme, jak to dopadne.. :D Už se moc těším na další díly! :)

tessiesulcova
12.02.2021 4 z 5

POZOR MALÝ SPOILER!
Knihu jsem přečetla poměrně rychle a hned se vrhla na další díl. Překvapil mne vztah mezi Celaenou a Chaolem, kteří si k sobě na chvíli našli cestu a i přes to jsem ráda, že to mezi nimi nedopadlo. Jelikož se těším na Rowena/Jestřába v dalších dílech :D

Kniha se mi četla lépe než první díl. Líbí se mi autorky styl psaní a proto se těším na další čtení zbytků dílu Skleněného trůnu. Jsem strašně natěšená, jak to vše dopadne.
Určitě knihu doporučuji a určitě na tuto sérii názor nezměním.

any37
12.02.2021 5 z 5

Wow. Po dočtení mi došlo slov, protože ten konec? Naprosto mě dostal. Určitě lepší než první díl, i když se tady našlo pár věcí, které mě zase začaly štvát. Je tady více kouzel, magie a už větší podobnost s Dvory, které tedy pořád a krapet vyhrávají, ale možná to na dlouho nebude. A co mi tedy trochu lezlo na nervy. Celaena pokaždé někomu řekla kousíček pravdy a trošičku to vysvětlila, a potom si v duchu řekla, že mu přece všechno nevyzradí. Ale ejhle, co se stalo o padesát stránek dál, řekla mu to co předtím ne a znovu zatajila nějakou novou informaci. A tak to šlo dál a dál. Asi ne že by to bylo až tak špatné, mě to ale celkem iritovalo. A další věc, u minulého dílu jsem vychvalovala to, že se nechová naivně a nevrhá se do věcí po hlavě. Bohužel tady už taková není, na druhou stranu to zase začalo být díky tomu víc akčnější a napínavější.

krovacek
09.02.2021 4 z 5

Prvni dil byl mozma o neco zajimavejsi a na zacatku jsem bela lehce prekvapena z nahle zmeny chovani, ale nakonec to bylo dobre a napinave cteni a zanechalo me natesenou na dalsi dil:)