Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3427 501

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Dashmo
Dashmo
06.03.2023 4 z 5

Tak toto bolo oveľa lepšie ako prvá časť a som rada, že som tomu dala šancu

michaela0704
michaela0704
03.03.2023 5 z 5

Pro mě, zatím, nejlepší díl série, mám přečtené 3 a teď už čtu 4. Ale zároveň hodně smutný a emociálně náročný. Konec jsem probrečela. O to více, když už vím, jak probíhá celý 3. díl a co se stane na začátku 4. Autorka luxusně pracuje s příběhem a vše tam má své jasné místo a čas a člověk si to kolikrát uvědomí až o nějakou tu knihu dále. Miluji tento příběh.

SimonaM86
SimonaM86
28.02.2023 5 z 5

Libilo a moc. Musím říct, že tenhle díl předčil první a jestli budou mít i zbylé knižky v sérii stoupající tendenci,tak mi už nestačí hvězdičky. V prvním díle u mě vedl jednoznačně Dorian teď i Celeana získala body, i když Doriana přesto nepřekonala
Jejich svět včetně probouzejici magie mě uchvátil. Budu se opakovat, ale těším se co bude dál...

dzejkbeltygros
dzejkbeltygros
28.01.2023 5 z 5

Začátek byl opět trochu pomalejší stejně jako první díl. Pak se ale Celaena konečně probrala, až se začaly dít věci, které jsem dlouho očekávala. Bylo to tak napínavé, že jsem to nedokázala odložit. Posledních 100 stran byla pěkná jízda! Spoilery jsem žádné neviděla, takže jsem si to fakt užila a hned si jdu obstarat další díl!

klarka009
klarka009
24.01.2023 4 z 5

Mám za sebou druhý díl Skleněného trůnu, který se mi líbil o trochu méně, ale i tak to stále bylo moc dobré. Do té doby než se stala ta krutá věc (kterou autorce jen tak nezapomenu) to bylo tak trochu o ničem.. akorát jen Chaol a Dorian, Dorian a Chaol a pak ještě nákupy. Ale potom se Celeana díky bohu probrala z té své pohádky a začala taky něco dělat.. druhá polovina knihy byla tak mnohem zajímavější.
Zajímavou postavou se teď pro mě stal Dorian a jsem velmi zvědavá co se z něj ještě vyklube :)
Na konci přijde velké odhalení, které pro mě bohužel nebylo vůbec překvapující díky všem fanartům a spoilerum kolem, ale tomu se člověk u takhle oblíbených knih bohužel nevyhne i kdyby chtěl.

kindlova42
kindlova42
02.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Prvních cca 150 stran jsem měla problém se začíst, protože se příběh táhl a bála jsem se, že budu zklamaná…ale jakmile se tam všechno rozjelo tak mi to vynahradilo pomalý začátek a pak jsem zase nechtěla knihu odložit.
Upřímně jsem ráda, že Celaena a Dorian směřují k přátelství a myslím si, že romantický vztah s Chaolem je taky po tom všem nepravděpodobný, i zde bych preferovala přátelství.
Líbí se mi jak Dorian i Chaol nevědomě inklinují k rebélii proti králi.
A moc se těším na třetí díl a Celaenu ve Wendlyn (snad se konečně objeví i nějaký ten charismatický Vílák :)

nikola2425
nikola2425
02.01.2023 5 z 5

Druhý díl tenhle série je taky velmi zajímavý jako ten první. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout jako u toho prvního dílu, už se nemůžu dočkat na čtení třetího.

Carolxc
Carolxc
28.12.2022 3 z 5

Druhý díl se mi opět líbil - zpětně je ze všech nejslabší a dala bych mu 3,5 hvězdičky, kdyby to šlo. Ráda jsem se znovu ponořila do tohoto světa a prožívala příběh Cel. Během celého příběhu si udržela mé sympatie a doufám, že to tak vydrží i dál.
Příběh možná může být pro někoho pomalejší, ale mě osobně to nepřišlo, ale co většinou někomu připadá pomalé, tak já to vnímám jinak.
V příběhu mi bylo potvrzeno něco, co jsem si myslela už v prvním dílu a to mě potěšilo, ale zároveň mě dokázal příběh překvapit. A po konci jsem chtěla číst dál.
V knize jsem ohledně postav nezměnila své priority. Chaol zůstává nadále má oblíbená postava a bylo mi ho v jedné části líto. Mohl si zato na jednu stranu sám a chápala jsem, z jakého důvodu se do této situace dostal, ale i tak jsem nebyla s tím spokojená.
Dorian jako postava je taky fine a jsem zvědavá, jak bude jeho příběh pokračovat.
Koho jsem si oblíbila, nebo z něj byla nadšená, bylo klepadlo . Někomu tak nesedlo, ale já si jeho části prostě užila a oblíbila si ho.
Minule jsem se obávala milostného trojúhelníku. A za mě je to zatím v pořádku. Je tam náznak, ale nic, co by bylo podle mě na sílu.

Jsem spokojená. Knihu jsem četla s chutí, bavila mě a i když mě autorka vývojem příběhu někdy naštvala, chci vědět, co bude dál a jak tento příběh dopadne.

Paji21
Paji21
21.11.2022 3 z 5

První i druhý díl tak nějak tápu mezi dvěma názory na tuto serii. První je takový, že kniha je určena mladší věkové kategorii, řekla bych kolem 16 let, kdy jsou nějaké zápletky prokouknutelné a hlavně “ohrané”. Nemohu se vůbec vcitit do hlavních postav ani do jejich činů. Děj plyne strašně rychle, což je možná tím důvodem. Popisy pocitů mi přijdou strašně povrchové. Druhý názor je však takový, že i přes dost negativních názorů na předešlé dvě knihy čtu dál, držím, a zajímá mě, kam se děj i autorky psaní posunou dál.

Loriss
Loriss
20.11.2022 5 z 5

Říká se, že člověk nemá soudit knihu podle obálky. A já dodávám: Nesuď sérii podle prvního dílu.
Skleněný trůn jsem četla asi před třemi lety a vůbec se mi nelíbil, štvala mě Celeana, zápletka, milostný trojúhelník a tak nějak všechno. Jenže od té doby jsem četla od paní Mass další knihy a nějak se mi dostala pod kůži. Proto jsem se po dlouhé době vrátila k zavrženému ToG. A druhý díl mě nadchnul, kvalitativně o 100 % lepší než první díl.
Celeana je v tomhle díle skvělá, první půlka je naplnitelná uvěřitelnou romantikou, relativně pozvolný, ale dopředu se posouvající děj. Ale ta druhá půlka? Od jistého zlomového momentu (který jsem tedy očekávala), tak to byla jedna akce za druhou. Člověk se ještě nestačil vydýchat z nějakého střetu nebo dobrodružství a hned následovala další akce a zvraty. A ten závěr byl naprosto boží!
Sice se nám tady zase vyskytují spisovatelčiny oblíbené motivy, ke kterým se pořád vrací dokola (ztráta blízké osoby, trauma, temná stránka člověka), ale i tak jsem si to užila.
Přečteno za dva dny jedním dechem a hned jdu na další díl!

Tereza137
Tereza137
26.10.2022 5 z 5

Tak toto byla horská dráha plná emocí, které byly buď velice krásné a nebo strašně smutné. Tento díl mě opravdu hodně dostal a objevila se i nějaká ta slza a ne jednou.

Půlnoční korunu jsem přečetla opravdu hned (skoro jsem ani nespala), protože jsem se od té knihy nemohla absolutně odtrhnout a musela jsem číst neustále dál a dál.

Miluju Celeanu a celkově tu postavu, několikrát jsem si řekla v duchu, že je sakra dobrá. Tolik humoru, sarkasmu, ironie a celkově její odvahy a inteligence jsem už dlouho u žádné postavy neviděla (beru ohled na to, že jí je 18. let).

Co mě mrzí, tak to je to, že už prostě ve druhém díle víme, kdo je Celeana zač, já si myslím, že to autorka mohla ještě natahovat a nechávat to napětí delší.

Holubicka1
Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

Druhý díl přečtený a i přes trošku nudnější začátek, nabrala pak kniha takový spád a akci, že jsem knížku doslova hltala.
 Celaena v této knize prozkoumá všechny aspekty toho, co to znamená být zabijákem pro krále. Je neustále testována a musí zabíjet lidí, kteří králi vzdorují. Nyní dostává od krále nový cíl a to Archera Finna, bývalého kamaráda z dob před uvězněním. Ukazuje se, že Celeana není chladnokrevný vrah, který poslouchá krále na slovo a hraje nebezpečnou hru. Pokud někdo odhalí její tajemství,tak přijde o všechny a všechno co pro ní něco znamená. Stále nemůže všem plně důvěřovat a odhaluje i temné tajemství krále.
Celeana je pořád sarkastická a drzá dívka,ale hlavně je to zabiják. Když jsou ohroženi nebo v nebezpečí lidi, které miluje stane se z ní nelítostná vražedkyně, která udělá vše aby své milované ochránila.
Chaol je pořád loajální, zábavný kapitán, který chrání Celeanu a Doriana. Princ Dorian Havilliard je stále stejný, jako v prvním díle. Je vášnivý, laskavý a inteligentní princ, který pomalu roste do velkého vládce.

Carol1122
Carol1122
13.10.2022 5 z 5

První díl mi na rozjezd přišel relativně slabší. U druhého dílu jsem nedokázala přestat číst. Každá další kapitola mě nutila více a více prožívat příběh Celaeny a její charakter konečně vyplul na pohled. Strašně se mi líbí, jak ji Maasová vykreslila, nejen díky odvážné a hrdé stránce, ale nechyběl i vtip a ostrá slovíčka. To nemluvím o samotném ději, který mě v polovině dostal neskutečně tak, že jsem lapala po dechu. Druhý díl jednoznačně předčil má očekávání a už se nemohu dočkat, až se ponořím do dalšího dílu.

Lalina3
Lalina3
28.09.2022 5 z 5

Já si to myslela, že první díl je jen rozjezd... No druhý díl paráda! Nemůžu se dočkat třetího. Maas prostě nezklame. Nikdy. Člověk se směje až se za břicho popadá, další kapitolu brečí, další se bojí, další je naštvaný... Celý ten kolotoč emocí prožívá s hrdiny... Maas je špička!

tereza7804
tereza7804
20.09.2022 5 z 5

Po prvním dílu jsem nečekala, že vůbec bude možné napsat něco víc strhujícího.. omyl.. Vážně dlouho se mi nestalo, že by druhý díl byl o tolik lepší než ten první a to Skleněný trůn měl opravdu velmi, velmi málo k naprosté dokonalosti. 5/5

SněžnáSova
SněžnáSova
19.09.2022 4 z 5

Moc mě to bavilo, dalo bych 4,5 ⭐ jinak plně souhlasím s komentářem pode mnou(Artep071).

Artep071
Artep071
15.09.2022 5 z 5

Neuvěřitelně napínavý a emoční je tento díl. V jedné části se culím jak měsíček na hnoji a v druhé fňukám ... Celaena je těžce zkoušená a já jí mám raději a raději :)

HadleysHope
HadleysHope
03.09.2022 4 z 5

Nebylo to tak strhující, jako příběh úvodní, ale mě se to strašně líbí.

E.Wictoria
E.Wictoria
30.08.2022 4 z 5

Kniha celkově byla úžasná, stalo se toho hodně. Bohužel v první polovině knížky jsem se dostala do fáze, kde jsem zvažovala že ji snad ani nedočtu. Ovšem pokud se touto pasáží prokousáte, dostanete se opět do ohromujícího světa Celeny a jejího okolí.

Bryel
Bryel
25.08.2022 4 z 5

"Nikdy neodpustím, nikdy nezapomenu."
Půlnoční koruna je mnohem čtivější a propracovanější počin než Skleněný trůn. Celaena je osvěžující hrdinka temného rázu, která se chová občas trošku nesmyslně na to, jak byla představena v prvním díle. Přesto si mě v této knize zcela získala na svou stranu :)
Krve teče dost, děj má spád, zajímavé, napínavé momenty, které ve mě vzbuzují spoustu otazníků a milostný trojúhelník, který mi moc neseděl.
A ten strhující závěr? Nedočkavě se vrhám na pokračování..