Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3424 501

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

TerkaM
TerkaM
20.01.2017 5 z 5

Druhý díl mě donutil sáhnout po třetím dílu okamžitě, navzdory té hromadě knh, co mi tu leží delší dobu a jsou navíc na recenzi - nemohla jsem se od příběhu Celaeny odpoutat. Ne potom, co jsem se dozvěděla. Za mě plný počet, ale třetí díl je ještě lepší! :) (Škoda, že nemohu hodnotit vícero hvězdičkami...)

Knoflík28
Knoflík28
14.01.2017

Dobře, možná je to tím, že jsem to dočetla před chvíli a asi jsem moc emocionální, ale ten konec mě naprosto zdevastoval. Posledních 30 stránek jsem ani nevěděla, jestli to zvládnu dočíst. Je tu někdo, kdo četl třetí díl a dokáže mě přesvědčit, že mě to nezničí? :D

annamc
annamc
14.01.2017 5 z 5

Uffff........to bylo SKVĚLÉ!!!!!!!!!!Když jsem začala číst, tak jsem už nemohla přestat!Těším se na další díl!)a Chaol je božííííííí!!!)

Danuscka
Danuscka
13.01.2017 5 z 5

Tohle byla jízda :-) :-) :-) Saelenu jsem si oblíbila už v prvním díle a teď ji mám ještě raději. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl...

LoverBooks
LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

BOŽÍ!!! BOŽÍ! !! BOŽÍ!!!
Z knihy jsem vážně nadšená!
Byla ještě lepší, než minulý díl a nechybělo tam snad nic.
AKORÁT mě strašně moc mrzí jak to dopadlo s Nehemií a Chaolem. Podle mně od začátku patří k sobě

daniela58
daniela58
04.01.2017 5 z 5

Vůbec nevím kde začít.
Kniha byla čtivá, ale občas mě některé stránky nudily. Ale i přes to, dostane knížka pět hvězdiček. Většinou je to u sérii tak, že první díl je nejlepší a ostatní díly jsou už horší a horší ( viz. Divergence ) ale tohle?! Panebože, příběh byl akčnější a ti , co psali o Celaeně , že v prvním díle se moc neukázala jako vražedkyně, teď budou koukat s otevřenou pusou.
Co se týká vztahů.. No, měla jsem v prvním díle Doriana a teď u mě vítězí Chaol. Ale tuším, že v dalším díle se to zase změní.
V knize bylo i více magie, to je další důvod, proč dám knížce 5*.

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Strašně mě mrzí, že zemřela má oblíbená postava. Měla jsem ji strašně ráda, a když jsem četla její smrt, tak mi bylo do breku.

Katuska88
Katuska88
04.01.2017 5 z 5

Prvních asi tak 50 stran bylo pro mne obrovským zklamáním, ale po uplynulých kritických stránkách, kde jsem se nějak nedokázala smířit s novou rolí Celaeny, se děj neskutečně rozjel a dočetla jsem rychleji, než jsem čekala.
Ale neustálé milostné trojúhelníky mne upřímně začínají unavovat.
Jen doufám, že to autorka v dalších dílech "nevyřeší" smrtí jednoho z nich, to bych jim nepřála, ale předpokládám, že se tak bohužel stane.

CathMares
CathMares
01.01.2017 5 z 5

Druhou část knižní série, půlnoční koruna mě opět dostala, přečetla jsem ji rychlostí blesku, určitě fandim Chaolovi, protože je prostě jinej než Dorian, uplně boží chlap plných emocí, nejvíc mě ale dostal konec, kde Chaol se všechno dozví o Celeaně, že je vlastně z královského rodu. Teďka se chystám na další díl a jsem uplně natěšená co a jak .. Určitě doporučuji, je to po hodně dlouhé době série, která mě na 100% dostala.

nikol2178
nikol2178
28.12.2016 5 z 5

Miluju tuto sérii. Zase krásný příběh a těším se na další díl. Určitě doporučuji všem. :)

Hana24
Hana24
27.12.2016 4 z 5

Dobrá kniha, ale první díl byl mnohem poctivější. Jinak za mě tuto knihu doporučuji a za přečtení stojí i zbytek série. :))

EllenQa
EllenQa
27.12.2016 4 z 5

Musím říct, že tenhle díl byl chaotičtějčí, než první díl. Druhá polovina knížky a hlavně konec knížky mě opravdu překvapil a všechno mi najednou začalo dávat větší smysl. Myslela jsem si, že se mi tahle série nedostane pod kůži (hlavně proto, že je mi hlavní hrdinka v některých situacích dost nesympatická), ale vypadá to, že se tak brzy asi stane. Co se týče milostného trojúhelníku, rozhodně jsem na straně Chaola, byl mi sympatický už v prvním díle, a co se týče Doriana, v tomhle díle ho mám sice mnohem radši než v prvním, ale i tak..Chaol je jen jeden :D

25.12.2016 5 z 5

šneki Co znamená že Chaol je prostě Chaol?? Já jsem tým Chaol. Mě přijde suprovej.

šneki
šneki
25.12.2016 4 z 5

Nebavila mě tolik jako první díl, ale stejně fajn. Nejdřív jsem byla team Dorian, ale teď jsem spíš tak team nikdo, protože Dorian tam vypadá tak trochu zbabělec a Chaol je prostě.... prostě Chaol :D

24.12.2016 5 z 5

Kniha byla super. Nevím jestli byl lepší první nebo druhý díl, ale tuto sérii můžu doporučit. :)

eva4036
eva4036
14.12.2016 5 z 5

Moc povedený druhý díl. Jsem z knížky přímo nadšená a stránky jsem hltala jednu za druhou, jen abych knížku dočetla. Jsem ráda, že jsem se mohla něco víc dozvědět o Celaeně a jsem zvědavá na další díl.

Akemi4
Akemi4
12.12.2016 5 z 5

Když pominu celý ten fascinující příběh, díky kterému se nemůžu dočkat, až si přečtu pokračování, vyzdvihla bych milostnou linku. Sláva autorce za ni, takhle pěkná totiž běžně v YA nebývá!

PetraBery
PetraBery
10.12.2016 4 z 5

Pěkné pokračování prvního dílu. Více akce i více magie. Nejmenované postavy, která v knize zemře, mi bylo líto a jsem opravdu zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet v dalším díle. Za mne ano, povedená série.

Petra17
Petra17
09.12.2016 4 z 5

O maličko slabší než první díl ale v druhé polovině knihy se ukázalo opět typické napětí a chuť ve čtení. V první polovině knihy jsem se do čtení nutila. Na třetí díl se těším ale asi si dám pauzu v podobě jiné knihy

zuzana4291
zuzana4291
04.12.2016 4 z 5

Musím uznat, že první díl se mi líbil mnohem víc. Byl více akční a ne moc dějově chaotický. Ale i tak je druhý díl této série, velmi čtivý a určitě upoutá. I když hlavní hrdinka to má každou chvilku jinak. Nejzajímavější z celé knihy je poslední kapitola, takže hned chce čtenář sáhnout po dalším díle (což jdu udělat).

warca
warca
18.11.2016

Při čtení druhého dílu mě pomalu začalo opouštět nadšení. Ještě jsem ho nedočetla, tak uvidím, kolik * si zaslouží :)