Krvavé ostří

Krvavé ostří https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/bmid_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 5 1560 250

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Chudák Sam. :(

Medasek
Medasek
13.08.2019 5 z 5

Celaena neměla život jako med. Ale úžasný bylo, to že jí to nezměnilo a pořád měla svou úžasnou osobnost. Nejvíc se mi líbala část, kdy si před Rolfem sundala masku. Trochu mi, ale bylo líto Sama.

4129
4129
16.07.2019 5 z 5

Musím uznat že Celaena to neměla lehké. Moc se mi líbilo jak v zátoce lebky, tak u tichých vrahů. Hlavní hrdinka musela být pro své okolí tím nejhorším trestem. Co ale opravdu zabolelo, byla smrt Sama. Ano. Všichni věděli že umře ale i tak...Myslím že by z něj mohl být (samozřejmě daleko od tvrze vrahů) skvělý člověk. Byl to takový odpočinkový díl mimo sérii. Určitě ale doporučuji přečíst!

andrejci
andrejci
28.06.2019 5 z 5

Tento díl mě zasáhl úplně stejně jako předtím. I když jsme věděla co se stane Samova smrt mě zasáhla. Pro ty co to čtou poprvé doporučuji přečíst po čtvrtém díle, ale Ti co ti čtou podruhé to klidně přečtené před prvním dílem. Když jsme doslova zhltala čtvrtý díl tak tohle bylo takové pomalé. Ráda jsme se vrátila zpátky k Celaene. Teď se vrhnu na pátý a šestý díl a budu se modlil aby do té doby vyšel poslední díl.

LuiSummer_
LuiSummer_
20.06.2019 5 z 5

Nevím proč, ale Celaena se mi libí mnohem více ve světě vrahů, než jako Aelin ve světě víl. Hrozně mě mrzí, že se od toho autorka tolik odklonila, protože bych uvítala víc o Celaeně, Samovi a jejich společném životě ala nájemných vrahů. Už teď vím, že mi Sam bude hrozně chybět v dalších knihách, protože mi k Celaeně seděl nejvíc ze všech. A i když jsem už na začátku věděla jak to se Samem dopadne, nakonec mě to i tak naštvalo a rozbrečelo, protože ty dva spolu jsem si moc oblíbila. K tomuhle dílu se budu moc ráda vracet, když si budu chtít připomenout Celaenu ala nájemnou vražedkyni, která mi v dalších knihách občas dost schází.

marie93
marie93
19.06.2019 5 z 5

Musím říct, že mi Sam přišel o hodně sympatičtější než Jeřáb a bylo mi fakt líto, když umřel, i když jsem to věděla předem.
Knihu hodnotím pozitivně, protože jsem se z toho hodně věcí dozvěděla.
Mimochodem jak byla Celaena na té slavnosti (když tam byli ti lidi z Melisande) a přišel k ní ten mladík, měla jsem úplný pocit, že je to Dorian a Chaol.

Linda112
Linda112
18.06.2019 4 z 5

Doporučuji přečíst před celou sérií nebo minimálně před pátým dílem

Eponka
Eponka
27.05.2019 5 z 5

Čte se to jako obvykle samo :). Autorka prostě umí vtáhnou do děje, po každé části jsme vždy smutná, že se to nenapíše celé . Jsem moc ráda za tohle doplnění a moc se těším na poslední knihu.

janno69
janno69
26.05.2019 5 z 5

Skvělé doplnění ostatních dílů. Spousta věcí mi krásně do sebe zapadla. Těším se na poslední díl, který by snad měl někdy v červenci vyjít. Bude to prý lahůdka, originál má přes 900 stran....

Skalníková
Skalníková
21.05.2019 5 z 5

Tyto povídky jsem přečetla ještě před Skleněným trůnem a vůbec toho nelituji. Absolutně mě nadchl děj, postavy i prostředí. Nemám co dodat, prostě geniální.

PhoebePollard
PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Přečetl jsem to jedním dechem a ponocovala jem asi do dvou do rána, protože jít spát uprostřed čtení jednoduše nešlo. Ano, věděla jsem, jaký bude pravděpodobný konec, ale stejně jsem moc ráda, že jsem si to přečetla. A je absolutně nezbytné, aby si to přečetl každý, kdo má rád ToG alespoň z poloviny tolik jako já.

Lusianna
Lusianna
25.04.2019 5 z 5

Dokonalé, pro fanoušky ToG absolutní nutnost!!

Dada_cte
Dada_cte
11.04.2019 5 z 5

Dokonalé! Spousta věcí ce díky tomu v dílech skleněného trůnu vysvětlí. Povídková kniha se autorce opravdu povedla. Každý příběh v této knize je něčím výjimečný a jedinečný. I přesto, že nespojleruje knihy skleněného trůnu, doporučuji přečíst si tuto knihu až po sérii minulých knih. Jinak se připravíte o takové to napětí a očekávání. :D

Jitka143
Jitka143
06.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, moc dobře se četla stejně jako všechny knihy od této autorky

Teambooks
Teambooks
21.02.2019 4 z 5

Bylo úžasné tu knížku číst-i když jsem tu knihu četla celkem pozdě-,ale nějaké pasáže se mi zdály až moc dlouhé. Obzvláště úžasné je na tom to ,že když jste četli ty knihy série dříve než tuto knihu tak tam najdete mnoho vašich oblíbených postav a spoustu věcí začne dávat větší smysl.

Šárušš
Šárušš
08.02.2019 5 z 5

Spisovatelka jako obyvkle nezklamala. Povídky se četly naprosto báječně.
Ale Sama mi bylo strašné líto, i když jsem dopředu věděla, jak to dopadne, že umře a Celeanu zavřou do Endovieru.
Škoda, že to nebyl nějaký alternativní začátek, kde se jim povede utéct na jižní světadílů, ale to už asi moc fantaziruji.

kikibo
kikibo
21.01.2019 5 z 5

Jsem z toho tak smutná, že nemohu začít číst další knihu :( Furt o tom přemýšlím, Sama je mi tak líto , a ten hajzl ,když teď vím jak skončil mám úsměv na rtech :D a Lysandra, Yrene i Ansel... nedostává se mi slov, fakt mě to sebralo. Asi to až moc žeru ,ale jinak se to nedá. :D

hurikan123
hurikan123
18.01.2019 5 z 5

úžasný prequel skleněného trůnu. tohle prostě nemohlo být lepší. akorát bylo trochu na prd, že ten lovestory nebyl delší - začal stejně "nečekaně" jako skončil. (četl jsem před tím skleněný trůn, takže jsem vlastně věděl) DOPORUČUJI!!!!!!!!!

LadyHip
LadyHip
14.01.2019 5 z 5

Krásný doplněk ke Skleněnému trůnu. Zase jsem to zhltla skoro na jeden nádech.

sd1992
sd1992
12.01.2019 5 z 5

Četla jsem už podruhé.. A ani teď ten konec není o nic lepší.. :-( Ale super díl, samozřejmě.. :)