Krvavé ostří

Krvavé ostří https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/bmid_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 5 1560 250

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Assassin's Blade , 2014

barbb8k
barbb8k
10.04.2020 5 z 5

Tuto knihu z celé série čtu poprvé, jinak jsem četla všechny několikrát a já se bála, že se mi tento díl nebude líbit. Ale bylo to naopak. V knize jsou krásně popsané nějaké zážitky, které Celaena zažila a hlavně v ní je vysvětlena většina věcí, které jsem po přečtení posledního dílu, nechápala.
Do děje jsem se hned zamilovala a nemohla se odtrhnout. Chtěla jsme si vždy jednu povídku nechat na den, ale nakonec jsem všechny přečetla během dvou dnů.
Po dočtení knihy jsem asi dvě hodiny koukala do stropu a po tvářích mi tekly slzy i přesto, že jsme věděla že se to stane.
Když to shrnu. Kniha byla velmi napínavá a moc jsme si ji užila. Hodně dlouhou dobu jsem přemýšlela nad mínusy, ale na ty jsem nepřišla.
!!! Takže ti kdo četli zbytek knih z této série a tuto nečetli, tak si ji musí okamžitě přečíst.

Ryorka
Ryorka
09.04.2020 2 z 5

Chtěla jsem Maasové dát ještě šanci po Dvorech.Tak jsem sáhla po další velmi dobře hodnocené sérii. Evidentně mi tahle autorka faaakt nesedí. Zatímco ostatní se tu rozplývaj, já musím konstatovat, že nudit se umím i záživněji. Hlavní hrdinka už sice nebyla taková kravka jako Feyre, ale příběh mě absolutně nezaujal a do toho se pletlo spousty zbytečné vaty.

Jeninas
Jeninas
07.04.2020 4 z 5

"Věnoval jí vyloženě samovský pohled s poťouchlou jiskrou a náznakem podráždění v očích, v němž přesto nechyběla laskavost, díky níž bude vždy a za všech okolností lepším člověkem než ona."
Po knize jsem sáhla během četby Skleněného trůnu, protože mi vadilo, že Celeana vzpomíná na události, o nichž nic nevím. Občas jsem přemýšlela, jestli ta holka není Spiderman, když jí to lezení po zdech tak dobře šlo. (Možná se to naučila při tom sledování zvířat?! Ha :-D) Na druhou stranu jsem neměla pocit, že by údajně nejlepší vražedkyně předvedla něco úžasného - každou chvíli ji při něčem přistihli, nebo ji z toho Sam tahal. Sam... Nesnáším likvidaci mužů, kteří nejsou pro příběh dost ambiciózní, byl přece tak roztomilý! Zato Arobyn byl pěkný slizák. Celaena mě bavila v povídce Vražedkyně a poušť, jinak mě ovšem rozčilovala svou marnivostí a namyšleností, což jsou její základní vlastnosti. Ovšem kniha je napsaná kvalitně, tak vlastně nevím, jak ji hodnotit. Pět hvězd dám, až sérii propadnu, dříve ne-e!

Jessybelle
Jessybelle
28.03.2020 5 z 5

Autorkou jsem nepolíbená, kniha se však četla dobře a nadchla mě k přečtení série... Asi se že mě fakt stal fanda fantazy.

A.K.A.R.
A.K.A.R.
26.03.2020 5 z 5

Je to možná zvláštní, ale zdá se mi, že tohle bylo lepší než některé díly. Určitě v některých pasážích. Kniha je povídková, avšak je psaná v návaznosti, což je trochu divné. Mě to nevadilo a děj skoro až do konce byl docela napínavý a málo předvídatelný. Nevím proč, ale čekala bych od Adarlanského zabijáka jinou volbu partnera. Jinak byla pohodovým čtením se špetkou adrenalinu.

bara-z5649
bara-z5649
18.03.2020 5 z 5

Úžasná povídková kniha! Opravdu jsem takovou bombu nečekala! Akorát mi přišlo, že pokud to mají být povídky, neměly by na sebe nenavazovat?

Googies
Googies
17.02.2020 5 z 5

Jako fakt dobra knizka, ale celou dobu me hlavni hrdinka přímo sr***!!! Takova namyslena... :D a to, ze umrel Sam????! To mi v tu chvili puklo srdce!!

dominika2585
dominika2585
17.01.2020 5 z 5

Krvavé ostří jsem četla až po přečtení celé série, což mě teď po přečtení knihy trochu mrzí. Určitě je dobré ji přečíst před začátkem samotné série, a mít přehled o tom, jak se Celaena setkala s Rolfem, Tichými vrahy a Ansel, ale hlavně, kdo vlastně byl Sam. Při čtení série, jsem si Sama nedokázala moc představit, byl to pro mě pouze někdo ze Celaeniny minulosti. Po přečtení Krvavého ostří Sam nabyl obrazu a já si ho moc oblíbila. Mrzí mě, že nemohl sehrát roli i v průběhu série a že ho potkal takový osud.

xJessix
xJessix
10.01.2020 4 z 5

Krvavé patří jsem začala číst až po přečtení všech ostatních knih. Bála jsem se, že mě až tolik nezaujme. Opak ale byl pravdou a všechny příběhy byly opravdu čtivé. Teď mi je ještě víc líto, že série skleněný trůn je u konce.

Konfu97
Konfu97
23.12.2019 4 z 5

Předzvěst Skleněného trůny a nahlédnutí do minulosti našeho zabijáka. Ač jsem se ze začátku nemohla začíst, nakonec se z toho vyklubal opět nádherný, dojemný a propracovaný příběh.

nikiss76
nikiss76
05.11.2019 5 z 5

Tato knížka vykresluje Celaeninu minulost a pomáhá vysvětlit co bylo příčinou její touhy po pomstě. Dále se zde setkáváme s postavami, které budou jejími budoucími spojenci. Knihu jsem četla až ke konci celé série, ale zřejmě bych ji zařadila před první díl, aby nalákala čtenáře a zároveň pro lepší pochopení podstaty Cealininy osobnosti.

Nifredil
Nifredil
03.11.2019 3 z 5

Je to fajn doplnění celé série, některé momenty z Caelenina života to krásně vysvětlí, celkem to ale kulhalo. Možná právě proto, že už z románu čtenář zná vše, co se popisuje v povídkách. Takže vlastně zklamání, chvílemi jsem se i nudila a už se prostě moc opakovalo to, co je v románu dostatečně vysvětleno a popsáno. Pokud existuej béčkové sci-fi, tak tahle kniha povídek je pak béčkové fantasy.

Lethania
Lethania
02.11.2019 5 z 5

Doplňkový povídkový soubor o Celeaně se mi také líbil, podobně jako knižky z hlavní série. Hlavně povídka Vražedkyně a říše - u ni mi i slza ukápla. Doporučuji přečíst, protože se některé postavy z jednotlivých povídek ukážou i v hlavní sérii.

Katie46
Katie46
20.10.2019 3 z 5

Dobré povídky jako doplňující příběh o Celaeně. Některé se mi líbili méně jiné zase více.

monkal
monkal
08.10.2019 5 z 5

Někdy se stane, že podobné povídkové sbírky jsou jen snahou autora a nakladatele dostat ze čtenáře více peněz. V případě Krvavého ostří tomu tak není. Povídky nejen že dokreslují celkovou atmosfér, ale poměrně významně doplňují vztah hlavní hrdinky s některými dalšími postavami. V hlavní sérii jsou na to jen odkazy či náznaky bez hlubšího vysvětlení, ale tohle dodává některým situacím a vztahům ten správný rozměr, jak je autorka zamýšlela.
Takže rozhodně doporučuji alespoň přečíst, pokud si knihu nechcete rovnou koupit.

jmn7053
jmn7053
23.09.2019 5 z 5

Příjemné doplnění hlavního příběhu.
Styl je stejný jako u zbylých knih, čte se to velmi snadno. Jednotlivé historky jsou částečně navazující; obsahují akci, vtip a typický "Maasovský šarm" některých postav.
Ideální pro osvěžení paměti než se dostanete k dalšímu dílu.

niced
niced
20.09.2019 4 z 5

Tenhle díl jsem přečetla až skoro na konci celé série, a skvěle to doplnilo informace o Celeanine minulosti, hlavně o Samovi to bylo super. Celeana byla samozřejmě většinou namyšlená pipina, která si o sobě myslí a říká, že je nejlepší na světě.

Catyna
Catyna
01.09.2019 5 z 5

Výborná

Veveruškaaa
Veveruškaaa
01.09.2019 5 z 5

Moc se mi líbil povídkový díl, ze života Cealeny. Neměla to jednoduché. Ale i přesto byla statečná a silná.

Okoslav
Okoslav
20.08.2019 4 z 5

Fajn „intro” k hlavní dějové linii Skleněného trůnu, které ocení hlavně fandové celé série. Jednotlivé povídky neskrývají, že mají za úkol především představit postavy důležité pro další osudy Aelin i Terrasenu, dohromady ale fungují jako ucelený příběh, který vypráví především historii vztahu Celaeny a Sama. Navzdory tomu, že všichni od začátku moc dobře víme, jak to dopadne, autorce se daří udržet napětí i spád. Obzvlášť oceňuju vykreslení Celaeny jako sobeckého spratka, její pozdější „přerod” je tak rázem ještě sympatičtější.