Krvavé ostří

Krvavé ostří https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/bmid_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 5 1560 250

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Assassin's Blade , 2014

Nieroccoon
Nieroccoon
22.01.2022

Děkuju autorce za tuto knížku. Mohla jsem se po nějakém čase zase vrátit do toho krásného světa. Člověk po jejím přečtení může lépe poznat a pochopit chování Celeany v dalších dílech. A líbilo se mi více poznat Arobynna Hamela.

teer.h
teer.h
30.12.2021 5 z 5

Tahle sbírka povídek o Caleaně byla naprosto skvělá. Dozvídáme se více o tom co dělala před tím, než ji Dorian dovezl z Endovieru.
Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla až po Říši bouří, protože to dokonale pasuje k sobě. Většina lidí to doporučuje naopak, ale já jsem opačného názoru. :)
Jediné co bych knize vytkla bylo to, že mi tam chyběl právě příběh z Endovieru, škoda :) to mě opravdu zajímalo.

katka-kacav3318
katka-kacav3318
20.12.2021 5 z 5

Ehm, že já jsem to nečetla ve správném pořadí. No samozřejmě že ano :)) takže nějaké to napětí jsem tam postrádala, ale mně osobně to nevadilo. Pokud se vam líbí série určitě povinné přečtení a žádné výmluvy;)

MollyCornelia
MollyCornelia
20.12.2021 4 z 5

Vražedkyně a Pán pirátů ***
Hezký příběh, gradace se stupňuje. Má ale dlouhý začátek, první akce se děje za polovinou.
Vražedkyně a léčitelka **
Rychle se četla, protože není moc dlouhá, ale byla naprosto zbytečná. Kdo jste se díval, kdy byla napsána, zjistili jste, že ji Maasová přidala dodatečně.
Vražedkyně a poušť *****
Nejlepší povídka ze všech. Tiší vrazi mě nesmírně bavili a zamilovala jsem si asterionské koně.
Vražedkyně a podsvětí, Vražedkyně a říše ***
Romantická linka mi nesedla, vůbec mě nechytl příběh. Sam se choval jako Rhysand ze Dvorů a jediné, co bylo skutečně povedené, bylo rozuzlení Vražedkyně a podsvětí.

Obecně jsou povídky pěkné, ale za mě slabší než jiné díly Skleněného trůnu. Četla jsem je po Dědičce ohně, a vidím velký posun v chování Celaeny. V povídkách je strašně arogantní a pyšná, což mi lezlo na nervy většinu času, ale hold každý se vyvíjí a vražedkyně není výjimkou.

Dares
Dares
06.12.2021 5 z 5

Túto knihu som z celej série čítal ako prvú a asi som tak spravil aj dobre, inak by ma nebol ten koniec tak prekvapil. Totiž, Celaene a Samovi som to naozaj prial. Celeana je namyslená, tvrdohlavá a občas sa naozaj nedokáže ovládať, ale má srdce na správnom mieste. Z celej knihy ma najviac zaujala Ansel aj Arobynn.

Aaron Lewis
Aaron Lewis
13.11.2021 3 z 5

Čekám na knihy z knihovny a nevím, co by, tak jsem začala číst zase tohle, i když tuhle jsem před tím nečetla.

Je to pro náctileté, takže bych neměla být tak přísná. Celaena (strášné jméno, vůbec mi nejde přečíst, ale aspon nezačíná na E nebo L) je rozmazlený drzý spratek a přála jsem jí všechno špatné, opravdu. Ten začátek s tím pirátským králem a otroky byl bolestně naivní, ale jak jsem se již zmínila, je to pro náctileté, takže proč ne, autorka nám jí chtěla vykreslit, že je to sice nejlepší zabiják (haha, moc se tedy neukázala, je impulsivní, namyšlená a ne moc chytrá (tolikrát jí Arobynn napálil, mimochodem super postava), pochybuju, že v opravdovém světě zabijáků by vydržela alespoň minutu), ale i ona má své meze (chápejte – morální), takže s otročením nechce nic mít, budiž jí to k dobru). Intermezzo s tichými či němími vrahy je jako milá pohádková vsuvka (asi každý musel chtít, aby Ansel ta naše úžasná vražedkyně zabila) a konec už je o něco lepší, a to proto, že je tam tolik klamů a zrad. A dokonce i nečekané úmrtí (myslela jsem, že k vraždě krále toho podsvětí se Celaena už nedostane).

Takže, Sama je mi samozřejmě líto, ale všichni jsme tvůrci svého štěstí a on si vybral to své, Celaena je nesnesitelná a nejlepší postavou ze všech je jednoznačně Arobynn. Ten se autorce povedl (už si nevzpomínám, co s ním autorka udělá ve Skleněném trůnu, ale mám pocit, že se Celaena určitě pomstí – a to mu určitě přeju:) - jenom proto, že je to dobře napsaný charakter neznamená, že mu nepřeju všechnu tu jeho karmu:)).

Nemám.jméno
Nemám.jméno
23.10.2021 5 z 5

První čtyři povídky byly opravdu spíše jen doplňkové, takové jednohubky pro fanoušky Maasové. Ale závěr knihy, Vražedkyně a říše, nabízel spousta emocí a přinesl novele její kouzlo. Nemyslím si, že záleží na pořadí v sérii, Krvavé ostří si užije každý, ať už se s Celaenou potká poprvé či nikoliv.

pavlusci
pavlusci
05.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Dobrý doplňkový díl, moc se mi líbil a jsem ráda, že vím jak se Celaena dostala do Endovieru apod.

Fazulajda
Fazulajda
21.09.2021 4 z 5

Trochu mě překvapil počet překlepů, ale jinak mě kniha náramně bavila. Rozhodně doporučuji číst jako první. Já sice četla již první tři díly, takže jsem měla nějaké povědomí, ale i tak jsem si z nich moc nepamatovala, nicméně si dle mého knihu více užije někdo, kdo se se sérií ještě nesetkal.

Martina852
Martina852
06.09.2021 4 z 5

Povídky jsem četla po přečtení celé série. Bylo to pěkné doplnění děje, který jste znali ze Skleněného trůnu. Hlavně jste zjistili, co se vlastně stalo v Zátoce Lebky a jak se seznámila s ostatními, kteří se posléze přidali k jejímu dvoru a taky hlavně o Samovi.

Knihoholka.
Knihoholka.
05.07.2021 5 z 5

Jelikož jsem povídky četla až po dokončení série, věděla jsem, jak to skončí a u poslední povídky mi už bylo smutno. Těžko říct, jestli je lepší si je přečíst před nebo po celé sérii, obojí má svě pro i proti. Takže je to asi jedno
Nebudu hodnotit každou povídku zvlášť, všechny jsou dobré, tématicky jsou dobře vybrané a sérii krásně doplňují.

28.05.2021 3 z 5

Knihu jsem četla až po sérii, a asi bych toto pořadí i doporučila. Sice člověk už narážky na děj v sérii slyšel, ale tam neznalost podle mě nevadila a tady to zase tak moc neodkrylo. Osobně, kdybych začala touto knihou, možná bych jí ani nedočetla (a tudíž a i sérii) a byla by to škoda. Takhle už jsem měla s postavami vztah a zvládla se tak prokousat první, za mě nejnudnější, novelou. A taky bonus, po dotčení série mi bylo líto, že už to nepokračuje, tím, že jsem si mohla přečíst tuto knihu, jsem to pěkně završila a už nic nepotřebuji :)

Vražedkyně a Pán pirátů, Vražedkyně a léčitelka - ** - hodně mluvení, naparování a málo akce

Vražedkyně a poušť - ***** - jediná mě dokázala strhnout tak jako knihy série, zajímavé postavy i děj

Vražedkyně a podsvětí, Vražedkyně a říše - *** - zajímavé doplnění vztahu s Arobynnem a Samem, ale tedy příšerná naivita a arogance hlavní postavy mě trochu vytáčela. Ale tak bylo to tak správně, každý se vyvíjí;)

Nikidree
Nikidree
21.05.2021 3 z 5

Ačkoliv povídku čtu až po přečtení celé série Skleněného trůnu, doporučuji ostatním to udělat obráceně. A také se nenechat odradit Calaeninou povahou. A to jak zde v povídkách, tak v prvním díle ST.
Proč? Povídky jsou před událostmi celé série a tak lépe pochopíte narážky či zmínky, které se v ní objevují + poté mnohem víc oceníte proměnu Calaeny (hlavně povahovou). Protože co si budeme povídat, je to arogance sama, byť k tomu má důvod.
Druhý důvod je za mě styl psaní. Ačkoliv povídky vyšly 2 roky po prvním díle, v některých místech my přišly neobratné jako první díl ST. Ovšem když to překonáte, čeká vám naprosto úchvatná, neuvěřitelně propracovaná a nemilosrdná série.

Z povídek mě nejvíc oslovila poušť, protože Tišší vrazi mě naprosto uchvátili. Ostatní povídky nejsou špatné, avšak ani tak dobré, abych k nim něco zvlášť napsala. Snad jen u poslední zmíním konec, kdy jsem si prostě říkala jen wow. Že je Arobynn hrozně mazaný a prohnilý "píp", člověk pochopí velmi rychle. Ale to co prohlásí na konci, to je mazec.

Laura2603
Laura2603
18.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Líbilo se mi, že i když to byli příběhy tak na sebe nádherně navazovali. Ne u všech dodatkových příběhů k sériím to tak je. Další velký plus, autorka nám ukázala téměř všechny povahy lidí. Ale překvapilo mě, jak někdo může být nějaký muž tak krutý, aby zmlátil dívku.

Ale teď o čem kniha vlastně byla.
Jak jistě všichni víte, hlavní hrdinka v této sérii je Celaena. Mladá nájemná vražedkyně, která jako všichni ostatní si v sobě nese tajemství. Dozvídáme se, co se stalo před tím než jí zavřeli do dolů Endovieru.
S hlavní hrdinkou se vydáme za Králem pirátů, setkáme se s mladou léčitelkou, vypravíme se do žhavé Rudé pouště ke se setkáme s Tichými vrahy (doufám, že to jsou Tišší a ne Němí, ale to nevadí), zažijeme zradu a zamilujeme se.
Poté tu máme Sama, dalšího mladého nájemného vraha a rivala hlavní hrdinky. Prožívají spolu spoustu dobrodružství a i když se nemusí, nebo si to aspoň myslí, tak jeden druhému nakonec budou krýt záda. Sama jsem si hodně oblíbila, ale role nájemného vraha se na něj moc nehodila.
Poté tu byl Arobynn Hamel, mistr hlavní hrdinky. Strašný muž. Nenáviděla jsem ho. Ano nebojím se to říct, ale ten muž se choval jako krvelačné a vychytralé zvíře.

Dám sem jen ty hlavnější. Samozřejmě všechny postavy v této knize mají svou roli, ale je lepší když víte jen o těhlech a na zbytek si počkáte :)

A nebudu lhát, ne jednou jsem měla na krajíčku při čtení této knihy.

Knihu můžu jen a jen doporučit :)

4,5/5

12.05.2021 3 z 5

Nevíte někdo, proč je nyní kniha nedostupná? Chtěla jsem zakoupit ebook, a nikde to nejde... a vypadá to, že i s papírovou verzí to není tak růžové..

Čtecímaniak

Vražedkyně a říše - 4*

Arlienen
Arlienen
24.04.2021 4 z 5

Kniha je stejně čtivá, jako vše co vzejde z pera Maasové. Kniha se mi líbila, ale už tam nebylo takové to napětí, protože jsem přečetla všechny díly s Celaen a znala jsem její příběh.
Knihu bych spíše doporučila těm, kteří teprve uvažují nad četbou série Skleněného trůnu. Přečetla bych si tuto knihu před prvním dílem. Ale to jen můj názor na věc....

Iris02
Iris02
10.04.2021 5 z 5

Začala jsem číst hned po posledním díle a jsem ráda, že jsem se mohla naposledy vrátit do světa Celeany. Bylo příjemné se blíže seznámit postavami, jejichž jména se později objevují - zejména Ansel.

I přesto, že šlo o dodatečný díl, jsem si knihu užila a přečetla jedním dechem :).

yellowstar
yellowstar
04.04.2021 5 z 5

Pro mě to bylo skvělé doplnění série Skleněný trůn, alespoň jsem se mohla na chvilku vrátit do jeho světa. Jediné co mě překvapilo bylo, jak krátký byl vztah Celaeny a Sama. Když jsem četla první díly série, přišlo mi, že spolu byli mnohem déle. Jinak opět super :)

TeoK7
TeoK7
16.03.2021 5 z 5

Dobrý díl vydařené série skleněný trůn (: