Krvavé ostří

Krvavé ostří https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/bmid_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 5 1574 253

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Assassin's Blade , 2014

kytka25
28.10.2017

Nemám slov.
Není nutnost si tyto povídky přečíst, ale podle mě je to potřeba. Najednou mám pocit, že se na Celaenin svět dívám zase trochu jinak a rozhodně teď mnohem lépe chápu chování některých postav. A ten konec...všichni čekali, co se stane, ale na TOHLE se prostě nešlo připravit. Tak smutný..

zuzlina
22.10.2017 5 z 5

Tak dočteno...sice jsem přehodila pořadí a tuhle mršku sem přečetla, až po bouři. protože mi bylo jasný že sama si zamiluju....někde sem četla že kniha knám promlouvá a naše duše na ní reaguje....achjo sam se mi zapsal do srdíčka a prostě posledních 50 stránek to bylo jen tak už se to stane ne te´d pane bože necho´d tam nedělej to....ta maas mě jednou vážně zničí.....furt u toho brečím takže zas emočně úplně vyšťavená....skvělá knížka. mě to vůbec nevadilo byl to krásný pohled na to co se mé holčíčce milované stalo. vše navazovalo nic mě nenudilo. :-)

Veeria
16.10.2017 5 z 5

Tento díl je nedílnou součástí příběhu Skleněného trůnu a dotváří ucelenější pohled na Celaenu a její minulost. Jsem ráda, že prostor dostaly i nové postavy a také Sam. Vztah mezi ním a Celaenou přináší mnohé a jsem ráda, že jsem mohla být jeho svědkem. Tato kniha je úžasným dobrodružstvím a mělo to grády. :) Sarah prostě zbožňuju a přečtu si od ní všechno, protože v jistém ohledu je zkrátka bezkonkurenční. Celaena si získá Vaši pozornost i Vaše srdce. Zaslouží si to!

MišelFly
13.10.2017 5 z 5

Knihu jsem si na doporučení přečetla před celou sérií. Sice jsem následně v sérii Skleněný trůn už věděla nějaké okamžiky, které se snažila autorka udělat záhadné v knize, ale já jsem to už věděla. ALE nelituji toho, že jsem si knihu Krvavé ostří přečetla před celou sérii. Knihu velice doporučuji. Úžasný fantasy příběh o nájemné vražedkyni....

Sardothiem
07.10.2017

Kniha přečtená během týdne, jsem strašně ráda, že jsem nahlédla do minulosti Celaeny a Sama. Když jsem četla pasáž o tom jak Sam zemřel, musela jsem si dát od čtení pauzu protože se mě to hodně dotklo :( hrozně mě to mrzí, že tak skvělý člověk zemřel :( Ale díky těmto sebraným novelám jsem se rozhodla, že si pěkně od začátku přečtu celou sérii znovu :) Sarah mě opět dostala :) doporučuji :)

IvankaM
23.09.2017 5 z 5

Krásné. Strašně moc se mi to líbilo. A i když člověk ví, jak to skončí, stejnak mě to rozbrečelo.

Tombraider
31.08.2017 5 z 5

Opět skvěle napsané,jen škoda že nevyšla jako v pořadí prvního dílu celé série.

Lenka.Vílka
27.08.2017 3 z 5

Nejsem čtenářka, která ke komentářům dělá srdíčka (nevím, jak se sem dávají), nejsem rozdělená #Team (kdokoliv, protože v každém díle se vždy objeví ještě větší boreček než v tom předchozím a totálně se zblázní do naší hrdinky) a série Skleněný trůn mě nebavila od prvního dílu. Ale povídky jsem si přečetla. Proč ne? Dobrý způsob jak zabít čas do dalšího dílu. A tady nastane problém. Jsou to útržky, které sice v celé mozaice dávají smysl, to ano, ale jednotlivě nic moc. Autorka totiž umí psát tak dobře, že na posezení schramstnu dvě stě stran knihy a přestože se tam vlastně skoro nic nestalo, bylo napsaný na wow a všechno je super. Takže, jak si mám vychutnat povídky (především ty první dvě)? Něco se skoro začne dít a střih, jdeme do dalšího obrazu. Jako přiložený bonus ke koupi eknihy, proč ne. Jinak mi vydání přišlo naprosto zbytečné (kdyby se autorka trochu rozepsala a věci trochu víc pospojovala do uceleného příběhu, byl by z toho dobrej prequel, v téhle formě mi to vyznělo zbytečně). Ale pro toho, kdo knihy četl víc než jednou, a za dlouhých večerů si v nich opakovaně předčíta své oblíbené pasáže, povinnost. Pokud patříte do téhle kategorie, k mému hodnocení si přičtete dvě hvězdičky.
(Hodnocení je čistě matematické podle součtu hodnocení jednotlivých povídek+dojmy z dvou posledních.)

Mischellin
21.08.2017 4 z 5

Spíš odpočinkové, ale pořád skvělý doplněk k celé sérii. Milostná linka mezi Aelin (Celaenou, to je jedno) nebyla úplně taková, jakou jsem očekávala, ale možná je to i dobře.
Povinné pro každého fanouška série i Sarah J. Maas :D

Reazy
14.08.2017 5 z 5

Hlavní sérii jsem zatím nečetla a rozhodla jsem se že začnu nejprve touto knihou. Kniha se mi moc líbila i navzdory tomu, že jsem nečetla hlavní sérii. Knížka mě hezky seznámila s hlavní hrdinkou a líbilo se mi jak jednotlivé části na sebe navazovali. Už se nemůžu dočkat až si konečně přečtu první díl :)

HDosoudilová
07.08.2017 5 z 5

Další skvělá kniha. Tohle mě prostě baví. Díky této knize jsem více pochopila některé souvislosti z předchozích dílů a už se moc těším na ten nový. Jako literární hrdinku Celaenu strašně obdivuju a zbožňuju. I když občas je na zabití. A samozřejmě u jisté části nechyběly slzy. Lituji, že jsem celou serii nezačala čís až teď, protože to čekání na další díl je strašné.

Samira
24.07.2017 5 z 5

Mohly by to být povídky, které jsou jen jakýmsi komerčním doplněním, musel by je však na svět přivést někdo jiný. Sarah si jako obvykle dala záležet na každé straně a tyto na sebe dějově navazující povídky fungují úžasně a ještě lépe se čtou.
Nacházíme v nich úplně jinou Celaenu, než na jakou jsme zvyklí ze série klasické, tou se nejprve po všech událostech musela stát.
Zde je místy nesnesitelně nedospělá, mladá ve všech činech a lidsky nedokonalá, přesto neodolatelná, stejně jako její Sam.
Nejvíce mne okouzlily její dobrodružné výpravy, hrdinka je zde stejně odvážná, ale nemá dostatek zkušeností, takže ve všech případech víte, kdo ji zase přelstí, ale nic netrvá věčně.
Kniha hodně proniká do hrdinčina charakteru a obsahuje pár výborných nenápadných bonusů a jiných pohledů na některé věci.
Rozhodně je plnohodnotnou knihou ze světa Skleněného trůnu.
Natolik namlsala, že se mi po ní bude na další díl čekat ještě obtížněji.

Doporučuji!

Lucik100
23.07.2017 5 z 5

Naprosto boží knížka. Celým svým srdcem jsem si oblíbila Sama a už je mi celkem jedno s kým Celaena skončí, protože Sam je nejlepší.

Black-stars
15.07.2017 3 z 5

Kniha je celkem čtivá a čtenáři doplní slepá místečka v sérii skleněného trůnu - ale některé příběhy jsou takové nepromyšlené jako zmiňovaná série. Největším zklamáním pro mě bylo zjištění že ke všem svým veleslavným počinnům (osvobození otroků ze zálivu lebek či krádež asterionského koně) přišla jak slepá k houslým a vše udělali druzí - jinak průměrná četba a k hlavní serii není potřebná.

Anne Leyyd
11.07.2017 5 z 5

Komentář obsahuje SPOILER ze série Skleněný trůn.

Tyto povídky se mi opravdu VELMI líbily a maximálně jsem si je užila. Svižné, dobrodružné, romantické, humorné, drsné a smutné. Poslední povídka je srdcervoucí a to i přestože ti z nás, kteří již sérii četli, přesně ví, co se v ní stane... :-(

Bylo super, že se tam mihl (doslova) i Chaol s Dorianem :D A musím říct, že po této knize mi zpětná vzpomínka na Aelininu návštěvu Samova hrobu zlomila srdce zcela novým způsobem.

A nechápu, jak si někdo mohl oblíbit Arobynna - bleh...! Ale utěšuje mě vědomí, že nakonec nejspíš přece jen dostal, co si (zmetek) zasloužil.

Rumnnec
09.07.2017

Velice dobrá kniha, mohu doporučit :-)

Klára2216
06.07.2017 3 z 5

Z mého pohledu trochu zbytečná kniha, nijak mě neobohatila. Od této knihy jsem čekala různé příběhy z pohledu několika postav a ne celou knihu o životě před skleněným trůnem. To mě možná trochu zklamalo.Proto hodnotím průměrně.

asanita
01.07.2017 4 z 5

Právě jsem dočetla zajímavý dodatek k sérii Skleněného trůnu od Sarah J. Maas souhrnně nazvaný Krvavé ostří, což je podle mě více než výstižné. Povídky byly čtivé, měly rychlý spád a rozhodně mi pomohly alespoň trochu přiblížit Celaeninu minulost v souvislosti s Arobynnem Hamelem, Samem Cortlandem či Rourkem Farranem.

Kladně hodnotím povídky Vražedkyně a Pán pirátů, Vražedkyně a poušť (na níž jsem se těšila asi nejvíce) a Vražedkyně a říše. Zbylé dvě povídky, Vražedkyně a léčitelka spolu s Vražedkyní a podsvětím, na druhou stranu zase až tak převratné nebyly a klidně bych je v knize mohla postrádat - přesto ale uznávám, že závěr Vražedkyně a podsvětí se ukázal pro další vývoj děje velmi důležitý.

Myslím, že tato sbírka povídek pro mě rozhodně nebyla pouhou ztrátou času, ba naopak přinesla příjemné doplnění stále se rozšiřující série Skleněného trůnu. A ano, také se mi nechce až do prosince čekat na pokračování, ale co se dá dělat, že?

Princezna22
19.06.2017 4 z 5

A zase úžasná kniha! Která dokázala něco neuvěřitelného a to, že jsem se do této série prostě zase zamilovala! Jen se mi tato sbírka povídek líbila o kapicicku méně, ale to vůbec nevadí. Tento díl je naprosto povinnost už kvůli Samovi, abyste ji přečetli. Jak už jsem říkala u některého dílů této série dejte ji šanci a sami uvidíte, jak vás dostane. :)

LadyAlis
13.06.2017 4 z 5

Dnes, přesněji ve 02:44 ráno jsem dočetla Krvavé ostří. Rozhodně se mi povídky líbili, jelikož vypráví o tom, jak se Celaena dostala do Endovieru a jaký byl vlastně její důvod, proč Arobynna Hamela tak zradila až zradil i jí. Dokonce se i dozvíme, jak se Celaena a Sam Cortland daly dohromady.
Takže za mě rozhodně spokojenost.
Jen bych asi vytkla autorce jedinou věc, že v každé a hlavně v konečné povídce neustále opakovala některé věci do kola. Ale tak to se dá překousnout rozhodně, jelikož je to skvělé počtení, kde nechybí akce, napětí a i smysl pro humor.