Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1621 303

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

kindlova42
27.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Aelin v tomhle posledním díle obětovala hodně
Ovšem její cesta domů a na trůn byla epická.
Všichni moji oblíbenci bojovali statečně, a přestože v knize bylo hodně bolesti a ztráty, byla tam i velká dávka naděje a lásky.
Já jsem s koncem série spokojená.
Jediné co zbývá říct je, že bych klidně četla nějaký spin-off kde by byl hlavní postavou Fenrys, který mi moc přirostl k srdci.

michaelakoc
15.03.2023 4 z 5

A jsem na naprostém konci celé série. Začala jsem číst 1/3/23 a dnes dočtena poslední stránka 7. dílu. Jsem moc smutná a nejraději bych dále zůstala ve světě Aelin a jejích přátel a nepřátel.

SPOILER:
I 7. díl dával naprosto smysl a bylo poznat, jak má každou událost autorka skvěle propracovanou. Začátek byl hodně silný, když byla Aelin mučená a následně byla osvobozena. Miluji také příběh Manon. Chaol s Yrene si mě nakonec nezískali a to, že poslední velká akce Aelin byla při záchraně Anielle mi nakonec vadilo, i když jí to přineslo spojence, ale myslím, že by s ní šli tak jako tak. To, jak to nakonec dopadlo s klíči a co tam udělala Aelin mi nedává smysl, proč obětovat zničení Erawana za záchranu duše Eleny? Myslím, že by to Aelin neudělala, tak to na mě v jejím příběhu působilo. A Yrene coby zachránkyně celého světa, no nevím. A souboj Aelin s Maeve jsem nakonec čekala mnohem více epický. A například, jak se dostal Dorian z Morathu a unikl Maeve, také mi to nepřišlo moc věrohodné.

Konec jako takový všech postav se mi líbil, ale asi by se k tomu dalo dojít i jinak.

Ale celkově hodnotím ságu 10/10 a doopravdy je to jedno z nejlepších fantasy, které jsem kdy četla. Vím, že se k příběhu jednu vrátím a přečtu ho celý znovu.

Tenebris_Draco
01.02.2023 5 z 5

Bohužel, už je konec. Strašně moc bych si přála, aby to nikdy neskončilo. Nebo bych aspoň mohla dostat několik bonusových knih. Potřebuji vědět víc o životě hrdinů! Hlavně bych potřebovala lepší konec pro Manon a Doriana! Noták Massová, proč jsi mi to udělala?!
Když už jsi napsala příběh konce určitých osob, kde jsem nemohla přestat steskem brečet. Tak jsi mohla udělat happyend i jim!

terikus
22.01.2023 5 z 5

Tak přátelé, je konec...zas nevím, co si mám počít se životem :-D...jen se cítím trochu ochuzená o pořádný happyend Doriana a Manon...to mě fakt mrzí

TessV
09.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Sarah J. Maas nezklamala. Nečekala jsem nic tak drsného a plného citu zároveň. Bylo to skvělé čtení, kdy opravdu platí, že se čtenář nemůže odtrhnout od knihy.
A to propojení s dalšími knižními postavami z jiných knih? Úžasný nápad.
Jen mě mrzí úmrtí tak silných osobností...to na mě bylo trochu moc.
Přečíst celou sérii mi trvalo delší dobu a teď mě opravdu mrzí, že tento příběh končí.

Carolxc
28.12.2022 4 z 5

Vlastně, nevím, co bych k tomu měla pořádně napsat. Maas i v tomto píše pořád stejně čtivě. Sice mě štvalo přeskakování od jedné postavy na druhou a zejména ve chvíli, kdy přeskočila na jinou postavu v napínavém okamžiku .
I v tomto příběhu si nechala nakonec menší překvapení. Něco, o čem čtenář dosud netušil. Poprvé za celou sérii jsem měla pocit, že Aelin, co díky tomu působila bezchybně, nemá něco pevně v rukou - na nějakou chvíli
Finální boj přímo s úhlavními nepřáteli mohl být podle mě víc epický, ale i tak jsem byla spokojená s jejich koncem.
Pokud jde o bitvy, kdy přijde ona zázračná pomoc, já tohle miluji ️
Chápu, že pro někoho tohle není, ale já to beru tak, že je to přece jen příběh, kde je to dovoleno

S finálem jsem spokojená, i nespokojená. Uronila jsem slzu nejen dojetím z konce, protože jsem cíťa, ale i u pár smutných chvil. Jako Krvavé ostří mě to nedostalo, ale minimálně jeden moment byl pro mě silný.

Ve finále mě štval Aedion. Ani v předchozích dílech mě moc neoslovil a teď jsem na něj byla trochu naštvaná, ale to bych spoilerovala.
Rowan, Chaol, Fenrys, Manon, Lorcan postavy, které se dostali do kruhu mých oblíbených
Dorian v tomto díle stoupl o stupínek výše.

Celou sérii jsem si užila. Ano, je to dost osudové a místy je znát, na koho je kniha mířená, ale mě to nepřekáželo a jsem ráda, že je tato série v mé knihovně a možná se objeví ještě další Maas v mě knihovně

SněžnáSova
22.12.2022 3 z 5

Nechci vám kazit dojem z fakt moc fajn sérii ,ale tento díl podle mě nebyl dobrý . Za mě to bylo zbytečně natahované kvůli napětí ,které pak ani nepřišlo ... Mohla bych pokračovat ,avšak tím skončím protože si všichni chceme poslední knihu přečíst a vědět jak to dopadne. A proto musíte posoudit sami ,jak na vás děj působí . Za mě Království popela NE! Aleeeee Maasova je Maasova.

Petra-1
18.11.2022 4 z 5

Tohle byl konec jedné dlouhé ságy. Až příliš dlouhé. A já jsme upřímně ráda, že už to mám za sebou.
S pátým dílem u mě opadlo původní nadšení ze série, protože jsem si začala připadat, jako bych sledovala dlouhou a dramatickou telenovelu. Opravdu jde vidět, že je to určeno především pro mladé slečny.
Já osobě bych tento díl přejmenovala na Všichni tady umřeme nebo Já se chci obětovat jako první. Dávalo by to mnohem větší smysl. Tenhle poslední díl by byl mnohem lepší, kdyby tam nebylo opakování jednotlivých pasáží, tolik emocionálních opakujících se výlevů,nelogických rozhodnutích hlavní hrdinky. Překombinovaný děj. A tak bych mohla pokračovat.
Na celé sérii mi vadilo, že dost věcí nedávalo smysl. A magie funguje zhruba tak, jak se to zrovna hodí autorce pro větší drama. Z těch nesmyslů například Maeve propustí Lorcana a Gavriela ze svých služeb potom co, chce Lorcana zabít, aby se náhodou nepřipojil k Aelin. Tři válečníci s sebou na pátrání vezmou lidskou dívku bez magie, která by je jen zdržovala.
Jsem ráda, že jsem si sérii přečetla. Jen doufám, že mi potom, kolikrát jsem protočila oči, nezůstane tik v oku.

Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

" Bylo nebylo... V zemi dávno spálené na popel žila mladá princezna, která milovala své království..."

Tak tahle série vám ukradne srdce, vtáhne vás to do víru emocí a jen tak vás nepustí a poslední díl je krásný, uspokojující a srdcervoucí ve všech správných ohledech.

Série začíná s Aelin,Chaolem a Dorianem, kteří jsou mladí a snaží se přežít. Postupně se přidávají další postavy-Manon, Rowan, Aedion, Lysandra, Nesryn, Gavriel, Fenrys, Lorcan, Elide, Sartaq, Yrene, Kashin, Hassar, Třináctka.

Království popela
V tomto díle jsem byla zoufalá a moje nervy dostali zabrat. Je to akční, temné a emotivní a ani na vteřinu jsem se nenudila. Nic nešlo podle plánu, co se mohlo pokazit se pokazilo. Ale i když tahle parta byla utlačovaná a vypadalo, že už není pro ně naděje, tak se nevzdávali a našli v sobě sílu, která je hnala kupředu za lepší svět i kdyby to mělo být to poslední co udělají. Trpěli pro lepší svět, trpěli ale i se uzdravovali.
Zamilovala jsem se do všech těchto fantastických postav. Díky nim jsem se cítila součástí jejich životů a jejich příběh mě pohltil. Trpěla jsem a smála se společně s nima, viděla jsem jak se postupně mění do odvážných mladých lidí, králů a královen, kteří udělají vše proto, aby svět byl lepší i kdyby měli dát v sázku svůj život. O všech postavách bych mohla mluvit hodiny, nestačí k nim napsat jen pár věci. Ale obdivuji je a miluji, čím se stali, čím vším si prošli, co vše obětovali, aby svět mohl být lepší.
Tato kniha je vším. Tato série je vším. Milovala jsem každý okamžik této série , této knížky.
Ani nejlepší recenze, kterou může někdo napsat, nedokáže popsat,jak je tato série skvělá. Jen kdo četl dokáže pochopit, že žádná slova nejsou dostatečná. Každý jednotlivý díl, každá věta a slovo, má význam, jež se proplétají dohromady a dávají nám neocenitelné dílo. Vše je důležité i když se to na první pohled nemusí zdát.
Jen těžko se mi s touhle sérii loučí,ale určitě to není naposledy co jsem jí četla.

Bryel
12.10.2022 5 z 5

"Dívky můžou zachránit svět..."
Silné, úžasné, strhující od první po poslední stránku! Závěr příběhu Ohnivého srdce měl vše, co velkolepé finále má mít. Spoustu akce, napětí, emocí, které se střídají jako na horské dráze.
Když si zpětně projdu vývoj jednotlivých postav, smekám. Všichni ušli obrovský kus cesty. Jako celek je série opravdu výjimečná v tom nejlepším slova smyslu.

Artep071
28.09.2022 5 z 5

Závěr tohoto neskutečně podařeného dobrodružství pro mě s nejlepší a nejodvážnější hrdinkou za opravdu hrozně dlouhou dobu, bylo skvělé. Nejsem si jistá jestli mě někdy víc bavila hrdinka než tato úžasně vtipná a obětavá bytost :) Bude se mi stýskat ..opravdu mi budou chybět všechny její tváře. Fikané , odvážné, poťouchlé , hrdinské a plné citu ..to vše bylo a je součásti Aelin :) Tento díl byl plný cest a boje, místy zdlouhavými až jsem se chytala za hlavu jak to autorka natahovala ..uf ... přesto závěr hodný 5* doporučuji všem se vydat se na toto dobrodružství a prožít s naší hrdinkou její cestu za záchranou jejího království :)

skipiii
26.09.2022 5 z 5

Skvělý díl, skvělé zakončení perfektní série. Ano, v celé sérii by se dala najít slabší místa, stránky, které neubíhaly a děj, kdy jste si říkali: "ale no taaak". Ale, celkově je to prostě krásný příběh, plný napětí, zvratů a správné dávky romantiky,lásky a přátelství. Těším se, až se jednou ke svým oblíbeným hrdinům vrátím.

Vjeerus
22.09.2022 5 z 5

Za mě krásný závěr celé série. Člověk se rozhodně nenudil, protože akce jela téměř od samého začátku.
Trošku mě mrzí, že se musím rozloučit se svými oblíbenými postavami, které v průběhu hráli celou dobu spíš druhé housle, ale asi to tak mělo být a v mém srdci si zachovají určitou dávku tajemna.
Hlavní hrdinka z celého konfliktu vyšla docela dost dobře na to, jaký osud jí měl čekat.
Musím říct, že charakterový vývoj všech hrdinů byl obrovský a jsem velmi ráda, že se autorka nebojí nechat hrdiny trpět a i je zabíjet.
Obří mínus v knize, za které nemůže pravděpodobně autorka, je obrovský počet chyb a překlepů, kterých jsem si všimla i já, tak snad s dalšími vydáními to vydavatel opraví.
SPOILER
Třináctka zůstane v mém srdci napořád.
KONEC SPOILERU

HadleysHope
03.09.2022 4 z 5

Aelin opět v akci. Oproti předešlému příběhu už má tohle zase říz, spád a pořádný děj.

Uzivateljohy
30.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Jsem ráda, že už mám sérii dočtenou. V příběhu se objevovalo moc postav a ne všechny dostaly dostatek prostoru. Konec mi nepřišel tolik smutný. Aelin má nesmrtelný život s Jeřábem a bez schopností může žít v pohodě.

Nejvíc mě bavilo číst o Dorianovi - nejlepší byla jeho spolupráce s Maeve.
Aedion si podle mého názoru Lysandru nezasloužil - choval se k ní hrozně.
O Elide a Lorcanovi bych si klidně přečetla celou knihu.
Chaol má nejlepší vývoj postavy a Yrene je úžasná.
Místo Gavriela měla umřít nějaká z hlavních postav - mělo by to lepší efekt.

Jinak je to propracovaný příběh a určitě si někdy celou sérii přečtu znova, abych všechno pochopila. Doporučuji přečíst.

annes
21.08.2022 5 z 5

Za lepší svět....Ten konec mě vzal opravdu za srdce, víc než bych řekla u prvního dílu. Jsem opravdu ráda, že jsem sérii dala druhou šanci a v rámci roku ji opravdu přečetla. Díky, Maasová, za ten zážitek.

klara1550
18.08.2022 1 z 5

Takhle špatně napsanou knížku jsem snad v životě nečetla. Nemám problém s příběhem, s jednoduchostí a prvoplánovitostí zápletky - u tohoto typu literatury s tím nějak počítám (i když je fakt, že se celou sérii pozastavuji nad tím, že tisícileté víly přemýšlí naprosto stejně jak sedmnáctiletí nezralí emočně nestabilní lidé).

Hrozně mi vadilo opakování slov, jako kdyby se některé věci nedaly říct jinak (slovní obraty typu “dítě rostoucí v lůně”, “bohové na nebi” se opakovaly tak často, že na ně budu asi do smrti alergická).

Jako největší problém ale vnímám, že autorka celou knížku utopila v NESKUTEČNÉM patosu. Vůbec nerozumím, jak tohle mohlo nakladatelství pustit do tisku.

Barabora
08.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Tento díl mě trval nejdéle přečíst. A nebylo to jen kvůli počtu stran. Chvílemi mě dokonce stránky vůbec neutíkaly a pak se to zase rozjelo a já nevnímala okolní svět. Nakonec mě mrzí, že už to skončilo a já se musím rozloučit s Aelin a ostatními.

Jen mě udivuje, jakto, že spolu s Erawanem, valgy a nestvůrami nezmizeli i čarodějnice a wyverni.... Ovšem, jsem ráda, že zůstali protože by jsme přišli o Manon, Petrah a další čarodějnice.
A třináctka... Ta mě teda dostala...

U uzavření zámku, u kterého měla Aelin, nebo Dorian přijít o život, mě příliš nepřekvapilo, když se znenadání stal zázrak, objevil se Dorianův otec, dříve zlý král Adarlanu a oba přežili.
Aelin ale odevzdala skoro všechnu svou moc a zbylo ji jen málo moci.

Sice byl Erawan ten, kdo vedl všechny ty valgy a nestvůry, ale Maevena smrt byla zdlouhavější a v jistých ohledech vyzařovala Maeve jako ta nebezpečnější. Zatímco Erawanova smrt byla poněkud rychlá.

Ale celá ta série byla skvělá a já jsem ráda, že mi vlastně chybí přečíst ještě Věž úsvitu a krvavé ostří.
Celou sérii všem doporučuji. :)

Jessybelle
31.07.2022 5 z 5

No, nakonec zvítězilo pět hvězdiček, ale je to s výhradami.
Kniha je čtivá, i když popisování nekonečných bojů může někoho nudit. I opakování jedné a té samé věci na pár stránkách taky omrzí... A vlastně i ty neskutečné hepáče jak z červené knihovny. A ubrečený konec...
Nicméně kniha má i opravdu silné momenty, které ji neskutečně povyšují.

Spousta postav ze sebe vymáčkla to nejlepší, hodně se posunul Dorjan, už není jen obyčejná figurka, a příběh jeho rodiny ... No vše prostě není jen černé a bílé, jak se zdá...
A Manon, další moje srdcovka, taky to neměla zrovna lehký, a svůj příběh si těžce vydřela.

Inu, mohla bych o každém něco neurčitého napsat, ale raději si to přečtěte sami a uvidíte jaký si utvoříte názor.
Nakonec je mi i docela líto, že jsem dospěla na konec. Ale další série už volá...

terpin
03.07.2022 4 z 5

Jak už někdo tady řekl, jak Avengers End game...

A přehnaně použivané slovo "broukl, broukla"

Ale jinak se to četlo dobře, na to že to bylo tak rozsáhlé...