Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1601 298

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

Misshell1
Misshell1
04.04.2021 5 z 5

Byla to jízda...i slza ukápla. Tohle byla zatím moje nejdelší série, co jsem kdy četla. každá postava měla něco do sebe, každá měla podíl na závěru. Ať boje, ať únavy, myšlenky jednotlivých postav, strašně se mi líbilo. Určitě se někdy návratim k přečtení znovu.

yellowstar
yellowstar
24.03.2021 5 z 5

Bože můj :D v životě jsem u žádný knížky nebrečela víc jak u téhle. Hltala jsem každou stránku. Celá série byla skvělá a litovala jsem, že už končí. Nejvíc mě dostalo, když se ke konci na pár řádků objevil Rhys...přenesla jsem se hned do světa dvorů a byla jsem uplně mimo :D ale to je můj problém :D Každopádně si budu muset dát chvilku pauzu, než půjdu na další knížky, abych vstřebala všechny emoce :D Maas jsem si hodně oblíbila a určitě se k Aelin a tlupě někdy vrátím :)

Skodinka89
Skodinka89
24.03.2021 odpad!

Autorka co díl, tím víc stran a posledního dílu jsem vydržela do cca 800 stran a pak jsem přeskočila na konec. Za mě to bylo zdlouhavé a zbytečně některé pasáže rozepsané. Mělo to pár světlých chvil, ale opravdu málo.

krovacek
krovacek
20.03.2021 5 z 5

Paradni zaver serie, nekde byly trochu hlussi pasaze, ale vetsinou to byla jizda:) Vsechny volne konce se krasne uzavrely, parada. Sice me mrzi, ze to skoncilo, nastesti ale bez cehokoliv co by ctenare nenechalo spat.

tessiesulcova
tessiesulcova
19.03.2021 5 z 5

Musím říci, že jsem nikdy u knihy, tak moc nebrečela jako tady u Království popela. Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím říci, že patří k mým nejoblíbenějším, ať už ze série Skleněného trůnu či celkově.
Líbilo se mi tam množství boje a akce, které byli krásně napsané. Jako bych tam byla a bojovala po boku Aelin a ostatních. Začátek knihy nebyl vůbec zpomalený a dobře se četl, narozdíl od ostatních dílů.
Byla jsem překvapená a stále jsem, jak to vše dopadlo. Mrzí mě ztráta jedné určité postavy, kterou jsem též probrečela.

V tomto díle bylo spustu emotivních častí, kde se buď radujete nebo pláčete. Tolik emocí v jedné knize, nikdy by mě to nenapadlo.
Maeve jsem přála smrt od prvního okamžiku, kdy se v knihách objevila, též i Erawanovi. Nenávist k těmto postavám je opodstatněná, určitě se mnou bude souhlasit spoustu lidí.

Vztah Aelin a Jeřába, je dehberoucí, plný emocí, nádherný a též smutný. Prošli si oba peklem, ale to je nezastavilo, ani na minutu. Díky autorce, že tyto dva dala dohromady! Miluju je a nepřestanu je milovat.
Lorcan a Elide patří mezi mé oblíbené páry, za které jsem též autorce vděčná! Lorcan jako bad boy...ach...prostě je dokonalej! :D
O milostné chvilky v této knize nepřijdete, za což jsem též vděčná autorce. Nebojte nejsou tu jen akční a smutné chvíle!
Další díky autorce, náleží ke spojení Manon Želozubé a krále Doriana! Jejich vztah je plný zvratů a vášně. Líbilo se mi zakončení autorky k jejich vztahu. Hrozně mě to pobavilo! :D

Království popela proto patří mezi mou nejoblíbenější knihu Skleněného trůnu! Doporučuji všema deseti! Tohoto dílu nebudete litovat.

Jsem ráda, že jsem přelouskala Věž úsvitu, kterou řadím k nejméně záživnou a dostala jsem se ke Království popela.
Chaolova cesta na jižní světadíl byla velice důležitá, ale mohla se zkrátit aspoň o dvě stě stránek. Yrene pro knihu Království popela byla klíčovou postavou a moc jsem si jí oblíbila.
Nesryn a Sartaq tu měli mít možná více prostoru.

Pokud máte rádi Lysandru je v knize velmi často. Aedion mě vytáčel k nepříčetnosti, ale nakonec dostal rozum :D.

Za mě pět hvězdiček z pěti. Nádherné a dehberoucí zakončení série Skleněného trůnu! Doporučuji všem milovníkům young adults a fantasy!

TeoK7
TeoK7
16.03.2021 5 z 5

Hezké zakončení hezké série (:

jmn7053
jmn7053
13.03.2021 5 z 5

Deset let dlouhá cesta je u konce. Příjemné zakončení skvělé série, která nesmí chybět v knihovně žádného fantasy nadšence!
Vzpomínám si na Skleněný trůn, na malou Celaenu Sardothien co právě vylezla z dolů. Malá, drzá, věčně naštvaná vražedkyně s vynikajícím smyslem pro humor. Kdo by to byl řekl, že se z ní stane královna, víla, že najde klid v duši a získá nejen dalších pět slov do svého jména ale také kupu stejně zajímavých hrdinů/kamarádů.
Byla radost sledovat vývoj hrdinů (včetně antagonistů) a jejich světa, to jak se z nové autorky stala ostřílená vypravěčka, i to jak se na pozadí ze mě - z ošklivého ptáčátka stala pěkná husa... (ale né, trochu jsem zmoudřela). ;)
Zpět ke knize, jelikož tuto recenzi budou číst zejména ti, kteří už mají se sérií Skleněný trůn nějakou zkušenost, jediné co Vám mohu říct je, že kvalita je stejná jako vždy. Styl psaní je skutečně skvostný, příběh má tempo, je to hravé, zábavné a nechybí obvyklý Maasovský sklon pro epickou dramatičnost, což se perfektně hodí k velkému finále a poslední bitvě.
Možný spoiler:
Zakončení bylo pohádkové, doslova. Snad bych raději uvítala nějaký dechberoucí zvrat, nějakou pořádnou ránu do obličeje, podpásovku, díky které bych noci probděla; na druhou stranu, hrdinům, jejichž osudy sledujete tak dlouho a prožíváte s nimi všechno dobré i zlé, prostě ty jednorožce a duhy přejete. Takže za mě fajn, ať si žijou, ti šťastní bastardi! :)

Ajda300
Ajda300
08.03.2021 5 z 5

Jako asi takhle. Celou sérii trůnu, kromě závěrečného dílu jsem četla někdy v tercii nebo sekundě (mám ten pocit). Pak jsem celá nedočkavá čekala na závěrečný díl. No a ten když někdy po dvou letech (asi, já fakt nevím) vyšel, tak jsem zjistila, že si nic nepamatuju. Ale vůbec nic. Já ani nevěděla, že má Aelin bratrance (který se mimochodem stal mou nejoblíbenější postavou.)
Proto jsem se na popud Suzanne07 rozhodla přečíst si celou sérii znova. A byla jsem příjemně překvapená.
Za prvé - skoro žádné sexuální scény, jak všichni zmiňují. Byly tam asi dvě a ty se dají přeskočit. (I když to co jsem při tom zahlédla, mi celkem nadzvedlo kufr. Řekněte někdo autorce, ať se tomu vyvaruje, prosím!)
Za druhé - Sarah J. Maas si zkazila jméno Dvorama. Jakože takhle - já taky byla ta holka, co to četla pořád dokola a nedala na to dopustit. Ale buďme k sobě upřímní - je to srajda. Naprosto přehnaná. A stojím si za tím, že nejlepší z těch dílu je jednička. Je mi jedno jestli nemáte rádi Tamlina - ta kniha je aspoň trochu dobře vystavěná.
A za třetí - bylo to fakt boží.
Aedion je mucánek a celá ta série je dobrá. Jako fakt. Neodsuzujte to jen kvůli Dvorům a přečtěte si to.
Doporučuju.

Laf
Laf
05.03.2021 5 z 5

Poslední úžasný díl této série, na který slova nestačí, natož 5-ti hvězdičkové hodnocení :)
Autorka má skvělý styl vypravování. Ani chvilku jsem se nenudila a musela jsem hltat jednu stránku za druhou. Dělo se toho tolik, že prostě nešlo jen tak přestat číst a jen jsem žasla, kolik cest se dá ještě vymyslet pro hrdiny a jaké překvapení dokáží použít na nepřátelé. Také dobře popsané bitvy, i když ta poslední byla úplná jatka a litovala jsem, jak to s některými nedopadlo dobře.
Takže celkově mohu říci, že nejen tato kniha, ale celá série je naprosto boží a můžu jen doporučit :) Super zážitek.

Hellothere
Hellothere
11.02.2021

(SPOILER) wow, wow, wow... Ani nevím jak začít. Finální díly naprostá pecka. A ten konec... Ufff.... Nebudu lhát, nejednou jsem uronila slzu. Umřelo takových důležitých postav, že to psaní muselo spisovatelku naprosto zruinovat. Klobouk dolů. Myslím si, že zakončení se vší parádou a spisovatelka se rozhodně nemusí stydět, protože napsat takových dílů a všechny (kromě Krvavého ostří) na naprosto luxusní úrovni je opravdu neskutečné. Mrzí mě, že neukončila všechny osudy postav, jakože Manon a Dorian? Nebo Rolfe? Ansel z Trnitého srázu? Evangeline? Illias z Tichých vrahů? Ale chápu, že vzhledem k množství postav to není ani reálné aniž by to bylo přirozené a vznikla další 500 stránková kniha. Takže to ji omlouvá. Za mě naprosto super série, konec fenomenální. Rozhodně patří do mých TOP 10.

Tereziee
Tereziee
10.02.2021 5 z 5

Tak tohle byla série, která mi opravdu zůstane v srdci napořád. Každá jednotlivá postava má v mém čtenářském srdci své čestné místo. Nepamatuju si, kdy naposled jsem u knížky tolik brečela, jako právě u téhle knihy. Nebyly to jen slzy smutku. Posledních 20 stran to byly i slzy dojetí.

I když by se určitě našlo pár věcí, které by se knize a vlastně celé sérii daly vytknout, nechám si je pro sebe. Konečný dojem je totiž skoro nepřekonatelný. Vůbec se mi nechce pouštět do něčeho jiného, protože budu mít pořád na mysli Aelin a všechny její přátele. Děkuju Sarah za tenhle krásný příběh ❤️!

tabaluga
tabaluga
06.02.2021 5 z 5

Právě mi skončila jedna etapa života:-(krasna kniha, krásný příběh. Jen ten konec mne trochu zamrzel, připadalo mi, že to bylo takové uspisene, ale na druhou stranu lepší konec si stejně představit neumím. Jsem zvědavá, zda některé série dokáží tuto v mém pomyslném žebříčku předběhnout. Sbohem Aelin a Jerabe:-)

Madmazel
Madmazel
01.02.2021 5 z 5

Miluji tuhle sérii. Ač mě absolutně roztříštila. A v některých chvíli jsem měla na Sarah děsný vztek.
Přečtení série jsem dlouho odkládala, po dokončení jsem na sebe byla opravdu naštvaná. Jedině doporučuji!

vinebitch
vinebitch

(SPOILER - trochu)
Neuvěřitelný konec... skoro až nenacházím slova, abych to popsala. První třetina knihy se odehrávala v dost ponurém světle. A i když mě délka knihy zaskočila, stránky mi naštěstí klouzaly pod rukou jako vítr. Docela mě zarazilo, že autorka ke konci nezmínila, co bude Dorian po válce vlastně dělat - nebo alespoň ne v tom smyslu, jak jsem očekávala. I tak jsem neskutečně ráda, že jsem si sérii nakonec rozhodla přečíst a ještě dlouho na ní budu vzpomínat. Moc se těším, až se vrhnu na knihu Rod země a krve a myslím si, že mě autorka nezklame :)

Arlienen
Arlienen
01.02.2021 5 z 5

Pro začátek musím říct, že to byla ale pekelná jízda! Hrozně moc se mi to líbilo. Sice to byla pořádně tlustá kniha, ale dokázala bych si představit i tlustší. Protože takhle jsem to měla přečtené během pár dnů a musela jsem se se světem Aelin a spol. rozloučit.

Fortuna7
Fortuna7
30.01.2021 5 z 5

Dokonalost!!! Přečteno za 4 dny. U konce jsem brečela. Tuhle sérií bych mohla číst pořád. Škoda že to je poslední díl.

MatoPalkes
MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Finále výborné, postavy mi budú veľmi chýbať. Teším sa na ďalšie knihy od Sarah.

hanjana
hanjana
10.01.2021 5 z 5

Tahle série mi bude vážně chybět. Když jsem se do ní před lety poprvé začítala, netušila jsem, že ji vůbec kdy dokončím. Sarah ale umí psát a získala si mě, sice asi až u čtvrtého dílu, ale teď patří k mým nejoblíbenějším spisovatelkám.

Království popela mě neskutečně bavilo, první dvě třetiny knihy jsou prostě fantastické a tak napínavé, že jsem nestíhala otáčet stránky. Rozdělené cesty všech hlavních hrdinů vedoucí k jejich velkému setkání mě bavily všechny úplně na maximum.

A finále? Bomba! Sice by mě po tom všem, co k němu vedlo, uspokojilo asi cokoliv, ale stejně to bylo super. Aelin a její rodina mi přirostli k srdci (někteří samozřejmě víc, Manon a Dorian, Yrene s Chaolem) a děj jim dopřál zasloužený konec.

Každopádně moc doporučuju, určitě to za to stojí. Po Věži úsvitu asi můj neoblíbenější díl.

chodícírohožka
chodícírohožka
23.12.2020 2 z 5

V sérii Skleněný trůn se (z mého pohledu) střídají naprosto otřesné díly s ohromně skvělými. Tento bohužel patří do té první kategorie. Celý příběh tvoří bojování a vykecávání, snad každý pár postav řeší nějaké své nesmyslné vztahové drama, kapitoly jsou utahané... Autorka se doslova vyžívala v nicneříkajících popisných pasážích, které se neustále opakují (ať už popisy bojů, krajiny nebo vztahové krize - bylo to pořád to samé), a také ve vymýšlení co nejhrůznějších způsobů mučení, které působily zbytečně přehnaně. Také Aelinin psychický vývoj nebyl zrovna věrohodný. A celý konec knihy se pak doslova utápí v slzách totálně všech postav - až se mi chtělo brečet taky, ale spíš z toho důvodu, že už mě opravdu nebavilo číst další zbytečné odstavce. Kdyby se proškrtaly všechny opakující se a zbytečné kecy, kniha by byla snad třetinová - ale mnohem čtivější a třeba i celkem fajn...

Verunka926
Verunka926
20.12.2020 5 z 5

Já knihy od Sarah J. Maas miluji a ani tento závěrečný díl série Skleněný trůn pro mě nebyl zklamáním. Celou tuto sérii vám moc doporučuji!