Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289317/bmid_kralovna-stinu-CO8-289317.jpg 5 2777 430

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows , 2015

Iris02
14.03.2021 5 z 5

(SPOILER) SJM opět nezklamala. Každý další díl mi připadá lepší než ten předchozí. Maasová umí dokonale poslat vše ho háje a následně sesbírat střípky naděje, aby příběh opět povznesla. Velice jsem si oblíbila Lysandru a KONEČNĚ se k sobě Rowen a Aelin mají, nemůžu se dočkat, jak se jejich vztah bude rozvíjet v dalších dílech :D Chaol se na začátku choval nesnesitelně, ovšem na konci se věci měli tak, že jsem si ho neznepřátelila. Krásná kniha, doporučuji všema deseti.

_Bára_
06.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Zatím nejlepší díl ze série!!!
Byla to strašně čtivá knížka a autorka se zase ukázala. Od začátku to jede a s každou kapitolou přibude něco nového a ke konci už jsem si říkala, že nic už mě nepřekvapí. Překvapilo. Hodně se mi líbí, že Massová skončí skoro každou knížku tak, že je to vlastně happy end s uzavřeným koncem, jenže je tam příslib hrozby, která slibuje extrémně otevřenej konec. Každopádně to bylo skvělý! A konečně se Rowen a Aelin rozhodli pohnout dopředu, I když jsem si myslela že ho v jedné kapitole zamorduju.

teer.h
06.03.2021 5 z 5

Tohle je pro mě zatím nejlepší díl.
Byla to od začátku jedna velká jízda! Od začátku do konce to byla jedna velká akce. Kniha byla plná překvapení, intrik a zvratů, které mě dostaly.
Přiznám se, že mě mrzelo, jak se k sobě chovali Chaol a Calaena.... Nějak jsem nepochopila, proč.. po tom, co spolu prožili.
Ale i tak je Rowen srdcovka :D

tessiesulcova
24.02.2021 5 z 5

Každý díl série Skleněný trůn je lepší a lepší. Kniha se četla moc dobře a jedním dechem. Nechtěla jsem knihu odložit na delší dobu než bylo nutné.
Opravdu jsem překvapená, jak se díly zlepšují. Líbí se mi autorčin styl psaní v er formě a také, že kapitoly nejsou jen podle Aelin, i když patří mezi mé nejoblíbenější postavy. Zaujal mě postoj Chaola k Aelin, který se měnil průběžně celým dílem a dík bůh za to. Autorka mi dala podmět a já si ho znovu oblíbila jako v prvních dvou dílech, ale i tak mé srdce patří mé nejoblíbenější postavě a to Jeřábovi - Rowenovi, který se objevil po 200 stránkách...konečně. Zase nezklamal.
Vztah Aelin a Jeřába je sice trochu zpomalený, ale stejně si to užívám. Pořád mě nepřesvědčili jako Feyre a Rhysand ze Dvorů od Massové. Jejich vztah byl více dynamičtější, ale Aelin s Jeřábem mají zase své kouzlo a mě se to líbí. Už aby mezi nimi něco bylo....čekám na to od třetího dílu :D
Postava Manon je úžasná. Její osobnost bych chtěla mít :D, je prostě super. Novou postavou do příběhu se stala Elide, která mě zaujala svou odvahou a loajalitě ke své královně. Těším se na pokračování, jak se její postava vyvine. Hlavně po tom, koho potkala v tom lese, že jo :D ...nebudu spoilerovat.
V příběhu se vyskytla Aelin bývalá nepřítelkyně Lysandra, které jsem ze začátku nevěřila...vůbec, ale opak je pravdou. Dorian to v této knize měl opravdu těžké a jsem vděčná, jak se s tím dokázal poprat.

Této knize dávám poctivě 5 hvězdiček z 5. Zaslouží si to a já se pouštím do dalšího dílu! Neváhejte a přečtěte si tuto sérii Skleněného trůnu. Stojí to za to.
Doporučuji všema deseti!

Laf
17.02.2021 5 z 5

Další povedený díl, co na to říct :). Hned jsem se začetla a bylo těžké dát knihu z ruky, jak jsem netrpělivě očekávala, co bude dál a jaké další zvraty se objeví. A že jich není málo. Líbí se mi, jak je na postavách poznat i jejich vývoj se srovnáním, jak tomu bylo s nima v prvním díle. V tomto díle je také načrtnuto plno úkolů, které na hrdiny ještě čekají. Snad se vše v následujících dílech vyřeší...

katallinka
15.02.2021 4 z 5

Zase nemůžu dát 5 hvězdiček. Opět jsem se první polovinu knihy nudila a pak jsem najednou byla na konci. Autorka prostě umí psát. Bohužel u této série bych vždy proškrtala první polovinu a knihy by byly perfektní.

krovacek
14.02.2021 4 z 5

Po minulém dílu mi tenhlr přišel ze začátku doat roztahaný, a vlastně jsem byla ráda, že se odtrhnu i na záležitosti běžného života :) Ale pak to zase nabralo spád a nešlo se odtrhnout, paráda, jsem zvědavá na další pokračování!

ewisek22
11.02.2021 5 z 5

Bože, co napsat, abych nic neprozradila:) Byla to jízda, a to rychlá a zběsilá. Tahle série - uff nemám slov, jak je dokonalá. Je mou novou závislostí a posedlostí. NIKDY nečtu dvě knihy od stejného autora za sebou. V tomhle případě jsem učinila vyjímku a budu číst jednu knihu za druhou až do úplného konce! Není vyhnutí, tak je ta série skvělá:) Klaním se autorce - to, co dokáže vytvořit (svět, postavy, děj...). Mimo hlavní postavu musím jednoznačně vyzdvihnout Manon! Je neuvěřitelná a dokonalá. Tahle série mě zatím dvakrát rozbrečela a dycky za to mohla ona:) A samozřejmě i její Abraxos. Už jedu samozřejmě Říši bouří:)

Cress
02.02.2021 5 z 5

Nemám slov... To bylo prostě boží. Všechny ty zvraty, asi třikrát jsem si byla jistá, že mám infarkt. Jo a taky ta romantika, která se v tomhle díle vyvíjela. Ano, ano, ano. Sarah J. Maas prostě umí psát postavy tak, aby mezi sebou měly neskutečnou chemii a zvraty, které vás překvapí. A já to všechno žeru.

Ketrin.TR
31.01.2021 3 z 5

Pořád čekám, kdy budu z téhle série odvázaná jako z Dvorů a ten pocit, že bez toho příběhu a postav nemůžu žít, se nějak nedostavuje... Zase mi extrémně dlouho trvalo než jsem se pořádně začetla. Příběh je hrozně natažený a zdlouhavý a než se začalo něco pořádně dít a děj mě nakonec pohltil, uběhla bezmála půlka knížky. Konečně mě začala pořádně zajímat dějová linka čarodějnic, která se postupně vplétá do samotného hlavního příběhu, a do které přibyla nová postava Elide. Stejně tak Lysandra mě neskutečně bavila, těším se, jak se tyhle dvě postavy dál vyvinou!

Knihoholka.
30.01.2021 5 z 5

To byla jízda, děj měl neustálou akci a grády. Některé předvídatelné kroky střídaly bomby, které na nás Maas házela. Za mě zatím nejlepší díl série.

Tereza432
28.01.2021 5 z 5

Každým dílem, tuhle sérii knih miluji čím dál víc. Líbí se mi, že není předvídatelná, je plná nečekaných zvratů a hlavně je čtivá. Vztahova linka se zde sice vyskytuje, ale neprebiji hlavní děj, což je fajn. Nemohu nic vytknout a jsem velmi spokojená.

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Dobrý diel, pútavé čítanie, som zvedavý na pokračovanie.

misa4995
26.01.2021 5 z 5

Opravdu velmi povedený díl. Od začátku do konce jsem se nenudila(ani nemohla). Děj protkaný zvraty, akcí a napětím. Opravdu výborný díl!

SimonDobes
22.01.2021 5 z 5

Tento diel som si veľmi užil, možno viac než predošlé tri. Mám veľmi rád autorkin štýl písania, píše ľahko, diela sa pomerne rýchlo čítajú. Krásne vykresluje postavy, mimo hlavnej hrdinky a Chaola som si obľúbil i Aediona, Rowana, Manon (i Arrobyna), a nové postavy Lysandru a Nesryn. K Elide som si ešte nejaký vťah nevytvoril. Čo sa týka Manon, som rád, že som si ju v tomto dieli obľúbil, pretože v tom predošlom sa mi nepáčila, iritovala ma. Záverečný súboj mi prišiel trochu pritiahnutý za vlasy, ale posledné kapitoly mi to vynahradili - tie boli veľmi pekné.

MedvidekS
19.01.2021 5 z 5

Miluju celou sérii, tento díl opět nezklamal.

MikasaKubickov
11.01.2021 4 z 5

(SPOILER) S touto autorkou mám takový problém, že nejsem schopna její knihy přečíst najednou, tento díl jsem začala číst na konci října a nebyla schopna se do ní začíst. Dala jsem si od ní asi po měsíci a půl pauzu (tou dobou jsem byla někde kolem 200 strany) a dočetla ji prakticky za jeden víkend.
Jako plusy bych zmínila nádherný ale krutý svět a skvěle propracovanou magii. A dále samozřejmě Manon, Elide a všechny čarodějnice. A teď už ty věci, které mi vadily. Zásadním problémem pro mě stále je naše hlavní hrdinka, která mi už ale na konci knihy nevadila tolik jako v předešlých dílech, ale stále mi vadí jak je považovaná za ideál ženské krásy a že je téměř nedotknutelná. Co mi dále vadilo byla samotná délka knihy, nemám problém s čtením tlustých knih, pokud obsah v nich je na tak dlouhou knihu, tady to na mě sálalo natahováním a pořádná akce přišla až v poslední třetině a do té doby se na můj vkus dělo hrozně málo.
Konec mi přišel napsaný překrásně a nemohla jsem se od knihy odtrhnout, samotný plán, chrám Požírače hříchů v podzemí a na úplný závěr zhroucení hradu, vše to bylo skvělý, ale na můj vkus až moc sluníčkový, prostě jaká je pravděpodobnost že se takhle malá skupina postaví, vyhraje proti tomuto všemu a ještě neutržila by jediné ztráty na životech? Ne že bych se v tom nějak vyžívala, ale jsem realista.
Nakonec knihu hodnotím 4*/5* a oproti minulému dílu pociťuji zlepšení. ale stále si chci nechat nějaké hvězdičky do zásoby.

vinebitch
09.01.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Už od začátku byla v ději nějaká ta akce, líbily se mi nové postavy a hlavně Lyssandra. Hodně se mi zalíbily také kapitoly z prostředí čarodějnic a Morathu, které jsem v předchozím díle upřímně moc nemusela. Na závěr bych chtěla sdělit, že mě konec přímo uchvátil a byl neskutečně hezky zpracovaný. Tahle kniha byla zatím nejlepších z předchozích a věřím, že další díl bude alespoň tak skvělý jako tenhle :)

Arlienen
04.01.2021 5 z 5

Maas umí psát zatraceně dobře! Celou knihu jsem nemohla popadnout dech a nakonec jsem ho přece jen chytla až na konci. Ten konec byl dech beroucí.

Dearbooklife
14.11.2020 5 z 5

tahle série mi pomalu přirůstá k srdci. tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc a jen se těším na další :D