Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289317/bmid_kralovna-stinu-CO8-289317.jpg 5 2777 430

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows , 2015

Aaron Lewis
18.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Super. Ze začátku to trochu dřelo, taky ten poslední díl nahodil laťku docela vysoko, ale pak už jsem se zase začetla:). Takže se těším na další díl. Aelin umí docela překvapit a ty její techtle mechtle s Jeřábem mi ani nějak moc nevadily (i když nechápu, co autorky dívčích románů mají s těmi majetnickými pudy, mě už to docela rozčiluje, jak se každý očuchává a vrčí...) Taky už není ten ukňouranej spratek, což je fajn. Chaol snad dojde klidu a jsem zvědavá na Doriana a Manon:). Aedion by mohl být trošku sám sebou a zlobit, takhle to bude nuda, jestli ji bude poslouchat na slovo. A ty věrnosti pro ty jejich královny (jak Aelin, tak Maeve - no bóže...).

Jinak jsem byla trošku zklamaná, jak to skončili s Arobynnem, myslela jsem, že to bude něco víc epického a ne, že ho podřežou ve spánku. Na druhou stranu jsem ráda, že se něco nepodělalo a on to přežil:). A Lysandra mile překvapila.

Král byl nakonec super, s tím Dorianem to bylo tak srdceryvné (a to nemyslím ani moc ironicky, fakt se mi to líbilo, i že chtěl, aby ho malá Aelin spálila, i to s těmi věžemi a magií, i když mi není moc jasné, že to dokázal skrýt - doufám, že to Doriana moc neovlivní, respektivě, vím, že se ještě nějak vybarví, ale doufám, že ho Manon kdyžtak zkrotí:)).

To s tím vévodou, budiž, aspoň máme dalšího nepřítele, ale já se hlavně těším na Maeve:), ta bude pěkně vyčuraná mrška a nahradí tak aspoň Arobynna ve fikanosti.

A nakonec - nejoblíbenější postava celé knihy (spolu s Abraxosem čuchajícím květiny) - Manon s třináctkou pořád nejlepší, i když tentokrát dlouho zkoušela moji trpělivost než se holka konečně probrala a vystrčila ty své železné nehtíky, které jsem věděla, že jednou ukáže, hned jak o ní byla řeč už v díle předešlém. Nemůžu se dočkat až tu svoji babičku vykuchá a spojí se s Aelin a běda jí, jestli ne!

luca321
10.10.2021 5 z 5

Tak tenhle díl...... totální pecka! Za mě zatím nejlepší díl ze série. Děj, romantická linka a postavy mě moc bavily. Nemám k tomu co víc dodat, jenom to, že utíkám koupit další díl.

poloborec
10.10.2021 5 z 5

Strhující konec vynahradil jinak poněkud táhlý děj knihy, ale je to z celé série za mě zatím nejlepší díl. Vícero dějových linek a pohledů tentokrát (oproti předchozímu dílu) dodalo to správné napětí.

M.C.SMITH
10.10.2021 5 z 5

Už dávno nejsem náctiletá, ale přesto mne tato série pohltila a já jsem velmi ráda, že jsem si jí pořídila. Zatím jsem nadmíru spokojená, každá kniha je lepší a lepší a musím uznat, že autorka je vážně skvělá vypravěčka.
Královna stínů podle mne byla zatím nejlepším dílem, všechno se rozjelo a musím říci, že jsem v jistých úsekách knihy téměř nedýchala. Byla jsem napnutá jako struna a každou stránku jsem přímo hltala.
Tuto sérii mohu jen a jen doporučit a s obrovskou chutí se jdu pustit do Říše Bouří.

klara1550
18.09.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit prvním dílem série. S každou knihou postupně příběh nabývá na síle a propracovanosti.

pavlusci
03.09.2021 5 z 5

Hodně dobrý díl, děj hezky ubíhal. Knížka se mi moc líbila a ten konec!

Heri76
26.08.2021 5 z 5

Vzhledem k předchozí knize, kde se Aelin setkává s Jeřábem, by mě asi neměla překvapit dějová linka mezi Jeřábem a Aelin po návratu do Adarlanu, ale překvapila, mile překvapila.

Stejně jako mne překvapí, jak důmyslný plán vymyslela Aelin na zničení krále Adarlanu, získání klíče Sudby a osvobozená magie. Bez ohledu na to, co všechno se pokazilo.
Hmmm a Aelinin plán s Lysandrou a Arobynnem……
Chaol, který se po předchozích dílech, kdy byl opravdu sympaťák, se pro mě stává osinou v zadku. Sice se již přiklonil k jedné straně a dělá, co může, aby své chyby napravil, ale jak jsem se původně těšila, že se vztah mezi ním a Aelin po jejím návratu zase vylepší a ono se to nestalo a já se zlobila, s postupem času jsem se kabonit přestala a naopak děkuji autorce, že tou cestou nešla. Linie, kterou si vytyčila, se mi líbí mnohem, mnohem víc. Ale i Chaolovi přičtu plusové body za závěr a těším se, že se s ním setkám v dalších dílech.
Dívenka Elide se se svým nenápadným vstupem na scénu stala okamžitě mou oblíbenkyní a Manon jsem už vzala na milost.
Kaltain má v tomto díle opravdu překvapivou roli a po prvním díle, kde jsem ji hlavně litovala, ji nyní mohu obdivovat. Zato Lorcan je pěknej zmetek. Ale přesně takoví neřádi zlepšují děj a tak se těším, s čím dalším autorka přijde. Miluju Lysandru.

A můj drahý Dorian, ach v tomto díle jen trpí a trpí a trpí. Nicméně musím říct, že jeho utrpení i boj je spisovatelkou mistrně popsán.
V knize je několik souběžných linií, hodně nových postav, hodně informací a mnoho zvratů, ale prolnutí dějových linek mi přijde zábavné a nenásilné.
Sláva dokonalému „klišoidnímu“ finále. Díky za ně, protože bez něj bych asi musela další bichli odhodit a nepokračovat, protože po tolika náročných a napjatých stránkách bylo třeba drobného zklidnění před dalším dobrodružstvím v pátém díle.

NikiMedy
17.08.2021 5 z 5

(SPOILER) První půlka knihy mě naprosto vtáhla do sebe a těšila jsem se z neustálé akce. Kniha byla ještě lepší než předchozí díly. Nevím co se stalo, ale v druhé půlce mě už kniha tolik nebavila a radost ze čtení trochu opadla. Docela mě i mrzelo když autorka Aelin spárovala s Jeřábem (Rowan) (kterého jsem celou Dědičku ohně viděla jen jako jejího přítele) místo Chaola, ze kterého se autorka (asi aby nás to nemrzelo) rozhodla udělat nesnesitelného týpka, utápějícího se v sebelítosti.
Díky ale za dějovou linku Manon a Elide.

kalache
15.08.2021 4 z 5

...nejsem dospívající mládež,ani dívka,ale knížka baví...

badliar_id
21.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Tohle byl vážně skvělý díl! O mnohem lepší, než Dědička ohně. Nebudu se tu nějak extra rozepisovat, protože by z toho byla slohovka, kterou by nikdo nečetl :D..
Kniha mě bavila od samého začátku a já jenom vkuse četla. Občas jsem měla fakt problém se od knihy odtrhnout, jak se tam neustále něco dělo. Dějová linka je super, miluju jak se všechno proplétá a pomalu vše do sebe zapadá (a něco taky stále ne :D).. Postavy jsou samozřejmě skvělý.. Aelin naprosto zbožňuju a to samé Rowana! A to jejich shledání? Culila jsem se, jako měsíček na hnoji :D.. Chaol neskutečně štval. Být v té knize, tak mu snad jednu vrazím. Naštěstí se začal potom chovat lépe (ale pořád mě štve!). Nesryn mi hned padla do oka a snad se objeví v dalších dílech! Na Elide jsem se těšila a božínku! Bylo mi jí neskutečně líto. A btw miluju její a Manonino přátelství!! Lorcan je idiot, zatím nemám k němu co dodat. A pořád čekám až se objeví zbytek tlupy..!
Úmrtí krále jsem tedy čekala trochu jiný, abych se přiznala. Jakože ona to byla skvělá scéna, ale čekala jsem něco "pořádného"... No, jsem zvědavá na další díl v kterém se očividně všechno posere :D.. Za mě vážně super díl! Chyby samozřejmě byly, ale jinak jsem si to moc užila..

Cacolinka
05.07.2021 2 z 5

Pro mě tahle série fakt není...I am too old.

Týna79
15.06.2021 5 z 5

Prozatím můj nejoblíbenější díl z prvních čtyř. Opravdu skvostný! Tady už mě to začalo hodně bavit a nemohla jsem se dočkat, až budu pokračovat ve čtení. Těším se, až se pustím do dalších dílů.

Lenyaa
14.05.2021 5 z 5

Nemohu jinak, než dát plný počet hvězdiček, opravdu skvělá kniha, ze skvělé série! Ihned jdu na další díl...

Fortuna7
02.05.2021 5 z 5

Já prostě miluju tu Celaeninu oprsklost a drzost XXD Sarah J. Maas má skvěle vymyšlené postavy, svět, magický systém a já nevím co ještě. Miluji sérii Skleněný trůn a někdy si ji přečtu znovu.

johana3160
08.04.2021 4 z 5

I kdyz je kazda dalsi kniha vetsi bichle me to neva,jednak protoze mam e-book a i pres trochu kostrbaty zacatek, se pribeh pekne zamotal a rozmotal, ze mi v zaveru ani nevadilo stridani dejovych linii.
Neni to dokonale, ale libi se mi, ze je videt posun v pribehu i v charakterech postav. Nechci spoilovat, ale musim priznat ze nektera fakta me v zaveru pekvapila a muzu rict ze se tesim na dalsi dil.

Luci-_-
02.04.2021 5 z 5

Kniha se rychle a zajímavě vyvíjela i přes větší počet stran. Opět skvělé a napínavé pokračování série.

katkaq
21.03.2021 4 z 5

Skvělé konečně se děj rozbíhá a já nelituji času, který jsem téhle sérii věnovala. Jeřáb je i nadále mým oblíbencem ❤️ Jedna věc mi ale neustále vadí: autorka jako kdyby občas zapomněla na historii svých postav a nechala je udělat nebo říct naprostou nevyspělou blbost.

Nikusha
19.03.2021 5 z 5

Četba předchozích dílů se vyplatila a teď honem sbírat ovoce. Už od konce třetího dílu mi bylo jasné, že příběh nabírá na obrátkách. Čtvrtý díl je od začátku do konce kulervoucí. Všechny souvislosti hezky vyplouvají na povrch a k tomu se nabalují zase nové okolnosti, kterým prostě chcete přijít na kloub. Miluju Manon! Doufám, že pozná co je láska a pořádně si to s Dorianem rozdá :D

TeoK7
16.03.2021 5 z 5

Napínavý díl, zpětně hodnotím velice kladně a hodně všem doporučuji.

Ulrika
14.03.2021 5 z 5

Musím souhlasit, že každý díl je lepší a lepší a to napětí mezi Jeřábem a Aelin :) Skvěle vystupňovaný děj s překvapivým odhalením. Skvělé.