Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289317/bmid_kralovna-stinu-CO8-289317.jpg 5 2777 430

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows , 2015

Liška37
14.10.2017 5 z 5

Sarah J. Maas opět nezklamala. Opravdu jsem z knihy nadšená a nemůžu se dočkat pokračování.

preclounek
13.10.2017 5 z 5

Kniha i ceká serie mi neskutečným způsobem přirostla k srdci. Děj a postavy jsou dokonale propracované a o napětí není nouze. :)

drabkovice
12.10.2017 5 z 5

Panebožeeee!!! Naprostá dokonalost! Jinak se to doopravdy rict neda...Jsou to dva dny, co jsem knížku dočetla, ale stále nemůžu vstřebat požitky z ní!...nečekala jsem, že autorka muže stále posunout uz tak dost vysokou laťku. Ale povedlo a vznikl naprosto úžasný příběh! Nemůžu se dočkat na pátý díl. Jen to asi obrečím, že je to už poslední díl :o nějak se mi nechce od našich hrdinů odlučovat. A nejvíc od Aelin a Manon, které jsme si totálně zamilovala! Bude to težké rozloučení :D

moncakovinka
24.09.2017 5 z 5

Po jistém zklamání z předchozího dílu jsem z tohoto dílu nadšená! Jsem moc ráda, že autorka opět dokázala probudit můj zápal pro celý příběh, který mi byl od začátku sympatický. Druhou polovinu knihy jsem doslova hltala jedním dechem a moc se těším na pokračování!

simona5843
10.09.2017 5 z 5

Prvá dva diely tejto série ma nebavili ale tretí diel a tento bol jednoducho úžasný.Dej bol napínavý a akčný.Autorka si pripravila pre čitateľa mnoho zvratov a prekvapení.Akciu,mágiu,súboje a lásku to všetko sa v tejto knihe skvelo premiešavalo.Teším sa na ďalší diel :)

Lucik100
07.09.2017 5 z 5

Už se těším na další díl.

Kiwi24
03.09.2017 5 z 5

Nádhera. Konec mě úplně dojal a už se nemůžu dočkat 18. září...

ketvin
31.08.2017 5 z 5

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
Čtvrtý díl byl pro mě naprosto nejlepší :)

* Možný SPOILER ALERT *

To, že se vrátil Jeřáb byl začátek dokonalosti. Ten vývoj jeho vztahu s hrdinkou byl dokonalý. Úžasně byl udělaný i Dorian - chudák, to bude, až si vzpomene, koho mučil. Doufám, že to, co autorka naznačila - Manon (super postava, doufám budoucí super spojenec) - bude pokračovat :) Mrzel mne jen Chaol, který byl takový zmatečný. Jako by autorka prostě chtěla, aby se od něj člověk odpoutal, když na scénu přišel Jeřáb... Uvítala bych, kdyby byl Chaol prostě Chaol jako v jiných dílech a ne jen podružná postava.... Zamilovala jsem se i do generála, ten byl udělaný úžasně a dokázal rozesmát...

*** konec spoilerování ***

Prostě skvělý díl a neskutečně se těším na další. Jen mě tedy ničí, že jsem si dřív nepřečetla, že série není dopsaná, protože zásadně nedodělané série nečtu. Nenávidím čekání a představa, že je toho ještě tolik k vydání (3 knihy) mě fakt štve :/ :)

XenasChakram
31.08.2017 5 z 5

přečteno za čtyři dny a jsem naprosto nadšená. Tuhle sérii miluji a těším se na další pokračování

Terez54
31.08.2017 5 z 5

Dědičku ohně jsem měla koupenou delší dobu, ale kvůli škole, práci a velmi málo času poslední dobou jsem se k ní dostala až teď o prázdninách, takže hrůza! Ale na druhou stranu jsem se hned po Dědičce vrhla na Královnu stínů. Co se týče postav, tak to shrnu tady v jedné recenzi. Doufám, že to nevadí. Nové postavy se mi opravdu velmi líbily ..Rowan(!!!), Aedion, Nesryn, Lysandra, Manon, Gavriel, Maeve, Lorcan, Elide a myslím, že se sem hodí i napsal Aelin, protože ta během těchto dvou dílů prošla velkou změnou, takže se stala někým novým. Není to nic špatného, právě naopak. Vzhledem k tomu, jak se ke svému původu ze začátku stavěla, tak teď dospěla a rozhodla se bojovat. Knížka je psaná ze několika pohledů ..Už od začátku Dědičky jsem měla velmi v oblibě Rowana a v Královně jsem na něj netrpělivě čekala. :-D Celou knihu jsem měla přečtenou asi za 2-3 dny, protože sem se taky někdy potřebovala vyspat, ale ..čekat měsíc na další díl? Někteří jsou na tom hůř, vím, ale pro mě je i měsíc moc! Strašně moc se těším.
Ale zpátky k postavám ..Miluji Manon a Abraxose, miluji Lysandru (i když jsem ji v Krvavém ostří ráda neměla, tak teď změnila můj pohled na ni), a oblíbila jsem si i Lorcana. O Maeve ani nemá cenu mluvit. Ty couro jedna!! V Královně se neobjevila, ale po Dědičce všichni víme. Celý příběh je skvěle napsaný, chytlavý, napínavý a nemám mu co vytknout. Jen kapitoly s Dorianem jsou ..nevím, jak to říct. Ale chápu to, protože se k tomu nic moc ani napsat nedá. Chaol se mi zprotivil už v Dědičce. Mrzí mě to, protože jsem mu fandila od prvního dílu, ale jak se k Aelin zachoval ..mě až ranilo. Je svůj, je oddaný, čestný, ale ..některé věci nedokáže pochopit nebo si je nechce připustit. A jak Aelin nazval a obvinil ..z toho mi až vřela krev. Konec? Sarah J. Maas chce asi vidět své fanoušky ve zprávách, že se hromadí v nemocnicích s infarktem. Takový konec jsem nečekala, hlavně, co se týče krále. Hleděla jsem na to s otevřenou pusou.
Nemám této knížce co vytknout. Všichni se mění, dospívají a s nimi i my. Miluji tuto sérii a rozhodně doporučuji si přečíst i sérii Dvůr trnů a růží, který má momentálně dva díly, ale začátkem roku 2018 vyjde 3.díl.
PS: Rowaelin forever!

izfnp
28.08.2017 5 z 5

Ako mám vydržať tie tri týždne do vydania piateho dielu?? Prvú knihu som si prečítala so záujmom, druhú s napätím, v tretej som si uvedomila svoju zamilovanosť a v štvrtej? Závislosť. Autorka vycibruje svoj štýl, prehlbuje mytológiu, prepletá osudy hrdinov a rozvíja ich charaktery krásne uveriteľným spôsobom a ja nemôžem inak, ako dať Kráľovne tieňov plné hodnotenie. Príbeh Aelin, Jastraba, Manon, Doriana, Lysandry, Aediona a ostatných je skrátka absolútna rana do čierneho. Spojenie krásnej, prepracovanej fantasy plnej úžasných charakterov, s autorkiným čítavým štýlom a extrémne dobre rozdanými kartami do ďalšieho dielu z tejto knihy robia must read. Wow, klaniam sa, hltám každú stranu s Aelin a Jastrabom, a nedočkavo si kúšem nechty do vydania ďalšieho dielu.

Katherine271
20.08.2017 5 z 5

Naprosto úžasné. Moc často se mi nestává, že bych životy hlavních postav tak prožívala, ale tady jsem se strachovala o každého. I když Elide mi k srdci nepřirostla, i tak jsem se o ní na konci bála. Těším se na další díl.

Qweris
20.08.2017 5 z 5

Na to, kolikátý už je tohle díl, rozhodně kniha nezklamala. Většinou je to tak, že 1. díl je nejlepší a pak už je to jenom horší a horší, ale zdá se mi, že u této opravdu velmi povedené série je to spíše naopak. Nejkrásnější série, jakou jsem kdy četla (a že jich bylo). Nemohu se dočkat Říše bouří.

Eslem
07.08.2017 3 z 5

YA vykradačka Hry o trůny, která zaostává naprosto ve všem, od počtu a rozmanitosti postav až po jejich charaktery (nemluvě o logice děje a konání postav). Místy mají knihy docela příslib a prožene se jimi i závan literárního talentu, ale ta hlavní hrdinka je děs. Tak rozervaná (slepice), až z toho zůstává rozum stát, a to, že ji každý chlap v knihách miluje, se dá odůvodnit fakt leda slovem fantasy (např. jak ji všichni ti drsňáci strašně litují pro ty její jizvy...NC). Jenže i fantasy by měla mít logiku a vnitřní konzistenci, aby se pak podobným autorkám i celému žánru všichni nesmáli.
PS: Budu se smát Jeřábovi, jestli se v dalším dílu objeví někdo ještě svalnatější, krásnější a arogantnější, kdo k úžasné Aelin bude pasovat líp. A chudák Chaol je asi autorčina pomsta nějakému ex - celou knihu se jen brodit kanálama a ještě ten bonus na konec...

Zebra01
07.08.2017 5 z 5

Královna stínů je podle mě zatím nejlepší z celé série,a opravdu se těším na další díl!

Hanjimka
29.07.2017 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl. Stálé napětí a akce. Moc se mi to líbilo.

Safienka
26.07.2017 5 z 5

Tak to byla jízda. Užila jsem si to moc! Nedalo se odložit..takže dva dny vzaly za své :o). Líbil se mi humor, který se tam vloudil. Musela jsem se až pochechtávat u scének s košilkami. Vtipné, napínavé a postavy úžasné! Manon mě zajímá čím dál víc, stejně tak Elida, Lisandra a hlavní trojice :-) Těším na další díl!

Braenn
22.07.2017 1 z 5

Nejslabší ze série. Tak nějak jsem si utvrdila několik poznatků:

Nejsem cílová skupina. Jsem na to moc stará a mám moc načteno.
Není to fantasy. Je to telenovela, román pro dívky, zabalený do kabátku, který fantasy připomíná.
Příběh, svět a reálie nemají logiku. A nemají ji mít. Ne v okamžiku, kdy pro hrdinku je důležitější řešit délku sukně a to, co si vezme na sebe, ve chvílích, kdy jí jde o život a má zachraňovat zemi a své přátele.

Co mi na knize skutečně vadí? Přehánění:
- Každý je krásný.
- Každé jedno oko vypadá jako nějaký šutr (ne fakt. Zkuste sledovat. Onyxy, zlato, stříbro, tyrkys, safír, zirkon, a to jen tak z hlavy).
- Každá hlavní i vedlejší postava je neuvěřitelně krásná, neuvěřitelně mladá (to asi nejvíc, vzhledem k postavení), v lepším případě má ještě navíc nějaké super magické schopnosti. Lysandra jako měnička byla poslední kapka.
- Hrdinka by neustále v mysli někoho trhala na kusy, lhostejno koho a za co.
- Hrdina by dokázal zbořit budovu několika dobře míněnými ranami. Ne, nešlo o starou plesnivou kůlnu. Tohle už snad nemůže nikdo myslet vážně, ne?
- Každý, kdo se z hrdinů tváří drsně, se nakonec projeví jako dobrý a hodný charakter, který nezabíjí nevinné, a to včetně čarodějek, které snad měly trhat na kusy lidi a jíst je, a být prostě... oh, proboha, nebude tam ta naznačená milostná linka Doriana s Manon, že ne? :(
- Mezi hrdinou a hrdinkou probíhá duševní konverzace formou telepatie, která vydá na třístránkový román.

K tomu přidám lenost autorky zabývat se detaily reáliemi světa, kde teče voda z kohoutků a hrdinka jedním proslovem zastraší celé město, a knihu odkládám.

Je to prostě strašně strašná patlanina. Jo, čtivá. Když vám stačí ke štěstí příběh o Mary Sou.

coconut2.0
19.07.2017

Wow.... tahle série je NAPROSTO BOŽÍ!!!!!!! I když to mám celé přečtené asi pětkrát, pořád mě to baví! Rozhodně DOPORUČUJI!!!!

Kyta
18.07.2017 5 z 5

Tahle série je prostě úžasná. Mimo jiné dokonale napsaná; do děje se ponoříte tak, že nevnímáte nic než ten skvělý svět plný tajemství, který nechcete po dočtení opustit. Poslední třetina knihy byla tak napínavá, že jsem se od ní neodtrhla, dokud jsem nevěděla, jak to dopadne.

Předchozí díl byl jedinečný v tom, že jsme měli možnost poznávat nové místo - Wendlyn - a v příběhu přibyly nové postavy. Chyběla mi tam však ta "spojitost" mezi Celaenou a jejími někdejšími přáteli, Chaolem a Dorianem, se kterými se rozloučila v "Půlnoční koruně". Tady se mi dostalo víc než toho. Byla jsem ráda, že je královna ve Zlomuvalu a opět řeší záležitosti týkající se záchrany království. Mimo jiné tu došlo k několika dojemným znovushledáním, za něž jsem byla šťastná. "Královna stínů" je nabitá akcí, tajemstvími, napětím, nečekanými zvraty a překvapeními stejně jako její předchůdci. Tento díl byl ovšem velkolepý. Humorný, dojemný, srdcervoucí, romantický (a mnoho dalšího, že to všechno ani nejde vyjmenovat); bylo zde vše, co si lze od skvělé knihy přát. Co není hned jasné, bude vysvětleno o pár stránek dál, a k tomu navíc přibude moment překvapení. Ta propracovanost příběhu je neskutečná. Je vidět, jak má autorka vše naplánované a promyšlené do nejmenšího detailu.

Nové postavy byly pro knihu i celou sérii zpestřením. Elide, Nesryn, Lysandra - všechny tam úžasně zapadly. Pro mě byla největším překvapením Lysandra, která byla v "Krvavém ostří" opravdu nesnesitelná, ale to jsme neměli příležitost poznat ji do hloubky. Její činy v tomto díle mluví za vše. Kapitoly s Manon byly zajímavější než v předchozím díle, hlavně protože jsme se dozvěděli, že to není jen chladná a vypočítavá čarodějnice, ale že má taky city a jde si za svým, ať to stojí, co to stojí. I návrat postav Kaltain a Arobynna stál za to. Nejvíc mě potěšil příjezd Jeřába do Zlomuvalu. Opravdu jsem si ho v "Dědičce ohně" moc oblíbila, v tomto díle snad ještě víc. Aelin jsem ho neskutečně záviděla.
Nejvíc jsem litovala Doriana. V celé sérii jsem si ho stihla oblíbit natolik, že mi teď opravdu trhalo srdce to vědomí, co se s ním stalo. Autorka mě na konci nemohla překvapit víc. Tehdy jsem se nemohla ubránit slzám dojetí, díků a úlevy.

Vysoké hodnocení této knihy nelhalo. Opravdu si ho totiž zaslouží. Udělala jsem dobře, když jsem si před čtvrtým dílem přečetla "Krvavé ostří", protože tato kniha je hodně postavená na událostech, které se tam odehrály. Takže pokud chcete být v obraze a nechcete se připravit o překvapení, která vám čtení "Krvavého ostří" nepochybně přinesou, přečtěte si ho ještě před tímto dílem. :)