Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3028 463

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

wildXchos
wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Příběh Celaeny, Doriana a Chaola byl výborný, ale trošku mi překážel příběh Manon, kde se skoro nic pro mě zajímavého nedělo.

any333
any333
02.01.2018 5 z 5

Jedním slovem úžasné. Prostě fantasy, jak má být, s vrahy, intrikami, tajemtvími a dokonce i vílami. A taky mě donutila ponocovat, obzvlášť když se nachýlil příběh ke konci a přišlo Celaenino vyprávění z minulosti. To člověk prostě musel vydržet a stejně mu to nedalo, dokud se nedostal až na konec knihy.
Celaena si našla nového přítele, kterého jsem tedy ze začátku moc nemusela, ale ke konci jsem si ho docela oblíbila a - co si budeme povídat- mohla za to taky ta tetování. Chaol se spiknul s Aerysem, jehož jsem měla za prvotřídního grázla, což mi ale vydrželo neskutečně krátkou dobu. Nyní to zbožňuji. A co se týče Doriana, přála jsem mu to, i když jsem trochu Sorsche záviděla, princ je přeci jen má nej postava z této série.
Ten konec mě úplně rozsekal. Nejdřív jsem si myslela, že vím, co se stane, jenže pak se toho stalo tolik, že se z toho člověk chtěl vykřičet, jenže nemohl, protože byly dvě ráno a chtěla jsem být ohleduplná k těm, co spali. Doufám, že Celaena co nejdřív přijde, aby mým oblíbecům pomohla a že jim král zatím nic neudělá. Prostě to chce další díl.

Pedruska01
Pedruska01
01.01.2018 5 z 5

Tak - právě jsem ji dočetla. No, uff.
Třetí pokračování jsem vzala do rukou po celkem dlouhé době. Takže ano, různé věci jsem si nepamatovala, což zase tak nevadilo, protože mi to autorka pěkně připomněla, i když ne do detailu. (To by zase nebylo v pořádku pro ty, kteří poctivě čtou celou sérii za sebou.) Samozřejmě, jak už autorka několikrát dokázala - psát umí. Její příběh a především styl je vážně poutavý. Kniha mě dokázala chytit a nepustit, ale našli se tentokrát části, které mě fakt nebavili. Manon a její čarodějnické vyprávění. Bože. Ze začátku a skoro i na konci té její dějové linky - to bylo pro mě utrpení. Dokonce jsem měla nutkání to přeskočit, ale to správný čtenář nedělá. Prostřední část mě naopak bavila. Tak opravdu nevím, kde byl problém. Věděla jsem, že v budoucnosti to bude pro děj příběhu nejspíš důležité - to by to tam jinak autorka nedávala, ale za mě jak si ne. Fakt.
V knize se pořád něco dělo, o tom žádná, ale mám dojem, že bych takové zásadní akce mohla spočítat na prstech jedné ruky. Taky... jak jsem zatím u autorky zvyklá... čekala jsem jakousi romantickou linku. Pořád jsem čekala a stále čekala. Jasně, probíhali tam naprosto jiné a životně důležitější věci než něčí muchlování... ale fakt to moje romantická dušička čekala! :D Zvlášť, když to mělo stránek jak bible a jedním dvěma slovy v celém textu to autorka kapičku nastřelila?! Určitě jo! Nedomýšlím si. :D Z určitých reakcí a komentářů si děvčata sedají na zadek z Jeřába. Jo, bavilo mě, jak si společně s Celaenou nakopávají zadek, ale... třeba se dočkám romantiky hold až v dalším díle. -_- Jinak samozřejmě Jeřáb spadá do kategorie hrdinů, které jsem si taky pořádně oblíbila. (Taky já pitomec jsem narazila na jisté spoilery, které mě naprosto rozsekali, především jeden - proto č.e.k.á.m! a Jeřáb je sympaťák!) :D Díky ději chápu, že Celaena je Aelin - ale musím se přiznat, že ještě když jsem o tom neměla ani ponětí, byla jsem neskonale zmatená, proč se tam najednou mluví o nějaké Aelin - říkala jsem si, kdo to sakra je a kde je Celaena?! Trochu zmatek.
Vyprávění ze strany Zlomuvalu... Krále, toho parchanta, fakt totálně nenávidím - především na posledních stránkách se mi otvírala kudla v kapse!, a čekám, že se máme z jeho strany ještě na co těšit. A můj oblíbenec Chaol? I on mi přišel trošku zvláštní. Nevím, čím to, ale jsem ráda, že do poslední stránky dýchal - protože jsem si opět někde přečetla, že by tomu v tomhle díle být nemělo. Ježiš, jak já byla vyděšená. Ne, jednoduše už nikde nic nesmím číst. :D Taky mě při čtení napadlo, jak se to podobá jistými obrysy i autorčině druhé sérii Dvoru, který u mě vede mimo jiné na plné čáře!
Jako knížka se mi líbila, zmiňovat doporučení je zbytečné - ta série je dobrá a věřím je bude ještě lepší, ale neodpustím si prohlásit, že když to shrnu, připadám si jak po studené sprše. Ano, v tomto díle se stali důležité věci, ale nejspíš to byl jen přechodový můstek, jaká si příprava půdy pro pokračování? Bohužel cítím menší zklamání, tudíž si to prostě nezaslouží plné hodnocení, což mě na jednu stranu vážně mrzí. Jsem zvědavá, kdy se dostanu k dalšímu pokračování, ale už teď se na to těším! Skončilo to tak, že mám opět napnutý kšandy! :)

Bookgirl
Bookgirl
18.12.2017 5 z 5

NAPROSTO ÚŽASNÁ MEGA DOKONALOST!!!!!! Tuhle knížku jsem milovala a četla jedním dechem od začátku do konce. Zamilovala jsem se do Jeřába a přestože mě nejdříve štval, oblíbila jsem si i Aediona. Neuvěřitelně mě štve, že další díl dostanu až na Vánoce. Hrozně moc doporučuju!!!!!♥♥♥♥♥♥

svoboanna
svoboanna
16.12.2017 5 z 5

Dědička ohně se mi líbila nejvíc z dosud vydané série (zatím poslední Říše bouří). Obzvlášť jsem si oblíbila Jeřába.

Werunka1610
Werunka1610
11.12.2017 5 z 5

Je to neskutečná kniha!!!! Poutavá a neskutečně dobře napsaná kniha!!!! Musím říct, že jsem se do této série přímo zamilovala... Doufám, že Maasová vydá více takových knižních sérií!!

IrennCasman
IrennCasman
28.11.2017 5 z 5

Dechberoucí krása ... Nevím, co jiného napsat. Maasová je prostě mistryní ve svém oboru. Její knihy si člověk nemůže nezamilovat. Jakmile přečtete pár stran, kniha vás vtáhne do sebe a do konce už vás nepustí. A na konci budete prosit, aby ještě nekončila.

KnihoMorka
KnihoMorka
28.11.2017 5 z 5

prahnu po další

Kate_Hall
Kate_Hall
15.11.2017 5 z 5

Už jsem si myslela že tato série mě nemůže víc ohromit, a ono se to stalo. Fascinuje mě jak autorka dokázala rozvinout děj a přitom zachovat knížce tajemství. I kapitoly, které si myslíme že jsou na přebytek tak jsou důležité pro děj. Sice se mi autorčin styl psaní čte pomaleji, ale aspoň si mohu její knížky vychutnat protože to stojí za to.

POZOR SPOILERY - protože vážně nedokážu ohodnotit tuto knihu bez spoilerů

Aelin (Celaena) se mi na začátku knihy zdála trochu... jiná, nepoznávala jsem ji, ale to možná proto že jsem ji ani pořádně neznala. Jeřáb byl konečně někdo stejně nebo možná víc arogantní jako ona, bavilo mě sledovat jejich ,,hádky'' protože se Aelin začala chovat míň arogantně. Ale Aelin vlastně není vůbec arogantní, je to jen součást jejího kostýmu za Celaenu na kterou si hrála až moc dlouho a teď může být konečně sama sebou. Její fňukání nad tím jaký měla život atd... mě už pomalu přestávali bavit ale pak se ukázalo že její život je vlastně jeden velký výbuch. Já vážně nevím jak to napsat, vždyť Aelin musela tolik bojovat aby se dostala až tam kde teď je, zažila tolik bolesti, ztrát a smutku že si to nikdo z nás nedokážu představit. Aelin se stala hrdinkou a ukázalo se že se dokáže postavit na nohy a žít, protože naděje umírá poslední, a což! Naděje neumírá...

Natylele007
Natylele007
12.11.2017 5 z 5

!SPOILERY!
Miluju jak se s Jeřábem (ne)mají rádi.

KnihomolkD
KnihomolkD
02.11.2017 4 z 5

Třetí díl mě opět nezklamal.Sice,pořád si nemůžu zvyknout na to,jak autorka přejmenovala Celeanu nebo spíš teď už Aelin.
Nejvíc mě bavili kapitoly s Dorianem a s Chaolem,ti dva jsou největší zlatíčka. Taky kapitoly Manon mě hodně bavili,ale Jeřáb ne. Musím říct že Jeřába fakt nemusím. Nesedla mi jeho osobnost ale určitě bych brala na chvilku být nesmrtelnou vílou. :D

Katnissia
Katnissia
30.10.2017 5 z 5

Tento díl se mi zatím líbil nejvíc. Celou dobu jsem si přála, aby Aelin nakonec zůstala s Dorianem, ale teď je pro mě jasným favoritem Jeřáb a z jeho postavy jsem nadšená. Ráda jsem i za dějovou linku s Manon a vyprávění z více pohledů. Rozhodně si koupím a přečtu další díl.

Tamten
Tamten
30.10.2017 4 z 5

Poté, co hlavní hrdinka prošla náročným výcvikem (ještě před prvním dílem), tak v prvním díle prošla ještě náročnějším výcvikem. A ve třetím díle prochází ještě mnohem náročnějším výcvikem. Ne že by to logicky nějak nedávalo smysl, ale měl jsem z toho tak trochu pocit, že pro autorku je nejjednodušší psát stále o tom samém, když se to lidem líbí, než vymýšlet nějaký nový složitý děj. Nicméně knížka se čte dobře a děj se alespoň o malý kousek přeci jen posune. Být to ovšem samostatné knížka bez celé série, asi by dostala o hvězdu méně.

AgnessN.R.
AgnessN.R.
29.10.2017 5 z 5

No, takže já na to půjdu po hlavě. Jeřáb je super, ale arogantní tupec. Hrdinka - fakt nevím jestli mám psát Celeana nebo Aelin nebo Elentiya( za případnou chybu v nějakém jméně se omlovám;) byla taky fajn a líbilo se mi, že ji Jeřáb trochu usekl hřebínek. Pokud by z tohoto(Celeana/Aelin, Jeřáb, Chaol) autorka udělala milostný trojúhelník, bylo by to poprvé, co bych nevěděla komu fandit:) No i když.... Chaol by si zasloužil někoho jinýho a lepšího než je Celeana/Aelin.
A mohla bych dopsat ještě pár dalších úvah, ale už se mi moc nechce.
Každopádně kniha byla čtivá a neuvěřitelně rychle zhltnutá a skvělý odrazový stupínek na další díl- teď jen záleží jestli se ten odraz povede.

xSimaix
xSimaix
26.10.2017 5 z 5

Já vážně netuším, jak je Sarah schopná posunout kvalitu příběhu o dalších několik stupňů knihu co knihu, ale dokáže to a je v tom nesmírně dobrá.
Dědička Ohně obsahuje sice méně akce než první dvě knihy, ale vážně mi to ani trochu nevadí. Akci nahrazuje poznávání nových postav, které jsou absolutně skvělé. Sarah má každou postavu dokonale zpracovanou - Jeřáb, Manon, Aedion a další skvělé postavy příběhu přidávají nesmírnou kvalitu + kapitoly napsány z různých pohledů jsou skvělé zpestření.
Děj Dědičky Ohně plynul postupně a napětí se na sebe navalovalo stránku co stránku, až mi posledních 100 stran doslova vybouchlo do tváře. S každým převrácením strany jsem nenacházela slova a ztrácela se v tom dokonalém ději.
Na Královnu Stínů si musím chvilku počkat, ale už teď se nemohu dočkat, co mě v ní čeká.
5* je povinností a jen výsměchem, tato série si zaslouží všechny hvězdičky světa. :)

ReziEngli
ReziEngli
17.10.2017 5 z 5

Strašně jsem si zamilovala tuhle sérii. Jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Po Dědičce jdu na povídky Krvavé ostří. :)

kristy2711
kristy2711
22.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem celou dobu hltala. Po dlouhé době výborné fantasy se spousty zápletkami a skvěle napsaným příběhem.

Nelíísek
Nelíísek
17.09.2017 4 z 5

Ze začátku zdlouhavé ale za to naprosto dokonalé finále to čekaní stálo!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Celaena je zlomená a musí v sobě najít odvahu, aby zachránila své nejbližší a hlavně sebe, bla bla bla... Typické klišé, ale má to svůj důvod. Za začátku jsem vážně neměla ani chuť číst tuto knihu, párkrát jsem se vztekla, jak se hlavní hrdinka začala chovat, ale hold čtenář v této knize měl taky jednu velkou zkoušku, vytrvat, potom dostal to, co mu patřičně náleželo, celé tajemství Aelininy minulosti.

No, co si ale budeme nalhávat zlatý první díl, samozřejmě v milostném chápání, k princi Dorianovi a Chaolovi se ještě připojil Aedion a Jeřáb, to je fantasie, kdo příště?

Přidání dějové linie Manon příběhu jen a jen přidalo, zatím se tento děj upírá opravdu zajímavým směrem.

Konec je prostě famózní, perfektní a excelentní, chtěla bych tady vypsat samé úžasné zážitky z posledních kapitol, ale než bych je vyjmenovala bylo by to opravdu na dlouho a ti kdo četli ví, že poslední kapitoly jsou prostě dechberoucí.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

Autorka se nebojí přidat do děje zajímavé postavy a hned na to, jak je začnete mít rádi, tak je zabít, v dílu Půlnoční koruna jsme se o tom přesvědčili a tady se to jenom potvrzuje, začnete mít nějakou představu, jak by to mohlo fungovat… a pak můžete začít směle s novou teorii.

HODNOCENÍ: 3. díl Skleněného trůnu, je ze začátku pomalý a zdlouhavý, což by někoho odradit od této skvělé série, i přes famozní konec třetího dílu dávám s těžkých srdcem 4* a doufám že 4.díl se rozjede hned na začátku.

ketvin
ketvin
31.08.2017 5 z 5

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
Třetí díl by úžasný. Strašně se mi líbilo, jak se vyvíjel vztah mezi Caelenou a Jeřábem (ten překlad je strašnej a ničí jinak dokonalou knihu :/), stejně tak se vyvíjel i vztah můj (čtenáře) a Jeřába. Nejdřív jsem ho nesnášela, na konci jsem do něj byla blázen :)

izfnp
izfnp
28.08.2017 5 z 5

Tretia kniha sa mi páčila doposiaľ najviac z prvých štyroch dielov. Príbeh sa krásne vyvíja, my stretávame nové postavy, z ktorých väčšina je naprosto super a ktoré dávajú tušiť, akým smerom sa séria bude uberať, a ja nemôžem byť nadšenejšia. Príbeh Aelin skrýva potenciál, ktorý som si v prvej knihe nedokázala predstaviť, pri čom ponúka skvelé fantasy počítanie plné hrdinov, ktorým je jednoduché fandiť. 100% za Jastraba, vážení :-)