Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3056 466

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

notsohappyanny
26.03.2017 5 z 5

S.J.Maas je prostě královna, Aelinina minulost mě dojímala a ihned jsem se zamilovala do Jeřába!♥ Osobně bych i brala nějakou knížku, která by popisovala vlastně život Manon před střetem s Aelin. 5/5☺

eva4036
25.03.2017 5 z 5

Popravdě, měla jsem ze začátku problém se do knížky začíst, ale nakonec se mi to povedlo a jsem ráda, že jsem jí dočetla. Velmi moc jsem si oblíbila Jeřába, díky kterému vlastně Celeana/Aelin vyrostla a naučila se konečně svou moc ovládat. Líbily se mi i tréninky, na kterých se věčně ti dva pošťuchovali a nadávkami nešetřili.
Autorka umí vážně moc krásně psát.

LadyAlis
22.03.2017 5 z 5

Skvělý příběh, skvěle napsané a rozhodně se mi líbilo, že Sarah psala i o Charolovi a Dorianovi, takže člověk ví co se děje i ve Zlomuvalu :)

PeťkaW.
21.03.2017 5 z 5

Úvod knihy byl na můj vkus trochu rozvleklejší, ale vzhledem ke změně prostředí a "roztržení" ústředních postav, se dalo čekat, že si Maas bude muset připravit půdu pro další vyprávění. Přiznám se, že dějová linka z královského paláce mě nijak extra nenadchla a většinou jsem ji přečetla bez valného zájmu. Naopak linka Celaeny a Manon nabídla dost nových myšlenek a motivů, jejichž rozvinutí bude rozhodně v dalším díle zajímavé a jsem na něj zvědavá. Závěr byl správně akční, hrdinský, epický a heroický, jak by měl u správného fantasy titulu být a přizná se, že scény s ukázkou Cealeniny moci jsem si vážně užívala, stejně jako její popichování a slovní pošťuchování s Jeřábem, jehož postavu zkrátka nejde nemilovat od první chvíle. Která z nás by takového osobního vílího válečníka nebrala všemi deseti, že dámy?! :D
Série má velký potenciál na to, aby stala velmi vyhledávanou a oblíbenou, za což jsem jedině ráda, protože si to opravdu zaslouží.

Princezna22
20.03.2017 3 z 5

Tato kniha me bavila nejmíň snad s celé série.. Upřímně pasáže s čarodějnicema mě absolutně nezajímali,ale budiž... příběh se mi začal poměrně líbit až hruba u posledních cca 150 stránek.. Což je docela smutné, kord když je kniha tak tlustá.. Neříkám,že to bylo hrozné.. Naopak, jen mě teb dej v knize moc nebral,jako u minulé knihy.

Janeyx
19.03.2017 5 z 5

Tahle kniha neměla jedinou chybu, naprosto jsem se zamilovala do Jeřába. Akorát mě osobně nebavila Manon.

PetraBery
15.03.2017 4 z 5

Série, která má jako jedna z mála, vzestupnou tendenci, alespoň za mě. Třetí díl byl zatím nejlepší, Celaena dozrává, nová postava Jeřáb hodně příjemně zpestřil děj. Stejně tak Manon, Abraxos a Třináctka. Už se opravdu těším na další díl. Za 4,5, plný počet si nechávám pro další díly :-).

Market116
12.03.2017 5 z 5

Tak tenhle díl je vážně úžasný :) hned jsem se začetla a bylo to napínavé od začátku až do konce...Jeřáb se mi ze začátku zdál jako otrava, ale pak jsem si to oblíbila, tedy až na to, že vůbec netuším s kým by mohla Celaena zůstat, je to šílený, protože i Chaol je super :) A Dorian? Chudáček můj malej, moc mě mrzí jak do s ním zatím dopadlo, navíc mu ještě hnusně zabili jeho milovanou Sorschu (i když mě se moc nelíbila) doufám, že ho z toho dostanou a stane se králem, protože je nejlepší :) A Manon (s Abraxosem) jsem si taky velmi oblíbila, určitě bude hodná, i přesto kým je. Takže jdu hned na další díl :)

Wolfy141
07.03.2017

Tenhle díl se mi zatím líbí nejvíc. Ještě jsem to nedočetla, ale pokud by se rozhodovalo o Calaenině budoucím druhovi, tak jsem pro Jeřába :D

Lovebooks14
03.03.2017 5 z 5

Opět nejlepší. Každým dílem se tato série zlepšuje je víc a víc napínavější. Bylo to opravdu nádherné nejdříve se s Jeřábem nenáviděli a teď to pouto, bylo to opravdu nepopsatelný zážitek.Já osobně si myslím že se s Aelin/Celaenou dají dohromady a začala jsem být veliký Jeřábův fanda

Horselen
26.02.2017 5 z 5

Na začátku měla kniha pomalejší rozjezd, ale od posledních stránek mě nikdo nedokázal odtrhnout. Tenhle díl je založen více na pocitech a vysvětleních. Překvapilo mě, že Maeve je zde vyložena jako záporná postava a líbilo se mi ztvárnění situace při setkání se Celaenou v Doranelle.
Spoustu nedokončených scén (situací) mě nutí si co nejrychleji přečíst další díl.

zuzca.h
23.02.2017 4 z 5

Opět stejně jako u druhé dílu mi trvalo se začíst, povedlo se to až když se objevil Jeřáb a pak už se kniha četla skoro sama. Co se mi opravdu líbilo je prolínání 3 dějových linií. Super byly pasáže kdy si Manon i přesto, že udájně nemá srdce nacházela cestu k Abraxovi. Bylo fajn vědět i co se děje s Chaolem a Dorianem. A na konci to nabralo zajímavý spád. Opravdu jsem zvědavá jak celý příběh bude pokračovat, jestli se Celaeně povede osvobodit Doriana, jestli najde klíč sudby a jak proběhne její setkání s Chaolem.

Dani3
23.02.2017 4 z 5

Dědička ohně je za mě zatím nejlepší díl v sérii. Celaena/Aelin od prvního dílu vyrostla a to i díky Jeřábovi. Jejich přestřelky mě opravdu hodně bavily.
Jediné s čím jsem bojovala byly kapitoly s Manon a její Třináctkou. Výhodou pro mě bylo, že to byly uzavřené kapitoly, tak pokud jsem zrovna na Manon neměla náladu, tak jsem kapitolu přeskočila a později se k ní buď vrátila, nebo ji jen tak rychle přelétla, protože tento příběh mě zrovna moc neoslovil.

Evule114
21.02.2017 5 z 5

Je moc věcí, které mě štvaly.. ze začátku jsem byla vytočená, že to je psané jinak, než předešlé dva díly, ale zvykla jsem si.. také mě štvala Sorcha, takže dobře, jak to dopadlo.. Manon trošku fandím s Abraxosem a Jeřáb je prostě fajn... no jsem zvědavá, jak proběhne osvobození Doriana a jestli Celaena nakonec jen nebude mít něco s Jeřábem a ten její bratranec... nemám slov, nechám se překvapit. Každopádně se mi do poloviny moc číst nechtěla, ale konec to vynahradil :-)

petrzel
21.02.2017 5 z 5

Kniha je plná napětí, akce a moc moc mě bavila už se těším na další díl.

ala.mihalikova
09.02.2017 4 z 5

Upřímně uvažuji nad hodnocením a nejsem si jistá. Knížka mě docela zklamala. Oproti minulým dílům tohle byla docela nuda. Hlavní postavy mi autorka oddělila od sebe a už to nebylo tak úžasné jako před tím. Vytratila se akce, napětí, tajemno, vlastně vše, čím mě předešlé knížky ohromily. Části o čarodějnicích mi vyloženě lezly na nervy a nebavily mě. Kvůli nim jsem knížku opravdu nečetla. Vztah mezi Chaolem a Dorianem se rozpadl a to mě docela mrzelo. Sorschu jsem si neoblíbila, spíš naopak. A Celeana mi tu ze začátku přišla jak úplná chudinka. Že se to konečně rozjelo asi v polovině bylo super. Ale už jsem se ke čtení tak nehrnula. Co musím ale uznat, že závěr byl luxusní a konečně to bylo to, co se mi líbilo v předešlých dílech. Možná mě zklamalo to, že jsem od tak tlusté knížky čekala stejnou úroveň jako u předešlých dílů a těšila jsem se na to až moc. Bohužel se tak nestalo. Ale za těch posledních sto stránek, které konečně stály za to, dávám čtyři hvězdičky. A jsem zvědavá na další díl, jen doufám, že nebude takový jako tento.

Vevericka.eva
09.02.2017 5 z 5

Zatím nejlepší kniha v sérii, autorka se vifitelně zlepšuje. Postavy dozrály, vševhno do sebe hezky zapadá, už se těším na další díl.

Madlenkačte
08.02.2017 5 z 5

Nejlepší díl. Všichni ty chlapi z této série musí být neuvěřitelní fešáci ale po tomto díle jsem tým Jeřáb :D

Akemi4
06.02.2017 2 z 5

Tahle série je jak horská dráha. Z minulého dílu jsem byla strašně nadšená a nemohla jsem se dočkat, až otevřu další díl. Pak se ke mně kniha dostala, začala jsem číst. A odložila ji. A zase začala. A odložila. Po víc jak měsíci mám dočteno, uf.
Problémem téhle autorky je (a pozoruju to třeba i u Dvora trnů a růží), že sice vytvoří zajímavý a poutavý námět, ale neumí ho zpracovat. Spousta myšlenek v knize byla super, linie Manon mě bavila (i když se mi tam moc nehodila), ale celkově je to tak strašně ukecané a rozvleklé, že mě to prostě nezaujalo a nedokázala jsem se začíst.
SPOILER!
Zabíjet Dorianovi potenciální manželky je už asi pravidlem (Nehemii chápu, tohle bylo divné a zbytečné), z Aediona, zajímavé a silné postavy, se najednou stala fňukna, která všechno dělá pro Caelenu (což taky není úplně mimo, ale díky podání mě to absolutně neoslovilo).
KONEC SPOILERU
Teď mám dilema, jestli mě příští díl zase nadchne, nebo už to mám vzdát.

teli9845
06.02.2017 4 z 5

Zatím nejslabší díl ze série. Hodně popisných zdlouhavých putovacích částí, na druhou stranu to byly důležité informace pro další vývoj příběhu, takže pokračuji dál:)