Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3056 466

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

annes
14.03.2022 4 z 5

Jako na nové postavy jsem byla celkem naštvaná, že mi zabírají čas než se dočtu k tomu co mě zajímá - příběhu Celaeny. Nakonec se z dějových linek Manon i postav ve Zlomuvalu vyklubaly poutavé příběhy a objevily se na scéně zajímavé charaktery. Ještěže můžu sáhnout do poličky a jít hned na další díl :-)

Njangu
13.03.2022 5 z 5

Tak jo napadají mě jen samé superlativy: " bomba, wau, úžasné, super, ...." A mohla bych asi pokračovat dál. Říkala jsem si po prvních dvou dílech, čím bude děj pokračovat??? Fakt to dá na 8 knížek? A stránkově mnohem obsáhlejších? Ty dva díly jsou dobré, ale přeci jen rozehřívací. A vlastně jsem si říkala, co je na téhle sérii tak super, že to všichni strašně chválí, vždyť je to takový lepší průměr. Ale tenhle předčil moje očekávání, asi o 100%. Přibyli další postavy, rozehrávají se nové děje a hlavní hrdinka pomalu nachází sama sebe. Strašně se těším na další pokračování. Takže dost psaní a rychle na nový díl. Neváhejte!!!! ;o)

Tesset
07.03.2022 5 z 5

Super. Mám pocit, že hlavní děj se posunuje, možná trochu pomaleji, ale to mi nevadí, a k tomu se přidávají další příběhy a přibývají nové postavy. Přijde mi to jako "dospělácká" fantasy a je trochu škoda, že je to vedeno jako young adult, což může některé odradit. Těším se na další díl.

Kaila146
25.02.2022 5 z 5

Nejlepší díl zatím

NikDisk
24.02.2022 5 z 5

Tedy musím uznat, že každý díl je opravdu lépe a lépe napsán. Tento díl mě úplně pohltil a Jeřáb se mi dostal pod kůži.

AnnaNes
12.02.2022 5 z 5

Jedním slovem super! S dalším dílem lepší a lepší. Hltala jsem každé slovo. Hrozně jsem si oblíbila Jeřába, tak snad se mu bude autorka věnovat i nadále.

Petkona
29.01.2022 5 z 5

Skvělé skvělé skvělé. Vůbec nemám co bych tomuhle dílu vytkla. Vlastně ani celé sérii nemůžu nic vytknout. Už první dva díly se mi neskutečně líbily, ale v tomhle díle přibyly nové postavy, které jsem si neskutečně zamilovala, jako například Manon s Jeřábem a další. Hrozně mě bavilo sledovat dějovou linku Aelin s Jeřábem a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Autorka má vsechno neskutečně promyšlené, ale myslím, že se to projeví ještě více v dalších dílech a moc se těším na to, až to do sebe všechno zapadne. Maasová má neskutečně čtivý styl psaní a tak je Skleněný trůn jako dělaný na vytržení ze čtecí krize. Takže za mě se čtení Skleněného trůnu rozhodně vyplatí a já se jdu vrhnout na další díl.

Nale
15.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Mnohem lepší než první dva díly!
Konečně jsem opět našla to, co mě před lety na Skleněném trůně tak bavilo.
Ze začátku se to sice táhlo, jak je zvykem, ale postupně mě děj pohltil a já si čtení užívala.
Emryse a Luku jsem si zamilovala hned jak se objevili a oddechla jsem si, že je autorka nenechala zemřít.
Jeřába jsem ze začátku nesnášela - několik stovek let stará bytost a chová se jak puberťák. No, i on mi nakonec přirostl k srdci, přestože se občas vhoval jako blbec. A jak!
Aelin mě opět vytáčela, ale na to už jsem zvyklá z předchozích dílů. Dokonce jsem s ní i v jistých případech soucítila, fandila ji a nemohla se dočkat, až se z kapitoly čarodějnic přesunu zpátky k ní.

Škoda, že tam nebyly víc rozepsané části s Dorianem, který mi v tomhle díle hodně přirostl k srdci. Jeho magie a myšlení mě opravdu zajímaly a doufala jsem, že to autorka víc rozepíše, protože scény s jeho magií jsou zkrátka parádní. Jen mě překvapilo, že vzhledem k okolnostem vůbec nic nedělal. Mohl se alespoň spojit s povstalci, plánovat... něco!
Léčitelka Sorscha tam byla tak málo, že se mnou její smrt vůbec nic neudělala. Jen mi bylo líto Doriana. Ten má na ženy fakt smůlu... A nejen na ně.
Zakončení mezi ním a králem bylo drsné a jsem zvědavá, co s ním bude dál.

Chaol a Aedion byla zajímavá dvojka. Generál mě neustále překvapoval a stal se mým oblíbencem.

Části s čarodějnicemi - abych byla upřímná, při nich jsem se neskutečně nudila. Několik stovek staré čarodějky a div si nevytrhaj vlasy v kočičí bitvě když jedna na druhou špatně pohlédne. Prosím, jen to ne...

Konec byl dechberoucí a já jsem natěšená na další díl!

heja
08.01.2022 4 z 5

Musím povedať, že v porovnaní so sériou ACOTAR je táto omnoho temnejšia a príde mi, že aj svet je omnoho bohatší a postavy sú viac rozpracované. Samozrejme, toto už iste každý vie a každý je s týmto svetom zoznámený, keďže sa jedná o tretiu knihu.
Autorka však prekvapila s uvedením nových postáv a striedaním pohľadov. A tak, ako s Rhysom v ACOTAR sérii, aj v tejto mi spočiatku Rowan ( Jeřáb) prekážal a nemusela som ho. ALE! Ubezpečujem vás, že tak rýchlo, ako si ho obľúbila Caleana, zamilujete si ho aj vy. Priznávam, časti v ktorých vystupovala Manon som si takmer vôbec neužila. Určite bude aj so svojou Trinástkou dôležitá v ďalšom deji, no v tejto knihe mi vyslovene prekážala a ja som sa nevedela dočkať, kedy sa prekúšem jej kapitolami naspäť k Caleane alebo Dorianovi s Chaolom. Podľa môjho subjektívneho názoru si však myslím, že by vôbec neprekážalo, ak by sa jej príbeh vytýčil na konci knihy alebo ak by jej bolo menované menej stránok. Kto vie? možno si ju v ďalšej knihe obľúbim! Rovnako som veľmi zvedavá aj na ďalší vývoj postavy Caleany, ktorá sa každým odsekom stáva viac a viac kráľovnou.

Margherita_N
31.12.2021 3 z 5

Zase se to se mnou táhlo několik měsíců a nebyla jsem schopná se do příběhu ponořit a číst rychleji, ale to je pravděpodobně proto, že už jsem trochu jiná věková kategorie, než pro kterou je tahle série o skleněném trůnu určená. Příběh se s tímhle dílem dostal do vážnější polohy, o kterou se sice autorka asi snažila i v předchozích dílech, kdy ještě všichni žili na hradě, teď ale bylo společenství teenagerů a dvacátníků zmítajících se v nejasných vzájemných citech a objevujících vlastní, často nadpřirozené schopnosti rozprášeno. Celaena se toulá rodnou zemí a společnost v boji i v životě jí dělá frajer Jeřáb, ke kterýmu si postupně buduje pouto, mladý kapitán stráží Chaol ji nějak naštval a já si nepamatuju proč, ale každopádně nastal rozkol od stolu i lože, a láska prince Doriana opět dopadla špatně. Tentokrát ale krutě špatně, takovej zásah jsem nečekala. Přiostřujeme. Myslím, že přestože nemám o kvalitách téhle knižní série kdovíjaké mínění, stejně otevřu další díl a budu pomalu sledovat, jak Celaena rozvíjí svou vílí podstatu a snaží se dostat do čela své země, kam svým původem patří. Jo, zajímá mě, jak se postaví tomu kruťasovi na skleněném trůně. Její milostný patálie mě zajímají už podstatně míň.

katka-kacav3318
20.12.2021 5 z 5

Jediná věc, co potřebujete vědět je: JEŘÁB

sniciknihomolka
20.12.2021

(SPOILER) Po dokončení Dědičky ohně jsem byla zmatený. Co se stalo na konci? S Dorianem, Chaolem a Aedionem? Každopádně zpět na začátek. Když jsem začala Dědičku ohně, všichni říkali, že je to nejlepší kniha poté, co přečetli první a druhou knihu. Nevěřila jsem tomu. Ale teď s nimi naprosto souhlasím. Bylo to úžasné, zápletka, nová země a Rowan (Jeřáb). Předtím jsem ho nenáviděla. K Celaeně byl krutý a zlý. Ale na konci si uvědomil, čím si prošla. Scéna v Doronalle? Miluji.

Petra-1
16.12.2021 5 z 5

Super, u některých částí bylo potřeba, aby se trochu rozjely, ale jinak paráda. Opět mě často často štvala Caleana a na druhou stranu ji někdy zbožňuji. Ale opět musím vyzvednout práci českých nakladatelství, protože je sice hezké, že Rowen znamená v češtině Jeřáb (jak je i přeloženo). Bohužel asi někomu nedochází, že je to v angličtině normální jméno.. Asi bych měla poděkovat, že někoho nenapadlo přeložit Huntu z Půlměsíčního města na Lovce.

tynka65
09.11.2021 4 z 5

Totálně a zcela jsem se zamilovala do postavy Jeřába a opravdu doufám, že jeho postava bude hodně figurovat v dalších dílech. Prosím!!

Jessybelle
21.10.2021 4 z 5

Je to mé čtvrté setkání s Celaenou a řekla bych, že tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Sem tam byla taková lichá místa, ale četlo se to velmi dobře, a vlastně už se těším na další díl. Já osobně jsem zvědavá na Manon.
A jak už tady někdo psal, i mě to malinko evokuje postavy ze Zaklínače...

Kája_14
09.10.2021 5 z 5

Kniha je úžasná... začátek mě sice moc nebavil ale postupně se to rozjelo, bylo to velice napínavé. Je to sice tlustá kniha ale když se do toho začtete tak vám to pak ani nepřijde. Nemůžu se dočkat dalšího dílu

Nemám.jméno
05.10.2021 5 z 5

Kniha je sice pěkná bichlička, ale člověk se během čtení ani jednou nenudí, pořád se v ní něco děje.
Na scéně se objevily neznámé, vesměs sympatické postavy, například nová protagonistka Manon se svou Třináctkou (i když její děj mě bavil snad ze všech nejmíň), osobitý generál Aedion nebo mladá léčitelka Sorscha. Za mě ale jednoznačně vedla Celaena, jejíž příběh jsem si neskutečně užívala a těšilo mě, že dostala nejvíc prostoru. Vývoj jejího charakteru je báječný.
Přestože první dva díly nasadily laťku dost vysoko, Dědička ohně je oba ještě předčila. Nemůžu se dočkat, až se mi do rukou dostanou další díly.

M.C.SMITH
03.10.2021 5 z 5

Naprosto úžasné, zatím nejlepší kniha. Spousta novým postav a hlavně akce, která čtenáře nenechala vydechnout.
Jeřáb mi hodně připomínal Geralta (zaklínače). Stal se mým oblíbencem a jsem ráda, že se stal přítelem na život a na smrt.
Manon pro mne zprvu byla někdo, kdo by nemusel být, ale postupem času jsem si na čarodějku zvykla a ke konci mne velmi překvapila.
Totálně mne odrovnal Dorian. Jeho úděl - musím říct, že jsem byla v šoku a chvilku mi trvalo, než jsem to zkousla.
Kniha byla naprosto perfektní. Autorka se toho prostě nebojí, všechny ty zvraty a překvapení.
Mohu jen doporučit všem. Knihu si vezmete a neodložíte ji, dokud ji nepřečtete!
Pro mne je to zatím topovka a doufám, že to tak bude i nadále.

luca321
26.09.2021 5 z 5

Wow wow wow, třetím dílem začíná parádní fantasy jízda. Sérii jsem si totálně zamilovala a čtení si moc užívám.

Cami.lla
06.09.2021 3 z 5

Od tohoto dílu konečně začíná to správné fantasy čtení!