Říše bouří

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346400/rise-bouri-DFN-346400.jpg 4.8271

Skleněný trůn (5.)

Empire of Storms (2016)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Ketrin333
19. listopadu

Úžasná kniha, i přesto že má přes 600 stran jsem jí přečetla za pár dnů. Pátý díl mě přišel o mnoho lepší než ten předchozí. Královna stínů měla taky přes 600 stran a občas tam byli věci, které tam být nemusely a knihu zbytečně natahovaly. Tady tomu tak není. Knížka je napínavá od začátku do konce a hodně se tu střídají pohledy postav. Kapitoly s Elide a Lorcanem byly skvělé, stejně tak i kapitoly z pohledu manon. A ten konec mě naprosto rozsekal.
Doporučuji se přes tímto dílem přečíst Krvavé ostří, protože se zde objevuje postavy právě z těchto povídek.

Natka14
13. listopadu

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem. Konec...TEN KONEC!! Mé představy o jejich růžové budoucnosti byly vmžiku zbořeny, rozcupovány a pohřbeny hodně hluboko.

Jinak doufám, že Maeve skončí v jámě pekelné. I s Erawanem a "babičkou".

Jediné, co mě opravdu mrzelo byly časté překlepy.

PS: Další díl o Chaolovi je plnohodnotný díl a je tam spoustu důležitých věcí + jedna OPRAVDU důležitá, kterou jsem si bohužel už stihla vyspoilerovat,

Katnissia
13. listopadu

Tento díl je naprosto skvělý. Nemám slov. Celou knihu jsem četla jedním dechem. Na konci, kde se hodně věcí vysvětlilo jsem se vůbec nemohla odtrhnout a poté jsem se rozhodla, že než vyjde další díl, tak si sérii přečtu znovu od začátku.

SPOILER^^ Jediné, co mi přišlo trochu přehnané, bylo spojení Aelin a Jeřába ještě navíc jako druh a družka. Ale spíš to bude tím, že chvíli před touto knihou jsem dočetla Dvůr trnů a růži, kde je toto pouto taky. A taky mě napadlo, že Maas nerada popisuje svatby. V obou sériích byla jen zmínka, že proběhla a nic víc, i přesto jsem byla z obou svateb nadšená ;)
Na druhou stranu jsem šťastná, že se všichni konečně sešly (i když ne na dlouho) a jak se vyvinul vztah Manon a Doriana.

pink_ivy
12. listopadu

SJM je teda pěkná sadistka, při čtení posledních kapitol jsem normálně slyšela, jak se mi láme srdce. Ten konec byl snad ten nejstrašnější, na který jsem v jejích knížkách narazila.

Ale popořadě. Jednak se mi líbilo, že se víceméně všechny dějové linky konečně spojili v jednu. Přeskakované vyprávění z jedné postavy na druhou mi pak vůbec nevadilo a nerušilo pro mě plynulost příběhu, naopak to bylo zajímavé. Děj jako takový ubíhal rychle a neměla jsem vůbec šanci se nudit. Postavy mám ráda skoro všechny, některé jsem si oblíbila v téhle knize ještě víc než v předchozích, ale dá se říct, že ty, co mi předchozí knížky pily krev tady byly snesitelné.
Styl psaní jako vždy super čtivý.

Navíc jsem byla ráda, že jsem si před touto knížkou přečetla Krvavé ostří, protože jinak bych se asi docela ztrácela. Vedlejší postavy tam najednou nabudou důležitou roli a bez znalosti povídkové knížky, bych stoprocentně tápala.

Co jsem ale nemohla přehlédnout (a co není chyba knížky), byl ten překlad a ty chyby. Někde jsem dokonce zaznamenala, že mluvila postava, která vůbec nebyla přítomna. Zdálo se mi, jakoby někdo spěchal, aby to stihnul vydat.

No a konec už jsem zmiňovala, šílený! Nevím jak dokážu po tomhle čekat dvakrát tak dlouho na regulérní díl. Koho zajímá celá knížka o Chaolovi, proboha!

Nicky.ca
12. listopadu

MILUJEM.

coconut2.0
08. listopadu

Je to super. Sice trochu tlustější a náročnější, ale je to super!

XenasChakram
07. listopadu

Tahle série je prostě úžasná. Každá série je dech-beroucí a já se strašně těším na další knihu. Hodně jsem si oblíbila Manon....někdy mě u toho napadá, jaký by z toho byl třeba seriál v televizi :))

Lefula
05. listopadu

Epic!!!! Tenhle díl jsem měla přečetli za tři dny. Fakt boží. Jsem fakt zvědavá jak to skončí. :D asi ze všech věcí, které mě překvapilo bylo, že se vdali! Když jsem to zjistila nemohla jsem se štěstím smát či brečet. No.. spíš jsem dostala z toho záchvat smíchu, ale z radosti. Po celým baráku jsem chodila jsem a tam a stále jsem se usmívala či smála. Jinak.. je to boží!

notsohappyanny
04. listopadu

Panebože SJM co mi to děláš?! Další díl tog se mi moc líbil a už mám objednaný Tower of dawn a těším se na příští rok kdy vyjdou hned tři nové knížky od Sarah! (Catwoman, novela k Dvoru a šestý díl Tog)

andrejci
04. listopadu

Knížka byla super, dobře se četla.....nemám slov, byla prostě skvělá! Doufám, že do roka vyjde další díl v češtině jinak se budu muset vrhnout na anglickou verzi.

Baileys
03. listopadu

Moc dobry paty dil. Obcas si rikam, zda muze byt Aelin az tak genialni a predvidat budouci dej, tak jak je popsano. Vsem doporucuji. Sesty dil je o to vetsi zklamani, anglicky je jiz dostupny. Moc se tesim na zaverecnou sedmicku.

Veeria
03. listopadu

A všechny dílky skládačky se pomalu a jistě tvoří do jednolitého obrazce. Opět se jedná o poutavé čtení, které vás nutí číst dál a dál. Sarah prostě nezklamala a já obdivuji její talent a svět, který vytvořila. Pátou hvězdu však nedávám za směr, kterým se příběh ubírá, a se kterým se zcela neztotožňuju. Pro mě je tento díl oslavou postav Manon a Elide.

KájaKoxík

Zatím nejlepší z celé série, plná strhujících zvratů Aelin je ještě lepší pletichář a tajnůstkář něž Král vrahů.

Šárušš

Ať si říká, kdo chce, co chce, ta kniha je prostě naprosto geniální. Aelin je naprosto skvělá, tím jak říká vše na poslední chvíli a my čtenáři vlastně nevime, co se stane az do poslední chvíle, protože to nevědí ani postavy v knize.
Spisovatelka píše úplně neskutečně, nechápu, kde to všechno bere.
Hrozně nutně potřebuju další díl.

Atropa

Tak koukám, že jste tu všichni skoro bezvýhradně spokojeni s pokračováním příběhu naší královny. Je fakt, že nikdo, komu se styl psaní Maasové nelíbí, by tak daleko nedospěl... Ale ptám se, jsem jediná koho zneklidňuje, jak nám to tam všechno páruje? Proti troše romantiky nic nemám, ale tohle bylo vážně otravné. A teď nám připlulo spoustu nových mladých, velmi schopných a mimořádně atraktivních postav a my můžeme vesele pokračovat. Zlo v Morathu si dá chvilku oddech a počká, až se pomocná vojska Aelin v klidu objeví, zformují a přeskupí. Prostě mi příjde, že se nemůžeme rozmyslet, jestli tu píšeme čtyři milostné romance naráz nebo napínavou dobyvačnou ságu. Frustruje to jen mě?

Vevericka.eva

Paráda! Všechno do sebe zapadá. Aelininy tajné plány vždy vše oživí. Už se nemůžu dočkat pokračování.

gambáčová

Nádhera.

teli9845

Příběh se třičtvrtě knihy táhne, prakticky hlavní postavy jen putují z místa na místo a na posledních 100 stranách dojde k velkému množství zvratů a na úplném konci čtenáře rozdrtí nejotevřenější konec ze všech otevřených konců. Ach jo, tak teď čekat.....

Aureline

Někdo ochotný mluvit? Tato kniha mě zničila a myslím, že potřebuji terapii, abych vydržala čekání a bolest až do příštího roku.

Oprava:
Takže budu muset počkat ještě další rok, abych věděla, co se stane dál... Sarah J. Maas, není fér.
Vím, že jiná kniha přichází a ta druhá odchází ale já to nevydžím!!!

PS: Asi umřu napětím!

Niskushka

Bomba, četla jsem jedním dechem tak jako i další předešlé knihy, kapitolu 38 dokonce 2x, protože tu z knihy zbožňuji asi nejvíc. Konec knihy byla má smrt málem, potřebuju nutně další díl a nevím jestli dokážu vydržet než bude.
Za mě tato autorka je top, se dvorem se mi do vkusu trefila ještě o něco více. :)

Defiiiii

Tvrdila jsem, že nebudu u knih brecet. Ale bohužel i tahle rozbrečela. Brečela jsem už u čtení v angličtiné a rozhodně budu zoufalá dokud nebude další díl, sice bude čtení v angličtině zdlouhavé, ale nejde nevědět, jak to pokračuje.

FacelessGirl01

Myslím, že Sarah J. Maas nás zase jednou přesvědčila, že její svět nemá konce. Děj (jako vždy) dokonalost sama.
Spoiler alert!!!
Na konci mě málem chytil infarkt, když se Jeřáb s jeho "tlupou" rozhodli dojít si k Maeve pro Aelin. Paráda. Čekání na další díl bude nekonečné.
Pokud jde o pravopis a překlepy, málem jsem zvracela. Byla jsem v pokušení vzít si červenou a opravit všechny chyby. Docela by mě zajímalo, kdo dělal korekturu.
Moc se těším na Tower of Dawn :D.
Btw. moje celá reference tady: http://facelessgirl1.blogspot.cz/

Mischellin

Sarah J. Maas mě snad jednou zabije...
Opět úžasná knížka, napínavý a komplikovaný děj, autorčin nezaměnitelný styl psaní, charisma všech postav, dokonale emoční scény - a ten konec??? Jedno velké WTF a WOW najednou :D
Ale musím přiznat, že i přes velký obdiv, který k autorce chovám, mi trochu začíná vadit směr, kterým se děj ubírá. Občas se v tom celém komplikovaném světě ztrácím a najednou se tam objeví postavy, které tam zřejmě dříve byly zmíněny a já nemám páru, co jsou zač. Někdy je mi docela líto, že se nám nájemná vražedkyně, tajemné sklepy a mocný a krutý, ale přesto lidský král změnily v krvelačné vílí válečníky a královnu Terrasenu, kterou doslova nic nedokáže porazit. Ale přesto to miluju.
Jinak co se týče těch postav, s průběhem tohohle dílu jsem poměrně zásadně změnila svoje názory na většinu hlavního osazenstva. Především - všem se vážně omlouvám, ale Jeřáb je pro mě od teď ta nejnudnější a nejvíc klišé postava. Vždyť doslova jediný, kvůli čemu žije, je Aelin, která ani pomoc nepotřebuje.
Dorian - dřív jsem ho nesnášela, teď ho totálně miluju a vím, že se k sobě s Manon dokonale hodí. Nejvášnivější sexy badass duo v celé sérii!
Již výše zmíněná Manon - nejspíš to nejlepší na celé knize. Pokaždé, když tam dlouho nebyla, jsem si z deprese kousala nehty, což normálně nedělám :D
Aelin - upřímně? Už mě fakt začíná nudit, jak je mocná, všechno jí vždycky vyjde a prostě... už to není Celaena, ani ta stará Aelin. Neskonale jsem si užila tu kapitolu, kdy jsme měli možnost se znovu "setkat" s Celaenou, jestli víte, co tím myslím.
Elide, ta mě... překvapila. Vážně. Vždycky mi připadala nedůležitá a divná, teď mám její kapitoly radši než Aelininy. A s Lorcanem tvoří dokonalou dvojku - na tom konci mi ho bylo vážně líto.
Lysandra a Aedion - ZBOOOŽŇUUJUUU ty dva. Vážně, dokonalá dvojka. Aedionovo chování mi v minulém díle trochu vadilo, ale teď si to hezky vyžehlil. A ta část, kdy se Lysandra pere s mořskýma wyverníma potvorama je jedna z mých nejoblíbenějších částí v knize...
No a nakonec pro mě nejsrdceryvnější část: ŽÁDNÝ CHAOL?! Nemůžu se dočkat jeho speciální knihy, protože až na Manon je to má nejoblíbenější postava...
Každopádně - doporučuju přečíst, povinnost pro všechny fanoušky Sarah J. Maas, a dopředu prosím autorku o více Celaeny v příštím díle... :D

kairis

Naprosto úžasná kniha a ten konec? u toho jsem řvala, brečela, nadávala a nejspíše i zešílela.
Každý další díl je lepší než ten předchozí a už se nemůžu dočkat dalšího. Trochu mě štvaly překlepy, hrubky a dokonce záměna postavy, která se v knize objevila.
Děj byl nepředvídatelný a komplikovaný, ale byl úžasně propracovaný a ten konec mi naprosto vyrazil dech. Chudák Jeřáb, to co mu ta mrcha udělala a pak Aelin... prostě nemám slov.
Doufám že další díl bude co nejdříve :D

Naluš2115

Co to sakra...?! Dobře, přiznávám se. Asi měsíc před vydáním jsem začala šílet. Moje hlava byla plná znamení sudby, Eleniných nesrozumitelných hádanek a konspiračních teorií. Ale tohle? Upřímně, kdo z vás to čekal? Já každých zhruba sto stránek (autorka si ty wau momenty dost rovnoměrně rozložila) slintala na podlahu, nebo jsem ječela přes celí barák něco o královně, jež byla přislíbena a polonahých vílích válečnících. A ten konec? Jako fakt?! Kvůli těm posledním asi padesáti stránkám, jsem upadla do hluboké deprese. Vážně nevím jak přežiju čekání na další díl. Nejspíš si vytrhám všechny vlasy, nebo tak něco...

Anne Leyyd

Tak toto byl třemi slovy... MASAKR OBŘÍCH ROZMĚRŮ. :O :O :O

Něco mě sice zklamalo (více v recenzi), ale tento díl byl zkrátka masakr...

Sice jsem si skoro všechno vyspoilerovala ještě předtím, než jsem se do knihy pustila, ale i tak mě to dostalo do kolen a téměř na pokraj sil a čtenářské příčetnosti.

Nehledě na všechno, co se stalo, tak mě nejvíc zasáhl Rowan v závěru. To všechno, s čím se na konci musel vyrovnat, na co všechno přišel, co se mu odkrylo atd. A poslední odstaveček v knize byl vážně... NO CO NA TO ŘÍCT???!!! Snad jen to, že následující měsíce (snáď né roky!!!) budou opravdu... tvrdé...

Mrzelo mě, že Elide NĚKOMU na konci nedala facku!!! No, komu by to uškodilo, řekněte?

Lorcan a jeho "box of shame" :D :D :D Prstíčkem bude muset hrabat opravdu HOOODNĚ dlouho!

No a Aedion a plány, které mu Lysandra s Aelin připravily... OH MY DEAR! :D To člověk neví, jestli se smát anebo šokem ječet :D

Už aby tady byl Chaol se svou "novelou" a pak už honem 6. díl!!!

natalie2171

Parádní jízda a mě je po ní ještě stále špatně. Možná ještě bude, dokud nevyjde další díl. Je srdcervoucí, že si příběh Aelin přečteme až za rok a to navíc jen v originále. Na takový ten překládek si tedy ještě počkáme doost slouhou dobu. Ještě že můžu nevinně pokukovat po ACOTAR, která mě na chvíli dostane z Sarah J. Maas absťáku. Připadám si jako drogově závislý jedinec, který potřebuje místo pár gramů pár stovek stránek nové knížky od Sarah. Protože tahle věc je tak návyková, že by se na obaly knih mělo nalepit upozornění: BUDETE PLAKAT JAKO MALÁ DĚCKA A HROZÍ PSYCHICKÉ ZHROUCENÍ.

MaléZlo

WOW. Prostě WOW!
Víte co mě štve nejvíc? Že se Sarah J. Maas je jen jedna. Měla by přemýšlet o sebenaklonování, protože to co opět předvedla... No nemám slov.
Na jejich knihách se mi líbí, že nemůžete počítat s ničím. Jasně můžete mít nějakou představu o tom, jak to dopadne, ale sakra, vždycky Vás něco překvapí. A to se mi líbí!
Celá tato kniha byla skvělá. Nepatřila k nejlepším dílům, ale za přečtení rozhodně stojí. Už aby tu byl další díl, nemůžu se dočkat!
A moje favoritka? jednoznačně Manon Černozobá.
Pokud někdo váhá, jednoznačně doporučuju knihu přečíst!

Nesmím opomenout hrubky a jednou dokonce ZAMĚNIT postavu je neodpustitelné.

Věrka256

!!!OBSAHUJE SPOJLERY!!!
Wow! Wow! a do třetice: Wow! Už mě jaksi nebaví psát, že každý další díl je lepší a lepší. Myslím, že to tak budu mít i u ostatních knížek od SJM. A "pravou lásku", že najdeme v Dvůr mlhy a hněvu? Pardon, ale tohle je podle mě ještě víc zaláskovanější kniha.
Pokud vezmeme všechny ty páry (a hlavně Jeřába s Aelin ), tak každý se chová jinak. Máme Elide a Lorcana. Lorcan "bad boy" a Elide "good girl". Tohle byl jeden příklad. Pak třeba Dorian a Manon. Manon "rebel" a Dorian.... Prostě Dorian.
A Jeřáb s Aelin? Jeřáb je rozhodně chlap- teda muž jako ze snu. Přiznávám, že nejraději bych ho Aelin ukradla.
A myslím, že Sarah už vyčerpala snad všechny postavy z Krvavého ostří, které šli.
Tak dál tu máme, co řekla Maeve. Takže... TO JAKO FAKT?!?!? Vážně?! Od samotného začátku jsem ji měla za odpornou mrchu, ale... Asi bych lhala kdybych řekla, že jsem si myslela, že by se mohla změnit, ale... za takto sadistickou mrchu jsem ji teda neměla. A to jako jak by chtěla ovládat Aelin?! To ji přinutí složit krevní přísahu?! Teoreticky by to dokázala, kdyby chtěla zabít někoho z jejího dvora, ale vážně?! Když jsem knihu včera večer dočetla zahleděla jsem se na strop a ptala se sama sebe: ,,Jaký to mám život?" ,,Proč nemůžu žít v té knize?" apod.
A ten její závěrečný plán? To jako ten den na té lodi jí došlo, že nebude moct jen tak mít dítě a tak se rozhodla, že to přenechá na Lysandře a Aedionovi? Asi jo, ale...
Ale to, že odešla do Eylwe a věděla, že už znovu nespatří Terrasen a ani se nepodívala do Orynthu a... Přísahám, že jsem u konce brečela. (Skoro jako u každé knihy od SJM)
No a ostatní postavy? Lysanra: úžasná osobnot, dokáže se proměnit v cokoliv a její vztah s Aeidonem je krásný. Aeidon: taky dokonalej chlap, ale přesto mám radši Jeřába, ale dokáže skvěle bojovat a krom toho, co řekl Lysandře v Zátoce lebky jsem se nedokázala nesmát. Jeřáb: ...Prostě úžasnej muž! Pro mě nejlepší. Manon: prostě rebel! Dorian: ten se nedá popsat jinak, než Dorian. Zlatíčko, které umí vytasit drápy. Elide: Hodná holka, která když se naštve, tak to může způsobit "zkázu světa". Lorcan: ten mě zklamal. Přivolal Maeve a... Mohla bych tak pokračovat do nekonečna, ale myslím, že si všichni dokážete představit, co pro mě ostatní postavy znamenají to, že mi skoro všechny přirostli k srdci.

PeťkaW.

Upřímně řečeno, nevím, co pořádně napsat... a to se mi nestává často. Tahle kniha vás zkrátka hned na začátku spolkne a na konci vás vyplivne jako totálně rozložené, vyšťavené, frustrované, zmatené a emočně labilní nic. Moje hodnocení asi není úplně nejobjektivnější, protože mám pro tuto sérii celkově velkou slabost. Ale tohle prostě... bylo čtenářské peklo (myšleno v dobrém slova smyslu, když nepočítám šílenou korekturu a stylistické chyby překladu). Maas v psaní dospěla. Rozvinula takové množství příběhů a dějových linek, z nichž jedna je lepší než druhá. Pletichy, intriky, láska, zrada, překvapení, boje, smrt, porážky, vítězství, sex, politika, magie, přátelství... v pátém díle najdete snad opravdu všechno. Jsem nadšená, i zklamaná zároveň. Nadšená z tak dobré knihy, zklamaná z toho, co se v ní děje a jak skončila a zničená z toho, jak dlouhé bude čekání do dalšího dílu.