Půlnoční koruna

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259919/pulnocni-koruna-Rd8-259919.jpg 4.61364

Skleněný trůn (2.)

Crown of Midnight (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Monisek.B

Už to není takové WOW jako u prvního dílu, ale pořád mě to dost bavilo. Teda aspoň po většinu doby. Kolem půlky, když se stala ta strašná věc a Celaena se začala chovat jako kráva, musela jsem knihu na den odložit. Dál jsem četla už jen ze zvědavosti, jak to dopadne a postupně mě to začalo zase víc a víc bavit. A ten konec? Naprostá lahůdka! Dozvěděli jsme se něco, co jsem tak nějak už předpokládala od půlky prvního dílu, takže zas až tak překvapená nejsem :-D Nejspíš se ale i tak brzy pustím i do dalšího dílu :-)

Wolf012

Tak toto byl neuvěřitelný zážitek. Tolik zvratů, mazec moc se těším na další díl až se do něj pustím

Aelka

Celá série je nesmírně čtivá, skvělé knihy!

blazkovamaja

úžasná kniha...

HankaHail

Zatím co u prvního dílu jsem přemýšlela jestli nemám dát 3 hvězdy, tady se rozhoduju zda nedát 5.
Vše to co mi chybělo nebo vadilo u prvního dílu, jsem si zde plně vynahradila. Více magie, romantiky, akce, lepší poznání/pochopení postav...
Těším se na další díl.

IZZYQUEEN

Kúsok slabší diel, ale nie nejako veľa

lotofhs

Pane boze tohle je skvělý a ten konec? Jsem beze slov.

LucyBooks

Skvělé pokračování! Možná ještě lepší. Kniha měla grády. Moc se mi líbil v knize i Chaol a fandila jsem jim. Nebudu radši spoilerovat. Jen to co se stalo...to.. mě zničilo..prooč ? A ten konec ? Bomba! Těším se na třetí díl :-)

wildXchos

Opět skvělý díl, snad ještě lepší než první, ale ten milostný trojúhelník už mi po čase začínal trošku vadit.

terka0056
25.12.2017

Trochu mě štval ten milostný trojuhelník, podle mě byl zbytečný a ani ději nějak nepomohl. Jsem ráda, že se rozpadl a doufám, že ho v dalším díle už neuvidím. Kniha mi přišla málo surová a málo akční. Ale další díl si přečtu.

Ninde
16.12.2017

Tato kniha mě opět nadchla. Úžasná, doporučuji všem.

Kuki007
10.12.2017

I když se kniha čte dobře, stále se nějak nemůžu přinutit začít zvyšovat hodnocení. Čte se to sice dobře, ale pořád mi autorčina druhá série přijde lepší. Přesto pokračuji, autorka se určitě s každou knihou zlepšuje a příběh končil otevřeně, takže mi ani nic jiného nezbývá. :)

KnihoMorka
28.11.2017

Prahnu znova

Jaruš7
27.11.2017

II. díl. ze série Skleněný trůn
Hrdinka ovládaná Zlem, vázaná Povinností a rozpolcená Láskou ,ale přesto oddaná své niterné vizi v uskutečnění snu o svobodě.
Fantazii se meze nekladou, a zde je v rozkvětu. Překážky, nástrahy a komplikace, zrady a záludnosti jsou to, co ostří charaktery a děj.
Citát : "Nedokázala se přimět vyslovit tu strašnou pravdu: Že ... ( Ona).. připravila vlastní smrt s vědomím, že může změnit svět a ....(Přítelkyni) víc svou smrtí než svým životem."

Melisandra
27.11.2017

I když se mi tato kniha líbila některé části byly opravdu nudné a zdlouhavé.

JajaCZ
24.11.2017

Aj keď sa tento diel z veľkej časti venoval popisu rozvoja vzťahov medzi postavami, koniec to akčnosťou a krvavosťou vyvážil. Mňa to bavilo. Nebolo to presladené ako som očakávala a musím uznať, že autorka postupne buduje zaujímavý fantasy svet :) Teším sa na pokračovanie :)

Andreanis
20.11.2017

Neskutečné. To je jediné slovo, které vystihuje tento díl. Plný neskutečně emotivních a silných momentů. Opravdu nemám slov. Dokonalá kniha :)

Anonymní
18.11.2017

Začátek knížky nebyl nic moc a chvílemi mě čtení nebavilo, ale ve výsledku to byla opět skvělá knížka od které jsem se nemohla odtrhnout. Jenom se musím přiznat že mi bylo líto Doriana, oblíbila jsem si ho, ale snad se to mezi nimi nějak vyvrbí. :)

Katnissia
30.10.2017

Z prvního dílu jsem byla nadšená, ale tento díl už mě tak neuchvátil. Vůbec jsem si neoblíbila Chaola a dějová linka týkající se magie mi přijde málo rozepsaná. I když se mi tento díl tolik nelíbil, rozhodně si koupím a přečtu další, protože od konce druhého dílu si slibuji slibný začátek třetího.

Bookgirl
17.10.2017

Z prvního dílu knihy, jsem nebyla tak nadšená jako z Dvora trnů a růží, přesto se mi však moc líbil. Sarah J. Maas je moje nejoblíbenější autorka a přestože jsem si dávala na čas, koupila jsem si i druhý díl. Bylo to absolutně boží čtení, které jen potvrdilo moji lásku k Sarah a znásobilo všechny skvělé vlastnosti této série, které jsem viděla v prvním dílu. Opět spousta napětí, romantiky a navíc je Celeana hrozně originální hlavní hrdinka, která mě neustále neskutečně baví. Po přečtení druhého dílu se série rozhodně zařadila na moji špičku a co nejdříve si koupím další díl. Možná se mi stále líbí Dvůr trnů a růží o malilinko víc, což je ale nejspíš způsobené jen tím, že je kniha čtivěji napsaná a rychleji se čte. Zápletka byla prostě úžasná. Vřele doporučuji!!!!!!!

MišelFly
13.10.2017

Druhý díl jsem začala číst hned ten den, co jsem přečetla první a musím říct, že mě zaujal tak, že jsem četla až do půl třetí do rána. Kniha začala vážně zajímavě a jsem si musela říct : Co to sakra je? Kniha mě hned chytla a nepustila až do konce. Sice jsem na pár stránkách málem usnula, ale příběh se celou dobu rozrůstal velice propracovaně a u konce jsem málem umřela, protože kniha skončila velice napínavě, že jsem nemohla uvěřit, že už jsem ji dočetla. Moc se těším až se vrhnu na další díl a velice doporučuji celou sérii Skleněný trůn, ale také od autorky serii Dvůr trnů a růží.

Tamten
09.10.2017

První půlka knihy je čistá ženská červená knihovna, která nemá s prvním dílem příliš společného. Jen těžko jsem se přes ni prokousával. V půlce pak ale najednou naprosto změní styl a druhá část je zábavná, naplněná akcí i zajímavým dějem. Výsledek je tak velmi dobrý, i když stín první části tam je znát. (ta červená knihovna navíc nepůsobí úplně moderně - popis sexuální scény "políbila ho a dala mu vše, co měla" působí jako text z předminulého století.

Dolik13
29.09.2017

Tak druhá kniha byla pro mě zklamáním. Celkově příběhem a opět cílená především na romantický trojúhelník Celeana, Chaol a Dorian... Nestačilo to snad v první knize? První kniha měla rychlý spád, bylo v ní mnohem větší napětí a zatím co Cain byla zajímavá záporná postava, tak v této knize to byl Archer, a ten Cainovi nesáhá ani po kotníky. Nicméně, autorka píše skvěle, kniha se čte velmi dobře a vrhnu se na další díl.

Siu83
29.09.2017

Úžasné pokračování série, už teď se těším na další díl. Jenom pár knížek mně "donutilo" číst do 4 do rána :-))

Drey
26.09.2017

Podle mě nejlepší kniha z celé série. Plná akce a nečekanývh zvratů. Nenapadá mě nic, co bych Půlnoční koruně vytkla.

any333
24.09.2017

Tak tenhle díl byl oproti prvnímu nářez. Akce, krve a dokonce i mučení hojně přibylo, což jsem uvítala. Prostě, někdy jsou tam takové zvraty, že mi padá brada dolů a nechápu, jak se to mohlo stát. Obzvlášť v případě postavy, co tak předčasně odešla na přelomu první a druhé části. Ale takových momentů se vyskytlo mnohem víc. Namátkou, třeba ta věc na konci s Archerem Finnem. Docela jsem si ho oblíbila a najednou tohle. Proč? No, vím, ale nemusel jednoduše říkat ta slova.
Zase jsme se dozvěděli něco o tamějším království a dokonce i něco málo o rodech, z čehož si můžeme odvozovat děj do třetího dílu.
A opět tu bylo spoustu hlášek, u kterých jsem se smála na celé kolo a když jsem se dala přečíst kamarádům, buď nade mnou kroutili hlavou a nebo se smáli taky.
No, jediné, co mi tak vadilo, tak spočívá v tom, co se stalo mezi Celaenou a Chaolem. Nebylo to moc urychlené? Prostě, přelomem jedné kapitoly je to mezi nimi zase úplně jinak. Ale rozumím, měla prostě vztek. A co se týče Doriana, svým tajemstvím způsobil, že jsem si ho oblíbila ještě víc a jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál.

MonicaMonique
14.09.2017

Konečně trochu víc akce. I když na druhou stranu lhala bych, kdybych řekla, že mi nezačíná jít na nervy ten jejich milostný trojúhelník.

Maus
12.09.2017

Moc krásné pokračování... :)

Kate_Hall
10.09.2017

Tohle to, to bylo úžasné ! Od čtení jsem se nemohla hnout, příběh mě k sobě připoutal a nepustil. Nevím, jestli je to lepší než první díl, myslím že na tom jsou to stejně. Příběh je naplněný mnoha emocemi, u příběhu jsem se smála, nadávala, řvala, brečela... Ten příběh je dokonalý, tajemství a jejich rozuzlení, které se pomalu dostávají na povrch, lži a pravda.

xSimaix
09.09.2017

Jediné tři písmena dokáží vyjádřit mé pocity po Půlnoční Koruně - WOW.
Neskutečný druhý díl, který předčil ten první na celé čáře.
Půlnoční Koruna je plná zvratů, šokujících odhalení, romantiky, smutku, akce...jednoduše všeho, co by měla správná kniha obsahovat. Je až neuvěřitelné, jak se příběh Celaeny a celého království dokázal prohloubit. Koho by napadlo, kolik se toho vážně skrývá pod povrchem?
Skleněný Trůn měl poměrně jednoduchý děj, s minimem zápletek a tajemství, která si přeje čtenář odhalit, no Půlnoční Koruna jej dokázala rozvinout do neskutečných sfér.
Už nyní se nemohu dočkat, co si na nás Sarah připravila v Dědičce Ohně.
Vřele doporučuji! :)