Vrahyňa proti impériu

Vrahyňa proti impériu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288294/bmid_vrahyna-proti-imperiu-D6e-288294.jpg 4 66 3

Exkluzívna novela k sérii Trón zo skla, ktorá odhaľuje zaujímavé epizódy z tajnej minulosti Celaeny Sardothien, hrdinky šesťdielnej série Trón zo skla. Po náročnom výcviku sa Celaena Sardothien dožila dňa, kedy je skutočne najobávanejšou nájomnou vrahyňou Eriley. Hrou osudu má dokonca všetko, po čom kedy túžila – miesto, ktorá volá domovom, Sama po boku a slobodu, teda aspoň jej zdanie. Úplnú slobodu získa, až keď sa podujme na ešte jednu nebezpečnú úlohu. Sláva jej ale stúpa do hlavy a zabúda, že keď už má to po čom túžila, veľmi ľahko môže o niečo prísť... alebo rovno aj o všetko.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (SK)

The Assassin and the Empire , 2012

Suou
04.02.2018 4 z 5

Ja som túto knihu nemal čítať pred spaním :D
Vedel som, že to bude smutné čítanie, ale toľko zrád som nečakal...
Začiatok bol vcelku nudný ... rozbiehal sa, ale ten koniec ... no ide sa späť na hlavnú sériu.

izfnp
26.11.2017 4 z 5

Chmúrny koniec jedného chmúrneho príbehu. A vlastne nie - nie je to jeho koniec, je to len jeho začiatok, a ako taký funguje úžasne. Plný emócií, a i keď vieme, ako to skončí, koniec nebolí o nič menej. Pri scéne s bielym jeleňom som mala slzy v očiach a husiu kožu na tele, Maas ma opäť raz prikovala do sedačky svojím talentom podať známy príbeh spôsobom, z ktorého sa mi zatajoval dych. Arobynn je pre mňa jednou z najzaujímavejších postáv v sérii a osud Sama bol skutočne hrôzostrašný. A Celaena? Posledný kliniec do rakvy jej bezstarostného života čoby Adarlanský zabijak - a posledný diel skladačky toho, kým skutočne je. Och, Aelin... Touto novelou si mi objasnila jednu vec, ktorú som dlho len tušila... A to, že si mojou najmilovanejšou knižnou hrdinkou. Ďakujem za to.

Silmarien
06.10.2017 3 z 5

Táto bola slabšia. Záverečný diel z noviel pred nástupom veľkej ságy. Všetci sme vedeli, čo sa stane a kde to skončí, len sme presne nevedeli ako. Celaena a Sam sú "voľní", vykúpili sa od Arobynna a snažia sa zariadiť si vlastný život. Nič však nie je také jednoduché - lebo nikdy nie je.
Zanechalo to vo mne dojem dvoch nedospelých detí, ktoré sa síce vedia skvele mlátiť a používať zbrane či tancovať, ale nevedia nič o živote. A spadli do pasce tak viditeľnej a zjavnej, až to bolo skoro na neuverenie.
A z celej novely je tak najsilnejšia asi najklišeovitejšia veta celej série 0.X "Som Celaena Sardothien a nebudem sa báť."
Doplnilo to mozaiku, ale čakala som viac, oveľa viac.