Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.8824
Série:

Skleněný trůn (4.)

Originální název:

Queen of Shadows (2015)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (194)

Přidat komentář
Liška37
14. října

Sarah J. Maas opět nezklamala. Opravdu jsem z knihy nadšená a nemůžu se dočkat pokračování.

preclounek
13. října

Kniha i ceká serie mi neskutečným způsobem přirostla k srdci. Děj a postavy jsou dokonale propracované a o napětí není nouze. :)

drabkovice
12. října

Panebožeeee!!! Naprostá dokonalost! Jinak se to doopravdy rict neda...Jsou to dva dny, co jsem knížku dočetla, ale stále nemůžu vstřebat požitky z ní!...nečekala jsem, že autorka muže stále posunout uz tak dost vysokou laťku. Ale povedlo a vznikl naprosto úžasný příběh! Nemůžu se dočkat na pátý díl. Jen to asi obrečím, že je to už poslední díl :o nějak se mi nechce od našich hrdinů odlučovat. A nejvíc od Aelin a Manon, které jsme si totálně zamilovala! Bude to težké rozloučení :D

moncakovinka
24. září

Po jistém zklamání z předchozího dílu jsem z tohoto dílu nadšená! Jsem moc ráda, že autorka opět dokázala probudit můj zápal pro celý příběh, který mi byl od začátku sympatický. Druhou polovinu knihy jsem doslova hltala jedním dechem a moc se těším na pokračování!

simona5843
10. září

Prvá dva diely tejto série ma nebavili ale tretí diel a tento bol jednoducho úžasný.Dej bol napínavý a akčný.Autorka si pripravila pre čitateľa mnoho zvratov a prekvapení.Akciu,mágiu,súboje a lásku to všetko sa v tejto knihe skvelo premiešavalo.Teším sa na ďalší diel :)

Lucik100
07. září

Už se těším na další díl.

Kiwi24
03. září

Nádhera. Konec mě úplně dojal a už se nemůžu dočkat 18. září...

ketvin
31. srpna

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
Čtvrtý díl byl pro mě naprosto nejlepší :)

* Možný SPOILER ALERT *

To, že se vrátil Jeřáb byl začátek dokonalosti. Ten vývoj jeho vztahu s hrdinkou byl dokonalý. Úžasně byl udělaný i Dorian - chudák, to bude, až si vzpomene, koho mučil. Doufám, že to, co autorka naznačila - Manon (super postava, doufám budoucí super spojenec) - bude pokračovat :) Mrzel mne jen Chaol, který byl takový zmatečný. Jako by autorka prostě chtěla, aby se od něj člověk odpoutal, když na scénu přišel Jeřáb... Uvítala bych, kdyby byl Chaol prostě Chaol jako v jiných dílech a ne jen podružná postava.... Zamilovala jsem se i do generála, ten byl udělaný úžasně a dokázal rozesmát...

*** konec spoilerování ***

Prostě skvělý díl a neskutečně se těším na další. Jen mě tedy ničí, že jsem si dřív nepřečetla, že série není dopsaná, protože zásadně nedodělané série nečtu. Nenávidím čekání a představa, že je toho ještě tolik k vydání (3 knihy) mě fakt štve :/ :)

XenasChakram
31. srpna

přečteno za čtyři dny a jsem naprosto nadšená. Tuhle sérii miluji a těším se na další pokračování

Terez54
31. srpna

Dědičku ohně jsem měla koupenou delší dobu, ale kvůli škole, práci a velmi málo času poslední dobou jsem se k ní dostala až teď o prázdninách, takže hrůza! Ale na druhou stranu jsem se hned po Dědičce vrhla na Královnu stínů. Co se týče postav, tak to shrnu tady v jedné recenzi. Doufám, že to nevadí. Nové postavy se mi opravdu velmi líbily ..Rowan(!!!), Aedion, Nesryn, Lysandra, Manon, Gavriel, Maeve, Lorcan, Elide a myslím, že se sem hodí i napsal Aelin, protože ta během těchto dvou dílů prošla velkou změnou, takže se stala někým novým. Není to nic špatného, právě naopak. Vzhledem k tomu, jak se ke svému původu ze začátku stavěla, tak teď dospěla a rozhodla se bojovat. Knížka je psaná ze několika pohledů ..Už od začátku Dědičky jsem měla velmi v oblibě Rowana a v Královně jsem na něj netrpělivě čekala. :-D Celou knihu jsem měla přečtenou asi za 2-3 dny, protože sem se taky někdy potřebovala vyspat, ale ..čekat měsíc na další díl? Někteří jsou na tom hůř, vím, ale pro mě je i měsíc moc! Strašně moc se těším.
Ale zpátky k postavám ..Miluji Manon a Abraxose, miluji Lysandru (i když jsem ji v Krvavém ostří ráda neměla, tak teď změnila můj pohled na ni), a oblíbila jsem si i Lorcana. O Maeve ani nemá cenu mluvit. Ty couro jedna!! V Královně se neobjevila, ale po Dědičce všichni víme. Celý příběh je skvěle napsaný, chytlavý, napínavý a nemám mu co vytknout. Jen kapitoly s Dorianem jsou ..nevím, jak to říct. Ale chápu to, protože se k tomu nic moc ani napsat nedá. Chaol se mi zprotivil už v Dědičce. Mrzí mě to, protože jsem mu fandila od prvního dílu, ale jak se k Aelin zachoval ..mě až ranilo. Je svůj, je oddaný, čestný, ale ..některé věci nedokáže pochopit nebo si je nechce připustit. A jak Aelin nazval a obvinil ..z toho mi až vřela krev. Konec? Sarah J. Maas chce asi vidět své fanoušky ve zprávách, že se hromadí v nemocnicích s infarktem. Takový konec jsem nečekala, hlavně, co se týče krále. Hleděla jsem na to s otevřenou pusou.
Nemám této knížce co vytknout. Všichni se mění, dospívají a s nimi i my. Miluji tuto sérii a rozhodně doporučuji si přečíst i sérii Dvůr trnů a růží, který má momentálně dva díly, ale začátkem roku 2018 vyjde 3.díl.
PS: Rowaelin forever!

izfnp
28. srpna

Ako mám vydržať tie tri týždne do vydania piateho dielu?? Prvú knihu som si prečítala so záujmom, druhú s napätím, v tretej som si uvedomila svoju zamilovanosť a v štvrtej? Závislosť. Autorka vycibruje svoj štýl, prehlbuje mytológiu, prepletá osudy hrdinov a rozvíja ich charaktery krásne uveriteľným spôsobom a ja nemôžem inak, ako dať Kráľovne tieňov plné hodnotenie. Príbeh Aelin, Jastraba, Manon, Doriana, Lysandry, Aediona a ostatných je skrátka absolútna rana do čierneho. Spojenie krásnej, prepracovanej fantasy plnej úžasných charakterov, s autorkiným čítavým štýlom a extrémne dobre rozdanými kartami do ďalšieho dielu z tejto knihy robia must read. Wow, klaniam sa, hltám každú stranu s Aelin a Jastrabom, a nedočkavo si kúšem nechty do vydania ďalšieho dielu.

Karatiska27
20. srpna

Naprosto úžasné. Moc často se mi nestává, že bych životy hlavních postav tak prožívala, ale tady jsem se strachovala o každého. I když Elide mně k srdci nepřirostla, i tak jsem se o ní na konci bála. Těším se na další dil.

Qweris
20. srpna

Na to, kolikátý už je tohle díl, rozhodně kniha nezklamala. Většinou je to tak, že 1. díl je nejlepší a pak už je to jenom horší a horší, ale zdá se mi, že u této opravdu velmi povedené série je to spíše naopak. Nejkrásnější série, jakou jsem kdy četla (a že jich bylo). Nemohu se dočkat Říše bouří.

Eslem
07. srpna

YA vykradačka Hry o trůny, která zaostává naprosto ve všem, od počtu a rozmanitosti postav až po jejich charaktery (nemluvě o logice děje a konání postav). Místy mají knihy docela příslib a prožene se jimi i závan literárního talentu, ale ta hlavní hrdinka je děs. Tak rozervaná (slepice), až z toho zůstává rozum stát, a to, že ji každý chlap v knihách miluje, se dá odůvodnit fakt leda slovem fantasy (např. jak ji všichni ti drsňáci strašně litují pro ty její jizvy...NC). Jenže i fantasy by měla mít logiku a vnitřní konzistenci, aby se pak podobným autorkám i celému žánru všichni nesmáli.
PS: Budu se smát Jeřábovi, jestli se v dalším dílu objeví někdo ještě svalnatější, krásnější a arogantnější, kdo k úžasné Aelin bude pasovat líp. A chudák Chaol je asi autorčina pomsta nějakému ex - celou knihu se jen brodit kanálama a ještě ten bonus na konec...

Zebra01
07. srpna

Královna stínů je podle mě zatím nejlepší z celé série,a opravdu se těším na další díl!

Hanjimka
29. července

Jednoznačně nejlepší díl. Stálé napětí a akce. Moc se mi to líbilo.

Safienka
26. července

Tak to byla jízda. Užila jsem si to moc! Nedalo se odložit..takže dva dny vzaly za své :o). Líbil se mi humor, který se tam vloudil. Musela jsem se až pochechtávat u scének s košilkami. Vtipné, napínavé a postavy úžasné! Manon mě zajímá čím dál víc, stejně tak Elida, Lisandra a hlavní trojice :-) Těším na další díl!

Braenn
22. července

Nejslabší ze série. Tak nějak jsem si utvrdila několik poznatků:

Nejsem cílová skupina. Jsem na to moc stará a mám moc načteno.
Není to fantasy. Je to telenovela, román pro dívky, zabalený do kabátku, který fantasy připomíná.
Příběh, svět a reálie nemají logiku. A nemají ji mít. Ne v okamžiku, kdy pro hrdinku je důležitější řešit délku sukně a to, co si vezme na sebe, ve chvílích, kdy jí jde o život a má zachraňovat zemi a své přátele.

Co mi na knize skutečně vadí? Přehánění:
- Každý je krásný.
- Každé jedno oko vypadá jako nějaký šutr (ne fakt. Zkuste sledovat. Onyxy, zlato, stříbro, tyrkys, safír, zirkon, a to jen tak z hlavy).
- Každá hlavní i vedlejší postava je neuvěřitelně krásná, neuvěřitelně mladá (to asi nejvíc, vzhledem k postavení), v lepším případě má ještě navíc nějaké super magické schopnosti. Lysandra jako měnička byla poslední kapka.
- Hrdinka by neustále v mysli někoho trhala na kusy, lhostejno koho a za co.
- Hrdina by dokázal zbořit budovu několika dobře míněnými ranami. Ne, nešlo o starou plesnivou kůlnu. Tohle už snad nemůže nikdo myslet vážně, ne?
- Každý, kdo se z hrdinů tváří drsně, se nakonec projeví jako dobrý a hodný charakter, který nezabíjí nevinné, a to včetně čarodějek, které snad měly trhat na kusy lidi a jíst je, a být prostě... oh, proboha, nebude tam ta naznačená milostná linka Doriana s Manon, že ne? :(
- Mezi hrdinou a hrdinkou probíhá duševní konverzace formou telepatie, která vydá na třístránkový román.

K tomu přidám lenost autorky zabývat se detaily reáliemi světa, kde teče voda z kohoutků a hrdinka jedním proslovem zastraší celé město, a knihu odkládám.

Je to prostě strašně strašná patlanina. Jo, čtivá. Když vám stačí ke štěstí příběh o Mary Sou.

coconut2.0
19. července

Wow.... tahle série je NAPROSTO BOŽÍ!!!!!!! I když to mám celé přečtené asi pětkrát, pořád mě to baví! Rozhodně DOPORUČUJI!!!!

Kyta
18. července

Tahle série je prostě úžasná. Mimo jiné dokonale napsaná; do děje se ponoříte tak, že nevnímáte nic než ten skvělý svět plný tajemství, který nechcete po dočtení opustit. Poslední třetina knihy byla tak napínavá, že jsem se od ní neodtrhla, dokud jsem nevěděla, jak to dopadne.

Předchozí díl byl jedinečný v tom, že jsme měli možnost poznávat nové místo - Wendlyn - a v příběhu přibyly nové postavy. Chyběla mi tam však ta "spojitost" mezi Celaenou a jejími někdejšími přáteli, Chaolem a Dorianem, se kterými se rozloučila v "Půlnoční koruně". Tady se mi dostalo víc než toho. Byla jsem ráda, že je královna ve Zlomuvalu a opět řeší záležitosti týkající se záchrany království. Mimo jiné tu došlo k několika dojemným znovushledáním, za něž jsem byla šťastná. "Královna stínů" je nabitá akcí, tajemstvími, napětím, nečekanými zvraty a překvapeními stejně jako její předchůdci. Tento díl byl ovšem velkolepý. Humorný, dojemný, srdcervoucí, romantický (a mnoho dalšího, že to všechno ani nejde vyjmenovat); bylo zde vše, co si lze od skvělé knihy přát. Co není hned jasné, bude vysvětleno o pár stránek dál, a k tomu navíc přibude moment překvapení. Ta propracovanost příběhu je neskutečná. Je vidět, jak má autorka vše naplánované a promyšlené do nejmenšího detailu.

Nové postavy byly pro knihu i celou sérii zpestřením. Elide, Nesryn, Lysandra - všechny tam úžasně zapadly. Pro mě byla největším překvapením Lysandra, která byla v "Krvavém ostří" opravdu nesnesitelná, ale to jsme neměli příležitost poznat ji do hloubky. Její činy v tomto díle mluví za vše. Kapitoly s Manon byly zajímavější než v předchozím díle, hlavně protože jsme se dozvěděli, že to není jen chladná a vypočítavá čarodějnice, ale že má taky city a jde si za svým, ať to stojí, co to stojí. I návrat postav Kaltain a Arobynna stál za to. Nejvíc mě potěšil příjezd Jeřába do Zlomuvalu. Opravdu jsem si ho v "Dědičce ohně" moc oblíbila, v tomto díle snad ještě víc. Aelin jsem ho neskutečně záviděla.
Nejvíc jsem litovala Doriana. V celé sérii jsem si ho stihla oblíbit natolik, že mi teď opravdu trhalo srdce to vědomí, co se s ním stalo. Autorka mě na konci nemohla překvapit víc. Tehdy jsem se nemohla ubránit slzám dojetí, díků a úlevy.

Vysoké hodnocení této knihy nelhalo. Opravdu si ho totiž zaslouží. Udělala jsem dobře, když jsem si před čtvrtým dílem přečetla "Krvavé ostří", protože tato kniha je hodě postavená na událostech, které se tam odehrály. Takže pokud chcete být v obraze a nechcete se připravit o překvapení, která vám čtení "Krvavého ostří" nepochybně přinesou, přečtěte si ho ještě před tímto dílem. :)

Silmarien
18. července

Nad Erileou sa zmráka a kráľovná Terrasenu musí zachrániť svet. A vyzerať pri tom úžasne dobre a byť neporaziteľná (a ak náhodou nie je, vždy má za zadkom niekoho, kto jej pomôže, lebo tak sa to robí).

Podobne ako v predošlom dieli. Tu sme sa na začiatku síce nepitvali v pocitoch hlavnej hrdinky a dej plynul, ale aj tak som mala problém sa skutočne začítať. To prišlo až v druhej polovici, možno poslednej tretine. Celá story s Arobynnom mi prišla síce ako ujasnenie vecí a doplnenie vzťahov, ale pre celú knihu bola nutným zlom a tichom pred skutočnou búrkou.

Dosť mi pomohlo, že som prečítala poviedky tesne pred čítaním Kráľovnej, nemala som v tom taký miš-maš pri odkazoch na tieto udalosti.
Romantické duše a ľudia, čo majú radi veľké vyhlásenia si rozhodne prídu na svoje. Nekonečná vernosť a večné tajnosti, množstvo domnelého či skutočného sebaobetovania.
Výborný popis jedného konkrétneho súboja (nepoviem ktorého, ale pre mňa asi top scéna celej knihy).
Musím povedať, že kým v Dedičke som kapitoly s Manon brala ako síce zaujímavé, ale predsa len úvodné a čítala som ich s istým povzdychom, tu som sa na jej medzihry veľmi tešila.
Plus za Lysandru a Nesryn, bolo to vítané oživenie do plejády postáv.
Celkovo hodnotím za 4* a teším sa na ďalšie pokračovanie.

(Ad. slovenské vydanie - asi by mu pomohlo, keby si ho nakoniec prečítal niekto nezainteresovaný, opäť hrubka a preklepy.)

Kelen30
14. července

Dobrá? Úžasná? Fantastická?
Ne,série Skleněný trůn je něco mnohem víc.Děj vás doslova chytne,vtáhne a nepustí.A to nejen díky úžasnému stylu psaní, ale i místě,kde se to všechno odehrává.

Maasovský svět,ten je plný magie,temných zákoutí a nehostinných míst.Je to, ale také svět,kde žije naděje,odvaha,přátelství,věrnost a láska.
I tentokrát mi kniha prostě brala dech.Po celou dobu jsem byla v neustálém napětí,protože si nemůžete být jistí,jestli se náhodou něco strašně nepokazí.V tomto díle jsem si hodně oblíbila dějovou linku s Manon.Podle mě to příběh krásně oživilo.A nové postavy určitě taky.Lysandra se mi ze začátku nejevila jako moc důvěryhodná postava, ale v průběhu knihy a hlavně na konci mě přesvědčila o opaku.
Když to shrnu, tak tam bylo plno akce,napětí a nečekaných zjištění.Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a už se nemůžu dočkat na Říši bouří.

nikol2178
14. července

Kdyby šlo dát více hvězdiček, tak bych to udělala. Zase mě tato série neskutečně uchvátila a nedokážu vydržet čekání na další díl. Hrozně moc miluju Aelin, Jeřába a Aediona. Jsem zvědavá, co se bude dít teď po konci Královny stínů.

RonjaRHermans
14. července

Skvělá série, neskutečně jsem si oblíbila některé postavy (Celaena/Aelin, Jeřáb, Aedion) a některé jinak oblíbené naopak příliš nemusím (Dorian, Chaol). Výborně se to čte, postavy (většina) jsou skvělé a mají do hloubky vypracované osobní příběhy. Po dočtení jsem se na chvíli zalekla, že to má být konec, ale naštěstí se chystá další díl, takže jsem si oddychla. Jediné co bych vytkla je až moc časté střídání děje mezi jednotlivými postavami, které místy dostávalo až rutinní formu. Jinak ale dokonalé.

Ikii
11. července

Mnohem lepší kniha než Dědička ohně. Musím se přiznat, že jsem si Manon velmi oblíbila (hlavně díky Elide). Jeřába ale nesnáším snad ještě víc než předtím. Příběh mně vtáhl do děje hned na začátku, nešlo přestat číst. . Nové postavi se tentokrát velmi povedli.
1) Nesryn - prostě super holka
2) Lysandra - no co říct, jedna z mých nej postav
3) Elide - té mi bylo opravdu líto a Manon se k ní zachovala super :D
4) Arobyn - parchant, ještě že chcípnul
Chování hlavní hrdinky mě někdy hrozně štvalo, ta u mně hodně klesla. Chaol jako povstalec.., to mně trošku zklamalo, byla jsem zvyklá na kapitána Westfalla :(. Dorian - opravdu jsem se bála že ho Ailen zabije, je to má oblíbená postava, byla jsem tak happy že přežil :P.
Super kniha, už se těším na Říši bouří!!!

Klarsik3
07. července

Sem na zacatku a trpim.. Trpim protoze me opravdu nebavi cist cokoli o Manon.. Doufam ze se to zmeni

Naluš2115
07. července

Bože! Miluju tuhle sérii a jestli mi někdo hned nedáte další díl vyrvu si všechny vlasy! A tenhle díl byl zatím ze všech nejlepší! A... taky nejtlustší. Trošku mě štve že je kniha v měkých deskách, protože u něčeho co má přez 600 stran to prostě nejde. Ale k obsahu knihy... Zdálo se mi, že kdyby tohle psal někdo jiný kniha by byla nudná a aspoň dvakrát tlustší. Ale jako by autorka z příběhu odstranila všechno přebytečné a příběh přitom neztratil na své propracovanosti. Knihu jsem si zamilovala a rozhodně doporučuji.

Black-stars
06. července

Obdivuji autorčinu propracovanost příběhu - to jak pak záhy ve správný moment vysvětlí a odhalí promyšlenost jednotlivých rozhodnutí či činů jednotlivých postav. Absolutně sem si oblíbila napětí a špičkováni a hloubku vztahu mezi hlavní hrdinkou a Jeřábem až by ji člověk trochu záviděl. Opět mě nudili pasáže s Manon - ale méně díky jejímu měkčejšímu srdci. A moc mě mrzí že nedošlo na věc s Jeřabem - ale jinak kniha úžasná a jdu do anglického originálu protože se mi nechce čekat (nemůžu se dočkat) jak bude příběh pokračovat.

AnetAndBooks
03. července

Woow...páni, tak po dočtení jsem byla hodně rozpolcená! Ale stále musím nechat, že je to úžasně propracované dílo.
Během čtení posledních scén jsem měla nervy v pr*eli xD jinak se to prostě říct nedá :D
Prostě úžasný....myslím, že má Murtagh konkurenci v Rowanovi :D ❤️

Jinak jsem teď chytla nerva, že další díl má v čj vyjít až 29.12.
...Co budu dělat? ☠️

ElenRiannon
19. června

Dobrý nápad, ale zpracováním velmi jednoduchý a pro mladší čtenářky. Žádné napětí, ani strach o hrdinku jsem neměla. škoda, že jsem knihu nečetla před pár lety, to bych si asi užila víc :)