Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.8893

Skleněný trůn (4.)

předevčírem

Výborná, doporučuji.

xSimaix
11. prosince

Je až neuvěřitelné, jakým způsobem se série Skleněný trůn rozvinula.
Ruku na srdce, kdo z nás by si při čtení prvního dílu dokázal představit tento příběh/tyto postavy/tento svět? Odpověď všichni známe...
Sarah je neuvěřitelná spisovatelka a vždy dokáže rozvinout příběh, který již vypadá jako hotová záležitost. Chovám vůči ní neuvěřitelný respekt a úctu vůči světu, jež pro nás všechny fanoušky fantasy vytvořila. Celá série dělá žánru čest a zaslouží si všechnu pozornost, která je jí věnována.
Ten, kdo začne číst tuto sérii rozhodně nebude litovat, není čeho. Nelituji jediné minuty ani jediné přečtené stránky, jež jsem u této série strávila (a vsadím se, že to samé budu moci napsat na úplném konci tohoto neuvěřitelného příběhu - ten je ale pořád pro nás všechny daleko, což je jedině dobře. Nedokážu si představit den, kdy budu muset dát sbohem světu, ve kterém jsem strávila tolik času a postavám, jež mi až nezdravě přirostly k srdci.
Zde není co dodat, doporučuji! ♥

EngliTer
09. prosince

Já prostě tuhle sérii miluju!! Konečně se nám vrátil Jeřáb!

Kate_Hall
03. prosince

Za mě asi jeden z nejslabších dílů této série. Děj byl pro mě o pár stránek prodlouženější než by měl být a docela dost mě ohromila česká verze knihy v překladu svou chybností nahrazení stránek (ten kdo četl asi ví co tím myslím)...
Co by to, ale bylo za recenzi k dobré knize bez kladných názorů, že?
Jsem z knihy nadšená! Děj pro mě připravil další překvapení, a nikdy jsem nevěděla a ani nemohla tušit jak to dopadne. Velmi se těším na 5. díl a na konec, ale přitom se nechci loučit s Aelin. Je úžasné jak autorka zná své postavy velmi dobře a jakmile se z Aelin stane zase Celaena je to úplně jiný a přitom stejný člověk.

IrennCasman
28. listopadu

Díky za takové spisovatelky jako je právě Sarah J. Maas. Co bychom bez jejích knih dělali? Její psaní mi posledních pár týdnů drží ještě při smyslech. Miluji chvíle, kdy se mohu začíst a strávit u jejích příběhů celý den v posteli. Miluji všechny ty emoce, které se ke mně při čtení hrnou. Miluji to hluboké a niterné prožívání. Musím říci, že Sarah se stala jednou z mých nejoblíbenějších spisovatelek ever.

KnihoMorka
28. listopadu

zajímavá kniha

Tamten
20. listopadu

Pokračování udržuje nastavenou úroveň v nezměněné podobě. Části knihy jsou super, části by člověk nejraději vynechal, občas to nedává logiku, ale určitě se to dobře čte.

Nelíísek
03. listopadu

Aelin Ashryver Galathynius se nezastaví před ničím!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Oproti předešlému dílu, nás děj hodí hned do akce. Takže si to shrneme Chaol se stal jeden z vůdců odboje, Dorian je chodící loutka, Aedionovi hrozí poprava, město se plní stráží s černými prsteny, Žlutohnátky rodí v Morathu Nestvůry, Kailtain která dokáže zabít stínovým ohněm celé armády, Arobynn Hamel který Aelien vydírá a chce získat její trůn. Mohli bychom pokračovat dál… Asi jediné pozitivum je že Jeřáb se vydává za Aelin do Zlomovalu, to se posléze hned vykompenzuje, když je začne pronásledovat Lorcan který chce získat klíč sudby. Situace je opravdu hodně bídná, Aelin se ale nebojí riskovat a vše má přece nějaké řešení ne??

Každý kousek tohoto dílu je nabitý bitkami, zabíjením, tajemstvím, roztržek mezi hrdiny, vtipné momenty, prostě vše, co má každá fantasy mít.

Aelien má vše dopředu brilantně vymyšlené, ale zabít krále? Na co by tedy potom navazovala Říše bouří. Vždyť on za vše může nebo snad ne? Co když je jen král pěšákem v této nekonečné hře? Kde nebo kdo skrývá opravdové zlo?

Přidáním do děje Lisandry a Elide je opět zpestřením příběhu a jsem ráda že se co díl přidává nová postava

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Podle mě je 4.díl, Královna stínů, nejlepší díl z celé série (Prozatím), děj je opravdu plynulý a v celku krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál ... až si uvědomíte že jste na konci a vlastně si toho skoro ani nevšimnete. Nemůžu se dočkat až do pařátů dostanu 5.díl. Hodnotím na 5* kdyby to bylo možné dala bych klidně i 10*!

ÚRYVEK Z KNIHY
"A tamten" ukázala Aelin na Jeřába. "Umí opékat jen maso na klacku nad ohněm".

Katnissia

Skvělý díl a jsem z něj naprosto nadšená a skvěle se mi četla. Hodně věcí se vysvětlilo a zakončení tohoto dílu jsem vůbec nečekala takové jaké bylo. Rozhodě se těším na další díl.

AgnessN.R.

Osobně si myslím, že tohle je na SJM nejslabší díl série. A to kvůli hrdince, která se velkou část knihy chovala jak malé dítě.
Zktátka Aelin se na začátku chovala hnusně ke Chaolovi, i když i Chaol tou pusou taky mlel.
Každopádně Chaola chápu, ale Aelin se chová jak rozmazlený spratek, s kterým by to chtělo trochu zatřepat:) Přišlo mi, že ona jediná nedělá chyby, nebo to u ní nevadí- prostě má na chyby nárok. Ale ostatní ten nárok nemají. A když Chaolovi řekla, že utekl a nechal Doriana samotného s králem... tak sakra, co měl jinýho dělat. Já bych to nazvala strategický ústup a ne útěk. V tu dobu tam byl houby platnej- větší šanci na pomoc princi měli, když Chaol "utekl".
Naštěstí se potom Aelin vzpamatovala a kniha dostala ten spisavatelčin úžasný šmrnc.

Kacenka551

Jelikož první díl této série mě moc zaujal, ale druhý a třetí mě velmi zklamal, proto jsem se moc těšila na čtvrtý, který mě velmi překvapil, ikdyž jsem přeskakovala části s Manon. Tak i tak jsem si knihu hodně oblíbila.

ifulda

Další pokračování Skleněného trůnu bylo opět skvělé. Kniha se krásně čte, příběh je poutavý a zajímavý. Jediné, co mi vadí, je až abnormální dokonalost hlavní hrdinky, jejíž každé rozhodnutí je naprosto správné, i když je v něm vždy mnoho "ale", stejně ji vše, co udělá, vyjde na 100 %. Těším se na pokračování.

Liška37

Sarah J. Maas opět nezklamala. Opravdu jsem z knihy nadšená a nemůžu se dočkat pokračování.

preclounek

Kniha i ceká serie mi neskutečným způsobem přirostla k srdci. Děj a postavy jsou dokonale propracované a o napětí není nouze. :)

drabkovice

Panebožeeee!!! Naprostá dokonalost! Jinak se to doopravdy rict neda...Jsou to dva dny, co jsem knížku dočetla, ale stále nemůžu vstřebat požitky z ní!...nečekala jsem, že autorka muže stále posunout uz tak dost vysokou laťku. Ale povedlo a vznikl naprosto úžasný příběh! Nemůžu se dočkat na pátý díl. Jen to asi obrečím, že je to už poslední díl :o nějak se mi nechce od našich hrdinů odlučovat. A nejvíc od Aelin a Manon, které jsme si totálně zamilovala! Bude to težké rozloučení :D

moncakovinka

Po jistém zklamání z předchozího dílu jsem z tohoto dílu nadšená! Jsem moc ráda, že autorka opět dokázala probudit můj zápal pro celý příběh, který mi byl od začátku sympatický. Druhou polovinu knihy jsem doslova hltala jedním dechem a moc se těším na pokračování!

simona5843

Prvá dva diely tejto série ma nebavili ale tretí diel a tento bol jednoducho úžasný.Dej bol napínavý a akčný.Autorka si pripravila pre čitateľa mnoho zvratov a prekvapení.Akciu,mágiu,súboje a lásku to všetko sa v tejto knihe skvelo premiešavalo.Teším sa na ďalší diel :)

Lucik100

Už se těším na další díl.

Kiwi24

Nádhera. Konec mě úplně dojal a už se nemůžu dočkat 18. září...

ketvin

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
Čtvrtý díl byl pro mě naprosto nejlepší :)

* Možný SPOILER ALERT *

To, že se vrátil Jeřáb byl začátek dokonalosti. Ten vývoj jeho vztahu s hrdinkou byl dokonalý. Úžasně byl udělaný i Dorian - chudák, to bude, až si vzpomene, koho mučil. Doufám, že to, co autorka naznačila - Manon (super postava, doufám budoucí super spojenec) - bude pokračovat :) Mrzel mne jen Chaol, který byl takový zmatečný. Jako by autorka prostě chtěla, aby se od něj člověk odpoutal, když na scénu přišel Jeřáb... Uvítala bych, kdyby byl Chaol prostě Chaol jako v jiných dílech a ne jen podružná postava.... Zamilovala jsem se i do generála, ten byl udělaný úžasně a dokázal rozesmát...

*** konec spoilerování ***

Prostě skvělý díl a neskutečně se těším na další. Jen mě tedy ničí, že jsem si dřív nepřečetla, že série není dopsaná, protože zásadně nedodělané série nečtu. Nenávidím čekání a představa, že je toho ještě tolik k vydání (3 knihy) mě fakt štve :/ :)

XenasChakram

přečteno za čtyři dny a jsem naprosto nadšená. Tuhle sérii miluji a těším se na další pokračování

Terez54

Dědičku ohně jsem měla koupenou delší dobu, ale kvůli škole, práci a velmi málo času poslední dobou jsem se k ní dostala až teď o prázdninách, takže hrůza! Ale na druhou stranu jsem se hned po Dědičce vrhla na Královnu stínů. Co se týče postav, tak to shrnu tady v jedné recenzi. Doufám, že to nevadí. Nové postavy se mi opravdu velmi líbily ..Rowan(!!!), Aedion, Nesryn, Lysandra, Manon, Gavriel, Maeve, Lorcan, Elide a myslím, že se sem hodí i napsal Aelin, protože ta během těchto dvou dílů prošla velkou změnou, takže se stala někým novým. Není to nic špatného, právě naopak. Vzhledem k tomu, jak se ke svému původu ze začátku stavěla, tak teď dospěla a rozhodla se bojovat. Knížka je psaná ze několika pohledů ..Už od začátku Dědičky jsem měla velmi v oblibě Rowana a v Královně jsem na něj netrpělivě čekala. :-D Celou knihu jsem měla přečtenou asi za 2-3 dny, protože sem se taky někdy potřebovala vyspat, ale ..čekat měsíc na další díl? Někteří jsou na tom hůř, vím, ale pro mě je i měsíc moc! Strašně moc se těším.
Ale zpátky k postavám ..Miluji Manon a Abraxose, miluji Lysandru (i když jsem ji v Krvavém ostří ráda neměla, tak teď změnila můj pohled na ni), a oblíbila jsem si i Lorcana. O Maeve ani nemá cenu mluvit. Ty couro jedna!! V Královně se neobjevila, ale po Dědičce všichni víme. Celý příběh je skvěle napsaný, chytlavý, napínavý a nemám mu co vytknout. Jen kapitoly s Dorianem jsou ..nevím, jak to říct. Ale chápu to, protože se k tomu nic moc ani napsat nedá. Chaol se mi zprotivil už v Dědičce. Mrzí mě to, protože jsem mu fandila od prvního dílu, ale jak se k Aelin zachoval ..mě až ranilo. Je svůj, je oddaný, čestný, ale ..některé věci nedokáže pochopit nebo si je nechce připustit. A jak Aelin nazval a obvinil ..z toho mi až vřela krev. Konec? Sarah J. Maas chce asi vidět své fanoušky ve zprávách, že se hromadí v nemocnicích s infarktem. Takový konec jsem nečekala, hlavně, co se týče krále. Hleděla jsem na to s otevřenou pusou.
Nemám této knížce co vytknout. Všichni se mění, dospívají a s nimi i my. Miluji tuto sérii a rozhodně doporučuji si přečíst i sérii Dvůr trnů a růží, který má momentálně dva díly, ale začátkem roku 2018 vyjde 3.díl.
PS: Rowaelin forever!

izfnp

Ako mám vydržať tie tri týždne do vydania piateho dielu?? Prvú knihu som si prečítala so záujmom, druhú s napätím, v tretej som si uvedomila svoju zamilovanosť a v štvrtej? Závislosť. Autorka vycibruje svoj štýl, prehlbuje mytológiu, prepletá osudy hrdinov a rozvíja ich charaktery krásne uveriteľným spôsobom a ja nemôžem inak, ako dať Kráľovne tieňov plné hodnotenie. Príbeh Aelin, Jastraba, Manon, Doriana, Lysandry, Aediona a ostatných je skrátka absolútna rana do čierneho. Spojenie krásnej, prepracovanej fantasy plnej úžasných charakterov, s autorkiným čítavým štýlom a extrémne dobre rozdanými kartami do ďalšieho dielu z tejto knihy robia must read. Wow, klaniam sa, hltám každú stranu s Aelin a Jastrabom, a nedočkavo si kúšem nechty do vydania ďalšieho dielu.

Karatiska27

Naprosto úžasné. Moc často se mi nestává, že bych životy hlavních postav tak prožívala, ale tady jsem se strachovala o každého. I když Elide mi k srdci nepřirostla, i tak jsem se o ní na konci bála. Těším se na další díl.

Qweris

Na to, kolikátý už je tohle díl, rozhodně kniha nezklamala. Většinou je to tak, že 1. díl je nejlepší a pak už je to jenom horší a horší, ale zdá se mi, že u této opravdu velmi povedené série je to spíše naopak. Nejkrásnější série, jakou jsem kdy četla (a že jich bylo). Nemohu se dočkat Říše bouří.

Eslem

YA vykradačka Hry o trůny, která zaostává naprosto ve všem, od počtu a rozmanitosti postav až po jejich charaktery (nemluvě o logice děje a konání postav). Místy mají knihy docela příslib a prožene se jimi i závan literárního talentu, ale ta hlavní hrdinka je děs. Tak rozervaná (slepice), až z toho zůstává rozum stát, a to, že ji každý chlap v knihách miluje, se dá odůvodnit fakt leda slovem fantasy (např. jak ji všichni ti drsňáci strašně litují pro ty její jizvy...NC). Jenže i fantasy by měla mít logiku a vnitřní konzistenci, aby se pak podobným autorkám i celému žánru všichni nesmáli.
PS: Budu se smát Jeřábovi, jestli se v dalším dílu objeví někdo ještě svalnatější, krásnější a arogantnější, kdo k úžasné Aelin bude pasovat líp. A chudák Chaol je asi autorčina pomsta nějakému ex - celou knihu se jen brodit kanálama a ještě ten bonus na konec...

Zebra01

Královna stínů je podle mě zatím nejlepší z celé série,a opravdu se těším na další díl!

Hanjimka

Jednoznačně nejlepší díl. Stálé napětí a akce. Moc se mi to líbilo.

Safienka

Tak to byla jízda. Užila jsem si to moc! Nedalo se odložit..takže dva dny vzaly za své :o). Líbil se mi humor, který se tam vloudil. Musela jsem se až pochechtávat u scének s košilkami. Vtipné, napínavé a postavy úžasné! Manon mě zajímá čím dál víc, stejně tak Elida, Lisandra a hlavní trojice :-) Těším na další díl!

Braenn

Nejslabší ze série. Tak nějak jsem si utvrdila několik poznatků:

Nejsem cílová skupina. Jsem na to moc stará a mám moc načteno.
Není to fantasy. Je to telenovela, román pro dívky, zabalený do kabátku, který fantasy připomíná.
Příběh, svět a reálie nemají logiku. A nemají ji mít. Ne v okamžiku, kdy pro hrdinku je důležitější řešit délku sukně a to, co si vezme na sebe, ve chvílích, kdy jí jde o život a má zachraňovat zemi a své přátele.

Co mi na knize skutečně vadí? Přehánění:
- Každý je krásný.
- Každé jedno oko vypadá jako nějaký šutr (ne fakt. Zkuste sledovat. Onyxy, zlato, stříbro, tyrkys, safír, zirkon, a to jen tak z hlavy).
- Každá hlavní i vedlejší postava je neuvěřitelně krásná, neuvěřitelně mladá (to asi nejvíc, vzhledem k postavení), v lepším případě má ještě navíc nějaké super magické schopnosti. Lysandra jako měnička byla poslední kapka.
- Hrdinka by neustále v mysli někoho trhala na kusy, lhostejno koho a za co.
- Hrdina by dokázal zbořit budovu několika dobře míněnými ranami. Ne, nešlo o starou plesnivou kůlnu. Tohle už snad nemůže nikdo myslet vážně, ne?
- Každý, kdo se z hrdinů tváří drsně, se nakonec projeví jako dobrý a hodný charakter, který nezabíjí nevinné, a to včetně čarodějek, které snad měly trhat na kusy lidi a jíst je, a být prostě... oh, proboha, nebude tam ta naznačená milostná linka Doriana s Manon, že ne? :(
- Mezi hrdinou a hrdinkou probíhá duševní konverzace formou telepatie, která vydá na třístránkový román.

K tomu přidám lenost autorky zabývat se detaily reáliemi světa, kde teče voda z kohoutků a hrdinka jedním proslovem zastraší celé město, a knihu odkládám.

Je to prostě strašně strašná patlanina. Jo, čtivá. Když vám stačí ke štěstí příběh o Mary Sou.