Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní ... celý text

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.8729
Série:

Skleněný trůn (4.)

Originální název:

Queen of Shadows (2015)

Žánr:
Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (183)

Přidat komentář
Karatiska27
20. srpna

Naprosto úžasné. Moc často se mi nestává, že bych životy hlavních postav tak prožívala, ale tady jsem se strachovala o každého. I když Elide mně k srdci nepřirostla, i tak jsem se o ní na konci bála. Těším se na další dil.

Qweris
20. srpna

Na to, kolikátý už je tohle díl, rozhodně kniha nezklamala. Většinou je to tak, že 1. díl je nejlepší a pak už je to jenom horší a horší, ale zdá se mi, že u této opravdu velmi povedené série je to spíše naopak. Nejkrásnější série, jakou jsem kdy četla (a že jich bylo). Nemohu se dočkat Říše bouří.

Eslem
07. srpna

YA vykradačka Hry o trůny, která zaostává naprosto ve všem, od počtu a rozmanitosti postav až po jejich charaktery (nemluvě o logice děje a konání postav). Místy mají knihy docela příslib a prožene se jimi i závan literárního talentu, ale ta hlavní hrdinka je děs. Tak rozervaná (slepice), až z toho zůstává rozum stát, a to, že ji každý chlap v knihách miluje, se dá odůvodnit fakt leda slovem fantasy (např. jak ji všichni ti drsňáci strašně litují pro ty její jizvy...NC). Jenže i fantasy by měla mít logiku a vnitřní konzistenci, aby se pak podobným autorkám i celému žánru všichni nesmáli.
PS: Budu se smát Jeřábovi, jestli se v dalším dílu objeví někdo ještě svalnatější, krásnější a arogantnější, kdo k úžasné Aelin bude pasovat líp. A chudák Chaol je asi autorčina pomsta nějakému ex - celou knihu se jen brodit kanálama a ještě ten bonus na konec...

Zebra01
07. srpna

Královna stínů je podle mě zatím nejlepší z celé série,a opravdu se těším na další díl!

Hanjimka
29. července

Jednoznačně nejlepší díl. Stálé napětí a akce. Moc se mi to líbilo.

Safienka
26. července

Tak to byla jízda. Užila jsem si to moc! Nedalo se odložit..takže dva dny vzaly za své :o). Líbil se mi humor, který se tam vloudil. Musela jsem se až pochechtávat u scének s košilkami. Vtipné, napínavé a postavy úžasné! Manon mě zajímá čím dál víc, stejně tak Elida, Lisandra a hlavní trojice :-) Těším na další díl!

Braenn
22. července

Nejslabší ze série. Tak nějak jsem si utvrdila několik poznatků:

Nejsem cílová skupina. Jsem na to moc stará a mám moc načteno.
Není to fantasy. Je to telenovela, román pro dívky, zabalený do kabátku, který fantasy připomíná.
Příběh, svět a reálie nemají logiku. A nemají ji mít. Ne v okamžiku, kdy pro hrdinku je důležitější řešit délku sukně a to, co si vezme na sebe, ve chvílích, kdy jí jde o život a má zachraňovat zemi a své přátele.

Co mi na knize skutečně vadí? Přehánění:
- Každý je krásný.
- Každé jedno oko vypadá jako nějaký šutr (ne fakt. Zkuste sledovat. Onyxy, zlato, stříbro, tyrkys, safír, zirkon, a to jen tak z hlavy).
- Každá hlavní i vedlejší postava je neuvěřitelně krásná, neuvěřitelně mladá (to asi nejvíc, vzhledem k postavení), v lepším případě má ještě navíc nějaké super magické schopnosti. Lysandra jako měnička byla poslední kapka.
- Hrdinka by neustále v mysli někoho trhala na kusy, lhostejno koho a za co.
- Hrdina by dokázal zbořit budovu několika dobře míněnými ranami. Ne, nešlo o starou plesnivou kůlnu. Tohle už snad nemůže nikdo myslet vážně, ne?
- Každý, kdo se z hrdinů tváří drsně, se nakonec projeví jako dobrý a hodný charakter, který nezabíjí nevinné, a to včetně čarodějek, které snad měly trhat na kusy lidi a jíst je, a být prostě... oh, proboha, nebude tam ta naznačená milostná linka Doriana s Manon, že ne? :(
- Mezi hrdinou a hrdinkou probíhá duševní konverzace formou telepatie, která vydá na třístránkový román.

K tomu přidám lenost autorky zabývat se detaily reáliemi světa, kde teče voda z kohoutků a hrdinka jedním proslovem zastraší celé město, a knihu odkládám.

Je to prostě strašně strašná patlanina. Jo, čtivá. Když vám stačí ke štěstí příběh o Mary Sou.

coconut2.0
19. července

Wow.... tahle série je NAPROSTO BOŽÍ!!!!!!! I když to mám celé přečtené asi pětkrát, pořád mě to baví! Rozhodně DOPORUČUJI!!!!

Kyta
18. července

Tahle série je prostě úžasná. Mimo jiné dokonale napsaná; do děje se ponoříte tak, že nevnímáte nic než ten skvělý svět plný tajemství, který nechcete po dočtení opustit. Poslední třetina knihy byla tak napínavá, že jsem se od ní neodtrhla, dokud jsem nevěděla, jak to dopadne.

Předchozí díl byl jedinečný v tom, že jsme měli možnost poznávat nové místo - Wendlyn - a v příběhu přibyly nové postavy. Chyběla mi tam však ta "spojitost" mezi Celaenou a jejími někdejšími přáteli, Chaolem a Dorianem, se kterými se rozloučila v "Půlnoční koruně". Tady se mi dostalo víc než toho. Byla jsem ráda, že je královna ve Zlomuvalu a opět řeší záležitosti týkající se záchrany království. Mimo jiné tu došlo k několika dojemným znovushledáním, za něž jsem byla šťastná. "Královna stínů" je nabitá akcí, tajemstvími, napětím, nečekanými zvraty a překvapeními stejně jako její předchůdci. Tento díl byl ovšem velkolepý. Humorný, dojemný, srdcervoucí, romantický (a mnoho dalšího, že to všechno ani nejde vyjmenovat); bylo zde vše, co si lze od skvělé knihy přát. Co není hned jasné, bude vysvětleno o pár stránek dál, a k tomu navíc přibude moment překvapení. Ta propracovanost příběhu je neskutečná. Je vidět, jak má autorka vše naplánované a promyšlené do nejmenšího detailu.

Nové postavy byly pro knihu i celou sérii zpestřením. Elide, Nesryn, Lysandra - všechny tam úžasně zapadly. Pro mě byla největším překvapením Lysandra, která byla v "Krvavém ostří" opravdu nesnesitelná, ale to jsme neměli příležitost poznat ji do hloubky. Její činy v tomto díle mluví za vše. Kapitoly s Manon byly zajímavější než v předchozím díle, hlavně protože jsme se dozvěděli, že to není jen chladná a vypočítavá čarodějnice, ale že má taky city a jde si za svým, ať to stojí, co to stojí. I návrat postav Kaltain a Arobynna stál za to. Nejvíc mě potěšil příjezd Jeřába do Zlomuvalu. Opravdu jsem si ho v "Dědičce ohně" moc oblíbila, v tomto díle snad ještě víc. Aelin jsem ho neskutečně záviděla.
Nejvíc jsem litovala Doriana. V celé sérii jsem si ho stihla oblíbit natolik, že mi teď opravdu trhalo srdce to vědomí, co se s ním stalo. Autorka mě na konci nemohla překvapit víc. Tehdy jsem se nemohla ubránit slzám dojetí, díků a úlevy.

Vysoké hodnocení této knihy nelhalo. Opravdu si ho totiž zaslouží. Udělala jsem dobře, když jsem si před čtvrtým dílem přečetla "Krvavé ostří", protože tato kniha je hodě postavená na událostech, které se tam odehrály. Takže pokud chcete být v obraze a nechcete se připravit o překvapení, která vám čtení "Krvavého ostří" nepochybně přinesou, přečtěte si ho ještě před tímto dílem. :)

Silmarien
18. července

Nad Erileou sa zmráka a kráľovná Terrasenu musí zachrániť svet. A vyzerať pri tom úžasne dobre a byť neporaziteľná (a ak náhodou nie je, vždy má za zadkom niekoho, kto jej pomôže, lebo tak sa to robí).

Podobne ako v predošlom dieli. Tu sme sa na začiatku síce nepitvali v pocitoch hlavnej hrdinky a dej plynul, ale aj tak som mala problém sa skutočne začítať. To prišlo až v druhej polovici, možno poslednej tretine. Celá story s Arobynnom mi prišla síce ako ujasnenie vecí a doplnenie vzťahov, ale pre celú knihu bola nutným zlom a tichom pred skutočnou búrkou.

Dosť mi pomohlo, že som prečítala poviedky tesne pred čítaním Kráľovnej, nemala som v tom taký miš-maš pri odkazoch na tieto udalosti.
Romantické duše a ľudia, čo majú radi veľké vyhlásenia si rozhodne prídu na svoje. Nekonečná vernosť a večné tajnosti, množstvo domnelého či skutočného sebaobetovania.
Výborný popis jedného konkrétneho súboja (nepoviem ktorého, ale pre mňa asi top scéna celej knihy).
Musím povedať, že kým v Dedičke som kapitoly s Manon brala ako síce zaujímavé, ale predsa len úvodné a čítala som ich s istým povzdychom, tu som sa na jej medzihry veľmi tešila.
Plus za Lysandru a Nesryn, bolo to vítané oživenie do plejády postáv.
Celkovo hodnotím za 4* a teším sa na ďalšie pokračovanie.

(Ad. slovenské vydanie - asi by mu pomohlo, keby si ho nakoniec prečítal niekto nezainteresovaný, opäť hrubka a preklepy.)

Kelen30
14. července

Dobrá? Úžasná? Fantastická?
Ne,série Skleněný trůn je něco mnohem víc.Děj vás doslova chytne,vtáhne a nepustí.A to nejen díky úžasnému stylu psaní, ale i místě,kde se to všechno odehrává.

Maasovský svět,ten je plný magie,temných zákoutí a nehostinných míst.Je to, ale také svět,kde žije naděje,odvaha,přátelství,věrnost a láska.
I tentokrát mi kniha prostě brala dech.Po celou dobu jsem byla v neustálém napětí,protože si nemůžete být jistí,jestli se náhodou něco strašně nepokazí.V tomto díle jsem si hodně oblíbila dějovou linku s Manon.Podle mě to příběh krásně oživilo.A nové postavy určitě taky.Lysandra se mi ze začátku nejevila jako moc důvěryhodná postava, ale v průběhu knihy a hlavně na konci mě přesvědčila o opaku.
Když to shrnu, tak tam bylo plno akce,napětí a nečekaných zjištění.Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a už se nemůžu dočkat na Říši bouří.

nikol2178
14. července

Kdyby šlo dát více hvězdiček, tak bych to udělala. Zase mě tato série neskutečně uchvátila a nedokážu vydržet čekání na další díl. Hrozně moc miluju Aelin, Jeřába a Aediona. Jsem zvědavá, co se bude dít teď po konci Královny stínů.

RonjaRHermans
14. července

Skvělá série, neskutečně jsem si oblíbila některé postavy (Celaena/Aelin, Jeřáb, Aedion) a některé jinak oblíbené naopak příliš nemusím (Dorian, Chaol). Výborně se to čte, postavy (většina) jsou skvělé a mají do hloubky vypracované osobní příběhy. Po dočtení jsem se na chvíli zalekla, že to má být konec, ale naštěstí se chystá další díl, takže jsem si oddychla. Jediné co bych vytkla je až moc časté střídání děje mezi jednotlivými postavami, které místy dostávalo až rutinní formu. Jinak ale dokonalé.

Ikii
11. července

Mnohem lepší kniha než Dědička ohně. Musím se přiznat, že jsem si Manon velmi oblíbila (hlavně díky Elide). Jeřába ale nesnáším snad ještě víc než předtím. Příběh mně vtáhl do děje hned na začátku, nešlo přestat číst. . Nové postavi se tentokrát velmi povedli.
1) Nesryn - prostě super holka
2) Lysandra - no co říct, jedna z mých nej postav
3) Elide - té mi bylo opravdu líto a Manon se k ní zachovala super :D
4) Arobyn - parchant, ještě že chcípnul
Chování hlavní hrdinky mě někdy hrozně štvalo, ta u mně hodně klesla. Chaol jako povstalec.., to mně trošku zklamalo, byla jsem zvyklá na kapitána Westfalla :(. Dorian - opravdu jsem se bála že ho Ailen zabije, je to má oblíbená postava, byla jsem tak happy že přežil :P.
Super kniha, už se těším na Říši bouří!!!

Klarsik3
07. července

Sem na zacatku a trpim.. Trpim protoze me opravdu nebavi cist cokoli o Manon.. Doufam ze se to zmeni

Naluš2115
07. července

Bože! Miluju tuhle sérii a jestli mi někdo hned nedáte další díl vyrvu si všechny vlasy! A tenhle díl byl zatím ze všech nejlepší! A... taky nejtlustší. Trošku mě štve že je kniha v měkých deskách, protože u něčeho co má přez 600 stran to prostě nejde. Ale k obsahu knihy... Zdálo se mi, že kdyby tohle psal někdo jiný kniha by byla nudná a aspoň dvakrát tlustší. Ale jako by autorka z příběhu odstranila všechno přebytečné a příběh přitom neztratil na své propracovanosti. Knihu jsem si zamilovala a rozhodně doporučuji.

Black-stars
06. července

Obdivuji autorčinu propracovanost příběhu - to jak pak záhy ve správný moment vysvětlí a odhalí promyšlenost jednotlivých rozhodnutí či činů jednotlivých postav. Absolutně sem si oblíbila napětí a špičkováni a hloubku vztahu mezi hlavní hrdinkou a Jeřábem až by ji člověk trochu záviděl. Opět mě nudili pasáže s Manon - ale méně díky jejímu měkčejšímu srdci. A moc mě mrzí že nedošlo na věc s Jeřabem - ale jinak kniha úžasná a jdu do anglického originálu protože se mi nechce čekat (nemůžu se dočkat) jak bude příběh pokračovat.

AnetAndBooks
03. července

Woow...páni, tak po dočtení jsem byla hodně rozpolcená! Ale stále musím nechat, že je to úžasně propracované dílo.
Během čtení posledních scén jsem měla nervy v pr*eli xD jinak se to prostě říct nedá :D
Prostě úžasný....myslím, že má Murtagh konkurenci v Rowanovi :D ❤️

Jinak jsem teď chytla nerva, že další díl má v čj vyjít až 29.12.
...Co budu dělat? ☠️

ElenRiannon
19. června

Dobrý nápad, ale zpracováním velmi jednoduchý a pro mladší čtenářky. Žádné napětí, ani strach o hrdinku jsem neměla. škoda, že jsem knihu nečetla před pár lety, to bych si asi užila víc :)

Princezna22
15. června

Upřímně nechápu, jak to autorka dělá ale tahle kniha byla šíleně čtiva. Od začátku čtení mě kniha vcucla a mít více času tak ji přečtu snad za dva dny! příběh se mi líbil a to o proti předešlému dílů víc a dalo víc. Jen sakra proč takhle tlustou knihu nevydate normálně. Tohle vydání je děsně blbě,ohýba se to a ničí se desky.. Jinak zpět ke knize, v knize mám jedno negativní a to ty čarodějnice.. Kdyby tam nebyli asi bych byla nadšená více. Ale což patří to do příběhu patří.. Sakra já se nedočkám dalšího dílu!! :-(

Naluš2115
14. června

Skvělé! Miluju sérii Skleněný trůn a každý díl je lepší než ten předchozí! Těším se na pátý díl!

michal8413
09. června

Boží ??? To je slabé slovo první 3 díly jsem přečetl už po 3 ale na tenhle díl se vždy nejvíce těším a rád si ho přečtu někdy jenom tak, u každé nové knihy si všímám značného zlepšení a doufám že vtom bude autor nadále pokračovat těším se na další díly. =D

Klára2216
01. června

Nejlepší díl ze všech. Po zklamání ze druhého a třetího dílu, ktere me vzdy prvních sto stran nudilo, byla tato kniha opravdu skvělá. Pět hvezd je zasloužených.

Šárík001
31. května

Tuto sérii považuji za jednu z mých oblíbených a musím říct, že mne tento díl nezklamal. Aelin, Rowan, Dorian, Chaol, Nesryn, Elide, Lysandra, Manon a Asterin,... I když je hlavní hrdinkou Aelin, uchvátily mne příběhy všech postav, líbí se mi, jak se osudy všech navzájem prolínají a zamotávají se dohromady. Akce, romance, vraždy, záhady, odporné magické potvory, víly a démoni,... Co víc by si měl člověk přát? Jen mne mrzí, že zatím není pokračování. Zvědavost mi často nedá spát a moje hlava vymýšlí různé šílené scénáře. Navíc jsem nedávno narazila na TAKOVÝ SPOILER, že jsem málem umřela na místě. Snad tu bude nová kniha brzy!!!

SmoulikCZ
30. května

Jen mě mrzí, že jsem zjistil na 600 stránce, že je ještě pokračování. Jinak opět nezklamalo ....

Calla2002
29. května

Nejlepší série vůbec!! Celá ta série byla tak dobrá že to ani neumím popsat :-D Jeřáb,Aein,Dorian,Manon,Král,Chaol a ostatní, prostě.......lepší to bejt fakt nemohlo a já se tak strašně těším na další díl že asi umřu napětím!!!! Pane bože Pomoc!!
ROZHODNĚ DOPORUČUJI SI PŘEČÍST CELOU SÉRII !!! (ale až vyjde další díl protože je to k nevydržení :-DD)

Roselunda 1928
26. května

*možné spoilery*
Z téhle série se vyklubala bomba. Už dlouho jsem nečetla nic tak propracovaného. Autorka dokázala vytvořit bezpočet různých charakterů, z nichž vás ani jeden neštve tak, že byste ho na místě ubezdušili, rozvinula několik dějových linek tak, že vám nic nesplývá dohromady a dobře se v příběhu orientujete, a nechybí množství scén, ze kterých se posadíte na zadek.

Co se mi líbilo?
- Abych neopakovala první odstavec, začnu Jeřábovými city k Aelin, které byly nádherně popsané.
- Celkově vztah mezi Aelin a Jeřábem. Jejich přátelství se vyvinulo moc hezky.
- I když mě Manon v Dědičce ohně nudila, tady se z ní konečně stalo něco zajímavého.
- Dorianovy kapitoly. Souboj mezi Valgem a ním... to bylo drsný, jen jich mohlo být víc.
- Celkově, Sarah má až děsivou fantazii (čarodějnice a Valgové...), a v příběhu ji dokázala výborně použít.

Co se mi nelíbilo:
- Pořád jsem si nezvykla na bezohlednost postav, např. vražda Arobynna, chování mezi čarodějnicemi apod.
- Upřímně, byla jsem lehce zklamaná z Chaola. Už to nebyl ten Chaol, kterému jsem v Půlnoční koruně tak fandila, ale i tak mi ta jeho změna přišla správná.
- Zápletka čarodějnic si mě stále plně nezískala, asi to je na mě až moc temné.
- U závěrečné bitvy mi přišlo, že z toho všichni vyvázli až podezřele dobře. Jsem ráda, že to tak dopadlo, ale malinko mi to dojem z knihy zkazilo.
- Chaos :D
- A ačkoli jsem s příběhem více než spokojená, musím souhlasit s komentářem od Jacindy.

Možná kdybych ještě trochu počkala, užila bych si příběh víc, i tak si ale čekáním na Empire of Storms vyrvu vlasy...

Avielin
21. května

Přečteno bez dechu, dva dny jsem nedělala nic jiného, všechno šlo stranou.. hltala jsem a hltala. Něco tak dobrého jsem nečetla už dlouhou dobu a vřele doporučuji všem, co váhají! :)

Katuska88
16. května

Myslela jsem si, že lehce pomalý začátek mi rozhodí veškeré mínění o závěru této úžasné série, ale vydržte, stojí to za to!

sebemi
16. května

Děj má od začátku spád až se mi místy zrychloval tep. Zbožňuju všechny hlavní hrdiny a uchvátil mě vztah Jeřába a Aelin, jejich rozhovory jsem četla se zatajeným dechem. Čekání na další díl bude nekonečné, dočetla jsem i Dvory a nemám teď co číst :D