Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.81023
Série:

Skleněný trůn (4.)

Originální název:

Queen of Shadows (2015)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (219)

Přidat komentář
Zuza3336
12. března

Nemám slov, naprosto úžasný.

Wolf012
11. března

Musím říct ze kniha me doslova dostala, celá série začíná nabírat na obrátkách a nemůžu se dočkat až se pustím do dalšího dílu

BeyondHorizon
10. března

Pro mě z této série zatím nejlepší díl. Nevím, čím to je, ale u některých částí knihy jsem byla jak na trní. Příběh má více převratů a vyskočí na vás doslova odnikud. Definitivně nejvíc mě ale zaujaly čarodějky, stejně jako u předchozího dílu.
To říkám, ale pokud mám být opravdu upřímná, dějová linka, vývoj postav a vůbec celá série není dobrá, kvalitní. Vůbec ne. Působí to na mě spíš jako velmi dobrá fanfikce. To ale nevadí, protože mě to bavilo. A hodně. Takže na oddych to pravé :)
Vrhám se na další díl!

Sima890
04. března

Tento díl mě úplně zlomil. Události knihy jsem nečekala a srdce mám zlomené a dokonce ani slzy nechyběly. Troufám si říct, že to byl zatím asi nejlepší díl z celé série, tím nechci říct, že ostatní měly horší kvalitu, to ne, ale prostě

V Říši bouří dostaly více prostoru i ostatní postavy. Aelin mán stále svou většinu, ale už je menší. Je mi trošku líto, že mi tam Chaol vůbec nechyběl-nebyl totiž vůbec v knize. Ale Elena v knize sehrála klíčovou roli a já u těch scém brečela. Je tam několik flash-backu, které ukazují, jak to doopravdy bylo s Nehemií a jaká budoucnost čeká, nebo spíš nečeká Aelin. Manoniny části mě zase bavily více.

Mě v knize přišlo celkem vtipně jak si tam všechny Sarah spárovala. Lorcan a Elide, která v této knize dostala více prostoru a úkol, Aedion a Lysandra, Aelin a Jeřáb, Chaol a Nesryn (i když ani jeden tam nebyli), Dorian a Manon. Cesty všech postav ce opět zkříží a pude to napínavé. A Maeve se opět ukázala, jako mrcha a tentokrát vyhrála a Aelin všechny - včetně mě -odrovnala svými plány.

http://holcici-svet-cool.blog.cz

Sima890
04. března

Sarah J. Maas opět ukázala svů talent na nečekané zvraty. Kniha mě úplně pohltila a bylo to napínávé od začátku do konce. Královna Stínu, stejně jako ostatní knihy SJM nejsou zrovna nejtenčí, ale zato jsou velmi obsáhlé a popsané do detailů a napínavé.

Pro mě byl celkem nezvyk, když už Celaena nebyla popisována jako Celaena, ale jako Aelin. Nechtěla jsem si to připustit, ale Celaena mi trošku chyběla, i když se na ni nezměnilo nic, kromě jména. Zato Chaol se změnil... Tak, jako jeho vztah s Aelin/Celaenou. Části o Manon mě konečně začaly bavit, i ona se celkem změnila a její cesta se zkřížila s ostatními postavami knihy. Aedion byl už v minulé knize, ale ted', jeho scény se svou dlouhp ztracenou sestřenicí jsou úžasné. Vztah Aelin a Jeřába (Rowan) se změnil, a hodně.

Zvraty v knize byly naprosto perfektní. Aelin všem vytřela zrak, a ne jen jednou. Já se ani smíchu nemohla ubránit, protože to opravdu nešlo. A zakončení jsem málem probrečela, ale naštěstí vše dobře dopadlo. Jediné, co mi bylo líto, že se Aelin nedostala do hrobky, ale v příští knize bude mít Elena klíčovou roli.

http://holcici-svet-cool.blog.cz

betka2467
27. února

Myslím, že z téhle série se opravdu psychicky zhroutím. Samozřejmě jen v tom dobrém.

lotofhs
19. února

Nevím jak to Maas dělá, ale tenhle díl byl zase lepší, jak předešlý. Miluju tuhle sérii!♡

LucyBooks
18. února

Nádherné pokračování, kde nechybí spousta akce a napětí :-).

Bekerče
17. února

Neuvěřitelné jak autorka píše! První díl je takový poměrně slabý, stejně tak i druhý díl. Od třetího dílu to však začíná pěkně gradovat... a 4?? Oo, bože! Fakt klobouk dolů na autorčinou genialitou! Zbožňuji tuto sérii. Ze začátku mě příběhy Manon jinak zvlášť nezajímaly... pak jsem se ale na ně těšila snad nejvíce ze všech. Je fajn, že nám autorka poskytla tolik pohledů. Chaol se mi totálně znechutil, avšak na konci se chlapák trošku pochlapil. :D Jo, stojí to za to! Slyšela jsem, že by se povídky Krvavé ostří měly číst před Říši bouří. Takže jdu na to! A těším jak jak malý Jarda. :) :D

Bet
16. února

Opět jako vždy supe, super :) miluji styl psaní jakým píše Sarah. Jediné čeho je mi líto je to,že se to čte tak dobře tak po chvilce je to přečtené a zase musím čekat na další díl :)

IZZYQUEEN
30. ledna

Nemám slov. Proste perfektné

annamc
26. ledna

Skvělé jako vždy, možná až trochu moc dobrý konec jinak tuhle sérii miluju:))

KaileyBlot
15. ledna

Co jsem četla Dědičku ohně je to už asi rok a půl takže mi ze začátku trvalo si vybavit vše, co se dosud stalo - a že toho nebylo málo - ale nakonec mě to opět vtrhlo do děje. Ani jsem netušila jak moc mi chyběly Aelininy ďábelské plány, Chaol, celý ten úchvatný svět a v podstatě jen jednoduše Sarah J. Maas. Její knihy mají tu vlastnost, že buďto je čtěte a nebo o nich přemýšlíte. Nic jiného neexistuje a dost značně vás rozptylují. Nestěžuju si ale! Opět nebyla nouze o napětí, zvraty a někdy jsem nemohla nic než jen zírat s otevřenou pusou co se to teď sakra stalo. Moc jsem se tento díl užila a už se těším na další!

Abynka
01. ledna

Nevím jak ostatním, ale mě v tomto dílu nejvíc přirostla k srdci Manon. Líbí se mi, že se z ní stala opravdová vůdkyně . Jinak posledních pár kapitol jsem naprosto přehltala během pár hodin. Ještě že mi Ježíšek donesl i poslední díl, abych věděla jak to dopadne :) Musím říct, že tato série je naprosto úžasná, svět i postavy mi přijdou perfektní.

Bookgirl
29.12.2017

U této knihy jsem brečela, smála se, křičela a byla štěstím bez sebe. Nemohla jsem ji odložit a přečetla jsem ji skutečně rychle. Zamilovala jsem si Lysandru a Jeřába zbožňuju čím dál tím víc. Mám pořád depresi, že jsem to už dočetla a nemůžu se dočkat na další díl!

Ewellyn
29.12.2017

Nevdela som sa od knihy odtrhnuť, pustila som ju z ruky až kým som ju celú neprečítala :D ...Je to lepšie a lepšie, je tam zo všetkého trochu, som zvedavá na ďalší diel, do ktorého sa idem hneď pustiť! Odporúčam celú sériu :)

katkavasik2908
23.12.2017

Prostě perfektní jízda. Nemám co dodat. Sarah je prostě výborná autorka. Každou stránku, každou její větu, každé slovo si užívám naplno. Miluji všechny postavy a rozhodně už se těším, až se mi do rukou dostane další díl.

Ninde
16.12.2017

Výborná, doporučuji.

xSimaix
11.12.2017

Je až neuvěřitelné, jakým způsobem se série Skleněný trůn rozvinula.
Ruku na srdce, kdo z nás by si při čtení prvního dílu dokázal představit tento příběh/tyto postavy/tento svět? Odpověď všichni známe...
Sarah je neuvěřitelná spisovatelka a vždy dokáže rozvinout příběh, který již vypadá jako hotová záležitost. Chovám vůči ní neuvěřitelný respekt a úctu vůči světu, jež pro nás všechny fanoušky fantasy vytvořila. Celá série dělá žánru čest a zaslouží si všechnu pozornost, která je jí věnována.
Ten, kdo začne číst tuto sérii rozhodně nebude litovat, není čeho. Nelituji jediné minuty ani jediné přečtené stránky, jež jsem u této série strávila (a vsadím se, že to samé budu moci napsat na úplném konci tohoto neuvěřitelného příběhu - ten je ale pořád pro nás všechny daleko, což je jedině dobře. Nedokážu si představit den, kdy budu muset dát sbohem světu, ve kterém jsem strávila tolik času a postavám, jež mi až nezdravě přirostly k srdci.
Zde není co dodat, doporučuji! ♥

EngliTer
09.12.2017

Já prostě tuhle sérii miluju!! Konečně se nám vrátil Jeřáb!

Kate_Hall
03.12.2017

Za mě asi jeden z nejslabších dílů této série. Děj byl pro mě o pár stránek prodlouženější než by měl být a docela dost mě ohromila česká verze knihy v překladu svou chybností nahrazení stránek (ten kdo četl asi ví co tím myslím)...
Co by to, ale bylo za recenzi k dobré knize bez kladných názorů, že?
Jsem z knihy nadšená! Děj pro mě připravil další překvapení, a nikdy jsem nevěděla a ani nemohla tušit jak to dopadne. Velmi se těším na 5. díl a na konec, ale přitom se nechci loučit s Aelin. Je úžasné jak autorka zná své postavy velmi dobře a jakmile se z Aelin stane zase Celaena je to úplně jiný a přitom stejný člověk.

IrennCasman
28.11.2017

Díky za takové spisovatelky jako je právě Sarah J. Maas. Co bychom bez jejích knih dělali? Její psaní mi posledních pár týdnů drží ještě při smyslech. Miluji chvíle, kdy se mohu začíst a strávit u jejích příběhů celý den v posteli. Miluji všechny ty emoce, které se ke mně při čtení hrnou. Miluji to hluboké a niterné prožívání. Musím říci, že Sarah se stala jednou z mých nejoblíbenějších spisovatelek ever.

KnihoMorka
28.11.2017

zajímavá kniha

Tamten
20.11.2017

Pokračování udržuje nastavenou úroveň v nezměněné podobě. Části knihy jsou super, části by člověk nejraději vynechal, občas to nedává logiku, ale určitě se to dobře čte.

Nelíísek
03.11.2017

Aelin Ashryver Galathynius se nezastaví před ničím!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Oproti předešlému dílu, nás děj hodí hned do akce. Takže si to shrneme Chaol se stal jeden z vůdců odboje, Dorian je chodící loutka, Aedionovi hrozí poprava, město se plní stráží s černými prsteny, Žlutohnátky rodí v Morathu Nestvůry, Kailtain která dokáže zabít stínovým ohněm celé armády, Arobynn Hamel který Aelien vydírá a chce získat její trůn. Mohli bychom pokračovat dál… Asi jediné pozitivum je že Jeřáb se vydává za Aelin do Zlomovalu, to se posléze hned vykompenzuje, když je začne pronásledovat Lorcan který chce získat klíč sudby. Situace je opravdu hodně bídná, Aelin se ale nebojí riskovat a vše má přece nějaké řešení ne??

Každý kousek tohoto dílu je nabitý bitkami, zabíjením, tajemstvím, roztržek mezi hrdiny, vtipné momenty, prostě vše, co má každá fantasy mít.

Aelien má vše dopředu brilantně vymyšlené, ale zabít krále? Na co by tedy potom navazovala Říše bouří. Vždyť on za vše může nebo snad ne? Co když je jen král pěšákem v této nekonečné hře? Kde nebo kdo skrývá opravdové zlo?

Přidáním do děje Lisandry a Elide je opět zpestřením příběhu a jsem ráda že se co díl přidává nová postava

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Podle mě je 4.díl, Královna stínů, nejlepší díl z celé série (Prozatím), děj je opravdu plynulý a v celku krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál ... až si uvědomíte že jste na konci a vlastně si toho skoro ani nevšimnete. Nemůžu se dočkat až do pařátů dostanu 5.díl. Hodnotím na 5* kdyby to bylo možné dala bych klidně i 10*!

ÚRYVEK Z KNIHY
"A tamten" ukázala Aelin na Jeřába. "Umí opékat jen maso na klacku nad ohněm".

Katnissia
30.10.2017

Skvělý díl a jsem z něj naprosto nadšená a skvěle se mi četla. Hodně věcí se vysvětlilo a zakončení tohoto dílu jsem vůbec nečekala takové jaké bylo. Rozhodě se těším na další díl.

Kacenka551
29.10.2017

Jelikož první díl této série mě moc zaujal, ale druhý a třetí mě velmi zklamal, proto jsem se moc těšila na čtvrtý, který mě velmi překvapil, ikdyž jsem přeskakovala části s Manon. Tak i tak jsem si knihu hodně oblíbila.

ifulda
20.10.2017

Další pokračování Skleněného trůnu bylo opět skvělé. Kniha se krásně čte, příběh je poutavý a zajímavý. Jediné, co mi vadí, je až abnormální dokonalost hlavní hrdinky, jejíž každé rozhodnutí je naprosto správné, i když je v něm vždy mnoho "ale", stejně ji vše, co udělá, vyjde na 100 %. Těším se na pokračování.

Liška37
14.10.2017

Sarah J. Maas opět nezklamala. Opravdu jsem z knihy nadšená a nemůžu se dočkat pokračování.

preclounek
13.10.2017

Kniha i ceká serie mi neskutečným způsobem přirostla k srdci. Děj a postavy jsou dokonale propracované a o napětí není nouze. :)