Dědička ohně

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281807/dedicka-ohne-6vT-281807.JPG 4.7996

Skleněný trůn (3.)

Heir of Fire (2014)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

EngliTer

Strašně jsem si zamilovala tuhle sérii. Jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Po Dědičce jdu na povídky Krvavé ostří. :)

kristy2711

Skvělá kniha, kterou jsem celou dobu hltala. Po dlouhé době výborné fantasy se spousty zápletkami a skvěle napsaným příběhem.

Nelíísek

Ze začátku zdlouhavé ale za to naprosto dokonalé finále to čekaní stálo!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Celaena je zlomená a musí v sobě najít odvahu, aby zachránila své nejbližší a hlavně sebe, bla bla bla... Typické klišé, ale má to svůj důvod. Za začátku jsem vážně neměla ani chuť číst tuto knihu, párkrát jsem se vztekla, jak se hlavní hrdinka začala chovat, ale hold čtenář v této knize měl taky jednu velkou zkoušku, vytrvat, potom dostal to, co mu patřičně náleželo, celé tajemství Aelininy minulosti.

No, co si ale budeme nalhávat zlatý první díl, samozřejmě v milostném chápání, k princi Dorianovi a Chaolovi se ještě připojil Aedion a Jeřáb, to je fantasie, kdo příště?

Přidání dějové linie Manon příběhu jen a jen přidalo, zatím se tento děj upírá opravdu zajímavým směrem.

Konec je prostě famózní, perfektní a excelentní, chtěla bych tady vypsat samé úžasné zážitky z posledních kapitol, ale než bych je vyjmenovala bylo by to opravdu na dlouho a ti kdo četli ví, že poslední kapitoly jsou prostě dechberoucí.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

Autorka se nebojí přidat do děje zajímavé postavy a hned na to, jak je začnete mít rádi, tak je zabít, v dílu Půlnoční koruna jsme se o tom přesvědčili a tady se to jenom potvrzuje, začnete mít nějakou představu, jak by to mohlo fungovat… a pak můžete začít směle s novou teorii.

HODNOCENÍ: 3. díl Skleněného trůnu, je ze začátku pomalý a zdlouhavý, což by někoho odradit od této skvělé série, i přes famozní konec třetího dílu dávám s těžkých srdcem 4* a doufám že 4.díl se rozjede hned na začátku.

ketvin

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
Třetí díl by úžasný. Strašně se mi líbilo, jak se vyvíjel vztah mezi Caelenou a Jeřábem (ten překlad je strašnej a ničí jinak dokonalou knihu :/), stejně tak se vyvíjel i vztah můj (čtenáře) a Jeřába. Nejdřív jsem ho nesnášela, na konci jsem do něj byla blázen :)

* Možný SPOILER ALERT *

Na konci jsem si říkala, že Chaol má smůlu a vlastně mi to ani tolik nevadilo. Na knize mi sice trochu vadilo, že se odehrává "jinde", ale obnova té magické síly hlavní hrdinky za to stála a příběh to úžasně oživilo. Prostě super.

izfnp

Tretia kniha sa mi páčila doposiaľ najviac z prvých štyroch dielov. Príbeh sa krásne vyvíja, my stretávame nové postavy, z ktorých väčšina je naprosto super a ktoré dávajú tušiť, akým smerom sa séria bude uberať, a ja nemôžem byť nadšenejšia. Príbeh Aelin skrýva potenciál, ktorý som si v prvej knihe nedokázala predstaviť, pri čom ponúka skvelé fantasy počítanie plné hrdinov, ktorým je jednoduché fandiť. 100% za Jastraba, vážení :-)

moncakovinka

Autorka se s každým dílem zlepšuje ve svém psaní, i tak je to pro mne však nejslabší kniha série. Otvírá se nám sice nová část světa, ale všechno se to tak nějak táhne a místy stojí... nevím. Těším se však na další díl, tam věřím, že věci naberou rychlejší spád.

ja.nevim

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Do dalších dílů už jsem se nechtěla pouštět, ale překonala jsem tu nechuť a jsem za to ráda!! Zbožňuju ty scény s Jeřábem. Princ Dorian... Je mi ho líto.

RosaLucis

Začátek byl celkem zdlouhavý, ale nakonec se to rozjelo a všechno do sebe pomalu začalo zapadat. Konec byl úžasný, těším se na další díl.

Hanjimka

čím dál lepší :-D

Safienka

Skvělý díl! Užila jsem si ho zatím nejvíc, nejvíc mě bavil (obzvlášť proměna Aelin)! A Jeřáb!...
Je znát zlepšení stylu autorky :) A díky za tolik stran :D

Lucik100

Částmi trochu zdlouhavé, ale jinak dobré.

Braenn

Dobrý. Sice tu máme ještě drsnější kočku, která krom pofidérního a nevysvětleného titulu nej vraždnice země (to je jako rozdávají v nějaký anketě?), je už taky princezna a víla. Mhm. Sice trochu přehnané, ale její učení se magii a vztah s Jeřábem je popsaný moc hezky. Škoda, že bitva nedostala víc prostoru z pohledu jiných postav, a zas to skončilo tím, že je děvče ještě hustší, než jsme mysleli.

zuzuky56

Kniha pro mě ze začátku byla docela nezajímavá, moc mě nebavila, ale pak... Druhou část knihy jsem zhltla snad na jeden nádech. Nejlepší byly pasáže s Celaenou a Jestřábem, kterého jsem si oblíbila a díky němu jsme se něco dozvěděli o Celaenine minulosti. A o její síle a odvaze.
Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl a dozvím se více o osudech postav.

Silencia

Opravdu se to hrozně táhlo, ale i tak to bylo lepší než druhý díl. Hlavně že konec je takový, že nutí číst dál :)

Adele02

4,99*, protože místy mě to fakt nebavilo, ale...
*řev* Lituju, že nemám hned po ruce další díl.

Black-stars

Wow a mnoho lepší než první dva díly. Podle mého velmi dobře a zajímavě odvyprávěný příběh hlavní hrdinky - jejího pádu, nalezení sebe sama, zahojení všech ran, přijetí vlastního osudu a především nalezení skutečného přítele. Jediné co mě děsně drásalo a přišlo mi nudné byly pasáže o klanech čarodějnic (ale kdo ví třeba v dalších dílech to bude mít své opodstatnění). Za mě rozhodně nejnapínavější díl.... hurá na čtvrtý :-)

MarKy95

Tuten díl mě bohužel zklamal. První díl byl super, u druhého jsem se nemohla chvilku začíst... a u třetího bohužel vůbec... Na to jak jsem se na něj těšila tak za mě velké zklamání.... Přečetla jsem si alespoň konec, který mě snad naštval ještě víc.. :D

aktak1203

Hezká pohádka.

Kiwi24

Dlouhé, ale epické. Celeana překonala svůj strach.

Any27

Božské!!! Panebože...já ten svět zbožňuji! A ty postavy!! Jsou čím dál tím lepší...všechny dělají pokroky!(všechny až na Chaola, je to pěknej trapák v tomto díle tedy)....a ty nové postavy strašně jsme si je oblíbila!
Kapitoly Manon mě ze začátku moc nebraly, ale to se změnilo...teď je žeru!
Aedion...je prostě vidět, že jsou příbuzní :D
A Jeřáb...och! Ten je prostě skvělej...!!!!
Knížky Sarah jsou plná tajemství...a když se odhalují....je to bomba! Miluji, když vyprávějí o své minulosti...všechno je to tolik zajímavé!
I love IT! I love IT!!!!!!! :D

Ikii

Musím říct, že z těch tří dílů je podle mně asi nejhorší.
1. Příběh se hrozně táhne, chvílema to bylo opravdu nudný, nechápu proč je kniha tak dlouhá.
2. Nové postavy : Manon - nepochopila jsem proč to tam je, děsná nuda, jako když vám v televizi strčí reklamu do oblíbenýho filmu, takže za mně Manon NE!!
Jeřáb - nesympatická postava už od začátku, štval mně celou knihu, zbytečná postava která doufám v příštím díle zemře (i když je nesmrtelný). A vůbec se mi nelíbí jak se sbližuje s Celaenou. Takže za mně jeřáb NE!!
Sorscha - jediná dobrá sympatická postava a oni ji zabijou? Jako vážne!!
Doufám že příští díl bude lepší !!!!

Avielin

Skvělý díl, každý je lepší a lepší, zvlášť když dojde k vývoji citů, jak už je pro autorku typické.. nejdřív jste zdrcení ze změny a vývoje, pak si postavy zamilujete.. doporučuji, přečteno jedním dechem, jako všechny díly.

nadenka13

Stále lepší a lepší čtení

katkavasik2908

Oproti prvnímu a druhému dílu, byl třetí díl nejlepší. S. J. Mass si našla místo v mém srdíčku a ode dneška se řadí mezi mé nejoblíbenější autory. V knize nenajdete část kdy jste se nudili. Opravdu děj plyne rychle a zvraty jsou dechberoucí. Celou dobu jsem nevěděla, jak se děj bude odehrávat, co se vlastně stane, co nového autorka vymyslí, ale vymyslela to výborně. Všechno dává smysl a jste tímto fantasy světem pohlceni. Občas jsem i zapomínala na čas a vžila jsem se do postav. Opravdu krása! Doporučuji brát serii Skleněný trůn všemi deseti! :D

sebemi

Začala jsem číst Skleněný trůn, protože jsem dočetla Dvory a ano, zase mě Maasová dostala :D Prostě pecka!!!

PapayaD

Do knihy jsem se začetla tak po 100 - 150 stranách, ale pak mě od ní nikdo nemohl odtrhnout. Ve druhém díle jsem fandila Chaolovi, ale teď jsem jednoznačně team Jeřáb! Oblíbila jsem si i Sorschu, škoda, že ji autorka zabila, protože se mi prostě k Dorianovi hodila víc než Celaena. Královnu víl Maeve jsem si moc neoblíbila, kapitoly s Manon Černozobou mě taky ze začátku moc nebavily, ale jakmile si vybrala Abraxose, kapitoly s ní mě začaly bavit. Knize dávám pět hvězdiček, z toho jednu za Jeřába.

Abynka

Nevím proč ale ta knížka se dle mě pořádně rozjela až od půlky a najednou byl zase konec a člověk čeká na další. Rozhodně velký dojem na mě udělala proměna hlavní hrdinky, musím říct opravdu umí překvapit. A konec co se stalo to mě rozsekalo, opravdu zajímavý zvrat. Už se těším na další díl :)

zuzlina

Nejlepší díl pro mě!!!!! Proměna Cealeny v Aelin a vztah Jeřába s ní a všechno!!!!prostě úžasný!!!! A manon!!!! prostě nej serie co jsem kdy četla! :-)

Petra17

Jediné, co se mi na této knize až tak moc nelíbí - - - Proč má knížka tak moc otevřený konec? Achjo, musím brzy číst i další díl. Jinak jsem se do děje velmi začetla, hlavně v druhé polovině knihy. První polovina se trošku táhla, ale do čtení sem se nutit nemusela. Těším se na pokračování.

nikol2178

Nemohla jsem dát nic jiného než 5*. Kniha byla zatím asi nejlepší z celé série. Hrozně jsem si od první chvíle zamilovala Jeřába, je úžasný a jsem zvědavá, kam se jeho a Celeany vztah vyvine dál. Chaola mám stále ráda a Doriana také, jen jsem mic nemusela Schorsu. Manon je úžasná a určitě si přečtu další díl.