Skleněné peklo

Skleněné peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95242/sklenene-peklo-95242.jpg 5 375 70

Katastrofy série

Autoři se snaží zaostřit varovně kritický pohled na některé zneklidňující jevy soudobého života Ameriky. Pro tento cíl zpracovávají množství dokumen- tačního materiálu. Chtějí ukázat, co vše se může přihodit, když stavební společnost zanedbá bezpečnostní předpisy. Spolu s dramatickým líčením požáru mrakodrapu sledujeme i osudy lidí propojených s existencí budovy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Glass Inferno , 1974

baji42
13.03.2024 5 z 5

Vynikající román, četla jsem 2x a 2x viděla také filmovou podobu. Ani po létech neztratilo dílo nic ze své kvality. 100% a doporučuji!!!

Rapeh
21.12.2023 5 z 5

Klasika která je skvělá. Výborně popsány boj s ohněm. Nevím jestli je lepší film nebo kniha

Olous1
04.12.2023 5 z 5

Tady snad ani není co dodat, skvělá kniha. Film ještě lepší. Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a samozřejmě zdobí mou velkou knihovnu.100%.

Jiho226
01.11.2023 5 z 5

Skvělá klasika, výborně zpracované téma boje s živlem, napínavé a poutavé čtení.

maryska09
21.10.2023 5 z 5

Dnes už klasika, která nic neztrácí na kvalitě. Perfektně vylíčená situace vzniku požáru i následného boje s šelmou, která požírá vše na co přijde. Doporučuji všem

Zemlja
08.10.2023 4 z 5

Napínavé čtení. Hrdinství některých postav, lidé proti živlu. Klasika.

Radimka
30.09.2023 4 z 5

Svého času pecka. Román o požáru mrakodrapu a osudech lidí, kterých se to dotklo. Četla jsem už dávno, nevím, jak bych se tvářila dneska při takové záplavě akčních knih.

Timkim
30.09.2023 4 z 5

No panečku, to byla zase pecka. Asi nemusím už psát, že film jsem neviděl, proč já tu televizi mám...???
Začátek je poměrně pomalý a všechny postavy se musí náležitě představit, aby jste si aspoň jednu oblíbili. Střed je jako naskočit na rozjetý vlak a velice mě to bavilo, především srovnání požáru se šelmou. No a konec.....autorům evidentně trochu docházel dech, stejně jako šelmě obživa. Suma sumárum, happyend tam byl, většina přežila, poučení ze změny plánu, snížení a šetření za každou cenu taky....těch 90% si zaslouží.

Lele61
16.07.2023 5 z 5

Napínavý thriller o hašení požáru mnohopatrového mrakodrapu je typickým příkladem výborně napsaného katastrofického románu, který zároveň kritizuje nekvalitní způsoby práce stavebních firem. Je dobře znám i z filmového zpracování.

Kabuky
01.07.2023 5 z 5

Vynikající kniha.

Janizoun
05.06.2023 5 z 5

Je to hodně dávno co jsem viděla film, líbil se mi. Knihu jsem objevila v knihobudce, četla jsem jí teď poprvé a kniha u mě opět vede. Pro mě nyní jedna z nejlepších katastrofických knih, co jsem četla. Všem doporučuji.

Filatov
11.05.2023 4 z 5

Dlouho to vypadalo, že půjdu na pět hvězd, ale v polovině se situace otočila. Zpočátku mě bavilo, jak se oheň začíná šířit a jeho připodobnění k šelmě. Poznával jsem všechny postavy děje, ale nakonec už jsem dočítal ze setrvačnosti i když asi i kvůli tomu, že závěr znám z filmu. Postav bylo mnoho, občas jsem se ztrácel kdo je kdo.

heavy66
18.03.2023 5 z 5

Dokonale popsaná katastrofa požárem zasažené výškové budovy! Poprvé jsem román četl, jako hoch školou povinný. Pamatuji se, že jsem se nemohl od čtení odtrhnout.
Vidím-li ve zprávách podobný případ, vzpomenu na Steva McQueena, Paula Newmana, a bezejmenné hrdiny z hasičských sborů, kteří musí jít tam, odkud se ostatní lidé snaží uniknout!

jarin58
28.02.2022 4 z 5

Dobře napsané,lepší než filmové zpracování.

knihovnička007
07.02.2022 4 z 5

Líbila se mi. Více v rezenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Hodnotím velice kladně. Mám ráda tenhle druh literatury. Je to napínavé, jsou propracované postavy, jejich myšlení a názory na věc. Katastrofický scénář z pohledu různě postavených lidí, zákoutí mrakodrapu, skrytá místa a lidská nedokonalost a touha po mamonu, vedoucí k požáru a lidským obětem.

MíšaS.
14.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Film je samozřejmě vizuální záležitostí, kdežto v knize dostane více odborných údajů, ale mě to nevadilo. Také se mi líbil text z pohledu ohně.
Poseidon a Skleňák jsou dvě místa, kde bych se fakt nechtěla ocitnout, takže předposlední knížka ČV 21 :D :D .

Monika1717
25.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o požáru v mrakodrapu. Stavební firmy se chtějí ukázat - dům je špatně vyprojektovaný, stavba je ošizená, bezpečnostní opatření nikoho nezajímají. Ale jen do té doby než začne hořet a dojde ke katastrofě, při níž lidé umírají v plamenech.

ninano
11.12.2020 5 z 5

Výborná katastrofická kniha, která se dočkala i neméně kvalitní filmové podoby.

Jack Bauer
08.11.2020 5 z 5

První kniha těchto autorů, kterou jsem zhltnul jak malinu. Krásně propracované, detailně popsané, neskutečně napínavé, nervy drásající zážitek z knihy si pamatuji dodnes. Rovněž tak je skvělý film, ale kniha je vždy lepší.

boj o přežití zfilmováno požáry

Autoři knihy

Thomas N. Scortia