Skleněné děti

Skleněné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237355/bmid_sklenene-deti-RGw-237355.jpg 4 131 33

Billie a Aladin série

Billie má velký problém. Maminka se rozhodla, že se spolu odstěhují do domku v jejím rodném městečku u moře, a nedá si to vymluvit. Billie se ale tenhle nápad vůbec nelíbí, přestože dům je krásný. V novém obydlí se totiž pořád dějí tajuplné, strašidelné věci. Jako by si někdo nepřál, aby se do domu nastěhovaly, a dělal všechno pro to, aby z něho Billie s maminkou vyhnal. Proč by jí jinak kdosi shazoval knihy z poličky? A proč se lustr v přízemí čas od času bezdůvodně rozhoupe? Billie se ale jen tak nedá a spolu s kamarádem Aladinem začne zkoumat temnou minulost domu. A čím víc se toho dozvídá, tím jasnější jí je, že musí s maminkou pryč. A hned! Než bude pozdě...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

Glasbarnen , 2013

carbici
09.03.2024 5 z 5

Půjčila jsem pro syna a začala číst, abych tušila, o čem to je. A pak mohla jít spát, až po dočtení, protože jsem bábovka. Komentář DK197 knihu naprosto přesně vystihuje.

Hezky se čte

Pro děti geniální knížka

06.03.2024 5 z 5

Když chcete číst a nevíte co tak doporučuji tuhle knížku. Hezky se čte.

Bubo19
29.02.2024 5 z 5

Tento příběh mi potvrdil, že horory a thrillery nejsou nic pro mě. Abych se bála, stačí mi i dětská strašidelná knížka. Musím ale říct, že se četla skvěle, byla jsem zvědavá na rozuzlení, no a závěr, ten se autorce povedl. Ještě nesmím opomenout krásnou obálku. Nevím, jestli je kniha úplně vhodná pro děti, ale já si určitě přečtu další díly.

Pert
18.07.2022 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, ale očekávala jsem tajemnější konec- v dome žily vážně nemocné děti, vychovatelka se oběsila, žena tam uhořela...

maty341
22.01.2022 5 z 5

Napínavá a strašidelná knížka. Dobře, že je víc dílů.

mataaskorice
20.01.2022 5 z 5

Panejo, pěkně jsme se s dětmi báli. Knížka je vážně strašidelná, takže bych jí netrápila děti do cca devíti, desíti let. Jinak se nám moc líbila, bylo to napínavé čtení, když jsem knihu vždy večer odkládala, škemrali moji potomci: "Ještěěě!". Hned po dočtení se dožadují dalšího dílu, takže náš výhledový čtenářský plán je jasný.

marlowe
28.12.2021 2 z 5

Tuhle knížku jsem si přečetl jen tak cvičně, jestli by někdy v budoucnu nepřicházela v úvahu coby dárek pro naše vnuky (v tiráži je uvedeno „pro děti od 9 let“), ale tady padlo zrno na kamenitou půdu. Prostě se mi to nelíbilo – což konstatuji s vědomím, že mě od cílové skupiny dělí víc než půl století.
(Pozor, SPOILERY!) Bylo toho víc, s čím jsem byl nespokojen (třeba poměrně malá autorčina invence při budování příběhu), ale tím nejpodstatnějším, co knize vyčítám, je její určitá nedětská morbidita: mrtvý tatínek, nemocná maminka, uhořelá mladá žena, sotva dospělá pečovatelka, oběšená na háku od lustru, popálené dítě, dvě utopené děti, nemocné děti (lámavost kostí), pokus o utopení malé holčičky, chlapec, kterému se to – poté, co mu uhoří maminka – v hlavě trochu pomotá… Možná za to může moje stařecká přecitlivělost, ale na mě kniha působila natolik depresivně, že jsem ji dočetl jen se silným sebezapřením. Proti gustu žádný dišputát, ale já osobně si knihu pro děti představuju trochu jinak…

Lejčís
17.12.2021 5 z 5

Napětí, drama, pátraní, dětem rozhodně přeběhne i mráz po zádech :) plusové body za realističnost a hlavně za ten konec! :)

happy-smile
31.07.2021 4 z 5

Pěkná dobrodružná knížka pro děti. Nějaká ta strašidla, pátrání. Potom vyřešení záhady... a nebo taky ne? Kristina Ohlsson umí evidentně psát jak pro dospělé, tak pro děti. Doporučuji.

ddkk
15.05.2020 4 z 5

Tak tady jsme se shodly s naší desetiletou vnučkou, která dostala knihu k narozeninám: páni, to je pěkně strašidlácký příběh! A taky že je. Už jen ta představa, že se nám každou chvíli sám od sebe houpá lustr nebo u nás někdo chodí v noci po domě...no, brrr!

Že Kristina Ohlsson umí psát, to vím už z jejich knih pro dospělé. A že umí psát i pro děti, to se teď dovídám ze série Billie a Aladin. A tak dávám za čtyři a doporučuji.

Annna3270
30.03.2020 5 z 5

První knížka, při které jsem se doopravdy bála (to mi bylo tak 10-11) a kterou jsem měla přečtenou za 1-2 dny (vemte si to, v té době). Četla jsem ji už víckrát, pořád se mi líbí, taková srdcovka.

Kačka2006
25.09.2019 5 z 5

Tato knížka je o dívce Billie, které zemřel tatínek a její maminka se rozhodla, že se odstěhují do jiného domu, na venkově. Billie se ten dům vůbec nelíbí, protože předchozí majitelé tam nechali veškerý nábytek, což Billie přijde velmi divné. Jakoby odjeli narychlo, ale proč? Ten dům je starý a určitě má svůj temný příběh. Billie si myslí, že v tom domě straší, jak vysvětlit, že jí někdo v noci ťuká na okno a rozhoupává lustr v obývacím pokoji. Billie je vyděšená, ale chce zjistit co se děje. Seznámí se s Aladinem a společně pátrají po záhadném tajemství domu. Co se stane dál? A jak celý příběh dopadne? To si musíte přečíst sami.

Barca055
31.08.2019 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem četla hned, když vyšla. Je to sice už několik let, ale doteď si celý příběh pamatuji. Super napínavý příběh

Doporučuji :)

Knihomura
07.07.2019 4 z 5

Výborné čtení pro děti.

St.Evelin
06.03.2019 4 z 5

Bububu... od autorky jsem zvyklá na jiný styl psaní, jiné zápletky, ale i tak! Za mě palec nahoru! Sice tuto knihu najdete v knihovně v oddělení pro děti a mládež, ale.musim říct, že kniha mě vůbec nezklamala! Ba naopak, její čtení jsem si fakt užila! Na druhou stranu, proč ne? Příjemná lehce napínavá oddychovka! Na deštivé sobotní odpoledne ideální kniha!

Terča-New13
06.09.2018 5 z 5

Lehce strašidelné ale moc zábavné číst to po nocích.Hodně fantasie a představ.

Kabi
27.06.2018 5 z 5

Dcera četla knihu 2x a byla nadšená. Nedalo mi to a přečetla jsem si jí také. Musím říci, že pro děti, které mají rádi napětí, je to výborně napsaná kniha.

kaja_scw
10.03.2018 5 z 5

Kniha přečtená za jedno sobotní odpoledne napínavá,celkem strašidelná.