Skautský rok družiny Kamzíků

Skautský rok družiny Kamzíků https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229880/bmid_skautsky-rok-druziny-kamziku-229880.jpg 2 1 1

Turlogh
23.08.2018 2 z 5

No tak tohle je tedy skautský román.... není úplně špatný, jako případný popis ročního !!! táboření skautů v divoké přírodě. Nicméně na to jak jsem se na něho těšil a na to, že tato kniha se občas pohybuje v antikvariátech v neskutečných cenách až kolem 600 Kč je to slabé. V příběhu postrádám poněkud čtivost a také napětí trošku občas chybí. Dokonce ani když ostatní skauti vysvobozují za pomoci česko-německého skauta Jana svého druha z prostředí německého pracovního tábora v říši (příběh se odehrává v druhé polovině třicátých let minulého století, před Mnichovem), skoro vůbec jsem při četbě napjat nebyl. Mimochodem, dotyčný starší asi šestnáctiletý skaut překročil česko-německou hranici jako naprostý trouba a ne zkušený skaut. A to i přes varování skauta Jana. Z těchto důvodů knihu k přečtení příliš nedoporučuji, určitě ne dnešním dítkám a to ani skautskému potěru. Maximálně zaníceným starým skautům, kteří se přes děj knihy tak trochu prokoušou, tak jako jsem to udělal já. Hodnocení dvě a půl hvězdy.

Josef Kovář
česká, 1901 - 1966