Skandály princezen: urozené hříšnice

Skandály princezen: urozené hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48275/bmid_skandaly-princezen-urozene-hrisnice-xuz-48275.jpg 3 7 1

Kniha - Skandály princezen - urozené hříšnice. Kleopatra, Messalina, Markéta z Valois, Kateřina Veliká a další. Autor se spacializuje na studium dynastií a královských rodů, ve svém historickém a literárním díle se snaží vylíčit výjimečné osudy panovníků. Jeho svižný a barvitý styl vyprávění je podložen hlubokými znalostmi materiálu.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Levné knihy

Scandaleuses prinncesses , 2005

knihyKeMne
05.09.2021 2 z 5

Tahle knížka se mi dostala do rukou náhodou a zas pěkně pofrčí dál. Autor je možná znalcem panovnických rodů, ovšem tento jeho počin se moc číst nedá. V podstatě jde o bulvár, počínaje Klytaimnéstrou a konče sestrou královny Alžběty II.

Autor už v předmluvě konstatuje, že historie některých žen byla svými současníky značně upravena, aby se zdály co nejvíc hříšné. Autor na tom nicméně nehodlal nic měnit. Vzal tehdejší reálie, důvěryhodné i klepy, a sestavil z nich životopisy plné sexu a milenců. A jestli je jeho styl nazýván čtivým? Znovu podotýkám, je až bulvární. Možná by to bylo fajn po kouskách do nějakého vhodného časopisu, v kuse se to ale číst nedá. No navíc je to místy trochu zmatek, pro neznalce dané doby, autor místy nevysvětluje nebo použije najednou nějaké synonymum pro danou osobu a už vypadnu z obrazu.

Autor naštěstí vyhrabal i pár zajímavých osobností, které jsem dosud neznala, takže aspoň nějaký přínos. Vesměs ale chudinky ženský nešťastný to byly, je to jako pást se na jejich neštěstí.

ženy skandály a aféry

Philippe Delorme
francouzská, 1960
2008  57%Skandály princezen: urozené hříšnice
2009  69%Zavraždění králové

Kniha Skandály princezen: urozené hříšnice je v