Nezkrotný horal

Nezkrotný horal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413425/bmid_nezkrotny-horal-qzH-413425.jpg 4 127 33

Skandální Skotové série

Londýn 1817: Zásluhou svého zamilovaného bratra se skotský horal Arran MacLawry ocitne uprostřed společenské sezony na maškarním plese a nechce nic, než se trochu rozptýlit od domluveného zasnoubení – a takové rozptýlení by mohla představovat chytrá dívka s kaštanovými vlasy v masce lišky… jenže se ukáže, že jde o vnučku Campbella, náčelníka klanu, s nímž MacLawryové už dlouho soupeří. Přestože mezi jejich rodinami vládne nevraživé příměří, láska k ohnivé Mary Campbellové je neslýchaná představa dokonce i pro divokého Skota… Mary byla odkojena báchorkami o divokých a zuřivých MacLawryových a tak ji ohromí zjištění, že ten úžasný fěšák v masce lišáka je jedním z nich. Nepřítel přece nemůže mít tak široká ramena a tak svůdný skotský akcent! Ale zvědavost musí stranou – je přísně zakázáno s někým takovým laškovat, a navíc je stejně zaslíbena jinému. Ale jiskra už přeskočila, plamen zahořel a láska stojí za všechna rizika…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Rogue with a Brogue , 2014

Arsi
20.06.2020 4 z 5

O něco lepší než předchozí díl. Správná "romanťárna" se vším všudy.

Artep071
15.06.2020 3 z 5

No milé dámy .... tak to bylo opravdu sladké, milé, vtipné a napínavé . Četlo se to jedním dechem, musím přiznat, že jsem se bavila a oba vlastně všechny čtyři jsem si oblíbila , byla to fajn parta na divoké cestě za Happy endem :)

Turante
24.05.2020 4 z 5

Moc pěkný romantický příběh, opravdu jako Romeo a Julie.

izfnp
24.05.2020 3 z 5

Škandálni Škótovia je trochu inak poňatá séria - milenci vždy veľmi skoro vedia, že chcú byť spolu, len si to musia vybojovať. V tejto knihe to platí dvojnásobne. Príjemná zmena oproti väčšine autorkiných kníh, v ktorých sa až do konca jeden (či obaja) nevie rozhodnúť. Plus hrdinka z tejto časti patrí k najrozumnejším a najsympatickejšim Enochovej hrdinkám a humor je tu nadávkovaný výraznejšie. Veľmi porovnateľné s prvým dielom, ale ten sa mi predsa asi páčil o chlp viac.

havrmoni
01.04.2020 5 z 5

Moc pěkné. Není třeba dalších slov.

mariva
05.02.2020 5 z 5

Romantický příběh skotského Romea a Julie pobavil podobně jako první díl, takže se těším na další díly.

mikika
03.02.2020 5 z 5

Enoch je nejlepší! dokáže prodat slaďárnu tak cukrkandlovou, až z toho trnou zuby, ale stejně chcete nášup...

LilianaFalcon
31.01.2020 4 z 5

Teda uf! Přestože jsem celou dobu věděla, jak to dopadne (proto přece taky červenou knihovnu čteme, že? :-D ), tak jsem byla napnutá jak kšandy.
Romeo a Julie dvou klanů z Vysočiny.

biki
31.12.2019 5 z 5

Ještě lepší než první díl a, aspoň pro mne, jedna z nejlepších romantických knih vůbec. Jak už předchozí komentář naznačil, mohlo by se jednat o variaci na Monteky a Kapulety, naštěstí bez toho tragického zakončení. Těším se na další díl.

Bess.h
26.12.2019 4 z 5

Ach... Arrane, Arrane, proč jsi jen MacLawry? Prostě úžasné, skvělé pokračování prvního dílu, navíc s inspirací u Shakespeara, jen s lepším (a díky za to) koncem. Moc se mi líbil vývoj Mary, který začal, jako jeden tanec pro trochu vzrušení a vyvinulo se v posun od hýčkané lady k nebojácné horalce z Vysočiny. I Arran byl dobře napsaný. Takový pevný a zásadový, neměnný po celou knížku. Měl jasno ve svých názorech a naštěstí je Mary říkal a naopak. Jen mě u něj zarazilo to nepřátelství na začátku knihy k Charlotte. Na konci prvního dílu jsem měla dojem že pochopil jaká Charlotta je a že se k jeho bratrovi hodí, že celkově jejich vztah chápe... no alespoň že ho pochopil v díle druhém.

Závěrem: opět dávám 4 hvězdy jako prvnímu dílu ze série, protože kvalitou jsi sou rovny. A teď jen vydržet než vyjde další díl :-)

rampapa
17.12.2019 5 z 5

Úžasný příběh o lásce a skotech. Já tuhle spisovatelku mám hodně ráda a vždy mě ty její příběhy dostanou. Knížka mi mi moc líbila a velmi jí DOPORUČUJI. Jen se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

Rominda600
25.11.2019 4 z 5

Moc pekne.. sice nektere casti byly trochu zdlouhave, ale jinak moc pekna oddechovka

Dellphi
24.11.2019 5 z 5

Kniha byla boží. Chvíli sice trvalo, než jsem se začetla, ale pak to bylo perfektní. Chyběl mi epilog, ale zas aspoň se o to více těším na další díly :-) Suzanne Enoch je moc dobrá autorka, doporučuji!