Ďábel nosí kilt

Ďábel nosí kilt https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411928/bmid_dabel-nosi-kilt-cUi-411928.PNG 4 164 36

Skandální Skotové série

Ranulf MacLawry, markýz z Glengasku, vtrhne do vznešené londýnské společnosti jako divoká bouře, přicházející ze skotské Vysočiny. Původně má v úmyslu zachránit svou osmnáctiletou sestru, která podlehla lákadlům v podobě květnatých lichotek a změkčilých budižkničemů oděných v saténu. Ti se jen ohánějí šlechtickými tituly a povrchními radovánkami, zejména však ohrnují nos nad vším, co patří ke Skotsku. Ranulf ovšem zjistí, že satén má své kouzlo, zvlášť když halí křivky lady Charlotte Hanoverové – slečny s jemnou pletí, ostrým jazykem a vyhraněnými názory… Charlotte má až po krk mužů s horkou hlavou od té doby, co její snoubenec zahynul v naprosto zbytečném souboji. Odkdy platí rána pěstí víc než práce mozku? A přesto má pro ni drzý skotský horal, který je stejně nebezpečný v tanečním sále jako na bitevním poli, nepopiratelné kouzlo. Někdy nezbývá než přehodnotit názory…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Devil Wears Kilts , 2013

AKO
25.08.2020 4 z 5

Občas mi to přišlo zbytečně natažené.

Zaboracka
01.07.2020 4 z 5

Susan Enoch nezklamala! Opět moc pěkný romantický příběh, který Vás v táhne do děje!

Arsi
18.06.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka.

izfnp
24.05.2020 4 z 5

Sympatickí hrdinovia, prijeteľný počet strán a humor. Kombinácia Vysočiny a Londýna sadla.

Turante
21.05.2020 4 z 5

Hmmm, moc pěkná slaďárna, a proto si přečtu i další díly.

Mi--LADA
13.04.2020 odpad!

Jejda, to tu budu jediná, kterou to ničím neoslovilo? Skotská Vysočina, láska k rodnému území a nezměkčilost hlavního hrdiny se mi zdála jako dobrý námět pro historický slaďák. Zasekla jsem to ovšem už asi na třicáté stránce, protože se to prostě nedalo číst. Velká nuda, naivita a jedno klišé za druhým.
Přísahám, že v minulosti jsem přečetla pár poctivých harlekýnek, prvorepublikových večerů pod lampou a historických romancí, které mi upřímně pohladily po duši, takže tímto žánrem nepohrdám. Bohužel zde vychází i spousta knížek, které jsou prostě z mého úhlu pohledu nedostatečné a na jednu povedenou knížku z červené knihovny spadá desítka těch méně povedených. Takže sorry, nemám z toho zvláštní potěšení vyčnívat z davu a nepřidat se k všeobecnému nadšení, ale sama za sebe prostě hodnotit musím. P.S. Druhý a zvláště třetí díl má hezkou obálku, abych jen nehaněla. :)

-Sinéad-
15.02.2020 5 z 5

Nádherná historická romance. Těším se, až si přečtu ostatní díly.

mariva
03.02.2020 5 z 5

Romantický příběh o Skotech, tentokrát z Londýna, kde na sebe naráží odvěké nepřátelství mezi Angličany a Skoty a současně i rozdíly mezi drsnými horaly a změkčilými Angličany. Příjemná zábavná četba, těším se na pokračování.

biki
31.12.2019 5 z 5

Co se stane, když do Londýna přicválají praví skotští horalé? Neodolatelná konfrontace přímočarých Skotů a přešlechtěné a vesměs pokrytecké vysoké londýnské společnosti. Protřepat a (zcela výjimečně) promíchat, a dostanete chutný koktejl romantiky, erotiky, i s troškou napětí.

rampapa
17.12.2019 5 z 5

Krásný příběh o lásce a skotech. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku. A velmi doporučuji tuhle autorku, protože mě každý její příběh do sebe ponoří a chci si hned přečíst další díl.

mikika
19.11.2019 5 z 5

tady jsem se opravdu bavila, skvělý nápad přivést zběsilé Skoty do načechraného Londýna a jaké komplikace z toho vzešly.. bavil mě ten kontrast a přístup horalů k plesovému čančání, těším se na další díly.

Bess.h
10.09.2019 4 z 5

Jedno veliké překvapení a já jsem po dlouhé době dala 4 hvězdy červené knihovně. Konečně kniha, kde hlavní hrdinové si až do konce knihy nenalhávali, že milují toho druhého. Jediné co mě štvalo bylo, jak se až moc hlavní hrdina snažil změnit. Naštěstí Charlotte pak pochopila, že v jeho případě je to blbost. Ještě že tak, jinak bych ji asi uškrtila.
Závěrem: hodně se těším na druhý díl, který se tváří, že bude časově hnedka navazovat na tento. Sice už nebude Charlotte a Ran hlavními postavami, ale asi o nich ještě uslyšíme. A jsem hodně zvědavá na příběh Ranova “chytrého“ bratra a na to čéro co vznikne mezi skotskými rodinami.
P.S.:
Moje srdíčko by taky někdy potěšilo, kdybych dostala od jakékoliv autorky tohoto druhu románů příběh s hlavními postavami po svatbě.
Třeba o Charlotte a Ranovi bych si znovu ráda přečetla, jak jsou pěkně na Vysočině, jak se Charlotte sžívá se životem ve Skotsku a jak třeba řeší záhadu.

LilianaFalcon
19.08.2019 5 z 5

Ne, že by to byla jedna z nejlepších knížek žánru, ale křivdila bych jí, kdybych dala "jen" 4 hvězdičky. Ranulf i CHarlotte byli skvělí. Zápletka byla úžasná.
Sice se mi zrovna netajil dech napětím ani srdíčko netetelilo romantikou, ale i tak to bylo skvěle napsané a hezky promyšlené.

oresvo
12.08.2019 4 z 5

Taková letní oddechovka, ale dobře se to četlo.

havrmoni
10.08.2019 5 z 5

Už tedy, aby tu byly další díly. Moc se mi to líbilo.

AliceTief
07.08.2019 5 z 5

Krásný příběh, pěkně se četlo, zase jednou povedená knížka, rozhodně lepší než předchozí série...těším se na další díly se série!!!