Škandál v Čechách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá seria - kniha č. 1 Dvojjazyčná kniha - denník Nový Čas Holmesovský příběh, který samozřejmě upoutá pozornost českého čtenáře svým zeměpisným určením. Leč je třeba ho hned naúvod zklamat: Čechy zde nepředstavují zemi Rakousko-Uherského mocnářství, ale jakýsi pohádkový útvar. Už jen proto, že žádný český král tehdy nepanoval. Nicméně příběh o milostném příběhu panovníka a prohnané Ireně Adlerové je napínavý a zajímavý už jen proto, že A.C. Doyle byl znám svým rezervovaným postojem k ženám s jedinou výjimkou, kterou byla právě zpěvačka Irenau Adlerová ze Skandálu v Čechách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/264119/skandal-v-cechach-264119.jpg 4.229
Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Liber Novus
Orig. název

A Scandal in Bohemia

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Škandál v Čechách

Přidat komentář
konicekbily
29.12.2017

Velice pěkné počtení pro milovníky klasických detektivních příběhů, tady těch téměř úplných jedněch z prvních a rád se vracím ke knihám autora.

Jury
23.02.2016

Skandal v cechach je supr povidka na klidne dopoledne...doporucuju...oddechovka :)

jh666
01.11.2013

Tři skvělé povídky z pera A. C. Doyla. Popis Čech z titulní povídky je sice docela zavádějící, ale to nebrání požitku ze čtení. Druhá povídka sice neobsahuje nijak závratnou záhadu (na řešení jsem přišel asi po 10 stránkách), ale třetí povídka je opět vynikající.
95%