Skandál

Skandál https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1301/bmid_skandal-CRX-1301.jpg 4 342 74

Studentku Jade přepadne jednoho deštivého večera trojice výtržníků. V hrůze ze skandálu a pod tlakem předpojaté provinční morálky uteče zoufalá dívka z domova. Bolestné vzpomínky na město Palmetto, ovládané zámožnou rodinou Patchettových, ji však pronásledují dál. Zkaženému milionářskému synkovi a jeho kamarádům nikdy neodpustí odporný čin, který tak zásadně změnil její život. Po letech se Jade vrací se synem do rodného města jako úspěšná podnikatelka s úmyslem vybudovat zde textilní továrnu a nabídnout práci většině obyvatel. Pomstí se těm, kteří jí kdysi ublížili? Najde konečně lásku?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Breath of Scandal , 1991

cukrovka
29.02.2024 5 z 5

Knížka se četla sama. Zajímavý příběh i když ne zrovna lehké téma. Hlavní hrdinka prošla traumatem, ale dokázala vše překonat.

BARBARRKA
26.06.2023 2 z 5

Na nějakou dobu si dám o Sandry Brown pauzu. Ano, četlo se to celkem dobře a jejímu úsilí o pomstu jsem rozuměla a fandila. Co jí ale pořád nemohu odpustit, jsou eroticko-pornografická líčení příslušných událostí. Zbytečně snižují hodnotu knihy, která jinak má potenciál se se silnými příběhy hrdinů. Škoda, nebýt té pachuti porna, mohla to být dobrá kniha. Nejsem nijak prudérní, ale věci se dají vylíčit i jinak, aniž by utrpěl děj.

pingu1
01.06.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem od Sandry Brown četla. Silná, emotivní, místy deprimující, ale se šťastným koncem. Přečteno na jeden zátah :-)

princeznaaura
07.03.2023 3 z 5

Jako dobry, na me moc nerealisticke, ale stejne doporucuji.Cetlo se to samo. Cervene knihovny mohlo byt mene, o to je ta kniha nafoukla.

red_marionette
03.03.2023 5 z 5

Tak to byla síla. Kniha se nedala odložit. Sandra Brown prostě umí psát! Příběh obou hrdinů je krutý a těžký o to víc jim přejete šťastný konec. Jade jsem v její pomstě fandila.

nina3905
25.02.2023 5 z 5

Jedna z troch top kníh od Sandry Brownovej. Kniha je precízne prepracovaná, silný príbeh, od ktorého sa nedokážete odtrhnúť.

Silvisek
12.09.2022 5 z 5

Skvela kniha a napinava

jana0724
11.06.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha od této spisovatelky.Silný příběh o dívce které se stalo něco ošklivého..Nejde přestat číst dokud jej nedočtete do konce

Jája92
09.03.2022 5 z 5

Opět mistrovsky napsaná kniha o traumatizujícím zážitku mladé dívky Jade. Tři mladí hoši Neal, Lamar a Hutch převrátí život naruby hlavní hrdince během jednoho večera. Avšak Jade se rozhodne, že se jim pomstí, až k tomu nastane ten správný čas.
Kniha se četla sama, bylo těžké číst o takové události a s hlavní hrdinkou jsem soucítila a přála si, aby našla štěstí a lásku. Autorka, přidala souběžně příběh Dillona, se kterým se život též nemazlil.

petraj30
27.01.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsme hodně dlouho odkládala. Dle anotace jsem věděla, že je to příběh o znásilnění mladé dívky třemi neurvalými mladými výrostky.
Jade byla neuvěřitelně silná už jako dívka, proto ji pomsta hnala dál. Nebála se ničeho. Ale i přesto to nebylo lehké číst. Dillon si taky prošel peklem, proto kniha působila někdy až moc ponuře a depresivně.
Ovšem ten konec byl úžasný. Pomsta byla opravdu pro všechny zúčastněné sladká.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnou, i když tam nebyly popisovány zrovna příjemné věci, ale zřejmě to bude patřit ke knihám, které si podruhé raději nechám ujít.

helenkan
29.12.2021 5 z 5

Jak já nesnáším takovýhle bohatý hajzlíky. O to víc jsem fandila Jade a spolu s ní jsem si vychutnala její skvělou pomstu. Život se s ní opravdu nemazlil a její máma fakt na zabití. Ani Dillon to neměl jednoduchý. Proto jsem byla ráda za takový konec. Pěkný příběh, sice drsnější, ale naprosto skvělé čtení.

helca31
29.10.2021 5 z 5

Silně emotivní a drsný příběh. Studentku Jade znásilní tři mladíci. Zkaženému bohatému synovi a jeho kamarádům to nikdy neodpustí. Opouští město, ale po 14 letech se vrací do rodného města jako úspěšná podnikatelka a chystá velkou pomstu...

kopeceli
12.08.2021 5 z 5

Jedna z nemnoha knih o znásilnění, kterou snad zvládne číst i oběť, když se vyhrabe z nejhoršího. Jasně že je to kniha určená k odpočinku, ne k psychoanalýze, nicméně je tak optimistická, že bych ji klidně jako podpůrnou zařadila. Je také velmi čtivá jako všechny knihy Brownové. Času stráveného se Skandálem nelituji a ještě chvíli o ní budu přemýšlet.

Shanib
27.07.2021 4 z 5

Po první třetině jsem chtěla knížku odložit. Hlavní hrdiny potkalo tolik tragédií, že jsem se bála, jestli je vůbec nějaký dobrý konec možný. Vydržela jsem ale, zamáčkla slzu a ono to bylo super. Jen mě mrzí, že jsme si nemohli příliš počíst o sbližování Jade a Dillona a bylo to spíš hodně zběžný. Vrhám se hned na další knížku od autorky.

Laf
25.07.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která mne hned vtáhla do děje, ač začátek příběhu nezačíná pro Jade, hlavní postavu, nejlépe. Autorka se opět předvedla. Doporučuji k přečtení :)

renulkam
19.06.2021 4 z 5

Chvilku mi trvalo se do knížky začíst, ale knížka se mi líbila. Říkala jsem si jestli, je opravdu někde možné vše jen tak zamést pod koberec. Jade byla silná. Trochu me mrzí, že se tam v dospělosti už pak nevyskytla její matka, zajímalo by mě, jak ta dopadla. Dillon mi byl sympatický. Po dočtení jsem měla dobrý pocit, že vše dopadlo, jak mělo :-)

pch1976
31.05.2021 5 z 5

Ačkoliv tento žánr nevyhledávám, tato kniha byla dobrá, pěkně napsaná, děj plynulý, zajímavý. Výborná volba jako čtení na dovolenou.

Radka1727
02.04.2021 5 z 5

Silný příběh .... smutný začátek......šíleně emocí ..... než se hlavní hrdinka dostala k pomstě, Boží mlýny odvedly svoji práci. Jade se s Dillonem potkali v pravý čas a po tom čím si prošli si svoje štěstí zasloužili.

be_pa
09.03.2021 4 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem. Dramatickému začátku příběhu je věnováno hodně prostoru a to není nic pro mou psychiku :-). Závěr byl oproti tomu nečekaně zjednodušený. Celkově mě ale příběh bavil, sympatické postavy, neotřelý dej.

Luciska13
19.01.2021 4 z 5

Dobrý příběh a námět, ale myslím si, že mohla autorka větší část knihy věnovat pomstě a menší tomu, co předcházelo, ačkoliv to bylo pro příběh rozhodně důležité. I tak mi ale přišlo, že to bylo na úkor toho hlavního.

znásilnění pomsta návraty domů

Sandra Brown