Sixtínske sprisahanie

Kardinál Joseph Jelínek objaví pri svojom pátraní tajný dokument, ktorý odhaľuje Michelangela ako zaprisahaného protivníka cirkvi. V jednom z Michelangelových listov sa vyskytujú čudné slová o tom, že fresky nemaľoval farbami, ale farebným práškom obsahujúcim trhavinu, ktorej nebezpečenstvo preverí čas. Čím hlbšie preniká kardinál do tajomstva, tým väčšmi sa zaplieta do zvláštneho sprisahania , ktorého aktéri zostávajú skrytí v pozadí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72276/sixtinske-sprisahanie-SgY-72276.jpg 4.178
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Ikar (SK)

Sixtinische verschworung (1988)

Kniha Sixtínske sprisahanie

rebciatko
26.06.2018

ďalšia kniha, po ktorej som siahla v rámci Čitateľskej výzvy... je to síce náboženská kniha s citátmi z Písma, hlavné postavy sú mnísi, kardináli a iné osoby zastávajúce cirkevné povolania, ale to jej neuberá na pútavosti a zaujímavom deji... na základe tejto knihy je moja túžba navštíviť Sixtínsku kaplnku ešte väčšia... :)

francouz
14.05.2018

Je to moje již několikátá kniha od tohoto autora a ani tentokrát nezklamal. Téma je naprosto úžasné, protože kdo někdy viděl Sixtínskou kapli naživo, tak je to pro něho úžasný zážitek. Ten jsem chtěl umocnit touto knihou.
Ale opět jsem si uvědomil, že Vandenberg se sanží popsat téma co nejvíce do šířky, a to bohužel je někdy tak rozvláčné, že uvažujete zda vůbec číst dále. Chybí tomu přímočarost, kterou, ale následně nahrazuje něčím navíc. V tomto případě se opět na scéně objevilo něco, co na začátku knihy jste si vůbec nepředstavovali, že by bylo součástí rozřešení. Takže druhá polovina, byla opravdu o mnoho zajímavější než první polovina.

laepus
26.04.2018

Moje první kniha od Vandenberga a musím říct, že určitě nejsem zklamán. Přitom jsem si ji vybral jen proto, že zrovna učím o renesanci a u ní se těžko vynechává Sixtinská kaple a Michelangelo. No a když navíc na mě v knihkupectví koukla v akci za 29 korun, nekupte to. Ale knize - klasická chytlavá kombinace tajemství, historie, Vatikánu, církve, kabaly v závěru lehce okořeněná nacisty. Přísady tohoto koktejlu jsou výborné a děj docela dobře odsýpá. Jsem rád za to, že sám nejsem schopen zcela u všeho neomylně a přesně určit, co je historický fakt, co pouze dohad a co čistá autorova fabulace. To se mi líbí.

davas
08.10.2015

skoro do poloviny jsem myslel,že to bude první kniha,kterou od Vandenberga nedočtu ..ale nakonec se to rozjelo a kniha měla výbornou druhou polovinu...takže jsem nakonec rád,že jsem knihu neodložil

Kateřina1011
07.06.2015

Začnu tím, že jsem věřící. Podobným tématům se ale nevyhýbám, protože mě nutí přemýšlet a ne jenom slepě kývat na to, co je mi předkládáno. Myslím, že církev si spoustu věcí přizpůsobila tak, aby měla nad lidmi kontrolu. Chtěla bych přijít na kobylku tomu, jaké bylo opravdu Ježíšovo učení, protože jsem přesvědčená o tom, že z něj církev udělala figurku, na kterou chytá další ovečky a jehož učení nemuselo být takové, jak je nám předkládáno.
Z této knížky jsem ale hodně zklamaná. Celou dobu se pídíme po záhadě a ta se dá nakonec shrnout do jedné věty a je konec... Nevím, čekala jsem víc...Když to srovnám, určitě jsem na podobné téma četla lepší knížky.

Rade
04.01.2015

Napínavé, chytré... Spíše než Dana Browna mi připomnělo Jméno růže od U. Ecca. Také zde bylo hlavním tématem hledání tajemné utajené knihy skryté v nepřístupných církevních knihovnách, která neměla nikdy spatřit světlo světla a která mohla způsobit katastrofu, změnit lidské osudy nebo přinášet smrt.

pobijecmuch
21.07.2014

Zajímavá myšlenka v tomto výborném románu. Záhady mně vždy v knížkách bavili. Knihy Vandenberga, ale nedoporučuji číst věřícím čtenářům.

čef
16.06.2014

Na první pohled jde o knihu, která se jako řada dalších zabývá pouze zpochybněním Kristova zmrtvýchvstání a pochybnou činností římsko-katolické církve nejen v době 2. světové války. Přestože jsem několik z nich již také četl, nepovažuji vůbec přečtení tohoto příběhu za ztracený čas. Oceňuji nejen napínavý děj, ale i hluboké znalosti autora z oblasti dějin a církve, jakož i vtipné, ironické a až lehce absurdní scény z jednání konzilia.