Šivovo třetí oko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sériový vrah, který si vybírá ženy kolem padesátky, představuje nebezpečí pro celé město. Nezanechává stopy a kriminalisté se nemají čeho chytit. Policie uspořádá rozsáhlé pátrací akce, ale bez úspěchu, a když vrah přestane útočit, zdá se, že smrt tří žen zůstane nevypátrána. Komisař se však jako buldog drží své ničím nepodložené představy a po dlouhé a namáhavé práci se dostane k cíli, který nikdo ani ve snu nemohl očekávat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184766/sivovo-treti-oko-184766.jpg 3.511
Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Šivovo třetí oko

Přidat komentář
čef
05.06.2019

Od české detektivky se toho bohužel většinou nedá moc očekávat, jedna známá je soustavně používá k uvolnění, víte kde (samozřejmě před spaním, aby nebylo mýlky). Tak tato knížka nebyla od ideálu a tohoto účelu příliš vzdálená. Čtivá, nesložitá, dokonce ani jmény se příliš nemotalo hlavu nepříliš soustředěnému a uvolnění očekávajícímu čtenářstvu, natožpak aby se příliš otravovalo hlubší psychologií – to opravdu nehrozilo. Pachatel si do samého závěru odpočíval v závětří a ejhle náhoda vše vyřešila. No, není to milé?

vojteska70
31.08.2018

Velmi velká nuda


konicekbily
03.02.2018

Nenáročná odpočinková četba, autor se snažil asi o nějaký novátorský přístup, ale to se mu moc nevydařilo. Přečíst na cestách se to i vzhledem k formátu knížky určitě dá.

marlowe
13.02.2017

Chudičký, zcela nevěrohodný, téměř na 300 stran roztažený a bídným koncem završený příběh, který by i ve formátu soudničky působil rozvlekle, detektivka, v níž trojnásobnou vraždu vyšetřují dva žvaniví slimejšové (s notným přispěním ještě žvanivějšího autora) stylem: vyslechneme pozůstalé a pak už si o tom budeme až do konce povídat!

Jestliže autor předpokládal, že něco vylepší "novátorským" (?) vypuštěním jmen (postavy se jmenuji "komisař", "inspektor", "ředitel" atd.), mýlil se.

Vrcholem nevěrohodnosti je pak motiv soukromého detektiva, který týdny sleduje podezřelého a kterého si z vlastní kapsy platí sám komisař!!!

Vřele doporučuji každému, kdo miluje nekonečné tlachání o ničem a kdo si libuje v textech, kde musíte udělat mnoho, mnoho, mnoho, mnoho temp v tůňce "falešných slůvek", než dorazíte od jedné dialogové repliky ke druhé… (Kdo nepřeskakuje, není Čech!)

10%

dagmar5477
17.02.2016

Nenáročná detektivka, dobře se četla.

pagac17
27.10.2014

Průměrná detektivka, dialogy mezi komisařem a inspektorem se mi zdály zdlouhavé, děj neměl gradaci, nepočetl jsem si

Dandik1
14.04.2014

Trocha odpočinku od švédského krimi a nesmírně napínavá a čtivá knížka. Autor podrobně popisuje práci kriminalisty, jeho pocit při neúspěchu, nálady a riskování. Výtečný popis práce českého kriminalistického týmu. Pokud jste si oblíbili Případy 1. oddělení, tak tato knížka by se Vám mohla líbit.

Temný snílek
07.03.2014

Zdařila česká detektivka, která mě v závěru překvapila a jejíž čtení jsem si vážně užívala. Skvělá oddychovka.