Sittafordská záhada

Sittafordská záhada https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26328/bmid_sittafordska-zahada-tsU-26328.jpeg 4 389 56

V malé zasněžené vísce Sittafordu začíná děj poutavého příběhu, na jehož rozuzlení má stejné zásluhy inspektor Narracott i snoubenka podezřelého Emily… 1. vydání.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Orbis

The Sittaford Mystery , 1931

astroweb
06.06.2015 5 z 5

Během čtení jsem zjistil, že knihu jsem kdysi, nevím kdy, četl, ale nevadí, stejně jsem se opět spletl při uhádnutí pachatele. Líbilo.

krizek
19.03.2015 5 z 5

Já nevím, zda má cenu, abych stále psala komentáře k Agathě. myslím si, že jsou dost citově podbarvené a raději bych se takovému typu komentářů vyhýbala. Agatha Christie byla velká žena, a ano, je to má srdcová záležitost.
Sittafordská záhada měla perfektní zimní atmosféru, tak akorát ke čtení u krbu, charakteristiky postav, pokojů, přírody opět ani trochu nezklamaly. A zase ten příběh? Jak někdo může na konci knihy dospět k takovým závěrům? Ano napadlo mne na začátku, že vrahem byl onen dotyčný. Aneb stále souhlasím s tímto výrokem: "Někdo musí být zřejmým pachatelem, ale zároveň pochopíte, že pachatelem očividně nebude, protože zločin jednoduše spáchat nemohl, i když, jak zvíte na konci, spáchal." John Curran

Sebasti
27.12.2014 5 z 5

Úžasná atmosféra, zasněžená Anglie a - vražda! Celý příběh dobře spletitý a rozuzlení nečekané.
Emily, která také vyšetřovala, mi přišla velmi sympatická. Knížka je jedna z mých nejoblíbenějších od Královny zločinu, zimní atmosféra je neodolatelná! Zápletka je velice dobrá.

Izu
23.09.2014 2 z 5

Pro mě jedna z jejich nejslabších.

aannyy
06.07.2014 4 z 5

Trochu mi tam chybel muj oblibeny Poirot, ale ani inspektor Narracott nebyl spatny. A pribeh i zapletka skvele,vsechny typy na vraha byly az do konce spatne.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

První Agatha, kterou jsem kdy četla, ještě jako dítě. Tehdy mě moc nezaujala, ale zpětně hodnotím výborný nápad, jak spáchat téměř dokonalou vraždu, i její řešení.

MonisPop
22.09.2013 5 z 5

Knížky od Agathy Christie se mi moc líbí. Mají dokonale promyšlený příběh, který má záhadné rozřešení a stejně jako u Deseti malých černoušků je vrah ten, od koho jste to nejméně čekali.

Rawen616
11.09.2013 4 z 5

Příjemná detektivka. Přiznam se, že jsem se zpočátku trochu ztrácel v té hromadě postav ale nebylo to tak hrozné. Konec mě překvapil, tím jak náhle se to vyřešilo a hlavně tím kdo byl nakonec vrahem.

Skjaninka
08.06.2013 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších od Agathy. Detektívka s nádychom nadprirodzena a so zaujímavou zápletkou, ktorá upúta každého milovníka dobrých detektívnych príbehov.

Pet007
02.04.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, vůbec jsem netušila, kdo je vrahem. Doporučuji.

Selinute
11.11.2012 4 z 5

Tak tato knížka mi přišla hodně dobrá. Četla jsem ji několikrát a ráda se k ní zase někdy vrátím.

Melic
20.08.2012 3 z 5

Po přečtení "černoušků" a "orientu" byla mou třetí knihou od autorky. Laťka nastavená předchozími byla hodně vysoko a není překvapením, že zdolána nebyla. Ale i tak se jedná o dobře čtivé dílo (i když mně naopak postava Emily spíše vadila) a hodnocením bych to viděl zhruba na 6/10. Už teď jsem ale přesvědčený, že Agatha psát umí a ani si neumím představit, že by něco od ní bylo špatné, takže příští návštěvu v knihovně opět okořením nějakým jejím dílem.

Oswald
08.08.2012 2 z 5

Průměrná kniha, kterou zachraňuje postava sympatické Emily. Kdyby to nebyla Agatha asi bych to ani nedočítal.

derminator
01.08.2012 3 z 5

Slušná detektivka za 60%.

Candid
08.05.2011 4 z 5

Další výborná knížka od Agathy Christie, při které jsem si dokázala stoprocentně odpočinout a zapomenout na nepříjemnosti a stresy běžného života. Tímhle léčivým způsobem na mě před pár lety působila Pratchettova Zeměplocha, té jsem se ale na hodně dlouhou dobu přesytila, s Agathou to ale bude jiné, to je mi jasné už teď- ta mi vydrží ;o) Jen malá výtka směrem k Emily: "Jak sis to, proboha, nakonec vybrala!!!" ;oD

Knihy72
30.11.-0001

Je mrazivý večer, všade záveje snehu, krajina pripomína anglické vianočné pohľadnice. V odľahlej dedinke uprostred Dartmooru si šesť ľudí kráti čas vyvolávaním duchov. Spočiatku nevinná zábavka nadobudne strašidelný ráz, keď prítomní rozlúštia odkaz zo záhrobia, oznamujúci vraždu priateľa. Len čo sa ukáže, že duchovia neklamali, polícia zatkne jediného podozrivého, ktorý navonok prichádza do úvahy. Smoliarovi Jimovi môže pomôcť už iba jeden človek - jeho energická snúbenica Emily, ktorá zapojí všetok svoj pôvab aj um do pátrania na vlastnú päsť. Šance nájsť vraha sa zvyšujú, keď do roboty zapriahne aj nádejného novinára Charlesa Enderbyho, muža, na ktorého sa pekné dievča vždy môže spoľahnúť. Treba len prebrať niekoľko možností - veď vrahom môže byť rovnako hociktorý obyvateľ Sittafordu takisto ako nebezpečný väzeň, ktorý ušiel nedávno z Princetonu.