Sítě

Sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278849/bmid_site-UIS-278849.jpg 4 1230 324

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Jste ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříte. Kde je nízké sebevědomí, stojí nablízku i manipulátor. A hledá, jak by vás využil ve svůj prospěch. Tři současné ženy, tři příběhy, které se zdaleka netýkají jen jich. Kristýna se svým malým synem konečně zakotví ve vztahu s charismatickým a movitým Jáchymem. Jediným jejich problémem je, že Kristýna si „trochu nevěří“. Začíná tedy navštěvovat psychoterapii, která ji však velmi rychle přivádí k dramatickému poznání i změně života. Karolína čeká čtvrté dítě a definitivně si přiznává, že opakuje nenáviděné chyby své matky. Touha vymanit se z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci, ji přiměje oslovit starého kněze Ambrože. Dokáže ale vystoupit z bludného kruhu? Stačilo by mít jen o trochu větší prsa a život by byl mnohem lepší. Nadinu touhu po dokonalosti neumenšuje ani fakt, že jako zdravotní sestra se denně setkává s opravdovým utrpením a smrtí. Postupně se stává cynickou obchodnicí s důvěrou a před čtenářem se na pozadí příběhu rozkrývá i zákulisí kontroverzního obchodu s ukládáním pupečníkové krve. Není lhostejné, zda budete vně, nebo uvnitř sítí. Rybolov začíná!... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Host

dominika8192
31.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Tohle vůbec nebylo špatné. Nejvíc mě chytil poslední příběh, tam hezky pronikal cynismus, který je mi tolik známý. Na Dvořákové Vrány slyším jen samou chválu, bohužel se mi kniha zatím nedostala do rukou, tak jsem se protentokrát "spokojila" se Sítěmi. A neodradilo mě to od čtení dalších autorčiných děl. Jen ten námět ponižovaných žen, co se jen tak nechají tahat za fusekli, mě už pak štval. Hlavně náboženský fanatik z druhého příběhu, Standa, mě sral tolik, že bych ho snad rozmlátila basebalovou pálkou na maděru. To tak, dělat si s ním po těch scénách ještě tři další děti!! Ještěže pak odfičel a dal Karolíně pokoj, kretén. Howgh.

IvikaS
26.05.2021

Nedočteno, v poslední době jsem četla o příliš mnoha slabých ženách a manipulativních mužích. Vrány a Já jsem hlad se mi moc líbí ale tady už to nadávám.

Janag
21.05.2021 1 z 5

Zvládla jsem pouze první příběh. Do dalších jsem neměla chuť. Kniha plná klišé, předvídatelná a na můj vkus příliš plochá.

Makůvka
16.05.2021 4 z 5

Ty kráso!!! Tři příběhy, tři silné osudy. Člověk by se divil, jaké příběhy se dějí v rodinách za zavřenými dveřmi.
Bylo to zajímavé čtení.

Bukina
09.05.2021 4 z 5

Nepodařilo se mi ji přečíst jedním dechem, i když by si to kniha určitě zasloužila.Po Vránách mě Sítě nezklamaly.Doporučuji.

Páájinka
18.04.2021 5 z 5

Paní Dvořáková umí, umí, umí. Pokaždé mě její knihy dostanou. Kristýna, Karolina i Naďa .... Nechtěla bych být v jejich kůži, ale jsou to uvěřitelné příběhy ze života, co se odehrávají v milionech domácností.

evik2710
28.03.2021 4 z 5

Zajímavá kniha k zamyšlení

zimolka
20.03.2021 5 z 5

Tři děsivé příběhy ze života.Skvělá kniha.

m_pastorka
09.03.2021 5 z 5

Jedná se vlastně o tři samostatné příběhy, ale nejvíce ze všech mě zaujal hned ten první. Stylem psaní u mě autorka vyvolával pocity úzkosti, jak skvělé vykreslene situace a příběh samotný byl. Moc se mi líbily i ty terapeutické poučky, to dodávalo knize ještě zajímavý další rozměr. Za mě rozhodně doporučuji!

Jurajovamaka
03.03.2021 5 z 5

Tri príbehy, tri ženy, tri osudy. A spojenie týchto troch príbehov sú siete. Siete, v ktorých sú tieto ženy pevne zamotané. Dokážu sa dostať von?

Ďalšia fantastická knih✌ Táto autorka je známa svojím pohnutým životom plným prekážok, ktorými sa musela popasovať. A jej štýl písania to reflektuje.
Každý jeden príbeh sa číta tak, akoby šlo o autobiografiu. Je tak strašne uveriteľný, tak strašne reálny...
ODPORÚČAM ❤

Ivanule
28.02.2021 5 z 5

Naprosto bezvadně napsaná kniha!! Ukázka tří naprosto odlišných osob a jejich životních příběhů a co vše je člověk ochotný a nebo také schopný všechno unést ve svém životě, až jednou prohlédne. Kristýna a její příběh, myslím že tohle se stává celkem často, a je pak na člověku jak z toho vyjde a nebo se dál nechá takto ovládat. Karolína,popravdě já bych takto žít nemohla...A Naďa...no sami si přečtěte tuto knihu:)

Janaves
03.02.2021 5 z 5

Super. Kristýně jsem držela pěsti, aby Jáchyma prokoukla, Karolíně jsem moc přála, aby Standa dostal rozum, což se bohužel nestalo a docela mě děsí, jak můžou být lidi "zfanatizovaní".Posledni příběh Nadi mě dostal. Asi je to tím, že jsem zdravotní sestra a spousta věcí mi nebylo cizích. Kniha opravdu stojí za přečtení!

Susan94
03.02.2021 5 z 5

Výborná knížka, ve třech jednoduchých příbězích dokáže autorka tolik říci. Líbily se mi všechny tři, protože každá z povídej pojednávala o naprosto jiné ženě a přitom měli všechny jedno společné, ne sebevědomí. Opravdu velmi doporučuji.

Alík74
24.01.2021 3 z 5

Celkem zajímavé..

mol378
20.01.2021 5 z 5

Každý z těch příběh úplně reálný, tohle není možné si jen tak vymyslet. A výborně napsaný. Manipulace je všude kolem nás. Příběh o manipulaci prostřednictvím víry znám přímo ze svého okolí. Je neuvěřitelné, jaké zlo dokážou lidi páchat ve jménu dobra. Přečteno v jednom zátahu - nejde přestat v půlce...
Petra Dvořáková je pro mě jedna z našich nejlepších současných spisovatelek.

Эva
13.01.2021 5 z 5

Tak tohle byl mazec! Všechny tři příběhy mě naprosto odrovnaly... Vypravění je syrové, bolí, nikdy tohle nechcete prožít, doufáte, že tohle se vám nikdy nestane.
Styl psaní Petry Dvořákové mě bavil, i když jsem si na něj chvíli zvykala (právě jsem dočetla Soukupovou). Všechny tři příběhy byly drsné, knihu jsem přečetla jedním dechem a mooooc se mi líbila! Rozhodně si přečtu autorčina další díla.

keek
11.01.2021 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné! Každý příběh úplně jiný a přitom k sobě skvěle pasují. Občas trochu přitažené do zbytečného extrému.

amanek
11.01.2021 5 z 5

Všechny tři příběhy se mi líbily. Nejvíce mě zaujal ten poslední, nemůžu říct, že by se mi nejvíc líbil, ale zajímavý popis lékařského prostředí a uvažování sestřičky.

DámaMáma
10.01.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Na jejich knihách mi přijde neuvěřitelně fascinující, že se člověk vždy s nějakou postavou zaručeně ztotožní, a vidí tak chyby, omyly, štěstí, vítězství nebo průšvih i svého života...

pavla4938
29.12.2020 5 z 5

Velmi zábavné, dobře napsané i poučné příběhy ze tří různých světů. Nejméně mě oslovil ten poslední, možná proto,že zdravotnické prostředí tolik neznám. Prostřední příběh naopak, fascinoval mě, přišel mi velmi reálný a moc se mi líbila ta korespondenční forma. První příběh -taky dobrý!